0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3280 -: Февруари 15, 2007, 10:11:51 am »
И аз така си мислех. Благодаря Лали за бързия отговор.
*

    didikar

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3281 -: Февруари 15, 2007, 10:17:44 am »
Момичета бихте ли погледнали и моята графика и да ми кажете какво мислите за тези високи температури!Благодаря ви!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3282 -: Февруари 15, 2007, 11:04:42 am »
Денис, дано да е станало наистина! :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3283 -: Февруари 15, 2007, 12:11:19 pm »
seasmilebg, дано да е станало. Харесва ми графиката ти, де да можеше и моята да е такава. ДАНО ДА УСПЕЕШ ТОЗИ МЕСЕЦ и да се похвалиш.
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3284 -: Февруари 15, 2007, 12:19:26 pm »
Денис, ше ми видиш ли графиката? Да чакам ли още овулация или е минала? Обикновено е по това време, но обикновено след това БТ се вдига по-рязко. Възможно ли е да е била н 12-ти ден, после се е качила с 2 пункта?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3285 -: Февруари 15, 2007, 12:37:59 pm »
21/01/2007 - според мен не е имало О.
Сметни си как ти варира МЦ:
1. МЦ -  дни /за всички месеци, които имаш/
2. най-къс МЦ/дни/ - най- дълъг МЦ /дни/
3. средна продължителност на МЦ

Пример:
21/01/2007 - 23  дни

Ето какво аз успях да разбера от това твое мнение-
най-къс МЦ- 21/01/2007-23 дни
най-дълъг МЦ- 28/08/2006-46 дни
средна продължителност на Мц- това е изчислено по овулационният календар- 33 дни
Кажи оттук нататък какво още да си отбележа..
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3286 -: Февруари 15, 2007, 13:28:22 pm »
Здравейте момичета :D Как е настроението след празника? :D
Денис, мила, обръщам се пак към теб с молба да погледнеш последния цикъл. Смущава ме че към края му температурата се вдигна доста и този път отново се наблюдава рязко повишаване след това спадане и пак покачване... Как мислиш, на какво се дължи?
*

    didikar

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3287 -: Февруари 15, 2007, 13:50:26 pm »
Момичета кажете нещо за графиката ми как ви се струват тези високи температури, а овулацията предстои...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3288 -: Февруари 15, 2007, 13:52:26 pm »
опитвам да сложа графиката си....
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3289 -: Февруари 15, 2007, 16:14:31 pm »
Здравейте! Меря от няколко месеца Т и моля за малко помощ. Цикъла ми е средно по 26 дни, а ЛФ така и не мога да разбера колко е. По принцип е доста къса, но пък този месец Т почна да се вдига доста рано. Може ли някой да ми каже имало ли е О и кога...  :thankyousign:
Според мен е била на 9-ти ден, ама нека и други да кажат :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3290 -: Февруари 16, 2007, 07:21:25 am »
Денис, ше ми видиш ли графиката? Да чакам ли още овулация или е минала? Обикновено е по това време, но обикновено след това БТ се вдига по-рязко. Възможно ли е да е била н 12-ти ден, после се е качила с 2 пункта?
Къде мериш БТ и защо през фазата на М стойностите са ниски?
Като игнорираме стойностите по време на М, графиката ти до тук е супер.
Кога е точно О ще се разбере след 2-3 /може и повече / дни.
След като БТ се повиши и се задържи висока- О е минала.
Това покачване още нищо не означава.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3291 -: Февруари 16, 2007, 07:28:28 am »
Ето какво аз успях да разбера от това твое мнение-
най-къс МЦ- 21/01/2007-23 дни
най-дълъг МЦ- 28/08/2006-46 дни
средна продължителност на Мц- това е изчислено по овулационният календар - 33 дни
Кажи оттук нататък какво още да си отбележа..
Не изчислено по Овулационният календар, а от теб - събираш дните от последната /цяла /година - 2006 и делиш на 12 /месеца/.

Така разликата е 23 дена /46-23=23 дена/ Не е добре - говори с лекарят си.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3292 -: Февруари 16, 2007, 07:44:24 am »
Здравейте момичета :D Как е настроението след празника? :D
Денис, мила, обръщам се пак към теб с молба да погледнеш последния цикъл. Смущава ме че към края му температурата се вдигна доста и този път отново се наблюдава рязко повишаване след това спадане и пак покачване... Как мислиш, на какво се дължи?
Нещо не е както трябва.
Ако не гледам тестовете, бих казала че няма проблем с графиката и че всичко е наред.
Но, тестовете за О са (+) преди пика на естрадиола, което не е нормално /първо е пика на естрадиола -тогава пада БТ, и след около 20 часа е пика на ЛХ/.От тестовете и графиката при теб се вижда, че първо е пика на ЛХ после пика на Е2 - т.е обратно, това може да го има само при ПКЯ. Трябва консултация с лекар. Може и ЛУФ да е станало /имаш стъпаловидно и доста продължително покачване - 9 дена, после БТ пада - и пак се покачва пак стъпаловидно.
Съжалявам за лошата прогноза, дано да бъркам.


