0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2740 -: Декември 20, 2006, 07:15:15 am »
Здравей Денис.Днес отново БТ се покачи на 37 явно е всичко наред! :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2741 -: Декември 20, 2006, 07:19:53 am »
Здравей Денис.Днес отново БТ се покачи на 37 явно е всичко наред! :D
Браво!
Дано да се задържи така висока, дори още малко да се повиши ще е супер. Радвам се за теб  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2742 -: Декември 20, 2006, 07:21:18 am »
здравейте,моми4ета! Отдавна чета тук,но съвсем скоро се регистрирах и нещо не мога да ви видя графиките :)Ние опитваме от 2 години,но от 3 месеца меря БТ.Бихте ли ми погледнали графиката,защото моята лекарка по данни от два месеца отсече,че нямам ову.Не знам дали да й вярвам.Вие как мислите?Благодаря ви предварително
Съжалявам.
Може би лекарката ти е права.
До тук графиката ти не показва да е имало О.

ПП. МЦ-02/11/2006 - може и да е имало О., но не е сигурно БТ не е достатъчно висока.
Повишава се едва към края на ЛФ а преди това е ниска.
Това може да означава - О. с проблем от страна на ЖТ или изобщо да не е имало О./и фоликула да е лутеинизирал-ЛУФ/
За тази графика какво каза лекарката ти?

Направи една фоликулометрия, защото ако има напр. ЛУФ - графиката много ще прилича на нормална /с овулация/  и така месеци наред ще се чудиш какво става.

ППП.
Задължително мери и по време на М. - много е важно при теб  да има повече стойности, графиката ще е по-ясна за разбиране.
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 07:31:40 am от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2743 -: Декември 20, 2006, 07:53:39 am »
Денис , тази температура от 37 и 5 вчера беше БТ , но не съм сигурна изобщо дали я бях мерила съвсем правилно и за това не я нанесох. Нямам признаци нананстинка освен коремни болки, леко течащ нос и отвреме на време стомашно неразположение.. Все още БТ ми се държи висока и не е спадала под 37 ,което е доъбр признак и дано не е ПМС защото нямам признаци да ми дойде скоро...  :P :)
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2744 -: Декември 20, 2006, 13:29:41 pm »
Здравейте, аз от 1-2 дни разглеждам форума. Има много полезна информация тук. Като виждам съветите на Денис са най-търсени. Ние правим опити от 2-3 месеца, а този месец започнах да си меря БТ. Може би не е меродавна графика от толкова кратко време, но ако на някой му говори нещо това което вижда бих се радвала ако пишете. Благодаря
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2745 -: Декември 20, 2006, 13:59:37 pm »
Денис , тази температура от 37 и 5 вчера беше БТ , но не съм сигурна изобщо дали я бях мерила съвсем правилно и за това не я нанесох. Нямам признаци нананстинка освен коремни болки, леко течащ нос и отвреме на време стомашно неразположение.. Все още БТ ми се държи висока и не е спадала под 37 ,което е доъбр признак и дано не е ПМС защото нямам признаци да ми дойде скоро...  :P :)
Щом е само една стойност, може да се пренебрегне /да не се гледа/
До тук всичко е добре  :D.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2746 -: Декември 20, 2006, 14:07:44 pm »
Здравейте, аз от 1-2 дни разглеждам форума. .............................
Здравей  :D!
Графиката ти още не показва със сигурност дали е имало О.
Спазваш ли всички правила за измерване на БТ?
На  12 и 13 ден от МЦ стойностите са високи , което не е нормално /може би има проблем ?/ Другият вариант е да си била болна /т.е високата БТ да е от друго/ или да не си спазила правилата /напр. да си се събудила доста късно , да си се въртяла в леглото и т.н./
Опитай се да си спомниш?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2747 -: Декември 20, 2006, 15:16:10 pm »
Денис,мила,днес си направих за първи път тест за О и е положителен,това означавали че тя ще настъпи до 12-24 часа?тази вечер ли е най-подходящия момент за бебеправене?Благодаря ти много ми помагаш!!!! :lol:
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2748 -: Декември 20, 2006, 15:48:58 pm »
Денис, по принцип БТ не я меря под часовник - на тези дати съм я мерила съответно в 6.15 и 7.30ч., другите дни са около 5ч. Четох на някои места че трябва да има поне 3часа спокоен сън, на други пък -поне 6 часа и затова така варира времето. Просто не си лягам по едно и също време. А на 12ия ден пих малко водка и бях доста притеснена, покрай едно проблемно пътуване.Незнам дали е заради това.  :ask:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2749 -: Декември 20, 2006, 18:57:36 pm »
Денис,мила,днес си направих за първи път тест за О и е положителен,това означавали че тя ще настъпи до 12-24 часа?тази вечер ли е най-подходящия момент за бебеправене?Благодаря ти много ми помагаш!!!! :lol:

