0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #200 -: Юни 07, 2008, 13:07:12 pm »
Здравейте момичета, извинете, че се намесвам в темата. Аз съм от друг форум, просто от време на време гледам форумите, в които се коментира режима на Дюкан. Видях, че има притеснения относно кампанията, която е подета в медиите против начина ни на живот - защото ще се съгласите, че това наистина си е начин на живот. Аз съм на този режим от февруари 2007 година и досега никога не съм имала проблеми. Октомври месец си направих профилактичен преглед и всички показатели бяха не само в нормата, но и най-добрите, каквито можеха да бъдат. Единствено имам проблеми с жлъчката, но този проблем си го знам от 5 години, а откакто съм на Дюкан не ме е боляла, обяснявам си го с начина на хранене - много се доближава до диетата, която гастроентеролога ми препоръча. За проблемиете с бъбреците - Дюкан препоръчва да се пие повече вода. Естествено не съм доктор, ако има сериозни пробреми е редно да се отиде на лекар. Но все пак има доста хора с бъбречни заболявания и причината не е протеинова диета. За проблеми с цикъла - във форума, в който пиша - бг-мамма, някои момичета имат подобен проблем - забавяне или избързване. На фона на повече от 200 писателки там броят им е малък, но все пак повечето са се консултирали с лекар и нито един от тях не посочва режима за причина. Лошият дъх в устата - ами той се получава при всички изменения на храненето и отслабването. След няколко дена всичко се оправя и си е наред.
Та следвайте режима, пийте водичка и всичко ще е ок.
А, да добавя, че "прегрешението" с нережимна храна не само не раздвижва метаболизма, но и си отмъщава по-късно с дълъг, неприятно дълъг застой. Дори и да не е веднага и да има минус след време настъпва неговия час.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #201 -: Юни 07, 2008, 17:39:32 pm »
здравей, зла вещица
принципно тук си обсъждаме нещата, моите примери бяха за това, че не на всеки му понася този режим и според мен категорично не е универсален
убедена съм, че всяка една диета или режим на хранене трябва да се направи след консултация с диетолог, но тъй като в Бг тази услуга все още е непоносима като цифра за средностатистическия гражданин се прилагат масово на всеки "хитови" в момента
лично аз 5 години живях с режима на Аткинс и да ти кажа съм категорична, че е много по-добър от на Дюкан, но след раждането не успях да мина отново на този тип хранене
промяната в цикъла и при мен не е от Дюкан  :wink:
« Последна редакция: Юни 10, 2008, 09:10:22 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Olimpia

  • ***
  • 220
  • Усмихвайте се и съдбата ще ви се усмихне:)
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #202 -: Юни 07, 2008, 21:02:49 pm »
Бих искала и аз да се изкажа по въпроса :))))
Мини, аз режима на Аткинсън не го знам, ама за мен този на Дюкан е направо велик :)))) ЗА 1 месец си свалих желаните 11 кг, като последния е още колебаещ се - ту нагоре, ту надолу, затова още продължавам 2 фаза. А през този месец бях и на стимулация за инсе!!!! Аз самата още не мога да повярвам че постигнах такъв резултат!


И когато в организма постъпват само белтъчини ,той  трудно се справя с изчистването на отпадните вещества от разпада в такива количества и последствията могат да бъдат доста сериозни.

п.п. Само като си помислите , колко месо и белтъчини изяждате в нормалното си ежедневие и колко по време на диета

Този режим не е само на белтъчини - поемат се и мазнини и въглехидтари, но в малки количества!!!
А пък аз да ви кажа, не мога да изям повече месо или яйца, от колкото при нормалното хранене, защото ми натежава.... не ми се ядат просто. Правя си тортички и хлебчета от позволени храни и наблягам на млечни. Много добре се чувствам!

