0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
“Sunval”
ЗЪРНЕНО-ПЛОДОВИ КАШИ В БУРКАНЧЕТА
От 4 месец:
-   Ябълки и круши с овес, 190 гр., [Състав: круши (30%), ябълки (30%), вода, пълнозърнесто овесено брашно (7%), концентрат от сок от круши]. Не съдържа: млечни белтъчини, захар, сгъстяващи вещества. Съдържа глутен!
-   Ябълки и праскови със сухар, 190 гр., [Състав: Ябълки (50%), праскови (10%), вода, сухар]. Не съдържа: месни и млечни белтъчини, кристална и млечна захар. Съдържа глутен!
От 6 месец:
-   Ябълка и банани с елда, 190 гр., разхлабващо действие [Състав: сърцевина от ябълки, пюре от банани, пълнозърнесто брашно от елда, пълнозърнести овесени ядки, вода]. Не съдържа: захар, млечни белтъчини, сгъстяващи вещества. Съдържа глутен!
От 8 месец:
-   Круши-ябълки-мюсли, 220 гр., [Състав: круши, ябълки, вода, сок от круша, концентрат] Съдържа глутен!]
-   Джуниор бирхер мюсли, 220 гр., [Състав: ябълки (33%), банани (30%), вода, кисело мляко (6%), пълнозърнести ядки (овесени, елдови)]. Не съдържа: захар, сгъстяващи вещества. Съдържа глутен! Съдържа млечен белтък!

„Nestle”
Бебешките каши NESTLÉ са обогатени с 8-12 витамина, калций, желязо и други жизненонеобходими за здравословното развитие на бебето хранителни вещества.
ИНСТАНТНИ МЛЕЧНИ КАШИ
-   Млечно-бисквитена, 300 гр., над 6 месеца, обогатена с витамини и минерали.
-   Пшенично-бананова, 250 гр., над 6 месеца, обогатена с желязо, калций и 12 витамина. Съдържа глутен!
-   Пшеница с 3 плода, 250 гр., над 6 месеца, с вкус на екзотични плодове - ананас, портокал, банан, обогатена с желязо, калций и 12 витамина. Съдържа глутен!
-   3 зърнени култури с мляко, 250 гр., над 6 месеца, с нежен аромат на ванилия и съдържа пшеница, овес и ориз, полезна поради финия баланс на диетичните фибри (влакнини), които спомагат за доброто храносмилане и предпазват от запек, обогатена с желязо, калций и 12 витамина. Съдържа глутен!

ГОТОВИ БЕБЕШКИ КАШИ С МЛЯКО
Течни бебешки каши с мляко, готови за консумация. подходящи за сутрешна или следобедна закуска. Съдържат глутен!
-   Ванилия
-   Какао
-   Бисквити

БЕЗМЛЕЧНА КАША  8 Зърнени култури с Бифидус, над 8 месеца
Единствената каша на българския пазар, съдържаща активни бифидобактерии BL, които подпомагат естествените защитни функции на детския организъм; увеличават съпротивлението към инфекции и рота вируси и осигуряват нормалното функциониране на храносмилателната система; обогатена с 8 витамина, желязо и калций, финият баланс на диетичните влакнини (фибри) допълнително предпазва от запек.

КАШИ В БУРКАНЧЕТА – готови за консумация, съдържат 2 до 8 витамина
Не съдържат глутен:
Банан, праскова и ориз, 190 гр., над 6 месеца
Съдържат глутен:
Бисквити и ябълка, 190 гр., над 6 месеца
Овесена каша с ананас и ябълка, 190 гр., 6 месеца
Банан, ябълка и овес, 190 гр., над 6 месеца


