0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Как да изтегля графиките си?
« -: Ноември 10, 2005, 16:28:29 pm »
Нещо не мога да се справя с това  :( Искам да си изтегля графиките, но не успявам. Къде да прочета как става? Или някой ако има търпение да ми обясни?
*
Problem
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2005, 18:18:04 pm »
Здравей,
действително си открила проблем който се получава при работа с Интернет Експлорер - сега го забелязах и аз.
Такъв проблем няма при работа с Фирефокс или Модзилла, но в най скоро време ще разбера защо не работи с ИЕ и ще го поправя.
Съжалявам че не съм го забелязал до сега, но това е защото аз много рядко - почти никога даже - не ползвам ИЕ.
*
Как да изтегля графиките си?
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2005, 19:22:29 pm »
Благодаря за бързия отговор  :D За прегледа утре си изтеглих другите графики от ФФ, а аз от доста време мислех да си сложа Файърфокс или Модзила, и може наистина да го направя. Просто съм свикнала с ИЕ и затова карам на него.
*
50% готово
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2005, 02:11:45 am »
Първо искам да наблегна на факта че всичко работи чудесно с Firefox, така че към момента ако на някой му трябва спешно експорта към CSV да си го издърпа с Firefox (може и с Opera или Mozilla).
За сега оправих да могат с ИЕ да се дърпат данните които са вкарани в календара в HTML формат - чист текст, но още не мога да разбера какъв е проблема който се получава с CSV експорта като се ползва ИЕ?
Ще продължа с него в понеделник, защото в къщи нямам ИЕ и няма как да тествам.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Как да изтегля графиките си?
« Отговор #4 -: Ноември 12, 2005, 22:41:43 pm »
Опитах изтегляне на графикита и в двата формата с Opera.
изтеглянето работи, но:

1. Кирилицата в CSV-то отива на кино
2. И в двата формата, вместо записките ми в полетата "Лекарства" и "Забележки", се мъдри N/A!!!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Как да изтегля графиките си?
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2005, 00:39:44 am »
Цитат на: jam
Опитах изтегляне на графикита и в двата формата с Opera.

Вече може да се тегли и с Internet Explorer

Цитат на: jam
1. Кирилицата в CSV-то отива на кино

Не е баш така - кирилицата си е там, някой друг е бил на кино докато са обяснявали урока за импорт на файлове в Excel и OpenOffice.org, за това сега ще има повторение:
За да импортнете csv файл в OpenOffice.org:
1. Отваряте OpenOfice.org Calc
2. Нов Sheet или си отваряте стар в който ще вкарвате
3. Insert/Sheet from file...
4. Избирате csv файла и натискате insert бутона.
5. Избирате енкодинг UTF-8
6. За разделител слагате semicolon (точка и запетая)
7. Ок на този диалог и Ок на следващия в кйто ви пита преди или сле или в кой sheet да намърда данните.

За да импортнете данните в Excel:
1. Отваряте Excel
2. Нов Sheet или си отваряте стар в който ще вкарвате
3. Data/Import External Data/Import Data...
4. Избирате csv файла и натискате Open бутона.
5. Избирате "delimited" радио бутона, за "file origin" слагате "Unicode - UTF-8" и натискате "Next".
6. За разделител слагате semicolon (точка и запетая)
7. Натискате "Finish" и Ok в следващия диалог


Цитат на: jam
2. И в двата формата, вместо записките ми в полетата "Лекарства" и "Забележки", се мъдри N/A!!!

Това го оправих - имаше грешка наистина.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Как да изтегля графиките си?
« Отговор #6 -: Ноември 13, 2005, 16:35:53 pm »
Това за ексела важи за версии над 2000 на офиса...
При по-старите няма такава опция за смяна на енкодинга.
По подразбиране българските потребители ползват cp 1251.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Как да изтегля графиките си?
« Отговор #7 -: Ноември 13, 2005, 20:20:01 pm »
Цитат на: ultra
Това за ексела важи за версии над 2000 на офиса...
При по-старите няма такава опция за смяна на енкодинга.
По подразбиране българските потребители ползват cp 1251.