Сигурна съм, че не е универсален и че сигурно на някои няма да им подейства добре - аз обаче се чувствам екстра!!!! Много жизнена, енергична и с всеки ден по-слаба :)))
Успех на всички, които са се заели с отслабване и да знаете, че този режим действа :)))
« Последна редакция: Юни 07, 2008, 21:18:52 pm от Olimpia »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #203 -: Юни 07, 2008, 23:32:03 pm »
аз съм на режима на Дюкан от 4 месеца. свалих 16 кг. досега. освен лошият дъх, не съм установила никакви други негативи от режима. мисля да си направя едни кръвни изследвания, да видя и обективно какво е положението с организма.
гледах вчера по БТВ дискусията и ме досмеша. по принцип, бих искала да науча от компетентно медицинско лице за евентуални проблеми с тозитип хранене, но двамата поканени специалисти бяха нелепи. единият твърдеше, че "този път си дал труда да прочете книгата" - тоест, предния път е критикувал на сляпо. явно и сега не я беше прочел, защото критикуваше факти, които не са част от режима. е, извинете, на такъв човек какво да му вярвам? другата идиотка обясняваше как ще се пристрастим към галавечерите и ще развием мания... но коммент!

Ефирче, силно се съмнявам, че твоята позната е била човек с перфектни бъбреци, които са се сринали за 7 дни консумация на протеини. ако беше така, всички фитнес маниаци и културисти щяха да са вързани на апарати за диализа.те какви количества протеини приемат ... диетата на Дюкан е направо безбелтъчна в сравнение с тяхното.

здрави и работещи бъбреци нямат проблем да изхвърлят токсините от леко повишената консумация на белтъчини, още повече, щом се пие достатъчно вода.

здрави бъбреци не се сриват ей-така, от храна, за 7 дни. повярвайте ми, знам за бъбречната недостатъчност повече,отколкото бих искала...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #204 -: Юни 08, 2008, 12:14:23 pm »
Да, jam, щях да падна от смях - този път бил прочел книгата! :lol: И за този четвъртък с галавечерята до края на живота - просто нямам коментар, професорът явно наистина е "прочел" и "разбрал" книгата!  :lol: Благодаря ти, че се включи с опита си!

Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #205 -: Юни 08, 2008, 15:30:16 pm »
Момичета, извинявам се за невежия въпрос, но каква е разликата между Аткинс и Дюкан? :ask:
*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #206 -: Юни 08, 2008, 19:08:29 pm »
 Хм...имам си аз една версия...В България има няколко клиники за отслабване. Мисля, че си докарват добри парички от това. На хората обаче  май им писна да си плащат да ги изтезават с плодове и чай :lol: И ето го Дюкан. Бърза и ефикасна диета. Отлив на клиенти на гореспоменатите клиники.И сега какво? Да фалират ли хората, като всички са луднали по Дюкан!?Следователно, се вземат мерки. Не е много трудно да накараш 1-2 умника да излязат и да говорят навсякъде, че този режим е вреден.
 Аз пък мога да кажа за много други режими как са пострадали мои познати. Особено от този с ябълките и чай, който смятам даже за опасен.
 
 Подкрепям Джам в твърдението, че бъбреци не се сриват за 7 дни.
 

П.П.Толкова "внимателно" са чели Дюкан тези от сутрешния блок, че 10 мин разискваха колко е вредно 1 ден в седмицата/ четвъртък/ да се яде всичко.
« Последна редакция: Юни 08, 2008, 19:10:15 pm от Жекова »
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #207 -: Юни 09, 2008, 08:38:21 am »
Ефирче, силно се съмнявам, че твоята позната е била човек с перфектни бъбреци, които са се сринали за 7 дни консумация на протеини. ако беше така, всички фитнес маниаци и културисти щяха да са вързани на апарати за диализа.те какви количества протеини приемат ... диетата на Дюкан е направо безбелтъчна в сравнение с тяхното.

здрави и работещи бъбреци нямат проблем да изхвърлят токсините от леко повишената консумация на белтъчини, още повече, щом се пие достатъчно вода.

здрави бъбреци не се сриват ей-така, от храна, за 7 дни. повярвайте ми, знам за бъбречната недостатъчност повече,отколкото бих искала...

