0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #380 -: Март 02, 2019, 03:11:33 am »
Дарк, изначално само да кажа, че в начална бременност, обременяването с глюкоза хич не е добра идея по принцип...
Освен стойности високи на гладно, обръщат голямо  внимание и на тази след 60тата минута, ако е над норма. Има някакво покачване при теб, вероятно ще ти препоръчат диета да, ако не ти я препоръчат е хубаво все пак да се спазва, за всеки случай, защото ГД е голяма гадост казвам го, от най-горчивия възможен опит (макар и нищо да не е 100% потвърдено). Движение и диета му е майката както се казва, за са се пресира евентуална глюкозо-нетолерантност или ГД, ако искаш пиши ми на лично съобщение и ще ти дам посече информация по темата.

Тери, честито! А дали случайно онзи човечец, при който ходи няма пръст също в развенчаването на ситуацията? Аз силно вярвам в тези неща, колкото и нелепо да звучат за много хора. Може пък наистина да е помогнал/побутнал нещата и да се похвалиш в не толкова далечно бъдеще с едно момченце...
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #381 -: Март 02, 2019, 09:40:45 am »
Най накрая да ви се похваля (+) тест преди 2 дни. Вчера изследвах чхг 109.300. На 6 март съм на преглед тъй като няма как да повторя теста заради почивните дни. Последна М 23.01.2019
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #382 -: Март 02, 2019, 10:25:46 am »
Eli4ka93, честито! Лека и безпроблемна ти желая!

Хайде, момичета, започвайте една след друга да забременявате и на ДРЗ да ми се явите в Пловдив с коремчета всички!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #383 -: Март 02, 2019, 17:52:15 pm »
Вистал, защо не е добра идея обременяване в начална бременност? Иначе ще ти пиша малко по-късно с повече подробности относно изследванети и режима, който следвам.

Чакам през лабораторията за изследвам ЧХГ... Да видим има ли удвояване.

Павла, относно изследванията на приятеля ми... Това нали са полово предавани инфекции? Затова полушеговито подметнах, че щом неговите са отрицателни, то и при мен би трябвало да са, защото съм знам, че съм му вярна. Но или няма такова нещо - отр. при единия, отр. при другия, или шегата ми не се получи :)

Ох, има много хора пред мен, лудница
---------------
Това горното го писах в 10:00, ама съм забравила да го публикувам  :lol:

Еличка, честито! Стискам палци всичко да върви добре :)

И с такова закъснение в публикуването, имам и резултати вече, разбира се... Добре върви ЧХГ-то. Сряда съм на преглед. Стиснете палци да се види сак
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #384 -: Март 02, 2019, 18:03:47 pm »
Дарк,полово предавани са,аз имам хламидия,мъжът ми няма.Моята е стара,не знам кога съм се заразила.Затова няма общо с кой изневерява и кой не.Но е много обширна тема и няма да се впускам в обяснения. :wink:
Успех в сряда,стискам палци!
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #385 -: Март 02, 2019, 19:03:59 pm »
Дарк и аз в сряда съм на преглед дано и двете се похвалим с хубави точици. На теб кога ти е последния цикъл и колко ти беше чхг?
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #386 -: Март 02, 2019, 19:19:20 pm »
Аз си мислех, че заразен ли е единият, то заразен е и другият. Иначе ясно, че заразата не значи изневяра, а да ти е била предадена от предишен партньор. Както и да е, наистина по-добре да не се впускваме в подробности. Моля се само всичко да е наред :)

Еличка, стискам палци  :bighug:
Първи ден на последния цикъл беше точно преди месец - 02.02, предполагаема овулация - 13.02. Днес ЧХГ-то беше 1580, а преди три дена в сряда - 310. Ти явно си с по-дълъг цикъл. При мен е нередовен, с продължителност от 23 до 29 дена...
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #387 -: Март 02, 2019, 19:25:05 pm »
Моя заради поликистозата е от 28 до 90 дни
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #388 -: Март 02, 2019, 19:57:19 pm »
Еличка ❤️❤️❤️ Честито, желая ти да изкараш една спокойна и прекрасна бременност!
Давайте момичета, да се задействаме, да направим мексиканска забременяваща вълна   :wave:
 :lol: :lol: :lol:
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #389 -: Март 02, 2019, 20:10:13 pm »
И дано после я последва мексиканска вълна от здрави бебоци
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #390 -: Март 02, 2019, 21:45:29 pm »
Вистал, защо не е добра идея обременяване в начална бременност? Иначе ще ти пиша малко по-късно с повече подробности относно изследванети и режима, който следвам.

