0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #60 -: Ноември 05, 2010, 16:40:16 pm »
И мен ме интересува серклажът. В коя седмица ти го направиха и защо се наложи?Предполагам ,че и аз ще стигна до него.


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #61 -: Ноември 05, 2010, 16:47:21 pm »
Здравейте, мамчета!!!
Жбрул, за колана -  и аз слагам само горната част, по описания начин. Това в моята кола, при любимия имам вето над коланите. Колкото до стомаха мога да ти кажа какво дават на много малки деца с тоя проблем, обаче идея нямам дали е приложимо по време на бременност. Та лека е нишесте (може и от плодовите, за кремчета) с малко вода (може и захар, че иначе не се пие) да стане на рядка каша и от тоя бъркоч 3-4 лъжици вечер. Племенника ми се оправи за 1 ден. Ако смяташ, че ще го понесеш пробвай. Друго не се сещам.
Желязкова, с две ръце стискам палци всичко да е наред!!!  :bighug:
Имам и питане, как сте със съня!? Освен, че ставам буквално по 10 пъти на нощ изобщо не успявам да се наспивам, въртя се (до колкото мога) като пумпал, да не споменавам, че удобните пози за спане останаха светъл спомен...

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #62 -: Ноември 05, 2010, 16:50:55 pm »
Адито,и аз съм същата от 1 седмица,не мога да спя....по 2-3 пъти ставам за тоалетна  и после като се облещя та чак до сутринта...А и позите за сън са ми наистина проблем,по гръб вече не ми е удобно,само наляво и съвсем за кратко надясно :lol:...
Днес май само мрънкам ама... :( :D :oops:

*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #63 -: Ноември 05, 2010, 16:52:41 pm »
бясна луноходка , проследихме шийката през няколко дни и скъсяването беше с 1 см.  за 4-5 дена - от 2,97 на по-малко от 2 см. Бях в края на 20 г.с.
Самата процедура мина добре ( в Малинов ), полежах си няколко часа и следобед се прибрах.
До ден днешен си полежвам повечко ( да не кажа, че се търкалям почти цял ден в леглото ). Пускам микробиология на три седмици и се моля всичко да е наред.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #64 -: Ноември 05, 2010, 16:53:56 pm »
Ето ме и мен  :D
Аз забременях на 64кг, после свалих до 56 от повръщане и вчера се премерих 70кг.
Пони аз правих ФМ досега - една в 12/13 седмица, една в 20/22 и сега ми предстои и трета към 28 седмица. Също така при близнаци се препоръчва и Фетална ехокардиография, която се правеше някъде между 20-24 седмица ако не се лъжа!

Желязкова много гостоприемна матка имаш  :lol: Пожелавам ти успех с редукцията!

Незнам дали ви споменах, но при мен се откриха околоплодни води на горна граница. От там направихме обременяване с глюкоза и  8O зайчето изскочи - инсулин 12 пъти над нормата  :( Сега съм с диагноза метаболитен синдром с инсулинова резистентност и на терапия: Глюкофаж 3х250, Клексан 0.4 през ден, Аспирин през ден  :(
Ще се радвам ако има някоя мама която е имала подобен проблем през бременноста и е била на лечение се включи да сподели!
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 18:07:00 pm от kriska »
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #65 -: Ноември 05, 2010, 17:57:42 pm »
 zayak3 ,благодаря ти за инфото.Всичко ще е наред. :) yahoo_17
И моята ще е следим ,да видим какво ще се получи.На 28.10. беше 3.28, на 02.11. пак беше толкова,сега ще я гледаме на 08.11. Надявам се да не е мръднала.
Криска , така се ококорих на твоето "Забременях на 64 ....", но после разбрах ,че за кг иде реч. :lol: :lol:


“Не се заблуждавай, че щом някой се опитва да те утеши, той живее безметежно сред простите и нежни думи, които понякога ти помагат. В живота му има много трудности и тъга, далеч надхвърлящи твоите. Как иначе би намерил подобни думи!?!" Райнер Мария Рилке
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #66 -: Ноември 05, 2010, 18:00:53 pm »
bebeshori аз съм със серклаж, питай какво конкретно те интересува?


zayak3 аз съм предвидена за тази процедура 12-13 гестационна седмица все ми се струва че е прекалено рано

Вярвам!!!!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #67 -: Ноември 05, 2010, 18:06:27 pm »
Криска , така се ококорих на твоето "Забременях на 64 ....", но после разбрах ,че за кг иде реч. :lol: :lol:[/i][/color]

То си е за  8O  :lol: Чак сега видях какво съм написала  :lol: (вече се редактирах та никой да не ми се смее  :wink: )

Да си кажа и аз за спането - вече сън за мен няма  :? В колкото и да си легна най-късно в 2 през нощта вече съм будна и се почва ту на ляво ту на дясно... Мечтая си да родя и да мога да се наспя като хората  :lol:
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #68 -: Ноември 05, 2010, 18:09:06 pm »
И моят сън се разби съвсем - поне по веднъж ставам до тоалетната, а после заспиването е почти невъзможно. До сега ходя на работа и по-лесно заспивам, но като сложа край на работата, а това ще е скоро, не ми се мисли как ще се спи...Но пък това е трябва да сме готови когато дойде бебето да издържаме по-дълго будни 8O Желязкова стискам палци за процедурата - с теб сме  :bighug: На Дениска - честито момченце - третото вече ще е момиченце :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #69 -: Ноември 05, 2010, 18:21:08 pm »
Здравейте и от мен!
Дениска, честити сини гащи  :).
Виждам, че си говорите за килца... Аз съм кило и половина отгоре, но още е прекалено рано, имам време да се ослонвам  :lol:. С предишната бременност качих 14 кг, но като чели ми бяха множко.
Приятна вечер!
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #70 -: Ноември 05, 2010, 19:07:19 pm »
aditoo, какво представлява прегледа на очите? А с колко диоптера си? И аз ще трябва да ходя на очен да видим какво е положението с очните дъна. Мен ме е страх от напъните при ражданете, да не би да се отлепи ретината.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #71 -: Ноември 05, 2010, 19:34:32 pm »
aditoo, какво представлява прегледа на очите? А с колко диоптера си? И аз ще трябва да ходя на очен да видим какво е положението с очните дъна. Мен ме е страх от напъните при ражданете, да не би да се отлепи ретината.
Първо да отбележа, че диоптъра изобщо не е определящ за вида раждане. Важни са ретините и очното налягане. На мен налягане не ми е мерено, защото съм нямала външни белези за промени (каквото и да значи това). По принцип освен стандартния преглед има и още един не много приятен преглед, който е самия оглед на ретините.
На кратно - разширяват се зениците, правят ти стандартен преглед, след това се слагат специални капки и следва същинския оглед с Голдман (конусовидна пластмасария с лупи в краищата) тесния край се "залепва за окото" (звучи по-зле от колкото е) и оглеждат ретината. След това очите се изплакват с вода и се слагат поредната порция капки (които идея си нямам за какво служат). И следва идеалния момент да се снимаш, особено ако нямаш пиянска снимка, аз лично доста се забавлявам на вида си след такъв преглед. Майтапа на страна, но наистина може да не е приятно, но за двете очи общата продължителност не е повече от 4-5 мин.
Прекалих с обясненията, но общо взето е това. Дано да съм го написала разбираемо, че не мога да обяснявам...

Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #72 -: Ноември 05, 2010, 20:07:57 pm »
здравейте момичета малко късно се записвам но по-добре късно отколкото никога :) моето момченце доста буйства в корема ми но засега единствения ми дискомфорт са киселините, през ноща ставам за тоалетна по един път но има случаи когато това изобщо не се случва, но пък позата за сън доста ме затруднява вече забравих всички удобни пози :?


*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #73 -: Ноември 05, 2010, 21:39:55 pm »
Здравейте момичета!
Не сам писала отдавна,но ви чета постоянно.
Виждам че пишете за килцата, аз до момента сам +5.
Вчера си взех резултатите от изследванията,хемоглобина ми е 107 това притеснително ли е?Имам час за преглед в понеделник и се надявам да се видят малките човечета какви ще са.На вас в коя седмица ви казаха пола?
За шийката, на моите снимки при Даскалов е обозначена с Cervix,в 12 седмица ми е била 3.5 см.
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 22:08:42 pm от acq81 »
*
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #74 -: Ноември 05, 2010, 22:19:45 pm »
acq81хемоглобина ти е нисък -и моят беше 108 при първото изследване - изписаха ми хапчета желязо -Ферофолгама по две на ден. Слеващият месец ми се покачи до 117. Долната граница е 120. А относно полът - на мен ми го казаха точно в твоите седмици -16гс. Лека вечер на всички и сладък сън :lol:
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #75 -: Ноември 06, 2010, 08:00:38 am »
Леле, колко сте активни, и нова темичка сте пуснали , вече. Нека и аз се запиша преди да сте я изписали :lol:
Относно килограмите аз съм 8+, но освен на коремчето, на другите места изглеждам по скоро подпухнала , отколкото напълняла.Подувам се вечер, а пък сутрин съм си добре, но за кратко.
За пола - на мен ми го казаха 15 г.с и познаха.Но бебчо се показа доста добре.Има случай, в които бебчетата са срамежливи и се показват по-късно :)
За съня - на мен ми е толкова удобно да спя по гръб, но доколкото знам не трябва и все се опитвам да се завъртам на ляво.Бебо , обаче това не ми харесва и започва да човърка като къртица, докато не се обърна на дясно.Ползвате ли някаква по-специална възглавница за сън? :lol:
Вчера бях на ЖК в МД.Отново не ме измериха и с голям зор ги накарах да ми пуснат изследвания, особено тези за антителата тъй като съм с - резус.Това, което ме озадачи, е че докторът ми каза , че 28 г.с. трябвало да си сложа профилактично, Анти -Д гама глобулин, за който знам, че се слага след раждането при първа бременност.Има ли някой, който да е наясно как се процедира.Решила съм , че ще питам д-р Дяволов и каквото каже той, но все пак някое друго мнение няма да ми е излишно.
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #76 -: Ноември 06, 2010, 09:43:44 am »
Добро утро на всички!
Kriska, благодаря ти за отговора! Пожелавам ти всичко да се нормализира, важното е, че сте открили проблема.
Добре дошла на клеопатра :D, лека бременност до края!
Момичета като ви чета и се плаша...аз почти от началото на бременността имам проблеми със съня 8O
И аз ходя до тоалетна поне по 2 пъти и после докато заспя голямо въртене пада, мислех че скоро ще отмине...ама явно не - ще става само по-зле :wink:
Приятен слънчев ден на всички 8)
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #77 -: Ноември 06, 2010, 10:07:43 am »
Мечтая си да родя и да мога да се наспя като хората  :lol:
Приеми най-искрените ми подигравки  :lol: :lol: :lol:
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #78 -: Ноември 06, 2010, 10:18:38 am »
Мечтая си да родя и да мога да се наспя като хората  :lol:
Приеми най-искрените ми подигравки  :lol: :lol: :lol:

 :jump12: забравих някои подробности  :lol: ,  но ти бързо ми ги припомни  :lol:
Re: Тема на бременните № 69
« Отговор #79 -: Ноември 06, 2010, 10:43:41 am »
и аз се вписвам тук, макар че рядко пиша... Да ви се оплача - вчера мойта майка като ме видя - не ме беше виждала около две седмици, възкликна съвсем добронамерено - "Аууу каква си ми свинкя станала!!! ОО тържество на материята..".. Направо ми се дорева - абе направо си ревнах... Толкова много неща ме притесняват, толкова много тревоги съм събрала. От отдавна съм се простила с нормалния сън - ставам на нощ по 5-6 пъти до тоалентна после трудно заспивам. ТСХто пак ми скочи нагоре, пак ми вдигнаха дозата на Еутирокса и вероятно няма да мога да кърмя. На всичкото отгоре моето бебенце е някакво такова спокойно, че много рядко го усещам, което допълнително ми къса нервите.... все слухтя да я усетя дали шава... Та мисълта ми беше, че килограмите са последното нещо което би ми направило впечатление... И като чух майка ми така да се изцепи направо не издържах.-.. На всичкото отгоре уж щеше да ми помага за подготовката в къщи, но от два три месеца я слушам колко и ангажирана с отглеждането на детето на брат ми че на мен ми е съвестно да я моля... Та оплаках ви се - мойте качени килограми до тук са 20.