Джам , месец след диетата тя беше в болница ,за първи път в живота си. След неразумното й приложение. Яла е само месо и нищо друго. Слава Богу проблемът е обратим.
На друга моя приятелка преди година й спря цикъла след гладуване ала д-р Емилова.
Това продължи три месеца.
Скоро гледах филм за анорексията-ужасяваща гледка , превръща се в епидемия сред младите хора , така твърдеше психиатъра от интервюто.
Защо казвам всичко това , крайностите винаги са вредни , надявам се си съгласна с мен , и никога не знаеш кога организма ще отключи патология , след стрес особено.
А една драстична диета си е стрес , особено ако се провежда без лекарско наблюдение(или поне консултация)  и по собствена интерпретация.
Аз самата също прибягвам до тях ,но предпочитам разделното хранене.
Това ми е замисъла и призива - умереност в диетите!

*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #208 -: Юни 09, 2008, 22:33:17 pm »
 хмммм,ми може истината да е някъде посредата...
 Аз съм на Дюкан...
 Преди години обаче,когато направих лечебен глад/не заради килограми а поради лечение/....таааа,тогава изчетох доста книжки и срещнах теза,че принципно месото трябва да се хапва един път седмично,рибка един  път седмично и сърнени и т.н.Обяснено беше с усвояването на храната и съответно да се избегне "затлачването" на организма...


Сега да споделя по повод моите успехи..днес бях на ръба да се гръмна.След едномесечна Дюканска диета и постигане на заветните 51,5 кг започнах да пия Марвелон и от три дни съм на Декапептил.Нещо ми се стори ,че съм се поподула.Качвам се на кантара и оооооо...ужас 57кг.Момичета възможно ли е това ?Не съм се отпуснала с режима...Имам едно,две прегрешения с хапка сладко или тестено,но веднага го приемам за гала ядене и на другия ден отново съм в графика...Какво мислите?Дали наистна е от медикаментите?Вода ли съм задържала? 8O :(
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #209 -: Юни 09, 2008, 22:38:55 pm »
Едно от двете мерения не е вярно.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #210 -: Юни 09, 2008, 23:41:17 pm »
Джам , месец след диетата тя беше в болница ,за първи път в живота си. След неразумното й приложение. Яла е само месо и нищо друго. Слава Богу проблемът е обратим.
На друга моя приятелка преди година й спря цикъла след гладуване ала д-р Емилова.
Това продължи три месеца.
Скоро гледах филм за анорексията-ужасяваща гледка , превръща се в епидемия сред младите хора , така твърдеше психиатъра от интервюто.
Защо казвам всичко това , крайностите винаги са вредни , надявам се си съгласна с мен , и никога не знаеш кога организма ще отключи патология , след стрес особено.

не разбрах - един месец е яла само месо или един месец, след като е яла само месо 7 дни е влязла в болница? ако е първото - това не е режимът на Дюкан. тя може да яде и само сол, ако иска, но това не е Дюкан и той няма вина. ако е второто - един месец по-късно вече няма връзка между нещата. аз като бременна набивах основно пържоли, пък нищо не ми стана.

за другите неща от цитата - да, всички знаем за гладуването, за аменореята, за анорексията. но какво общо имат те с Дюкан?

виж, режимът на Дюкан не е гладуване. това е последното нещо, което може да се каже за него. Дюкан изрично подчертава, че от гладуване полза няма.
също така, режимът не е едностранен. чисти протеини се ядат само в 5-те дни на първата фаза. после се редуват със зеленчуци. в третата фаза се въвеждат плодовете, зърнените храни... ако някой е решил да се прави на йога, то си е негов проблем. но ако се спазва правилно режима, не мисля, че някой ще влезе в болница, еле пък след 7дни приложение.