Чакам през лабораторията за изследвам ЧХГ... Да видим има ли удвояване.

Павла, относно изследванията на приятеля ми... Това нали са полово предавани инфекции? Затова полушеговито подметнах, че щом неговите са отрицателни, то и при мен би трябвало да са, защото съм знам, че съм му вярна. Но или няма такова нещо - отр. при единия, отр. при другия, или шегата ми не се получи :)

Ох, има много хора пред мен, лудница
---------------
Това горното го писах в 10:00, ама съм забравила да го публикувам  :lol:

Еличка, честито! Стискам палци всичко да върви добре :)

И с такова закъснение в публикуването, имам и резултати вече, разбира се... Добре върви ЧХГ-то. Сряда съм на преглед. Стиснете палци да се види сак


Преди 20-21г.с не е много ок, защото за самия организъм на плода идва в повече това натоварване с глюкоза, по отношение на етапа от развитието му, не е нещо фатално, но е за предпочитане да се избегне (това лекар ми го е казвал). Реално при мен третата бременност след като втората се потвърди ГС, ендокриноложката каза, че е хубаво в ранна бременност към 10г.с. да се направи обременяване и после след 20г.с. пак, ако това е отрицателно, но АГ, който ми прави ФМ тогава, каза категорично да изчкам 20г.с.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #391 -: Март 02, 2019, 21:52:01 pm »
Здравейте, момичета! Обръщаме с малко по - различна молба но по темата. Имам по 1   опаковка профертил за мъже и профертил за жени за период 3 месеца. Изпито е само за 2 седмици и са в срок. Искам да ги подаря на двойка, която има нужда но е затруднена финансово. Витамините са скъпи поръчани са от Германия със сигурен произход. Ще се радвам да са от полза за някой.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #392 -: Март 02, 2019, 21:55:34 pm »
Здравейте, момичета! Обръщаме с малко по - различна молба но по темата. Имам по 1   опаковка профертил за мъже и профертил за жени за период 3 месеца. Изпито е само за 2 седмици и са в срок. Искам да ги подаря на двойка, която има нужда но е затруднена финансово. Витамините са скъпи поръчани са от Германия със сигурен произход. Ще се радвам да са от полза за някой.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #393 -: Март 02, 2019, 22:12:57 pm »
Преди 20-21г.с не е много ок, защото за самия организъм на плода идва в повече това натоварване с глюкоза, по отношение на етапа от развитието му, не е нещо фатално, но е за предпочитане да се избегне (това лекар ми го е казвал). Реално при мен третата бременност след като втората се потвърди ГС, ендокриноложката каза, че е хубаво в ранна бременност към 10г.с. да се направи обременяване и после след 20г.с. пак, ако това е отрицателно, но АГ, който ми прави ФМ тогава, каза категорично да изчкам 20г.с.

Това ме подсеща за един приятен разговор с една наша бременна, която беше наплашена в една лаборатория, че нещо ще му стане на бебето. И на моя въпрос - добре, де, какво ще стане, ако изядеш едно парче торта с чаша нектар? И тя, с най-широката си и лъчезарна усмивка, ми казва - амиииииии хубаво ще ми стане! :)

Сега сериозно. Теза за вредата от еднократния прием на гранзиозното количество от 75 грама глюкоза, е неправилна и показва неразбиране на проблема. Дори касата, която по принцип покрива много малко неща, препоръчва да се направи скрининга при първо посещение (пак според програмата на касата първо посещение е при навършена 9 г.с.). Ето и цитата от програмата "Майчино здравеопазване":

Бременни с риск от развитие на диабет
- предишно раждане на едър плод
- предишно мъртво раждане
- семейна обремененост с диабет
- предходящо нарушение на въглехидратния толеранс
- раждане на дете с аномалии
- наличие на глюкозурия
- възраст над 25 години
- повишена кр. захар над 6,5 ммол/л

Допълнителни дейности:
1. Една допълнителна ехография 28-32 г.с.
2. ОГТТ (орален глюкозо-толерантен тест) или Кръвно захарен профил (гликиран хемоглобин) и консултация със специалист по ендокринология и болести на обмяната
- при първо посещение – 1 път
- 24-28 г.с. при необременени – 1 път
- 28 г.с. при обременени

Правете си скрининга, момичета, почти една трета от бременните в България развиват гестационен диабет. А последиците от това състояние, ако е неразпознато и нелекувано, са дългосрочни.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #394 -: Март 03, 2019, 00:50:28 am »
Еличка, честито!

Дарк, да, може единият да има неща, а другият не.

Аз имах гестационен  диабет. При следваща бременност трябва да съм на режим от началото (то аз си бях, ама...), тест 9-10г.с. Тук е с 50г глюкоза. После 21- 24г.с. и 28-32г.с. ( тук е 75г) 
Тук не всички подлежат, не е задължително, но ако прецени лекар е безплатно. Правят го на всички обаче. Другото е, че има допълнителен ултразвук в 32г.с. ако се установи.
2 месеца след раждането се изследва глюкоза, но след като 3 дена са консумирани бързи въглехидрати и има 8ч без храна преди изследването.
Тук така се процедира.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #395 -: Март 03, 2019, 00:52:18 am »
Мели, хубаво, че се включваш по темата, ти със сигурност знаеш най-добре, аз казвам какво са ми казали доктори, а и в интерес наистина първата бременност ми стана толкова лошо като изпих глюкозата, че за малко не загубих съзнание около 3-4 пъти докато траеше процедурата, третата бременност след обременяването ми стана зле и тогава бебето буквално замря в този момент, докато не се освестих. Вероятно моментното състояние на организма също е от значение и какво може да понесе в определени състояния (от парче торта, не съм се чувствала така зле със сигурност  :D), същия пример с тортата беше дала и ендокриноложката ми.
Да не говорим, че след предполагаемия пръст на ГД в това, което се случи с бебето ни, всяко нещо сочено и за минимален риск, от който и да е, за мен беше повече от задължително да избегна и съответно да споделя с днешна дата.

Иначе да, определено и аз мисля, че обременяването с глюкоза трябва да е задължително в БГ за всяка бременна, когато там е ок да се прави за пръв път през бременността, защото ГД е коварно нещо и може да остане скрит и незабелязан.
« Последна редакция: Март 03, 2019, 00:56:26 am от Vistal »
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #396 -: Март 03, 2019, 08:40:39 am »
Момичета сега забелязах, че моят резултат е 109.300 IU/L a ne MLU/ML има ли някаква разлика?
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #397 -: Март 03, 2019, 09:51:17 am »
Ех, че хубави новини чета, момичета! Хайде всички повличайте крак!

HELIANTUS Съжалявам за биохимичната бременност, но не се отчайвай! Било е просто лош късмет, бъди сигурна. И се радвай, че е станало в началото, а не в 6-7 г.с. когато вече си истински настроена, че си бременна и се налагат кюретажи.. Просто сте имали лоша яйцеклетка/сперматозоид. Другият път няма да е така, ще видиш  :bighug:

На мен ми правиха хистерскопия. Имах останало парче от ембриона, залепено за маточната стена. Вчера ходих на преглед и резултатът от хистологията е - аденомиоза. Според доктора с 90% сигурност, това е причината за повтарящите се аборти при мен. Лошото е, че тръгнах да чета из интернет и навсякъде пише, че не се лекува и често се налага премахване на матката.. Хубавото е, че докторът мисли, че може да я излекува и казва, че е успял при десетки жени с тази диагноза с доста по-сериозни разраствания..
Другата седмица отивам за инжекция в матката с Декапептил и после хапчета 2 месеца и накрая на курса пак инжекция и да видим... Стискайте ми палци!

Аз ще продължавам да ви чета и ви изпращам много сила, кураж и позитивни мисли!
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #398 -: Март 03, 2019, 11:04:22 am »
Еличка,мисля че нямаше разлика.Успех!
Serenity,стискаме!Вярвай си на доктора.
Re: Правим опити за бебе - Тема 20
« Отговор #399 -: Март 03, 2019, 11:33:00 am »

HELIANTUS Съжалявам за биохимичната бременност, но не се отчайвай! Било е просто лош късмет, бъди сигурна. И се радвай, че е станало в началото, а не в 6-7 г.с. когато вече си истински настроена, че си бременна и се налагат кюретажи.. Просто сте имали лоша яйцеклетка/сперматозоид. Другият път няма да е така, ще видиш  :bighug:


Благодаря, Serenity. Определено е по- добре така, отколкото на по- късен етап. Предишните ми загуби бях в 8 и 10 седмица и със сигурност е много по- гадно, но просто трети пореден неуспех е много обезкуражаващо.
Желая ти скорошно решаване на проблема и една успешна бременност.

Еличка, честито! Дано всичко е наред до пухкавия финал. За съжаление не мога да помогна с единиците.

Дарк, супер върви ЧХГ - то, браво!