мда. аз пробвах с ексел 97 и получих въпросната боза.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Как да изтегля графиките си?
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2008, 14:45:59 pm »
Здравейте!
Поразгледах темите, ама нещо не мога да разбера - аз ли греша някъде...не мога да се справя с импортирането на данните от календара в Excel :(
То е доста подробно обяснено тук, но като стигна до т.5 от инструкцията и съм дотам...Нямам за "file origin" - "Unicode - UTF-8" 8O 8O 8O. Всичко ми излиза на маймуница :D :D :D
И още нещо да попитам само - има ли начин да се разпечати графиката в табличния й вид, но да се виждат и полетата за лекарства и бележки? Защото аз досега си пействах табличките в Word и след това ръчно си дописвах тази информация :oops:
Благодаря предварително! :D
*
Re: Как да изтегля графиките си?
« Отговор #9 -: Февруари 06, 2008, 15:01:58 pm »
Здравейте!
Поразгледах темите, ама нещо не мога да разбера - аз ли греша някъде...не мога да се справя с импортирането на данните от календара в Excel :(
То е доста подробно обяснено тук, но като стигна до т.5 от инструкцията и съм дотам...Нямам за "file origin" - "Unicode - UTF-8" 8O 8O 8O. Всичко ми излиза на маймуница :D :D :D
И още нещо да попитам само - има ли начин да се разпечати графиката в табличния й вид, но да се виждат и полетата за лекарства и бележки? Защото аз досега си пействах табличките в Word и след това ръчно си дописвах тази информация :oops:
Благодаря предварително! :D
Здравей,
няма начин да се разпечата таблицата заедно с бележките през браузъра, но можеш да го направиш след експорт от сайта и импорт в Excel (както си се ориентирала и ти).
Нещата описани тук са за Офис XP и за Опън Офис (с 2007 има разлика в 3 точка - Избира се Data/"Import From Text" иконата в бара).

Това дали имаш UTF-8 (може пред него да има някакво число) като енкодинг зависи от инсталацията на операционната ти система и според мен трябва да го има налично за всики стандартни инсталации на Windows?

С какъв Офис работиш и с каква операционна система си?

Поздрави
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Как да изтегля графиките си?
« Отговор #10 -: Февруари 06, 2008, 15:56:47 pm »
С какъв Офис работиш и с каква операционна система си?
Wimdows XP. Но сега отново погледнах за UTF-8, няма 8O. Много странна работа, може би при самата инсталация нещо е пипнато...знам ли...
Както и да е...явно е по-сложно - няма да се справя :D
Благодаря все пак за отзивчивостта и бързия отговор.
А преди като използвах ИЕ, дори и експорт на данни не можех да получа...вероятно тук нещо си е бъгнато, сега с Моzilla Firefox нямам проблем.
Ще продължа по-стария начин, не е проблем...просто този месец имаше много за писане и  се озорих :D
Много, много благодаря!
*
Re: Как да изтегля графиките си?
« Отговор #11 -: Февруари 06, 2008, 16:04:07 pm »
С какъв Офис работиш и с каква операционна система си?
Wimdows XP. Но сега отново погледнах за UTF-8, няма 8O. Много странна работа, може би при самата инсталация нещо е пипнато...знам ли...
Както и да е...явно е по-сложно - няма да се справя :D
Благодаря все пак за отзивчивостта и бързия отговор.
А преди като използвах ИЕ, дори и експорт на данни не можех да получа...вероятно тук нещо си е бъгнато, сега с Моzilla Firefox нямам проблем.
Ще продължа по-стария начин, не е проблем...просто този месец имаше много за писане и  се озорих :D
Много, много благодаря!

Експорта работи само на Firefox, Mozilla и Opera. За съжаление не можах да го накарам да заработи и с IE.

Пробвай на друга машина да направиш конвертирането.

Поздрави
*

    elma

  • *****
  • 1289
  • Само преживяното е истински разбрано
Re: Как да изтегля графиките си?
« Отговор #12 -: Февруари 06, 2008, 16:08:12 pm »
Добре, ще опитам така, още веднъж много благодаря :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Как да изтегля графиките си?
« Отговор #13 -: Февруари 15, 2009, 00:20:54 am »

Експорта работи само на Firefox, Mozilla и Opera. За съжаление не можах да го накарам да заработи и с IE.

Пробвай на друга машина да направиш конвертирането.

Поздрави
Не е от машината - поне при мен не е от това, защото Word го отваря и може да се смени encoding-a и кирилицата се чете. Да ама той пък не иска да го запази като *.csv файл.  Май е нещо от Ексел. Позлвам Майкрософт Офис 2007 и съм с Windows XP Professional. В Ексел въобще няма опция import- направо отваряш файла. Обаче като се отвори и е само йероглифи и никъде няма опция да се смени encoding-a.
Успях да ги отворя на кирилица и в Аccess, обаче там има друг проблем - не ги реди в таблица, а ги слага всички в едно поле. Възможно ли е да ми дадете реда на полетата, за да си ги вкарам в табличен формат.
А най-лесно би било, ако някой каже за каква програма е този файл - в смисъл с какво мога да го отворя и да имам подредени данни. Хич не съм наясно какво иначе да правя с тези файлове.

Боби
« Последна редакция: Февруари 15, 2009, 00:52:21 am от Bobbie »


  
*
Re: Как да изтегля графиките си?
« Отговор #14 -: Февруари 17, 2009, 21:37:02 pm »
Здравей,
малко по нагоре в темата съм обяснил подробно как се отварят файловете с 2 от най разпространените офис пакета.
Най вероятно с офис 2007 е същото, но няма как да ти го смеля до нивото което съм дал за офис 2003 и опън офис. Все пак офис 2007 е около 450 долара и не ми много изгодно да си го закупя. Предполагам всичката функционалност от 2003 я има в 2007 че и отгоре.
Все пак ако има някой с 2007 да драсне къде са "скрити" импортите :-)
Поздрави
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Как да изтегля графиките си?
« Отговор #15 -: Февруари 19, 2009, 03:25:30 am »
Благодаря ти beast. Аз прочетох информацията по-горе, просто исках да кажа , че проблема май е в Ексел, а не от машината след като мога да го чета в Word. Това с кодирането някакси ще го разбера как става, защото и аз предполагам, че няма начин да няма начин :-). Не знаех, че Офис 2007 е толкова скъп...
  Мен всъщност повече ме вълнува какво мога да правя с този файл след това - само така в табличен формат ли се виждат или има възможност да се направят да влизат в календар или някаква подобна програмка, за да имат по-прегледен вид?

Боби



  
*
Re: Как да изтегля графиките си?
« Отговор #16 -: Февруари 19, 2009, 09:28:56 am »
Експорта го направих по заявка на потребители, които искаха да си прехвърлят данните в ексел и да си чертаят някакви други графики, различни от тези които правим.
Имаше обсъждане как точно искат да изглежда и им го направих.
Според мен е напълно безмислен, при положение че достъп до интернет има вече навсякъде а данни от календара не се трият.
Според мен е по разумно да се предложат какви други видове графики да се изготвят от календара отколкото да си сваляш данните и да си ги пазиш на компютъра.

Поздрави
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Как да изтегля графиките си?
« Отговор #17 -: Февруари 20, 2009, 03:35:08 am »
Ясно. Честно казано и аз не виждам смисъл да ги свалям и да си ги чета в табличка. Единствено се притеснявах, ако стане нещо и се загубят, защото имам данни от над 2 години там.
Благодаря за отговора.
Поздрави и на теб.

Б.


  
*
Re: Как да изтегля графиките си?
« Отговор #18 -: Февруари 20, 2009, 12:16:06 pm »
Ясно. Честно казано и аз не виждам смисъл да ги свалям и да си ги чета в табличка. Единствено се притеснявах, ако стане нещо и се загубят, защото имам данни от над 2 години там.
Благодаря за отговора.
Поздрави и на теб.

Б.
Преди известно време правих оптимизация на таблиците и чисто математичеки срока за работа на календара в този му вид се увеличи с 30 пъти - като до тогава беше ползван 2 години без да има проблеми със съхранението на данните - което пак чисто математически - означава че данните можем да ги пазим минимум още 60 години - мисля си че това те устройва (освен ако не си племенница на шотландкия боец) :-)