та така де, разбирам ти апелите, но просто не са на място. това не е секта, не е екстрем. ако се запознаеш с режима, ще се убедиш сама в това.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #211 -: Юни 10, 2008, 00:00:57 am »
При Аткинс се ограничават въглехидратите, но не и мазнините, а при Дюкан и мазнините са забранени. Но специално за Аткинс не съм много запозната какво представлява в детайли, та може и да бъркам.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #212 -: Юни 10, 2008, 00:08:22 am »
Зла вещица я познавам лично. Резултатът й е зашеметяващ :D
Все се каня и аз да пусна снимки, ама пусти мързел.
Днес една приятелка ми каза, че резултатът ми след Дюкан е впечатлителен.
В момента аз не съм пример за следване, защото не направих последната фаза както трябва. Затова и 2-3 кг играят нагоре-надолу. Регулират се с един ден на протеини.
Свалих 13 кг. Първите месеци бях изключително стриктна и определено имаше смисъл. Даже не съм опитвала как са на вкус детските храни на Симеон.
Бъбреци ме боляха само веднъж, защото бях намалила приема на вода. Истината е, че колкото повече вода пиете, толкова по-бързо отслабвате и имате по-добър тонус.
Ако знаете, че имате проблеми с бъбреците, непременно се консултирайте с лекуващия си лекар преди започването на диетата!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #213 -: Юни 10, 2008, 08:56:40 am »
не разбрах - един месец е яла само месо или един месец, след като е яла само месо 7 дни е влязла в болница? ако е първото - това не е режимът на Дюкан. тя може да яде и само сол, ако иска, но това не е Дюкан и той няма вина.
Eдин месец е яла само месо . Повторила е петте дни от първата фаза , няколко пъти. :)

та така де, разбирам ти апелите, но просто не са на място. това не е секта, не е екстрем. ако се запознаеш с режима, ще се убедиш сама в това.
Да , Джам не съм запозната с режима на Дюкан в подробности , но не съм го наричала нито секта , нито екстрем.
А колкото до това дали обобщенията и апелите са ми на място , в теб е гумичката...

« Последна редакция: Юни 10, 2008, 09:00:08 am от Efirche »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #214 -: Юни 10, 2008, 09:09:27 am »
При Аткинс се ограничават въглехидратите, но не и мазнините, а при Дюкан и мазнините са забранени. Но специално за Аткинс не съм много запозната какво представлява в детайли, та може и да бъркам.
да, абсолютно
според Аткинс храните са оценени с т.нар. гликемичен индекс, колкото е по-висок- с толкова по-високо съдържание на въглехидрати е храната, храни с индекс над 60 са забранени
сега напоследък чета и за нея супер модификации, но когато за първи път я чух преди години ми се стори много лесна за изпълнение и не толкова драконовска по отношение на храните
явно обаче организъма наистина свиква, защото след раждането не ми се получи с нея и преминах на Дюкан, сега отново си спазвам основните принципи на Аткинс
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #215 -: Юни 14, 2008, 16:25:10 pm »
Зла вещица я познавам лично. Резултатът й е зашеметяващ :D
Все се каня и аз да пусна снимки, ама пусти мързел.
.......
Предполагам тогава, че и аз те познавам :) И ако се сещам правилно твоят резултат е отличен и ще е много стимулиращо за момичетата тук да видят снимките ти.

Момичета, извинявам се за невежия въпрос, но каква е разликата между Аткинс и Дюкан? :ask:
В основата си са близки. Но както са казали по-горе Аткинсън не отбягва мазнините. Разрешени са колбасите с изключение на кренвиршите. Но за сметка на това при него млечните са забранени. А зеленчуците са позволени всеки ден, но в ограничено количество - до 2 чаши, ако се надвиши количеството се увеличава количеството на въглехидратите, затова са ограничени. Докато при Дюкан има млечни, но няма мазнини. Няма колбаси. Зеленчуците се редуват неограничено, но не всекидневно. Общо взето се яде ето това:

Аткинсън - месо, риба, колбаси, зеленцуци.
Дюкан - месо, риба, обезмаслени млечни, зеленцуци (примерно на прериоди от 5 дена)
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #216 -: Юни 16, 2008, 15:15:08 pm »
това не е секта, не е екстрем. ако се запознаеш с режима, ще се убедиш сама в това.