Графиката ти е добра.
Направи и утре тест за О.- за да се хване по-точно пика на ЛХ.
О. настъпва 12-36часа/според някои автори и до 48 часа/ след пика на ЛХ /тогава теста е (+)/.
От утре сутринта започват тези 24-36  в които може да настъпи овулацията.
Кекса, може да започне от днес. ;)

 -2 - 1  О.  +1
  Х   Х   Х   Х
Ето ти една схемичка на най-голяма вероятност за зачеване.
Това са 2-та дни преди О. , деня на О. и 1 ден след О.
След О.- защото яйцеклетката може да бъде оплодена до 12 часа след О./тя стои и чака, след това загива/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2750 -: Декември 20, 2006, 19:01:33 pm »
Денис, по принцип БТ не я меря под часовник - на тези дати съм я мерила съответно в 6.15 и 7.30ч., другите дни са около 5ч. Четох на някои места че трябва да има поне 3часа спокоен сън, на други пък -поне 6 часа и затова така варира времето. Просто не си лягам по едно и също време. А на 12ия ден пих малко водка и бях доста притеснена, покрай едно проблемно пътуване.Незнам дали е заради това.  :ask:

Трябва да я мериш около един и същи час (плюс/минус 30 мин.).
Високите стойности може да са от притеснение и безсъние.
В случая няма да ги гледаме.
Така графиката има съвсем нормален вид.
Ще видим какво ще стане. За сега е добре , не се притеснявай  :D

ПП.След като изяснихме това - според мен овулацията може да е била на 18 срещу 19 ден от МЦ.
Дано обаче Бт да се задържи висока.
« Последна редакция: Декември 20, 2006, 19:04:15 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2751 -: Декември 20, 2006, 21:41:00 pm »
Благодаря ти за премия отговор,Денис. Не знам обаче какво значи ЖТ :) А иначе лекарката ми изобщо не ми обясни подробно разсъжденията си по графиката (аз й показвам една таблица с БТ), тя е голяма скица моята лекарка, аз отскоро ходя при нея. А миналата година един друг лекар на видеозон беше видял доминантен фоликул, по размерите му определи, че на следващия ден съм в О, но и тогава нищо не се получи :) Сега от този месец си слагам Прегнил,а другия (ако не стане нищо) ще продължавам с Прегнил и Клостилбегит и Парлоксел (чували ли сте ги?), които трябвало да предизвикат О. Обаче аз нещо не разбирам - как може да имам редовен М,а да нямам О?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2752 -: Декември 21, 2006, 07:42:55 am »
suchi   :D
ЖТ - жълто тяло.
                       
След като се пукне фоликула, и яйцеклетката излезе и 'тръгне' по тръбата..., се образува /във фоликула/жлеза с вътрешна секреция -което означава, че синтезира нещо, в случая - прогестерон.
Нарича се Корпус лутеум или т.н Жълто тяло - жълто, защото е жълто на цвят заради лутеина /веществото което съдържа и което и предава този цвят/.
Лутеина пък е от групата на каротеноидите /наред с ликопена, бета-каротина и т.н/

Да чували сме за всички тези неща. :D /Парлодел/
Колко месеца вече правиш стимулация?
Преди това направена ли е спермограма и изследване за проходимост на тръбите?
Ако не е - сменяй лекарката веднага.
Дори ние, които не сме лекари знаем, че това е  най-важното което трябва да се направи преди стимулация.