„Nestle Alete”
КАШИ В БУРКАНЧЕТА – без ароматизатори,оцветители и консерванти
Млечни каши "Лека нощ" – 190 гр.
-   Млечна каша с банан и ориз, над 8 месеца, [Състав: Обезмаслено мляко, сварен ориз, банан 13%, растителна мазнина, захар, витамини С, Е, А, Д, В1, вода, нишесте, оризов грис, калиев йодит, цинков сулфат]. Не съдържа: модифицирано нишесте, глутен.
-   Млечна каша с шоколад и банан, над 6 месеца, [Състав: Мляко 55,1% (обезмаслено мляко, растителна мазнина, захар, витамини С, Е, Д, В1, железен пирофосфат, цинков сулфат, калиев йодит), вода, банани 12%, твърд пшеничен грис, шоколад на прах 2%, захар и нишесте] Не съдържа модифицирано нишесте. Съдържа глутен!
-   Млечна каша с банан, над 6 месеца, [Състав: Обезмаслено мляко, вода, сърцевина от банан 8%, оризов грис, растителна мазнина, захар, нишесте, витамини С, Е, Д, А, В1, цинков сулфат, калиев йодит]. Не съдържа: модифицирано нишесте, глутен.
-   Млечна каша с ядки, над 6 месеца, [Състав: обезмаслено мляко, растителна мазнина, захар, витаминозна смес(С, Е, В1, А, Д), железен пирофосфат, цинков сулфат, калиев йодит, вода, нишесте, овесено брашно, твърдозърнест пшеничен грис, оризов грис, натурален аромат ванилия]. Съдържа Глутен!
-   Млечна каша с бисквитки, над 6 месеца, [Състав: мляко 55%, обезмаслено мляко, растителна мазнина, захар, витамини С, Е, А, В1, железен пиорофосфат, цинков сулфат, калиев йодит, вода, бисквити смлени 8%, пшенично брашно, растителна мазнина, лимонена киселина, захар, нишесте]. Не съдържа модифицирано нишесте.Съдържа Глутен!
-   Млечна каша с грис и ванилия, над 4 месеца, [Състав: мляко 65%,обезмаслено мляко, растителна мазнина, захар, витамини С, Е, Д, В1, железен пиорофосфат, цинков сулфат, калиев йодит, вода, нишесте, твърд пшеничен грис, натурален аромат от ванилия]. Не съдържа модифицирано нишесте. Съдържа Глутен!

Зърнено-плодови каши – 190 гр., готови за употреба
-   Овесена каша Мултивитамин, над 8 месеца [Състав: плодове 82% (сърцевина и сок от ябълка и ананас), пълнозърнесто овесено брашно 10,3%, растителна мазнина 2%, лимонена киселина, витамини С, Е, В1, В2, В6, ниацин, провитамин А, фолиева киселина]. Не съдържа млечни белтъчини, кристална захар, модифицирано нишесте. Съдържа глутен!
-   Овесена каша с ябълки и моркови, над 6 месеца [Състав: плодове 54% (сърцевина и сок от ябълки и моркови-20%), пълнозърнесто овесено брашно, растителна мазнина, лимонена киселина, витамин С и В 1, калиев йодит]. Не съдържа млечни белтъчини, захар. Съдържа глутен!
-   Овесена каша с банани и ябълки, над 6 месеца, [Състав: плодове 81% (ябълки, банани, концентриран сок от ябълки), растителна мазнина 2%, пълнозърнесто овесено брашно 8%, лимонена киселина, калиев йодит, витамини С и В1]. Не съдържа захар, модифицирано нишесте, млечни белтъчини. Съдържа глутен!
-   Зърнено-плодова каша ябълки,банан и сухар, над 4 месеца, [Състав: плодове 69% (банани 25%, ябълки 23%, концентриран ябълков сок), вода, сухар 6,5%, пшенично брашно, фруктозен сироп, мая, готварска сол, растителна мазнина, витамин В1, С, лимонена киселина, калиев йодит]. Не съдържа кристална захар, модифицирано нишесте, млечни белтъчини. Съдържа глутен!
-   Зърнено-плодова каша ябълки и сухар, над 4 месеца, [Състав: плодове 66% (ябълки, концентриран ябълков сок), вода, сухар 6,5% (пшенично брашно, фруктозен сироп, мая, растителна мазнина, готварска сол), растителни масла, витамин С, В1, калиев йодит]. Не съдържа кристална захар, млечни белтъчини, модифицирано нишесте. Съдържа глутен!

Източници:
Асортимент на „Нестле” предлаган на българския пазар
Сайтът на „Nestle” на български език
инфо на руски език
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
-   Каша – Ябълки и банани с бебешки бисквити, 5 месеца, разхлабващо действие [Състав: ябълки, банани, вода, бисквити (пшенично брашно, пшеничен сироп, пълномаслено мляко, растително олио), лимонов сок, витамин С.], ниска киселинност, без млечен протеин. Съдържа глутен!