Мдааа, не е секта, ама друг път  :P В списание "Тема", темата е именно диетите и на диетолозите разбираш ли им била преляла чашата именно с Дюкан и "дюканките", които сами така се нарекли и  били новта хранителна секта  :lol: :lol:
Направили са дисекция на всяка една модерна диета, но интересно защо не видях нищо написано за "лечебния" глад на д-р Емилова????? Дето вика мъжа ми - аз и у нас мога да маам само круши и ябълки, що хем да давам хиляди левове, хем да мра от глад. Хората пари за ядене нямат, аз за глад да ги давам  :lol: 
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #217 -: Юни 16, 2008, 15:21:24 pm »
Направили са дисекция на всяка една модерна диета, но интересно защо не видях нищо написано за "лечебния" глад на д-р Емилова?????

щот гарван гарвану око не вади.

ония дават хиляди левове, за да са под контрол там - да са затворени в луксозния концлагер и да няма откъде да вземат храна, ако заприпадат от глад по нощите. за да им управлява някой друг волята - те ако имаха сами воля, щяха да отслабнат и без Емилова. лошото е, че повечето хора с наднормено тегло са такива и заради слабата воля.
точно това е хубавото на Дюканския режим - няма гладуване. няма ограничение в количеството храна, стига да е от позволените храни. има вариант да си заситиш всеки вид щение. и в крайна сметка какво - за същото време сваляш същите килограми, но без да си вил срещу луната от глад.

и тук идва най-важният момент - какво става след приключване на диетата. за Емиловото гладуване вече се видя по известните люде, които са ходили там - за броени месеци отново се напомпват. Дюкан твърди, че при неговия режим няма да стане така. ами - ще видим. то си е и до организъм. моя приятелка, която свали 10 кг с Дюкан миналата година, още не ги е върнала. но не се е и върнала изцяло към стария си начин на хранене.
аз за втори път правя 10 дневно нарушение на диетата, като тоя път беше нарушение с всички екстри. резултат - 3 кг отгоре. обаче, и този път както предния, след 2 дни обратно на диетата, тези кг изчезнаха. все пак, това е сигнал, че при мен явно няма да стане задържане на свалените килограми, ако почна да злоупотребявам с шоколади и сладолед.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #218 -: Юни 16, 2008, 15:35:28 pm »
Че той и Дюкан си пише,че ако се върнем към стария си начин на хренене,т.е. да се тъпчем и преяждаме неминуемо ще си върнем и старите кг.Всички, които са прочели книгата и са спазвали или все още спазват режима, занят, че придобиваме култура на хранене.Вече знаем кои храни са полезни на организма и кои му вредят.Изобщо всеки решава сам за себе си как да се държи и дали иска да запази постигнатото тегло или не.Успех на всички тръгнали или тръгващи по пътя!!!Приятен ден и успешна седмица!!!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Режимът на д-р Дюкан - споделяне на опит
« Отговор #219 -: Юни 16, 2008, 15:38:16 pm »
щот гарван гарвану око не вади.


Мда, освен, че е от ятото, трябва да проверя дали и Запрянов не е бил на глад при Емилова.

Права си за качването. Аз с Дюкан отслабнах 7, върнах 1 или 2, варирам. От доста време съм го спряла, но не качвам повече, независимо, че не правя дори протеинови дни. Бях се заканила пак да го почна преди седмица-две, но имам малко по лекари да походя и пак ще дюканствам. За сега теорията, че не се качва при мен се потвърждава. Е, вярно е, че не се тъпча като прасе, но то и при най-вълшебната диета ако се яде без мярка след нея, ще се качат килограми.

Смешното е и че за здравословното хранене, нещата са кампанийни и няма нищо интересно, образователно и т.н., което да се разпространява сред младите хора и изобщо сред обществото и изведнъж започват да грачат кое колко вредно било. И изобщо не си дават сметка, че съветите за балансирано хранене, което те препоръчват, за някои хора е неизпълнимо, дори и от финансова гледна точка. Не съм гледала цени на консултации с диетолози, но си ги представям какви са /а те непрекъснато казват, че трябва консултация/, дори и да не стигат тези на Емилова. А пък и под наблюдение да остслабваш и да платиш - само като си помисля и свалям кило  :lol: