0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #100 -: Август 07, 2009, 19:47:00 pm »
Привет дами,

Рядко успявам да пиша, но се старая да ви чита редовно.
Добре дошли на всички нови бъдещи мами. Пожелавам ви леко бременеене и здави бебчета на финала.
Лисе, шаренията е много готина  :bori_007: :bori_004: :bori_005:  :jump12:
На мен ми казаха че чакаме момче  :bori_004:


Това е от мен

*
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #101 -: Август 07, 2009, 22:31:14 pm »
Обадих се в клиника Медикус Алфа, за да поискам час при Др. Даскалов за ФМ. Първо ми дадоха за 20.08, ама ние пристигаме в БГ на 22.08. :(  Така че чак на 31.08 ще огледаме обстойно бебока...Не знам как ще изтрая дотогава, ама няма начин, трябва...Защото тук август месец е невъзможно да откриеш един лекар. Август месец никой не трябва да се разболява, да ражда, изобщо, през август тук дейността спада с 80%.


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #102 -: Август 07, 2009, 22:42:56 pm »
Здравейте!
Аз бях за няколко дни в болница,защото това стягане в корема се оказаха контракции,но сега всичко е наред и ме изписаха.Сега ще пия биолектра и дано вече няма проблеми!
Добре дошли на новите мами и успешно бременеене!

Re: Темата на бременните №44
« Отговор #103 -: Август 07, 2009, 23:17:21 pm »
Здравейте мили момичета!Ето най-сетне и аз се включвам при вас!Термина ми е на 02.12.09г. за сега прогнозата е за момченце!Много се радвам за всички бъдещи мамчета и пожелавам леко бременеене и много положителни емоции!Изпращам ви :bighug: :balk_21:!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #104 -: Август 07, 2009, 23:21:22 pm »
Добре дошли на новите момичета и лека бременност до края:)

Хриска, дано това е последното изпитание до края на бременност ти:)
Радвам се, че вече всичко е наред:)
*
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #105 -: Август 07, 2009, 23:45:58 pm »
Леле,колко нови попълнения :welcome:
Хриси,почивката е враг на контракциите  :), в подходяща комбинация с някакви хапчета,просто нямат шанс osi_9

*

    klem4e

  • ***
  • 307
  • искам значи мога
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #106 -: Август 08, 2009, 00:44:13 am »
mimetoo , lunhua, добре дошли !!!
 biby21 , честити ви сини гащета !!!
hriska , радвам се че вече си в къщи и ти забранявам категорично да се връщаш в болницата освен когато дойде времето за раждане!!!Повече почивка , както казва  TINI78-с почивка и лекарства стават чудеса.И да слушаш  :wink:
nincho , то не е останало бе мила - спокойна и лека среща с бебока !!!
Lisko, ще видиш какъв мач ще се играе , а ти ще си съдията  :D :D :D
Ако съм пропуснала някой - не е умишлено - от бремеността е  :D
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #107 -: Август 08, 2009, 00:50:58 am »
От 2 седмици се каня да питам нещо ама и при мен е от бременноста:)

Някой знае ли защо на бременните жени пъпа им изкача напред?:) Не, че е толкова важно но ми е любопитно:)

*
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #108 -: Август 08, 2009, 01:50:45 am »
Ами, Лиско, зависи какъв ти е пъпа. Моят е втрешен и не е изкочил, но на някои жени е външен и като им порасне коремчето изпъква навън, заради изпъването на кожата в областта. Не знам дали го обясних като хората  :lol:.

п.п. Мерси за подкрепата момичета, ама моята бебка нещо няма намерение да излиза, а аз всеки ден я чакам с нетърпение. Явно е решила да си изчака датата и нито ден по-рано  :lol:.

*
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #109 -: Август 09, 2009, 22:19:17 pm »
Нинчо, да не станеш като мен с чакането?  :lol:

*
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #110 -: Август 10, 2009, 10:22:53 am »
Благодаря ви момичета за милите думи! :bighug:
То по лежането хич ме няма,ама ще се наложи!
Пък и сега нали съм болнични-нищо,че моя лекар ми отказа,доктора в болницата ми даде за един месец и ми каза като свърши да ида да ми го продължи.Значи можело....
Другата седмица съм на консултация и много искам да му видя физиономията :) като му кажа.
Нинчо сигурно и е много приятно на бебка вътре и за това не иска да излиза :D
Но съвсем скоро и това ще се случи и ти ще си една щастлива мама!

*
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #111 -: Август 10, 2009, 10:38:29 am »
Здравейте и от нас!
Завърнахме се благополучно от Добрич и си чакаме прегледа в 16ч :) да видим какво е положението след голямото пътешествие :)
Лиско, не знам какво влагат другите в обяснението за вътрешен и външен пъп, моят си е класически - дупка в корема ;) В момента обаче дупката е "запълнена" ;) т.е. пъпът е изравнен с нивото на корема, единственото ми обяснение е, че отвътре всички органи са се насбутали и насместили, та от тясното пространство всичко що може - излиза навън ;)
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #112 -: Август 10, 2009, 11:08:22 am »
Някой знае ли защо на бременните жени пъпа им изкача напред?:)

