0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #360 -: Август 29, 2011, 19:26:09 pm »
Момичета, колко болнични ползвахте след кюретажа?
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #361 -: Август 29, 2011, 21:49:52 pm »
Момичета, колко болнични ползвахте след кюретажа?

Мен ме попитаха, колко дни искам. Доколкото си спомням имах право на около 30 дни, но не съм много сигурна /беше 2009 г./
Аз си поисках само 7 дни, тъй като ми беше много по-тежко да стоя сама в къщи. Предпочетох да съм затрупана с работа и да не мисля  :(


Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #362 -: Септември 06, 2011, 15:54:06 pm »
На мен ми дадоха 5 дни болничен след аборта.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #363 -: Септември 06, 2011, 22:50:07 pm »
Благодаря ви за отговорите, на мен ми предложиха максимално 10 дни, от които се възползвам.
"Една малка крачка за човека - един голям скок за човечеството..."
Нийл Армстронг
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #364 -: Септември 07, 2011, 01:44:28 am »
30 дена за след аборт ??? не ми предложиха нито ден и още на следващия ден си бях на работа , а работата ми е свързана с много ходене !
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #365 -: Октомври 09, 2011, 16:51:56 pm »
На мен абразиото ми беше в петък - мисед в 5 г.с.Още съм в болница,защото лекарите виждат нещо и в дясната тръба. Утре съм и на лапароскопия. С тях се смяхме, че ще ме пишат в учебниците, защото за първи път виждали плод вътре и плод вън :D то не е смешно, но човек трябва по някакъв начин да намира нещо положително в ситуацията и да продължи напред. Първият ден беше най-стресиращ, следващите минават някак, най-тежко е,че съм на етаж с родилки-хем им се радвам,гем ми се къса сърцето като ги видя. Сега и на мен ми е интересно колко почивка ще ми дадат-работата ми ме подлага на много стрес и не съм сигурна дали ще мога да се върна веднага.
Благодаря ви, че споделяте и виждам, че има и други като мен. Стискам палци на всички за бъдеща бременност без неприятности! :babyflips:
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #366 -: Октомври 09, 2011, 19:37:59 pm »
Съжалявам,че си преминала през всичко това,знам колко ти е гадно и как около теб има само родилки,преживях го същото,но бях в 10 седмица.За болничните дадоха ми само 3 дни след като ме изписа,това е мисля,че трудно дават повече естествено,ако няма усложнения.Успех!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #367 -: Октомври 09, 2011, 20:14:43 pm »
В 20,00ч бях в болницата,в 23,00ч ме пуснаха да си ходя.Не ми дадоха болничен,но аз си пуснах 5 дни отпуска-да си плача вкъщи :(
http://www.fertilityfriend.com/ttc/index.php