ето един пример защо на производителските етикетчета не трябва да се вярва!

виждам следните несуразности:

1. каша за от 5 месеца, а съдържа пълномаслено мляко и глутен - и двете неща не се препоръчват на тази възраст, пише го навсякъде.
2. хем съдържа пълномаслено мляко, хем е без млечен протеин. тази алхимия как се постига?

мда, Донке, отбележи си в тефтера, че си захранила и с мляко, душата... ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Verdi, мерси за подробното инфо !!!

jam, споко душата, аз от тази каша не съм давала още, но с мляко са ги захранили още преди да ни ги донесат -  няма кво да отбелязваме. Нали си давала Фризолак :) Естествено, че е адаптирано щом е до 5 месеца, тва са маркови каши! Обаче млечен протеин си има. Пък месеците изобщо не ги гледам какво пишат. Глутен по принцип го етикират след 6 месеца, друг е въпросът ние кога го даваме. Тази каша специално в мойта листовка е с код RU4710 и се води безглутенова, а на руския сайт я дават с глутен - иди че разбери. Има разминаване някакво явно и оттам се получава така. Нали четем етикетите винаги.
« Последна редакция: Януари 25, 2007, 23:52:58 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
съкровище, прочети състава на всички млечни каши на Хип, които е публикувала Верди - пише или обезмаслено прясно мляко или пълномаслено прясно мляко! това НЕ Е адапте!
правиш ли разлика между "обезмаслено прясно мляко", примерно, и "адаптирано мляко за кърмачета"? :P
в нито една Хипска манджа не пише за адаптирано мляко. казах ти - тургай чавка на млекото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ми какво да е душата в храни за след 4 месечна възраст :) Ако искаш пиши до Хип ама ще се смеят :)

виж какво пише тук:
http://www.hipp-bio.ru/index.phtml?page=n4/n40/n100/&item_id=2010

Или това според теб също е краве мляко от супера. Душата недей така, според теб адаптираното мляко какво е :) Въпрос на терминология е.
« Последна редакция: Януари 25, 2007, 23:53:40 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
е има разлика между АМ-то на Хип и тва, дето го тургат в кашите, нъл?

иначе, по твоята логика излиза, че можем да ги раним с краве мляко от супера още от първия ден, щото адаптето е същото. ми ти що се ръсиш тогаз за Нутрилон?  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Ами защото HiPP така наричат адаптираното  мляко :) Нарича се още хуманизирано мляко, душата недей да подскачаш като прочетеш думата "мляко". Ето това е ХА - http://www.hipp-bio.ru/index.phtml?page=n4/n40/n137/&item_id=2143 и пак е на HiPP. Естествено, че каквото произвеждат за консумация от кърмачета, това слагат и в кашите за съответната възраст - под 6 месеца 1-цата, след 6 месеца двойката и т. н. както и другите каши и марки. Каккто Фризокрем слагат от техните - Фризолак - 1 и 2, Милупа - Милумил - 1 и 2, Нестле - НАН - 1 и 2. Айде викам да спрем този безсмислен спор :) Да е някоя безизвестна марка да седнеш да се почесваш какво има вътре :) По тази логика отде си сигурна Милупа или Фризокрем дали са сложили същото и в кашите? Тая тема я дъвчем вече трета страница - кат не щеш - недей давай хип :) То е по желание :) Ама да спорим дали за кърмачетата мляко на ХИП е адаптирано или не, просто няма смисъл.
« Последна редакция: Януари 26, 2007, 00:39:34 am от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Може ли и аз да се намеся като живееща в Германия. Тук контрола върху храните е много строг и в съответствие с този контрол няма как да се сложи такова чудо като "мляко" в храните. Навсякъде, където има "краве" си го пише изрично. Всички продукти на Хип са с адаптирани млека. И понеже марката си държи на реномето, не може да си позволи дори и за пазар като България да сложи нещо по различно от обявеното. Та поради тази причина от Хип продуктите, като изключим пюретата с прясно мляко - няма опасност от алергични реакции.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Gane, аз съм почти сигурна, че и то е адаптирано - ако възрастовата граница означена на етикета го налага. (само не бъркайте адаптирано с хипоалергенно) :) Пък който има съмнения да им звънне или пише мейл.
« Последна редакция: Януари 26, 2007, 00:42:54 am от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Дони, тези пюрета, дето са "Лека нощ каши", мисля че са със прясно. Сега в момента нямам в къщи, но не споря. Просто от това може да даде алергична реакция. Иначе останалите - не дават такава, а и на тях пише, че е адаптирано. Убедена съм, че има разлика само в тези, на които пише адаптирано и с краве мляко. Тук са разделени. Друг е  въпроса, че немците дават и преди възрастта, в която ние сме готови да им дадем.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Хех, аз точно няма как да ги сбъркам. Поради една проста причина - ние от самото начало сме с хипоалергенно. Пък аз на немците доверие им имам и не мисля да им пиша :lol:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Гане, на млякото единичка на Хипп също пише краве мляко , а едва ли е такова. Абсурдно е да сложат обикновено краве мляко в храните си. Това не са пюренца за 60 стотинки! Ама не ми се спори де, аз за себе си съм сигурна.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
ААА, Дони, аз с теб не споря :lol: Аз се оказах най-смела, храня с почти всичко. Щом до ягоди опрях :lol: и го изринах вече :lol: Така че, аз съм на твоето мнение - не мисля че ще сложат такива неща.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Ами тъй де - защо ще предлагат формула за кърмачета 1, 2 и 3 пък ще бухат в пюретата и кашите обикновено краве мляко - да спестят пари или нарочно да алергизират децата, две страници спам генерирахме само, ама карай :)
Гане,  сурови ли ги даде бе душко, или в нещо готово? И да ви питам портокала като е в каша пак ли трябва да чака годинката?
« Последна редакция: Януари 26, 2007, 01:17:57 am от cygnus »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Аааа, спама е от Джамата ;)
Не сурови - в едно кисело мляко. Мислех си че е нисък процента и е с някакви сухи ягоди, ма на - не съм познала :? Та се изрина като петниста хиена. За портокала - аз не съм давала суров плод, ама като има по каши или пюрета - не съм забелязала да има приблеми. Нашия нагъва - маракуя, банани, кайсии, круши... Изобщо вече сме пробвали почти целия асортимент пюрета, без рибното. Пробвахме го, ама нещо не ни хареса вкуса и не съм повторила. Днес дадох тиква за пръв път, щото той не я харесваше и си я изяде. Иначе като по-малък нагъваше суров лимон, а за него казват, че е алерген. Така че явно всичко е до организъм на детето.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
“Blevit”
Всички каши са обогатени с желязо, калций и 13 витамина:
МЛЕЧНИ КАШИ С АДАПТИРАНО МЛЯКО
-   Блевит – Плодово-млечна, без глутен, 350 г.
-   Блевит – Млечна каша Растеж, без глутен, 350 г.
-   Блевит – 7 зърнени храни, 350 г.
-   Блевит – 8 зърнени храни, 350 г.

КАШИ БЕЗ МЛЯКО С БИФИДУС ЕФЕКТ
-   Блевит плюс – Плодова (на оризова основа), без глутен, 300 г.
-   Блевит плюс – Ориз, без глутен, 300 г.
-   Блевит плюс – 8 зърнени храни с мед, 300 г.
-   Блевит плюс – 5 зърнени храни, 300 г., [Състав: разградени до декстроза зърнени брашна (пшеница, ориз, ечемик, ръж, овес); фруктоолигозахариди; малц; минерални соли (дикалциев фосфат, железен сулфат); витамини (С, никотинамид, Е, калциев пантотенат, В6, В2, В1, А, фолиева киселина, К, биотин, Д, В12); ароматизатори].
-   Блевит плюс АСОРТИ, 300 г. [Състав: разградени до декстроза зърнени брашна (пшеница, ориз, ръж, царевица, ечемик, овес); фруктоолигозахариди; захар; мед; малц; малтоза; малтодекстрин; минерални соли (дикалциев фосфат, железен сулфат); витамини (С, никотинамид, Е, калциев пантотенат, В6, В2, В1, А, фолиева киселина, К, биотин, Д, В12); бадемов крем; лешников крем; плодове (ябълки, круши, стафиди); ароматизатори].
-   Блевит плюс – Овес, 300 г.
-   Блевит плюс Интеграл, подходяща при запек, 300 г., [пълнозърнести зърнени храни].
-   Блевит плюс КОЛА КАО (с вкус на какао), за деца след 12 месеца, 300 г.

