0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #280 -: Май 12, 2010, 14:36:46 pm »
Здравейте, и аз съм нова тук. Извинете ме ако сгреша нещо. Направих спонтанен аборт края на март, бях някъде в 7-8 седмица. Направиха ми кюртаж седмица след аборта. За щастие се възстанових много бързо и 20 дни след кюртажа ми дойде цикълът. Преди един ден бях на преглед и док. каза че всичко е наред и няма проблеми. Та ние вече работим по въпроса за нова бременност. Искам да попитам има ли и други които се опитват да забременеят само след първият цикъл след кюртаж и според вас дали е правилно.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #281 -: Май 12, 2010, 15:04:41 pm »
В повечето случаи препоръчват 3 месеца пазене за да се възстанови лигавицата и организма, но всяко правило си има и изключения!
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #282 -: Май 12, 2010, 15:35:10 pm »
Аз и двата пъти изчаках по 6 месеца.
*

    Цвете

  • ****
  • 734
  • Този, който обича, вярва в невъзможното!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #283 -: Май 13, 2010, 07:07:35 am »
Психически бях готова още след първия цикъл, но физически - организмът ми имаше нужда от 3-4 месеца.
*
Re: След първата М извънциклично зацапване?
« Отговор #284 -: Юли 22, 2010, 21:03:47 pm »
Здравейте и от мен!
И аз успях да попадна в тази тема с въпросите си и ако някоя от вас може да ми помогне с отговор, ще ми е полезно.
След кюретаж на кухо яйце в 9-10 седмица ми дойде първата М, нормално. Обаче преди няколко дена ми се появи зацапване (светло кафяво до тъмно, на моменти с нещо като жилава суха кафява слуз). На моменти е по-силно, на моменти с часове го няма. Съвпадна с приблизителната ми овулация, макар и да усещам, че този месец няма такава.
На някоя от вас случвало ли се е след първата М да има подобно зацапване и дали е нормално?
    

*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #285 -: Август 20, 2010, 11:07:12 am »
Извинете ме, че въпросът ми не съвсем за тази тема.При положителен кръвен с 2000 единици и последвал спонтанен аборт и кюретаж колко време трябва на организма за да се понижат стойностите на чхг.
                                                                                                            Само едно нещо прави мечтата невъзможна:страхът от    неуспех.,Алхимикът,Паулу Коелю
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #286 -: Февруари 18, 2011, 13:59:30 pm »
Здравейте, аз съм от тези, които чакат щъркела дълго време. Повярвайте бях най-щастливия човек на света когато теста показа две черти. Летях от щастие две седмици, ходих на преглед и всичко изглеждаше наред, когато една вечер в 6г.с. започна леко кървене. Целия свят сякаш се срина върху мен и мислех, че няма да го преживея. Изчаках до другия ден и отидох в болницата, приеха ме. След два дни чакане и инжекции ми казаха, че няма да го задържа и че ще ми направят кюретаж. Бях ужасена, но най много когато изхвърлих плода. Щях да припадна. Направиха ми кюретаж. Сега ми остава само надеждата, че нещата ще потръгнат и че скоро ще може са се зарадвам на нашето бебче. Въпроса ми е вярно ли е това, че след кюретаж забременяването и по-лесно? Преди да забременея сега пиех Клостилбегит 2х1. И страшно много се надявам след кюретажа да стане по-бързо, защото чакахме достатъчно и само мисълта че ще трябва да чакам още 2-3 г. ме влудява! Съжалявам, че стана малко дълго.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #287 -: Февруари 18, 2011, 18:39:39 pm »
Бях ужасена, но най много когато изхвърлих плода. Щях да припадна.

Мацка, в толкова ранна седмица ембриончето е само няколко милиметра и не може да си разбрала точно кога го изхвърляш, не мисли за него като за плод или бебе. Това е просто ембрион, а на ембрионите това им е работата, някои от тях да отпадат. Този път така се е случило. Гадно е наистина, но не го мисли повече. Следващият път вече всичко ще е наред.

Вярно е, че след една бременност, в следващите няколко месеца се забременява по-лесно. Знам го от специалист, не са градски легенди :wink:. Обяснява се с хормоналните нива и т.н.
Трябва да изчакате само мин. 2 пълни цикъла (не броиш месеца на кюретажа) за да се възстанови лигавицата, като в този период трябва да се пазите, защото една случайна бременност при тънка лигавица ще е предварително обречена и си натрупваш проблеми. И след тези 2-3 месеца, действате.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #288 -: Февруари 20, 2011, 21:23:12 pm »
Айде и аз да се включа в темата:кюртажа ми беше на 9 януари,в 10 седмица.Цикъла ми дойде след 37 дена.вече почти свърши,но вчера получих лека болка на мястото,където беше ембриона.Случвало ли се е на някоя от вас да има тъпа болка след първия цикъл?
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #289 -: Февруари 21, 2011, 14:25:13 pm »
Не би трябвало да има болка. Ако не е преминала, непременно се консултирай с лекаря си.

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #290 -: Февруари 24, 2011, 16:03:49 pm »
Здравейте, моя кюртаж беше на 19.01, онзи ден ми дойде за пръв път но имам много болки и много силно кръвотечение, дали е нормално?
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #291 -: Февруари 25, 2011, 11:43:08 am »
Нормално е,поне при мен беше така и доктора каза че е нормално:)вземах аулин първите два дни понеже наистина много ме боля:)
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #292 -: Февруари 25, 2011, 14:10:55 pm »
Нормално е,поне при мен беше така и доктора каза че е нормално:)вземах аулин първите два дни понеже наистина много ме боля:)
А колко дена ти вървя, защото не мен сякаш няма намерение скоро да ми свършва, а по принцип ми върви 3-4 дена.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #293 -: Февруари 25, 2011, 18:40:22 pm »
Ами по принцип си ми върви по 7 дни като до 3тия е обилно.Сега пак стана така - обилно до 3-тия и след това мислех даже,че ще спре на 4-тия,но имаше по малко.Така до 7-мия.Мисля си,че щом при теб е силно,значи матката се чисти-може да е имало някакви остатъци.Но ако продължи -задължително звънни на лекаря си,той ще ти даде най адекватен съвет ;)
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #294 -: Февруари 25, 2011, 19:53:32 pm »
Ами по принцип си ми върви по 7 дни като до 3тия е обилно.Сега пак стана така - обилно до 3-тия и след това мислех даже,че ще спре на 4-тия,но имаше по малко.Така до 7-мия.Мисля си,че щом при теб е силно,значи матката се чисти-може да е имало някакви остатъци.Но ако продължи -задължително звънни на лекаря си,той ще ти даде най адекватен съвет ;)
Много ти благодаря, аз понеделник съм на лекар, но ако не ми свърши не знам дали да ходя, дали има смисъл защото няма да може да ме прегледа.
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #295 -: Февруари 25, 2011, 20:01:43 pm »
Ако не е спряло-обади се и му кажи-но не мисля че това ще е пречка за преглед по принцип.На мен ми се е случвало да ме преглеждат по време на цикъл,понеже имах кръвоизлив-неприятно е,но се преживява;)Желая ти всичко да е наред и скоро да те зарадва щъркела:)
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #296 -: Февруари 25, 2011, 21:22:07 pm »
Ако не е спряло-обади се и му кажи-но не мисля че това ще е пречка за преглед по принцип.На мен ми се е случвало да ме преглеждат по време на цикъл,понеже имах кръвоизлив-неприятно е,но се преживява;)Желая ти всичко да е наред и скоро да те зарадва щъркела:)
Мерси много мила, дано. Това ми е мечтата да и имам детенце :bori_007:
Бъди дявол,за да не те пратят по дяволите!
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #297 -: Февруари 25, 2011, 21:30:10 pm »
Ще се сбъдне-това е най-съкровенната мечта на жената- аз копнея за бебче,така че ще успеем,всичко е в психиката:)
*
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #298 -: Февруари 25, 2011, 22:01:34 pm »
Здравейте момичета. И аз като вас преживях ужаса на спонтанния аборт и то за втори път... На 10.02 ми беше кюретажа, док ми изписа АБ Доксициклин за 6 дена и след това бях на преглед. Имах задържане на съсиреци и матката ми не беше се свила и поради тази причина ми изписа Метергин. Изписа ми още и АБ Медоклав и противозачатъчни. След 3-4 дена кървенето спря до тази вечер. Получих кафеникаво зацапване. На преглед съм в понеделник, но много се притеснявам, понеже е рано за М, защото имам още противозачатъчни. Какво мислите... Ще се побъркам до понеделник...
Никога не е късно да откриеш себе си!!!

И точно когато мислиш да се предадеш..., спомни си за причината, заради която издържа на всичкото това...
Re: Възстановяване след кюртаж
« Отговор #299 -: Март 02, 2011, 00:12:20 am »
Късно ти видях поста,дяволче:) Как мина на лекаря,какво ти каза наред ли е всичко?