0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #900 -: Февруари 28, 2014, 11:20:07 am »
Добре де, но нали закона казва, че сумата за ср.дн.възнаграждение, НО не повече от средно дневното нетно тогава брутната сума се обезсмисля като стойност ...Говоря за времето, когато съм била на ТД.

В закона пише по-малката сума.Не се уточнява коя точно.Ти защо само гледаш от твоята камбанария?Има видове осигурявания,при които при изчислението нетото е повече от брутото.
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #901 -: Февруари 28, 2014, 11:22:20 am »
Добре де, но нали закона казва, че сумата за ср.дн.възнаграждение, НО не повече от средно дневното нетно тогава брутната сума се обезсмисля като стойност ...Говоря за времето, когато съм била на ТД.

В закона пише по-малката сума.Не се уточнява коя точно.Ти защо само гледаш от твоята камбанария?Има видове осигурявания,при които при изчислението нетото е повече от брутото.

Аааа така вече съм съгласна. Неочаквах, че има вариант нетното да е по-високо от БТВ и затова  :lol:
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #902 -: Февруари 28, 2014, 11:24:11 am »
Лилита ме изпревари :)
Колкото и да е странно има случаи и изчисления, при които е в повече ;)
Калкулатора на КиК е много хубав и много точен, освен това ти въведи едната стойност, той ще си сметне другата, т.ч. реално не те бърка - важен е крайният резултат.....
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #903 -: Февруари 28, 2014, 11:25:36 am »
Е то е нормално да не очакваш, предвид смисъла на едното и на другото  :lol:, нооооо с българските осигурителни закони всичко е възможно :lol:
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #904 -: Февруари 28, 2014, 11:27:58 am »
Лилита ме изпревари :)
Колкото и да е странно има случаи и изчисления, при които е в повече ;)
Калкулатора на КиК е много хубав и много точен, освен това ти въведи едната стойност, той ще си сметне другата, т.ч. реално не те бърка - важен е крайният резултат.....

А защо като въвеждам нетен доход по месеци, и чуквам да ми изчисли брутен или осигурителен и всички стойности ми стават 0 /нула/ ? Дали е временен проблем ?
И последно, за да видим правилно ли съм разбрала за периода от 08 до 12.2013 г., когато съм била на Борсата и на нето и на бруто ще пиша 310 лв., а от 01.2014 г.докато приключи 340 лв. , нали ?
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #905 -: Февруари 28, 2014, 11:39:51 am »
Ами аз не виждам да има такъв проблем с 0-те. Ти кое калкулаторче натискаш - от ляво или от дясно на полето за изчисление? (виж на картинката съм заградила едното в червено, другото в зелено). Която и стойност да въвеждаш, натиска се от дясно за да сметне другите стойности...
За парите за обезщетение мисля че правилно разсъждаваш, но не съм изпадала в подобна хипотеза и не съм сигурна....
Под калкулатора има линк към форумна тема на КИК точно по тези въпроси - прочети там а можеш и да питаш, със сигурност ще намериш верен отговор :) Е можеш и с нас да споделиш ако стигнеш до истината  :lol:

Да допълня и линкче:
http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,528.0.html
« Последна редакция: Февруари 28, 2014, 11:50:36 am от Mousyt »
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #906 -: Февруари 28, 2014, 11:56:07 am »
А защо като въвеждам нетен доход по месеци, и чуквам да ми изчисли брутен или осигурителен и всички стойности ми стават 0 /нула/ ? Дали е временен проблем ?
И последно, за да видим правилно ли съм разбрала за периода от 08 до 12.2013 г., когато съм била на Борсата и на нето и на бруто ще пиша 310 лв., а от 01.2014 г.докато приключи 340 лв. , нали ?

дава ти нули,защото натискаш грешния бутон
Да,борсата я оформяш така

Момичета,до последно калкулаторът на КИК не беше обновен с новата база.Сега каква база дава-18 м ли?
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #907 -: Февруари 28, 2014, 12:03:00 pm »
Ами аз не виждам да има такъв проблем с 0-те. Ти кое калкулаторче натискаш - от ляво или от дясно на полето за изчисление? (виж на картинката съм заградила едното в червено, другото в зелено). Която и стойност да въвеждаш, натиска се от дясно за да сметне другите стойности...
За парите за обезщетение мисля че правилно разсъждаваш, но не съм изпадала в подобна хипотеза и не съм сигурна....
Под калкулатора има линк към форумна тема на КИК точно по тези въпроси - прочети там а можеш и да питаш, със сигурност ще намериш верен отговор :) Е можеш и с нас да споделиш ако стигнеш до истината  :lol:

Да допълня и линкче:
http://www.kik-info.com/forum/index.php/topic,528.0.html

Аз съм чуквала на всички бутони само не и на този вдясно от попълнената от мен кутийка  :oops:
Благодаря Ви момичета.

Мдааа като си въведеш термина автоматично сменя клетките на 18, а не на 24

Re: Болничен и майчинство
« Отговор #908 -: Февруари 28, 2014, 12:04:43 pm »
Мдааа като си въведеш термина автоматично сменя клетките на 18, а не на 24

Супер,обновили са го.Доскоро беше с 24 м
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #909 -: Февруари 28, 2014, 13:26:09 pm »
Аааа,момичета,калкулаторът на КИК е с 24 м.Сега го отворих.

Евита,въведох термин и клетките са 24

ПП Сега пак въдехох термин и ми изкара 18 м.Чудна работа
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #910 -: Февруари 28, 2014, 13:48:36 pm »
Мисля, че не са променяли формата и затова са 24 клетки, но алгоритъма си смята с 18. Или поне във форума там пишеше, че е актуализиран и със сигурност смята върху новият осигурителен праг, т.ч. сигурно формата са си я оставили за 24, но смята с 18 ;)
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #911 -: Март 01, 2014, 11:44:42 am »
Аааа,момичета,калкулаторът на КИК е с 24 м.Сега го отворих.

Евита,въведох термин и клетките са 24

ПП Сега пак въдехох термин и ми изкара 18 м.Чудна работа

Ами при мен като въведеш термина, ако не чукнеш на реда отдолу, за да ти попълни автоматично останалите клетки не ти сменя формата, но като го направиш веднага си стават 18 клетки  :wink:
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #912 -: Март 12, 2014, 15:14:40 pm »
Момичета, имам отново питане. Ако се осигурявам като земеделски производител как стоят нещата с болнични и майчинство и въобще ще ми се полагат ли тези "екстри" ?
Върху каква сума е задължен да се осигурява един земеделски производител, има ли вариант за по-висока сума евентуално и т.н.
Общо взето интересувам се от всичко по тази линия.
Благодаря предварително.
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #913 -: Март 12, 2014, 23:05:43 pm »
Ако се осигуряваш с право на болничен, мисля че можеш да ползваш "екстрите" които всички ползваме.
Как стои въпроса със самото ЗП и дали ще се стопира дейността или ще трябва да се назначи човек по време на майчинството не знам, предполагам е индивидуално.
 Можеш да се осигуряваш на колкото решиш предполагам.
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #914 -: Март 13, 2014, 09:11:48 am »
Здравейте,

подадох заявление за ТЕЛК, за удължаване на болничния, за дните, които не ми достигат след тези 180 и преди 45 дневния болничен.
Искам да попитам някой има ли опит, каква документация изискват да се носи, за да мога да започна от сега да я събирам.

Благодаря предварително
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #915 -: Март 13, 2014, 09:15:36 am »
evita1717,ако си на високия процент,имаш право на болничен и майчинство.За другото трябва да питаш в НАП

Здравейте,

подадох заявление за ТЕЛК, за удължаване на болничния, за дните, които не ми достигат след тези 180 и преди 45 дневния болничен.
Искам да попитам някой има ли опит, каква документация изискват да се носи, за да мога да започна от сега да я събирам.

Благодаря предварително


Не се представят някакви специални документи.Изследванията,които имаш до момента,епикризи,ако имаш.Ако си с процедура,документите по нея.Може би становище от АГ то.Попитай го него,трябва да знае.Ако ТЕЛК не одобрят продължението на болничня,ще си пуснеш платен отпуск
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #916 -: Март 13, 2014, 09:43:42 am »
Много благодаря за бързия отговор.
Имам епикриза от болничен престой и изслевдания, в ТЕЛК съм подала Протокол от ЖК, в който има анамнеза, диагноза и обективно състояние. Надявам се това да им е достатъчно.
Благодаря още веднъж :)
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #917 -: Март 13, 2014, 10:35:13 am »
Водя ЖК при един доктор, които ми издава болнични с 30 дни и после продължение пак с 30 дни и т.н. Ако се прехвърля при друг доктор, той може ли да издаде продължение на болничният от предишният лекар или започва с първичен болничен?
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #918 -: Март 13, 2014, 10:36:11 am »
Водя ЖК при един доктор, които ми издава болнични с 30 дни и после продължение пак с 30 дни и т.н. Ако се прехвърля при друг доктор, той може ли да издаде продължение на болничният от предишният лекар или започва с първичен болничен?

Да,може друг лекар и друга ЛКК да ти издаде продължение.
*
Re: Болничен и майчинство
« Отговор #919 -: Март 13, 2014, 11:19:22 am »
Благодаря!