 :D Добър ден и от нас! Леко бременеене,бъдещи мами и късмет на тези,които ще раждат!  :goodluck:Лисе ,ами това си е чисто физиологичен "ефект". :wink: Моето пъпче и то беше изкочило,но зависи как е "устроен" индивидуално пъпа на жената.Ти,със тази тройка,би трябвало да имаш пъп като "бутон"... :D щото на онези бандити ще им е тясно... :lol: :lol: :lol:
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #113 -: Август 10, 2009, 12:34:00 pm »
Здравейте момичета  :D
На нас ни се развали монитора вкъщи та си седяхме 2 дни без достъп до компютъра, а и от края на миналата седмица ме затисна много работа, та чак сега успявам да се включа  :D :D
Добре дошли на новите момичета -пожелавам ви леки и безпроблемни бременностти  :welcome3:
hriska дано това да ти е последното влизане в болница до раждането- сега си стой на дупето, полежавай си, не се натоварвай, пий си хапченцата и всичко ще  е наред  :)
luci нищо, че чак на 31.08 ще видите бебо- важното е да е добре, а и ей сега в работа, пътуване и срещи с близки хора ще мине времето  :)
nincho твоята хубавица явно си е харесала датата за термин и няма мърдане от коремчето на мама  :D
Аз си чакам прегледа на 20.08 и тази седмица ще се опитам да си запиша час за ФМ при доц. Балев пък да видим- ако не стане при него здраве да е  :wink:
*
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #114 -: Август 10, 2009, 15:20:38 pm »
Добър ден и от мен момичета!  :D
Надявам се, че всички сте добре  :wink:. Аз още си чакам... blue_sky, вярно май така се получава и при мене.
Аз да споделя, вчера сутринта се разделих с котката си :a_cat_03: /в името на бебето/ и мъж ми е сърдит, та даже не ми говори  :?. Явно толкова се е привързал, че сега как го преживява... чак ме изумява. То и намене и е едно кофти, ама не съм я убила, нито пък съм я пуснала на улицата. Ама какво да се прави, сега ще трябва известно време да му срещам сърдития поглед.
По тоя случай вчера чистих като луда. Не исках и едно косъмче да остане и направо се узорих... то не беше лъскане, търкане, миене...ама сега всичко блести :sunshine: .
Хубав ден на всички!

*
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #115 -: Август 10, 2009, 17:17:40 pm »
Добър ден, дами  :D
Радвам се, че отново имаме достъп до страницата на Зачатие, че така съм пристрастена, че двата дена ми се сториха безкрайни. Добре че имах доста работа из къщи и времето мина по бързо...
Иначе, моето бебче става все по активно. Все по често го усещам да мърда и съм много доволна.
Веси, стискам палци да си запишеш час при доц. Балев. И наистина си права, 31.08 скоро ще дойде и няма да усетя как ще мине времето...Важното е бебо да е добре, а сега като го усещам, вече съм по спокойна  :D.
Хриска, надявам се да нямаш повече перипети и от сега нататък да имаш спокойна бременност.
Нинчо, разбирам го напълно твоя съпруг...Човек толкова се привързва към дом. любимци, че стават като членове на семейството. Но си постъпила правилно. В името на бебка, е трябвало да се разделиш с котето. А на мъжа ти скоро ще му мине, защото ще си имате друго мяукащо котенце вкащи много скоро...
Колкото до въпроса на деня, предполагам че от изпъването на кожата на корема пъпчето икача навън...


Нашето първо чудо е вече на 7 г.!!! 26.12.2009 г.
Второто ни чудо, нашият коледен подарък, се появи на 25.12.2016г.!
*
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #116 -: Август 10, 2009, 18:06:01 pm »
Лукреция,Веселушко  :balk_21:
Нинчо съжелявам за котенцето.Аз пък мисля да рискувам и да не се разделям с нашия котан,просто не мога да си представя да отворя вратата и него да го няма :?
Дори снощи се смяхме,че ще викаме на бебо да си изяжда манджата,защото иначе котето ще му язяде :D

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #117 -: Август 10, 2009, 18:28:28 pm »
Здравейте момичета:)
Фанииииииии, как ме разсмя с този бутон:)))))))))))
Благодаря ви и за отговорите, сега вече имам обяснение. Колкото и смотан да беше въпроса аз наистина незнаех защо е така и си ме човъркаше отвътре:)

Нинчо, и аз съжелявам за кот.
Нашите две животинки ще са на село само докато съм в София за раждането, но веднага като се прибера си ги вземам. Дори ако съпруга ми се случи да си е в БГ на което разчитам, няма да ги оставяме, че отсега ми се свива стомаха :):):)

Аз днес бях на преглед отново. В събота вечерта получих контракции и се поизплаших да не направя някоя беля. В неделя се чух с доктора си и се успокоих но ми каза днес да отида да ме види. Всичко с бебетата е наред. изписа ми магнерич от днес 3по1. Гледа ме и с вагиналния ехограф защото се притесни да не би да има проблем със шийката на матката. За щастие всичко е наред. Перфектна е, 4 см.
Пуснах си за първи път и пълна кръвна картина и урина. Там също всичко е ок.
Хемоглобина ми е 111 при граници 110-160. Ще видя какво мога да хапвам за да го поддържам най-малкото а защо не и да се вдигне ако може:)
Успокоих се.
Разходките също мога да не ги спирам щом се чувствам добре:)

Пожелавам ви спокойна вечер и никакви проблеми:)
« Последна редакция: Август 10, 2009, 18:45:47 pm от Lisko »
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #118 -: Август 10, 2009, 18:33:22 pm »
Всичко с бебетата е наред.

И така ще е до края.
*
Re: Темата на бременните №44
« Отговор #119 -: Август 10, 2009, 18:45:11 pm »
Лиско радвам се,че целия отбор сте добре!
Дано нямаме повече проблеми!
Аз нямам търпение да отида другата седмица на консултация,че да видим какъв ще е бебо-аз си имам едно усещане че ще е момиченце,ама да видим...