0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Prolactin
« -: Юни 14, 2006, 20:28:15 pm »
zdrawejte momi4eta:-)))
kakto vizdam tuk vseki se e sbluskval ve4e s njakakuw problem - za suzalenie. Moze li njakoj da mi kaze dali e imal problem s Prolactina - pri men e mnogo visok i sega ste mi pravjat jadreno magniten rezonans?!?!? Na njakoja ot vas goworili i nesto towa?

Пиши на кирилица!


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Prolactin
« Отговор #2 -: Юни 14, 2006, 21:07:40 pm »
Говори ми за съжаление, боря се с него вече 8 години...:evil:
Въпрос - имаш ли овулация? Ако- да не го мисли много - той основно пречи на овулацията.
Аз забременях при Пролактин с 10 пъти над стойностите на горната граница, но за съжаление неуспешно  :cry:
А една приятелка роди здраво дете, също при доста високи стойности .
Направи си ЯМР, за да се успокош - това е хормон, който е пряко свързан със стреса.
По форумите много сме писали за него, поразрови се и чети.
Пии хапчетата, които ти предпише лекаря и не ги спирай, защото аз направих тази грешка и ... скочи с 10 пъти .  :oops:
Сега .... спорен е въпроса като забременееш дали трябва да пиеш нещо  :?:
Едни лакри казват да, но само Парлодел до 7я месец. Други казват - не.  :roll:
*

    Anonymous

Prolactin
« Отговор #3 -: Юни 14, 2006, 21:21:01 pm »
много ти благодаря:-))

И аз си мисля, че е от стреса - работата ми е под напрежение. Иначе незнам дали имам овулация - как да разбера? Идва ми редовно??? Би трябвало да имам. Сега започнахме изследвания - понеже си имаме момиченце - да ни е жива и здрава- и не бяхме се замисляли. Води се вторичен стерилитет. От повече от 1.5г. се опитваме да стане кака и мнооого искаме:-)) ДАНО да е скоро!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Prolactin
« Отговор #4 -: Юни 14, 2006, 21:31:29 pm »
драги госте, това че имаш цикъл означава единствено и само че имаш цикъл. овулацията за съжаление не се подразбира. трябва да отидеш на лекар който да проследи поне няколко цикъла дали имаш такава.
съвет: щом толкова искате не си губете времето в поликлиниката ами посетете клиника по стерилитет. там ще видят дали имаш овулация и дали мъжа ти освен сперма има и сперматозоиди и в какво състояние са ако има за начало. за съжаление и това не се подразбира. първата бременност не изключва проблеми така както при тебе така и при него. дано бързо намерите проблема и бързо го решите.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
Prolactin
« Отговор #5 -: Юни 15, 2006, 14:42:37 pm »
Котанка, момичетата вече са ти написали важните неща по въпроса. Аз само ще споделя моя опит: И при мен се оказа завишен пролактина, направиха ми ЯМР - нищо не се установи. Док ми определи схема за Парлодела и го свалих на нормални нива. Сега го поддържам с 1/2 хапче на ден (при всеки е индивидуално!). Пие се докато забременееш и след това, докато док ти каже. Наистина е стресов хормон. За най-точното му измерване е добре да се вземе кръв сутрин още преди да си станала от леглото (представи си само как бурно реагира).
*
Prolactin
« Отговор #6 -: Юни 15, 2006, 22:04:43 pm »
Цитат на: Kotaranka
Котанка, момичетата вече са ти написали важните неща по въпроса. Аз само ще споделя моя опит: И при мен се оказа завишен пролактина, направиха ми ЯМР - нищо не се установи. Док ми определи схема за Парлодела и го свалих на нормални нива. Сега го поддържам с 1/2 хапче на ден (при всеки е индивидуално!). Пие се докато забременееш и след това, докато док ти каже. Наистина е стресов хормон. За най-точното му измерване е добре да се вземе кръв сутрин още преди да си станала от леглото (представи си само как бурно реагира).[/quo

Благодаря ти за съветите. А пък и аз съм си толкова емоционална, че представям си как ще ми го свалят:-)) Дано да е скоро.


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Prolactin
« Отговор #7 -: Юни 15, 2006, 22:07:10 pm »
Цитат на: Lilly
драги госте, това че имаш цикъл означава единствено и само че имаш цикъл. овулацията за съжаление не се подразбира. трябва да отидеш на лекар който да проследи поне няколко цикъла дали имаш такава.
съвет: щом толкова искате не си губете времето в поликлиниката ами посетете клиника по стерилитет. там ще видят дали имаш овулация и дали мъжа ти освен сперма има и сперматозоиди и в какво състояние са ако има за начало. за съжаление и това не се подразбира. първата бременност не изключва проблеми така както при тебе така и при него. дано бързо намерите проблема и бързо го решите.


Лили ние вече сме се захванали с този проблам - обаче не знам в Бургас къде да отидем? Тук няма частна клиника по стерилитет?!? зНАЕШ ЛИ НЕЩО?


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Prolactin
« Отговор #8 -: Юни 15, 2006, 23:30:18 pm »
най-близко ти е варна. нямаше как да знам че си от бургас :)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    murdji

Prolactin
« Отговор #9 -: Юни 16, 2006, 19:12:24 pm »
Абе, питах се как ще успеят да ти вземат кръв за Пролактин още преди да си станал....
Значи на мен затова ми е толкова висок, щото докато отида до лабораторията и мина през Софийското задръстване и той скочил милия...
:) майтап бе Уили.