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3293 -: Февруари 16, 2007, 07:49:47 am »
Момичета кажете нещо за графиката ми как ви се струват тези високи температури, а овулацията предстои...
Миналият МЦ /07/01/2007/ не е имало О.
04/02/2007 - рано е да се коментира.Бт трябва да започне да пада - това ще означава че О наближава.
С какъв термометър мериш?  Нещо тези 2 стойности след М /на 7 и 8 ден/ не се връзват с графиката - доста са ниски.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3294 -: Февруари 16, 2007, 08:18:16 am »
Здравейте момичета. От доста време чета форума и информацията която добих е много полезна. Възхищавам ви се искрено за знанията и куража, който давате на всички и помежду си и се осмелих и аз да напиша нещичко или по-точно да ви помоля за съвет. Дано успешно съм прикачила графиката си и ако споделите мнението си...професионалното  :D с мен ще се радвам на отзиви. Благодаря в аванс и успех на всички :biglove:
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 15:30:43 pm от misstan »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3295 -: Февруари 16, 2007, 09:11:12 am »
seasmilebg, дано да е станало. Харесва ми графиката ти, де да можеше и моята да е такава. ДАНО ДА УСПЕЕШ ТОЗИ МЕСЕЦ и да се похвалиш.

Гоги, ако знаеш колко ме зарадваха думите ти! Много топли думи, благодаря! :) От дълго време се боря графиката ми да стане такава - почнах да меря БТ преди повече от година, в началото поради липсата на опит и незнание от моя страна, се получаваха доста странни графики. После се научих да меря точно в определен час, с живачен, а не с електронен термометър, да не ставам преди това, да не мърдам много-много, все малки подоробности, но важни и оказват влияние върху БТ. После си правих изследвания и се оказа, че на пръв поглед прогестеронът ми е в норма, но все пак е в долната граница, т.е. нисък, на което се дължаха и по-ниските ми температури след Ову, а оттам и вероятните последици, че дори и да заченеш, заради ниския прогестерон ембрионът не може да се имплантира успешно.  Пробвах 2-3 месеца без никакви намеси, да се оправи от самосебе си, но БТ след Ову продължаваше да се движи в интервала 36.8-36.9, мно-о-го рядко 37, и да пада рязко. Така в края на лятото лекарката ми ми изписа Дуфастон. Пих го 3 месеца, после 1 месец си дадох почивка и от декември почнах целенасочено да пия билки, витамини, да ям много риба, черен дроб и цитрусови плодове. И графиките се оправиха! Тази ми е третата графика, откакто меря въобще, която е както трябва и говори, че прогестеронът е висок (изключвам графиките от септември, октомври и ноември, когато БТ ставаше достатъчно висока заради Дуфастона. Тези месеци не ги броя, защото прогестеронът се завишаваше по изкуствен начин)

...И така, това е моята история с графиките - бавно, но сигурно ги подобрявам :), надявам се в най-скоро време някоя от тях да приключи със заветните 2 чертички :) Искам да подчертая, че през цялото време, от началото досега, изключително много ми помогна Денис, както в тълкуването на графиките, така и с практически съвети за прогестерона, за храните, и със силната си морална подкрепа, че нещата ще се оправят, ...абе въобще с всичко, от което всички в този форум се нуждаем: надежда, постоянство и оптимизъм. Денис,  :bighug:

Така че, Гоги, бори се, не се отказвай! Ако в момента не харесваш графиката си, знай, че има много начини, по които можеш да й въздействаш, и хем ти да се чувстваш по -здрава, хем да увеличиш шансовете си за бебе.
« Последна редакция: Февруари 16, 2007, 09:15:56 am от seasmilebg »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3296 -: Февруари 16, 2007, 10:04:07 am »
Къде мериш БТ и защо през фазата на М стойностите са ниски?
Като игнорираме стойностите по време на М, графиката ти до тук е супер.
Кога е точно О ще се разбере след 2-3 /може и повече / дни.
След като БТ се повиши и се задържи висока- О е минала.
Това покачване още нищо не означава.
Благодаря за отговора! :D Меря орално. Освен този още един цикъл съм мерила БТ по време на М и тогава пак е така - първия ден е най-висока и после доста ниска, но не чак толкова като този месец. Какво може да означава това? 8O 8O На 05.01 направих спонтанен аборт, без кюртаж и същия цикъл БТ по време на М /01.12/  е била подобна. Да се притеснявам ли?  :?
*

    nidiq

  • *
  • 32
  • Надявам се
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3297 -: Февруари 16, 2007, 12:38:48 pm »
здлавейте момичета, сега да ви разкажа и моята история
2 гидини и половина опити за забременяване, различни доктори различни мнения, 3 неуспешни инесеминации, дори ми казаха че съм за инвитро и неочаквано на 4 септември се оказа че съм бременна , но всичко продължи до ноември отидох на консултация и ми казаха че бебето ми е мъртво от дни, кюртираха ме и сега започна всичко от начало.
искренно се надявам да станат нещата, даже меря и БТ но незнам дали ще стане, май графиката не ми е много добра. Ще се радвам ако някой ми пише и ме поуспокои защото всеки има нужда от подкрепа.
 
« Последна редакция: Февруари 19, 2007, 11:07:55 am от nidiq »
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3298 -: Февруари 16, 2007, 13:15:06 pm »
  Здравей Денис!При преглед преди 2 дни се оказа,че имам киста 43/38,а графиките ми и от предните месеци не показват наличието но задържан фоликул.Ще ми погледнеш ли предните графики и да ми кажеш дали е възможно това?  8O Дали е възможно да имам задържан фоликул и да имам овулация?Такива неща случват ли се?
 Благодаря ти предварително!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3299 -: Февруари 16, 2007, 13:18:52 pm »
Здравей Денис!При преглед преди 2 дни се оказа,че имам киста 43/38,а графиките ми и от предните месеци не показват наличието но задържан фоликул.Ще ми погледнеш ли предните графики и да ми кажеш дали е възможно това?   Дали е възможно да имам задържан фоликул и да имам овулация?Такива неща случват ли се?
 Благодаря ти предварително!"
Здравей перошинка! Прочетох поста ти. Защо се получават при теб тези фоликулярни кисти?