ГАМА СИНОКОМЕ - МЛЕЧНИ С БИФИДУС ЕФЕКТ /за злояди деца/
Серия каши за злояди деца с капризен апетит и вкус. Хранителната и енергийна стойност са постигнати с добавка на суроватъчен белтък и повече калций и желязо, така тази серия е подходяща за деца с ниско тегло, след остри фебрилни заболявания. Заради съдържанието на суроватъчен белтък тази серия не е подходяща за деца с доказана алергия към белтъка на кравето мляко.
-   Блевит плюс – Подходяща за диети, без глутен, от 4 месец, 300 г., [съдържа ориз и царевица].
-   Блевит плюс – Плодова, без глутен, от 4 месец, 300 г., [портокали, ябълки, банани, ананаси, круши и киви].
-   Блевит плюс – 5 зърнени храни, от 4 месец, 300 г., [съдържа пшеница, ориз, овес, ечемик и ръж].
-   Блевит плюс – 8 зърнени храни с мед, след 4-5 месец, 300 г., [съдържа пшеница, ориз, ечемик, ръж, царевица, просо, соя и овес, 3% мед].

ГАМА НОВИ ВКУСОВЕ С БИФИДУС ЕФЕКТ
Единствените на българския пазар каши със зеленчуци, пиле, риба и дори варива за по-големите деца
-   Блевит плюс 1, 2, 3 - зърнена каша със зеленчуци (съдържа ориз и царевица, като с всяка стъпка процентното съдържание на зеленчуците /картофи, моркови и зелен фасул се увеличава за сметка на зърнените храни, съответно 72%, 67% и 62%)
-   Блевит плюс Зърнени храни със зеленчуци, 300 г.
-   Блевит плюс Зърнени храни със зеленчуци и варива, 300 г., [зърнени храни (пшеница, ориз, овес, ечемик, ръж), зеленцуци (картофи, зелен фасул, моркови) и 10% варива (нахут, леща)].
-   Блевит плюс Зърнени храни със зеленчуци и пиле, 300 г .
-   Блевит плюс Зърнени храни със зеленчуци и риба треска, 300 г.

Източник:
Сайтът на вносителя на Блевит плюс


"Bebi"
КАШИ С ПОНИЖЕНО СЪДЪРЖАНИЕ НА ЗАХАР
-   Пшеница с праскови, от 6 месец
-   Мюсли с плодове, от 9 месец

МЛЕЧНИ КАШИ
-   Ориз, [Състав: оризово брашно, пълномаслено сухо мляко, захар, витамини], от 4 месец
-   Ябълка, [Състав: ориз, пълномаслено сухо мляко, захар, ябълки, витамини], от 4 месец
-   Банан, [Състав: ориз, пълномаслено сухо мляко, захар, банани, витамини], от 4 месец
-   Лешници, [Състав: ориз, пълномаслено сухо мляко, захар, лешници, витамини], от 6 месец
-   Елда, от 4 месец
-   Елда със сушени кайсии и ябълки, от 5 месец
-   Пшеница с ябълки и банани, от 6 месец
-   Зърнена с малини и вишни, от 6 месец

БЕЗМЛЕЧНИ КАШИ
Безмлечни каши с овес:
-   Овесена, [Състав: овесено брашно, захар, витамини], от 5 месец
-   Овес с ябълки, [Състав: овесено брашно, захар, ябълки, витамини], от 5 месец
-   Овес с горски плодове, от 6 месец

Безмлечни каши с пшеница:
-   Пшеница, [Състав: пшеница, захар, натурални ароматизатори, витамини], от 6 месец
-   Кайсии и ябълки, [Състав: елда, захар, кайсии, ябълки, витамини], от 6 месец
-   Плодове, [Състав: пшеница, захар, ябълки, банан, портокал, витамини], от 6 месец
-   Горски плодове, [Състав: пшеница, захар, горски плодове, витамини], от 6 месец
-   Шоколад и лешници, [Състав: пшеница, захар, шоколад, лешници, какао на прах, витамини], от 6 месец
-   Зърнена със зеленчуци, от 6 месец

Източник:
инф на руски


“Celia”
Зърнените каши Селиа® са без консерванти, без оцветители, доставчиците на суровини са подбрани така, че да се изключи наличието на генно модифицирани организми. Съдържат дозаторна лъжица. Приготвят се направо с хладка вода, предварително преварена или с минерална вода.
Млечно-зърнени каши, от 4 месеца, 60% адаптирано мляко, зърнен прием на базата на ориз, царевица и тапиока: гама 100% без глутен; ограничен прием на протеини; преимущество на бавните захари: въглехидратен комплекс с постепенно отдаване на енергия; ниско съдържание на натрий (135мг/100г); витамини и минерали; ароматизирани с естествена ванилия, без глутен.
-   Ванилия, от 4 месеца, 350 г., [Състав: адаптирано мляко 60% (обезмаслено мляко, малтодекстрини, растителни масла (палмово, соево), деминерализирана суроватка, суроватка, глюкоза, минерали, емулгатор, соев лецитин, витамини, холин хлорид, таурин, инозитол, карнитин), зърнени 36%(оризов крем 21,6%, царевично нишесте 9%, крем тапиока 5,4%), малтодекстрини, карамел, соев лецитин, ванилов екстракт, витамини, железен сулфат.]
-   5 плода, от 4 месец, 400 г., [Състав: адаптирано мляко 60%, зърнени 25%(оризов крем 15,6%, царевично нишесте 9,4%), малтодекстрини, фруктоза, бананов прах, ябълков сок, сок от круша, портокалов прах, кайсиев сок, лецитин, ванилин, железен сулфат, витамини]

Източник:
Сайтът на "Celia" на български език

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
разгеле, и аз ги бях загледала продуктите на Селиа от сайта им, обаче никъде не съм виждала да ги продават. някой да ги е срещал?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Аз му давах на малкия Celia, много е хубава. Мъжо е фармацевт и поръчва. Ето номера ако искаш се обади 046/662730
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Здравейте момичета, към темата за млякото в кашите, тук на опаковката на Нестле за "бегиннерс" пише: сухо, обезмаслено мляко".Все си мисля, че това е си е обикновено мляко, иначе щеше да пише.А пък на пшеничената кашата за 6 месеца и нагоре с удебелени букви е написано, че са направени в съдове, в които се обработва мляко, и да не се използва от деца с алергия към кравето мляко.
Ние тъй като нямаме никакви алергии в семейството, и аз го давам малко по-спокойно.При нас глутенови са кашите, които ги дават след 8 месеца тук.Така че, аз мисля от тогава да почвам да давам по -спокойно и от нашето ядене, например, правя пилешка супа за нас, отделям за бебетата, а нашата я застройвам.Както и телешко варено и други подобни варива, които са на почит в нашата кухня. :lol: :lol:
Иначе Антъни ми е вече на месо, дала съм пилешко, телешко и пуешко, заешко няма да готвя, нещо ми е неприятно като си представя малките зайчета.
Боби изобщо не може да яде зеленчуковите пюрета, то са физиономии, то са чудеса.Плодовете ги яде само в каши, така съм въвела почти всички.От зеленчуците най -яде тиква и сладък картоф.
другите направо ги плюе....Явно трудно ще е с него с храненето.А не мога да ви опиша Антъни как лапа, каквото му дам, всичко се омита за 3-4 минути.Ако ме види, че аз ям нещо почва да пищи, което е знак, че и той иска.А като храня Боби, и той на всяка цена, въпреки, че е ял, иска да пробва и от неговото :), голям ми е сладур.

Такива работи,

поздрави на всички и приятно папкане

ема2
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Сега започнах да захранвам с оризова каша. Обаче се чудя след като свърши и взема друг вид каша, например царевичен грис, пак ли трябва да започна с по 2-3 лъжички. Нали е нов вид храна.