Ама то не бе стрес, не бе чудо...Как тогава другите збаременяват...те не са ли подложени на ежедневен стрес, не им ли се случват адреналинести случки?
*
Prolactin
« Отговор #10 -: Юни 17, 2006, 22:30:56 pm »
Здравейте.
И при моите хормонални изследвания (TSH, FSH, Estradiol, Prolactin) се оказа че само Prolactin-a е извън границите : 409.6 , при референтни стойности 64-395  :(
Какво се изследва с този Магнитен резонанс и как точно се прави? При гинеколог или при друг лекар?
При мен стреса също е огромен и в професионален и в личен план. Тормозя се за всевъзможни глупости и емоциите ми хвърчат от едната крайност - в другата :oops:
Ако приемам успокоителни няма ли да може дасе свали нивото на този хормон?
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Prolactin
« Отговор #11 -: Юни 17, 2006, 22:36:27 pm »
за такова малко повишение никой няма да ти даде направление за ямр а да си го плащаш ти е ок 500 - 600 лв. а и няма смисъл. може да е временно повишение или да се е повлиял от неправилно вземане на кръв. доста е обсъждано какви са правилата преди убождането и самото убождане. поразрови се и ще намериш. изчакай няколко дни и повтори пролактина по правилата
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*
Prolactin
« Отговор #12 -: Юни 17, 2006, 22:54:30 pm »
Извинете преди да отправя и моя въпрос - не погледнах линковете които е дала  Black Rose :oops: Там има инфо за този ЯМР.
При мен овулацията е налице (проследена с фоликулметрия макар и само един месец до момента. Иска ми се да продължа с тази фоликулметрия още 2-3 месеца, но моя лекар иска да вървим нататък "по ред на номерата" : цветна снимка (ХСГ), после някакви тестове и лапаро - ако се налага. Не искам да пришпорваме (и претупваме) така нещата, но все пак той е лекаря :roll:
Когато ми изследваха Prolactin-a вървях пеш около километър за да стигна до лабораторията, а от темите разбрах че трябва да съм в покой (да поседя) поне 15 мин, преди да ми вземат кръв. Така че ще повторя изследването този път "по правилата" :) и дано е в норма;)
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Prolactin
« Отговор #13 -: Юни 18, 2006, 11:42:34 am »
цветната снимка е важна. направи я.
какви тестове
не бързай с лапароскопията.
спермограма не разбрах имате ли
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    kara

проблем с пролактина
« Отговор #14 -: Юни 18, 2006, 18:05:58 pm »
Здравей!
 При мен нещата започнаха така: След раждането и след като няколко месеца вече не кърмих , продължавах да имам изтичане от гърдите /беше нещо наподобяващо коластра/. Затова и лекарите помислиха, че просто имам проблем със спирането на кърмата и пих безрезултатно   бромокрептин във всички варианти. Нищо не ми помогна.Назначаваха ми няколко пъти хормонални изследвания , но всичко бе в норма. Минаха повече от две години докато някой се сети  да ме прати на ядрено-магнитен резонанс, който показва микроаденом на хипофизата. Оказа се ,че това няма нищо общо с раждането и че е цяло чудо , че изобщо съм забременяла/винаги съм имала нередовен цикъл, което е било индикация за тумора/. Моя съвет е да се обърнеш към  доц. Андреева в клиниката "Бодимед". Много съм доволна от нея , ходя вече 5г. Имай пред вид , че това лечение продължава между 7 и 10 г. и при мен бе съпроводено освен с проблеми с хипофизата и с нарушения на функцията на хипоталамуса. Ако се интерисуваш ще ти дам и повече информация.
 Успех!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Prolactin
« Отговор #15 -: Юни 18, 2006, 22:41:01 pm »
Цитат на: murdji
Абе, питах се как ще успеят да ти вземат кръв за Пролактин още преди да си станал....

Процедурата е следната - вечерта преди изследването ти канюлират вената, спиш така, а на сутринта ти вземат кръв, без да ставаш. Но за целта трябва да си в болница и затова е измислен компромисния вариант - да лежиш 30 минути в лабораторията.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Prolactin
« Отговор #16 -: Юни 19, 2006, 15:39:54 pm »
3 пъти съм изследвала Пролактин и нито веднъж не са ми казали да лежа 30 мин поне. От вратата и боц с иглата. При това съм ставала рано сутрин и съм измивала над 100 км... И трите пъти пролактина ми е бил завишен. Не много, но все пак завишен.
*
Prolactin
« Отговор #17 -: Юни 19, 2006, 21:18:40 pm »
Цитат на: Lilly
цветната снимка е важна. направи я.
какви тестове
не бързай с лапароскопията.
спермограма не разбрах имате ли


Какво е лапароскопия?? Май не съм го чувала   :?


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*
Prolactin
« Отговор #18 -: Юни 19, 2006, 21:23:26 pm »
Цитат на: Lilly
цветната снимка е важна. направи я.
какви тестове
не бързай с лапароскопията.
спермограма не разбрах имате ли


Какво е лапароскопия? Май че не съм го чувала  :oops:


Дори, когато ти бият шут отзад това може да е крачка напред.
Не бива да губим кораж, момичета!

*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
Prolactin
« Отговор #19 -: Юни 19, 2006, 22:07:36 pm »
с 2 думи - вид операция  - диагностична или оперативна.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!