Вярвайте в Бог!Там,където свършват човешките сили,идва място за чудото!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #368 -: Октомври 09, 2011, 21:36:03 pm »
На мен абразиото ми беше в петък - мисед в 5 г.с.Още съм в болница,защото лекарите виждат нещо и в дясната тръба. Утре съм и на лапароскопия. С тях се смяхме, че ще ме пишат в учебниците, защото за първи път виждали плод вътре и плод вън :D то не е смешно, но човек трябва по някакъв начин да намира нещо положително в ситуацията и да продължи напред. Първият ден беше най-стресиращ, следващите минават някак, най-тежко е,че съм на етаж с родилки-хем им се радвам,гем ми се къса сърцето като ги видя. Сега и на мен ми е интересно колко почивка ще ми дадат-работата ми ме подлага на много стрес и не съм сигурна дали ще мога да се върна веднага.
Благодаря ви, че споделяте и виждам, че има и други като мен. Стискам палци на всички за бъдеща бременност без неприятности! :babyflips:
Толкова е тъжно. Въпреки всичко звучиш добре, с надежда. След лапарото трябва да ти дадат до 1 месец болничен.
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #369 -: Октомври 10, 2011, 12:03:48 pm »
Момичета, след абразио са задължени да дават болничен. Търсете си правата! :goodluck:
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #370 -: Октомври 31, 2011, 23:51:20 pm »
Здравейте и от мен! Чудя се как да започна - изчетох всички 19 страници и Ви моля да не ме съдите прекалено строго!
2008 г. ми откриха хиляди малки кисти по яйчниците, бяха и доста уголемени. След което последва година и половина лечение с противозачатъчни без никакъв ефект. Потърсих второ мнение, но ми казаха да продължа със същите хапчета. Ядосах се и прекратих лечението, с уверенията на лекарите, че няма начин да забременея, ако не се лекувам.
И така, забременях. На 28.10.2011 претърпях кюртаж - по собствено желание. Бях в 6 г.с. Всичко беше нормално до момента с плода, сакчето и всичко... Но аз нямаше как да задържа това клето създание...сега. Положението ми е много трудно, но не искам да ви отегчавам... Питах се как е възможно, след като не съм се лекувала, но отговор не получих. Отидох в частна клиника, защото съм неосигурена, избрах си най-реномирания специалист, с много добри отзиви. Да, държаха се отлично, но като се замисля сега, после доста неща пропусна да ми каже. Манипулацията мина нормално, антибиотиците ми ги вляха по време на кюртажа. Въпреки, че вече се бях променила психически, дори не успях да се съвзема да попитам за елементарни неща от сорта на кога да ида на контролен преглед, епикриза и т.н. Но и лекаря не ми каза нищо за това. Само ми обясни, че от деня на аборта трябва да смятам, че ми е първи ден на менструацията, и след това първата нормална да я чакам към началото на декември. След манипулацията нямах абсолютно никакво кървене, ама никакво. Днес, трети ден ми тръгна малко, като след обяда получих леки менструални болки и вечерта ми дойде. Корема ми е страшно подут, твърд, но усещам, че напрежението в гърдите ми спада. Нямам представа колко време ще ми върви, нито са ми казали колко време да се пазя, нито колко време след това трябва да преустановя сексуалните контакти, нищо... Надявам се вие да ми помогнете със съвети!
Чувствам се ужасно! Знам колко добри и мили хора като вас мечтаят за това. А истината е, че макар и напълно непланувано, този плод беше заченат с наистина много, много любов, страст и хубави чувства... Нямам с кого да говоря... Толкова съм самотна и всичко събирам в себе си... Незнам какво да правя... Много съм объркана...и така ми се иска да върна времето назад...
Благодаря, че ви има. Желая ви от сърце всичко най-хубаво и успех!
Че пътища, които се пресичат, когато някога се разделят, като ранени змии криволичат, но никога от тях не става път... Не си отивай... Чуваш ли? Не тръгвай...
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #371 -: Ноември 01, 2011, 00:52:50 am »
Спокойно , станалото станало !
Обикновено казват да се въздържаш от секс първите две седмици тъй като шийката на матката е все още отворена и можеш да си докараш някоя инфекция ! За кървенето при всеки е индивидуално , аз кървях 3 седмици и ми дойде точно на 26 ден след кюретажа, а  естествения ми цикъл е 25-27 дни.
Казаха ми , ако не вдигам температура , ако се 4уствам добре и не кървя обилно нямам основания за притеснения .
Живея в чужбина и тук контролни прегледи не се практикуват , освен ако нямаш някакви оплаквания !
Първите дни кървенето е по обилно и ярко 4ервено , но след време намалява и става  кафеникаво , но това да не те притеснява .
До колкото знам в БГ епикриза за аборт май не се дава ?
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #372 -: Ноември 01, 2011, 13:44:00 pm »
Здравейте, момичета! Включвам се тук, защото може би и на мен ще се наложи да ми правят абразио. При мен овулацията е доста късно и все още нямаме сърдечна дейност. От 2 дни имам леко кървене - изписаха ми Утрогестан 2х2. Днес обаче кървенето е повече и по-обилно. Обадих се на моята лекарка, каза да си лежа и утре да отида. Кажете ми колко време се стои в болницата, как минава процедурата. ще съм благодарна на всякаква информация.