И това че е бил хубав фоликула и е бил преди пукване /преди О./ неозначава че се е пукнал и е имало О.
След като имаш проблем с Пролактина може и да няма спонтанна овулация.
Как ти изписаха този Парлодел? Изследвания направиха ли ти и какви?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2753 -: Декември 21, 2006, 08:37:54 am »
Здравей Денис! Благодаря за отговора. Ще видим как ще продължи. Днес е 36.9. Дано всичко да е ок.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2754 -: Декември 21, 2006, 13:06:22 pm »
Здравей Денис! Благодаря за отговора. Ще видим как ще продължи. Днес е 36.9. Дано всичко да е ок.
Дано  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2755 -: Декември 21, 2006, 13:29:59 pm »
Денис,днес отново си направих тест за Окакто ми каза,но втората чертичка е доста по-бледа от вчера,но все пак се вижда.БТ не се покачва.Как да разбирам,минала ли е О?много ти благодаря!Вчера имаше кеск,но днес може би мъжа ми заминава и се притеснявам да не изтървем момента.Дали е настъпила вчера О?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2756 -: Декември 21, 2006, 14:21:23 pm »
Денис,днес отново си направих тест за Окакто ми каза,но втората чертичка е доста по-бледа от вчера,но все пак се вижда.БТ не се покачва.Как да разбирам,минала ли е О?много ти благодаря!Вчера имаше кеск,но днес може би мъжа ми заминава и се притеснявам да не изтървем момента.Дали е настъпила вчера О?
За да е положителен теста - тестовата черта /която се появява втора/ трябва да е по-наситена или да е еднакво наситена с контролната /която се появява първа/.
Щом е бледа тестовата линия  - теста е отрицателен.
Ако положителният тест е направен вчера следобяд - овулацията ще настъпи: от днес сутринта до вдруги ден сутринта /максимум/.
Шанс има - дано да стане.
Ако може и днес да има кекс - супер. Ако не - здраве да е.
Не се притеснявай че БТ пада, тя се повишава едва след О. /от 1 до 5 дена след О./Овулацията може да е днес, но може да е и утре и едва след това БТ се повишава. Спокойно  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2757 -: Декември 21, 2006, 15:12:20 pm »
Денис , няма да те карам да ми гледаш графиката , но искам да те питам нещо, за това че вчера си направих тест Шуър Чек р с първа сутрешна урина както си му е реда , и забелязах освен 1-та черта контролната както се казва ,но имаше нещо като втгора амам много бледичка едвам виждаща се 2 чертичка , значи ли че може да стане нещо или си така си мисля  :P :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2758 -: Декември 21, 2006, 15:27:34 pm »
Денис , няма да те карам да ми гледаш графиката , но искам да те питам нещо, за това че вчера си направих тест Шуър Чек р с първа сутрешна урина както си му е реда , и забелязах освен 1-та черта контролната както се казва ,но имаше нещо като втгора амам много бледичка едвам виждаща се 2 чертичка , значи ли че може да стане нещо или си така си мисля  :P :)
Колко ти беше днес БТ? Не си я нанесла  :D
Шанс има - ако това искаш -  :D  дано да е станало
След 2-3 дена пак направи тест.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2759 -: Декември 21, 2006, 15:48:00 pm »
Денис,благодаря ти за отговора!!Да,положителния го правих вчера следобед,но не разбирам,не били трябвало и днес да излезе положителен,ако О не е настъпила все още,и щом излиза отрицателен не означава ли че е свършила?извинявай за тези въпроси,но понеже съм нова се опитвам да си обясня.благодаря ти пак :lol: