0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4200 -: Юли 17, 2007, 10:16:20 am »
Денис, би ли ми казала дали това стъпалообразно понижение на БТ през последните дни при мен е нормално :? Последните 4 МЦ, откакто и следя ову въобще, тя ми е около 16-ти 17-ти ден. Май е рано да е спад в БТ по тази причина?! :? какво мислиш?
Освен това последните ми два МЦ кървя едва по 3 дни и то слабичко при положение, че обикновено това продължава 5-6 дни и втори ден кървя обилно 8O

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4201 -: Юли 17, 2007, 22:03:11 pm »
Denis, здрвей и от мен.Отдавна не съм те тормозила, но днес имам нужда от помощ.Първо ако ти е възможно , погледни ми графиката - претеснява ме голямата амплитуда межди температурите.И после бях на лекар и се видя на 10 ден от цикъла:
лигавица 5.5 мм
доминантен фоликул от ляво с размери 12 на 16 мм
Тоест неправилна форма на фоликула, което видимо претесни лекарката.
от три години се лекувам от стерилитет с диагноза тънък ендометриум.Сега за пръв път изниква съмнение за проблем с Ову-то.Ако имаш възможност да разгледаш предишните ми графики и да ми кажеш какво е твоето впечатление.
Да добавя, че днес бях по изключение на друга лекарка - доста добра от Окръжна болница.Дали да взема впредвид нейното мнение.Много извинявай и благодаря предварително.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4202 -: Юли 18, 2007, 07:24:27 am »
Денис, би ли ми казала дали това стъпалообразно понижение на БТ през последните дни при мен е нормално :? Последните 4 МЦ, откакто и следя ову въобще, тя ми е около 16-ти 17-ти ден. Май е рано да е спад в БТ по тази причина?! :? какво мислиш?
Освен това последните ми два МЦ кървя едва по 3 дни и то слабичко при положение, че обикновено това продължава 5-6 дни и втори ден кървя обилно 8O
До тук графиката ти е добре. О. предстои - може да е и на 16-17 ден от МЦ. Тези покачвания и спадове не са проблем.
Както описваш М. мисля, че и там няма проблем.
Спокойно, за сега няма от какво да се притесняваш.
Продължавай с тестовете за О. и дано да стане чудото :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4203 -: Юли 18, 2007, 07:39:18 am »
Denis, здрвей и от мен.Отдавна не съм те тормозила, но днес ...........
27/04/2007 - според мен не е имало О.
17/05/2007 - имало е О. на 14 ден от МЦ. Графиката е добра, но ЛФ е малко къса - 10-11 дена.
11/06/2007 - може и да е имало О. на 16 ден от МЦ, но тъй като БТ през ЛФ е малко ниска е било добре да се докаже /О./ с преглед на УЗ. Може да е имало О., а прогестерона да е бил по-нисък.
08/07/2007 - до тук графиката е добре. Хубаво е да проследиш фоликула и дори  да направиш на 7 ден след /доказана/ О.  Progesteron   . Хубавото е, че е само 1 /както е нормално/ доминантен фоликул.
Прави тестове за О. и когато теста е (+) отиди на УЗ.Това ще е денят преди пукване на фоликула.
И пиши за да зная какво става.

ПП. Не пропускай този месец - когато е 1 доминантен фоликул по добре се проследяват нещата.
Успех и не забравяйте за кекса :wink:
« Последна редакция: Юли 19, 2007, 07:06:31 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4204 -: Юли 18, 2007, 09:13:48 am »
Denis, здрвей и от мен.Отдавна не съм те тормозила, но днес ...........
27/04/2007 - според мен не е имало О.
17/05/2007 - имало е О. на 14 ден от МЦ. Графиката е добра, но ЛФ е малко къса - 10-11 дена.
11/06/2007 - може и да е имало О. на 16 ден от МЦ, но тъй като БТ през ЛФ е малко ниска е било добре да се докаже /О./ с преглед на УЗ. Може да е имало О., а прогестерона да е бил по-нисък.
08/07/2007 - до тук графиката е добре. Хубаво е да проследиш фоликула и дори  да направиш на 7 ден след /доказана/ О. УЗ. Хубавото е, че е само 1 /както е нормално/ доминантен фоликул.
Прави тестове за О. и когато теста е (+) отиди на УЗ.Това ще е денят преди пукване на фоликула.
И пиши за да зная какво става.

ПП. Не пропускай този месец - когато е 1 доминантен фоликул по добре се проследяват нещата.
Успех и не забравяйте за кекса :wink:
Много ти благодаря, точно така се развиха нещата.
на 17/05/ ходих на УЗ точно на 14-ден и нямаше доминантен фолкул, моето подозрение беше, че се е пукнал или същия ден или предишния.
на 11/6/ имам доказана Ову на 16 ден , но БТ се задържа ниска.
сега очаквам утре или вдругиден Ову.Утре съм на УЗ.
Но какво означава, че фоликула ми не е с кръгла форма , а е сърцевиден с размери 12 на 16 мм.
Това претесни лекарката.
« Последна редакция: Юли 18, 2007, 09:18:29 am от kolean »
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4205 -: Юли 18, 2007, 11:48:45 am »
Благодаря за отговора, Денис. Снощи си направих ову тест защото като се прибрах имах много ЦС (белтъкообразна) както и тази сутрин. Появи се леека втора чертичка та си мисля, че този месец ще ми е по-рано овулацията. Продължавам с тестовете.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4206 -: Юли 19, 2007, 07:11:04 am »

Много ти благодаря, точно така се развиха нещата.
на 17/05/ ходих на УЗ точно на 14-ден и нямаше доминантен фолкул, моето подозрение беше, че се е пукнал или същия ден или предишния.
на 11/6/ имам доказана Ову на 16 ден , но БТ се задържа ниска.
сега очаквам утре или вдругиден Ову.Утре съм на УЗ.
Но какво означава, че фоликула ми не е с кръгла форма , а е сърцевиден с размери 12 на 16 мм.
Това претесни лекарката.
Нищо не означава. Има време да се 'окръгли' :D
Не го мисли. Прави тестове и действайте.
След като няма други фоликули, и все пак този не е малък има шанс за О.
 
« Последна редакция: Юли 19, 2007, 07:14:19 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4207 -: Юли 19, 2007, 07:16:51 am »
Благодаря за отговора, Денис. Снощи си направих ову тест защото като се прибрах имах много ЦС (белтъкообразна) както и тази сутрин. Появи се леека втора чертичка та си мисля, че този месец ще ми е по-рано овулацията. Продължавам с тестовете.
И ранна да е  О. няма проблем. Важното е да има О.
Продължавай с тестовете. Дотук графиката е добре.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4208 -: Юли 19, 2007, 07:55:37 am »
Денис,би ли погледнала и моята графика.Правилно ли съм определила овулацията,защото на 15 ден имах силни болки в единия яйчник?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4209 -: Юли 19, 2007, 18:58:32 pm »
Денис здравей и от мен.Много съм объркана.Бях на УЗ и резултата е следния:
1 фоликул с вече по кръгла форма и размери 10 на 12 мм??????
Много хубава цервикална слуз или течност под него.
Лигавица 9 мм/за мен направо невероятно/.
Диагноза - липса на Ову.
за сравнение на 10-ти ден:
1 фоликул с неправилна форма 12 на 16 мм
лигавица 5.5 мм
От три години боря стерилитет с диагноза тънък ендометриум и никой до сега не каза нищо за проблем с Ову.Миналия месец обаче на 14-ти ден имах 2 фоликула единия от които 16.5 мм и ми биха прегнил за спукване, значи съм имала Ову.Не знам какво става.Какво мислиш???Направо луднах.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4210 -: Юли 20, 2007, 06:55:09 am »
Денис,би ли погледнала и моята графика.Правилно ли съм определила овулацията,защото на 15 ден имах силни болки в единия яйчник?
Да, О е била на 13 ден от МЦ.
Графиката ти е супер, дано да е станало.
Направи един тест за бременност - днес е вече  16 ден след О.
Стискам палци и чакам за новини  :wink:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4211 -: Юли 20, 2007, 07:13:59 am »
Денис здравей и от мен...............
Нещо се обърках:
на 10 ден от МЦ има фоликул 12/16 и след 2 дена 10/12 .
Неможе просто така единият да изчезне и за 2 дена да се появи друг с по-малки размери и по-хубава форма. Или лекарката не е видяла както трябва или незнам... Единственото логично обяснение е че фоликълът търпи обратно равитие.
И за лигавицата на матката - първо е 5,5 после 9 мм - и това няма как да стане- за 2 дена 3,5 мм, абсурд.
Смени лекарката
И как така ЦС под фоликула - ЦС е в цервикалният канал - това е шийката на матката, после има матка, после тръби и яйчници / с фоликули/...
Другият вариянт е да е казала фоликуларна течност в него/фоликула/- това е течност, която се намира във фоликула и когато той се пукне и яйцеклетката се отдели и тръгне по тръбата, течн-та се събира с Дъгл.прост-во/най-ниската точка в коремната кухина/.
Консултирай се с друг лекар.
Няма какво да се притесняваш и когато си на преглед говори с лекарят- питай как така преди 2 дена фоликула е бил еди-колко си мм, а сега е толкова, на какво се дължи, нормално ли е , както и за лигавицата.Питаш - те са длъжни да ти обесняват.
Д-р Владимиров дори рисува човекът и то по няколко пъти за да разбереш.
Не се ядосвай - все още не се знае какво става. Има грешка и вината не е твоя.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4212 -: Юли 20, 2007, 07:22:04 am »
Ето схема - къде е Цервикса/шийката на матката/ и къде пукащия се фоликул.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4213 -: Юли 20, 2007, 08:28:12 am »
Благодаря ти, че реагира веднага.Става въпрос за един единствен фоликул, който на 10-ти ден беше по нейните думи с размери 12 на 16 мм т.е. с неправилна форма, а на 12 ден 10 на 12 мм и вече по кръгъл с някаква течност отдолу, но като я попитах дали е възможно да се е спукал фоликула и затова да намалява и да има течност, тя каза, че по скоро търпи обратно развитие и спомена за Луф и липса на Ову .А за лигавицата беше категорична.Аз пия естрофем, витамин Е 400, аспирин протект и пентоксифарм/за кръвоснабдяване на лигавицата/, дали не е от лекарствата.Какти и да е , в неделя съм си при Стаменов, дано той да ме успокои.Доколкото знам с нарастване на фоликул, нараства и лигавица, а при мен обратно - лигавица нараства, фоликул обратно???
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4214 -: Юли 20, 2007, 18:10:01 pm »
Денис, ето ме и мен  :D
Няма да те питам нищо за графиката малко съм спряла да меря въпреки че БТ спадна до към 36 и 8 ,но чакам нормален м. да почна с меренето. От няколко дена имам розово-кафеникаво кървене, в началото беше умерено и два дена ме държа така като първите дни на МЦ и след това за половин ден  ми спря и след това та до днес ми зацапва по няколко капки. Не съм ходила на лекар , малко ме е страх , чак нормален м. за да почна 2 опаковка Трисеквенс. Благодаря, пак питам не където трябва  :wink: :o
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4215 -: Юли 21, 2007, 07:47:32 am »
Благодаря ти, че .............
Аспирина лекар ли ти го назначи?
Успех на прегледа при Стаменов и ще чакам да разкажеш как е минал. И забрави за притесненията и питай всичко, което те интересува.Хубаво си помисли какво искаш да го попиташ, дори си 'драсни' по важните неща, защото от притеснение или нещо друго човек винаги забравя да попита едни от най-важните /според него/ неща.
 :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4216 -: Юли 21, 2007, 07:50:54 am »
Денис, ето ме и мен  :D...........
Може би е от хормоните, не се притеснявай. Всичко ще е наред, нали все пак се лекуваш. Ако искаш се консултирай с лекарката си.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4217 -: Юли 21, 2007, 08:33:59 am »
Благодаря ти, че .............
Аспирина лекар ли ти го назначи?
Успех на прегледа при Стаменов и ще чакам да разкажеш как е минал. И забрави за притесненията и питай всичко, което те интересува.Хубаво си помисли какво искаш да го попиташ, дори си 'драсни' по важните неща, защото от притеснение или нещо друго човек винаги забравя да попита едни от най-важните /според него/ неща.
 :D
Да аспирин протект от моя си лекар.Благодаря ти много, ще пиша утре след прегледа.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4218 -: Юли 21, 2007, 13:21:39 pm »
Здравейте и от мен, може ли някой да ми опише как да си прикача графиката към съобщенията си?
« Последна редакция: Юли 21, 2007, 13:26:03 pm от lussi_lus »




*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4219 -: Юли 21, 2007, 16:11:48 pm »
проба