*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #373 -: Ноември 01, 2011, 16:23:42 pm »
Самата процедура е не повече от 15 мин но едва ли някоя от нас е наблюдавала за да знаем как протича :)
Престоя в болницата е само един ден , като те пускат да си ходиш около 2-3 часа след процедурата .Хубаво е че е с упойка и нямаш никакви спомени какво се е случило :(
Между другото това че имаш кървене не значи зе непремено ще ти правят абразио. Може изобщо да нямаш никаъв проблем ! А и дори да се случи най лошото ако си в много начална бременост може да си падне само.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #374 -: Ноември 01, 2011, 16:28:42 pm »
Самата процедура е не повече от 15 мин но едва ли някоя от нас е наблюдавала за да знаем как протича :)
Престоя в болницата е само един ден , като те пускат да си ходиш около 2-3 часа след процедурата .Хубаво е че е с упойка и нямаш никакви спомени какво се е случило :(
Между другото това че имаш кървене не значи зе непремено ще ти правят абразио. Може изобщо да нямаш никаъв проблем ! А и дори да се случи най лошото ако си в много начална бременост може да си падне само.


Благодаря много за информацията. Не знам къде е "прагът" на кървене. На мен, когато започна да ми кърви беше малко, после се засили. А и лекарят каза, че ако до понеделник не чуем сърдечна дейност, ще предприеме премахване. За това искам да се подготвя поне малко.



*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #375 -: Ноември 03, 2011, 11:27:56 am »
Здравей stelkata. Епикриза след кюретаж се дава и там пише кога са точно и контролните прегледи - при мен бяха два. Звънни на регистратурата на болницата, в която са ти го правили и ги попитай дали ти е готова епикризата. За секса, аз поне изчаках да ми мине първия редовен цикъл след кюретажа /дойде ми 32 дена след него/ и тогава се престраших, защото и аз не бях питала. Бяха ми дали и АБ да пия за 5 дена.
Имам вече две ангелчета на небето

Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #376 -: Ноември 03, 2011, 15:08:58 pm »
Благодаря ти, *lily*, ще звънна да попитам.
Че пътища, които се пресичат, когато някога се разделят, като ранени змии криволичат, но никога от тях не става път... Не си отивай... Чуваш ли? Не тръгвай...
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #377 -: Ноември 07, 2011, 22:17:31 pm »
Здравейте,
моето абразио беше преди месец (малко по-нагоре съм писала),още си чакам цикъла, антибиотици ми казаха, че нямам нужда да взимам, няколко пъти питах, не ми съобщиха дали и по време на самото абразио са сложили. И аз се чудя до колко време ако не дойде цикъл е нормално да се чака. Моята епикриза все още не е готова. В общи линии по време на престоя ми в болницата се оказа, че са пропуснали да ме питат основни неща, което малко ме подразни. Т.к. се оказах особен случай (имах 2 плода-вътрематочен и извънматочен, който пък изпадна сам) трбявало да ми направят и лапароскопия, но понеже не разбрали, че съм с репродуктивни проблеми, не я направили. Сега тр.да се върна пак в болница след месец, и да си я платя, защото вече не се водя спешен случай. Изобщо идеята ми с това излияние, и четейки вашите,е да настоявате и обяснявате добре на лекарите всичко,ако ще да им досаждате, както и преди такива процедури да търсите и второ мнение, защото понякога и те допускат грешки. Аз лично, когато ми казаха, че нямаме сърдечна дейност, изчаках малко и отидох при още двама- за да бъда сигурна все пак, въпреки, че знаех, че надеждите са напразни. Успехи и прегръдки на всички! :bighug:
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #378 -: Декември 12, 2011, 18:58:52 pm »
Здравейте,
моето абразио беше на 08.12 - т.е. в четвъртък!
Искам да ви попитам колко време след абразиото ви боля корема и дали изобщо ви е болял!Мен ме боли корема ниско долу и сигурно това е нормално, т.к. са минали едва 4 дни , но ме притеснява и оранжевото зацапване което имам - цвета е много странен!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #379 -: Декември 12, 2011, 20:03:11 pm »
Аз го имах 2 седмици след това - при всеки е различно, нищо притеснително. Болките също са индивидуални, но ти тр.да имаш профилактичен преглед седмица-две след това(при мен беше седмица, но беше малко по-сложно), така че ако те притеснява, питай лекаря.