0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
За злобата
« Отговор #20 -: Май 24, 2006, 07:16:44 am »
Мила Ралинка много красиво си го написала!И мисля че си абсолютно права!Нищо не е случайно в този живот! :lol:  :lol:  :lol: Аз лично  покрай всичко тези години борба много се промених-порастнах.
Viarvam
« Отговор #21 -: Май 24, 2006, 15:11:00 pm »
Котаранка, Lady, Lani, Marie , Adi , Rally, отнсоно вярата, науката и изпитанията през които преминаваме, колко прекрасно сте обрисували ситуацията! Колко много бих искала и аз да изразя така ясно позицията си, но може би защото съм изцяло потопена засега в трудностите от всякакъв    вид, а може би защото съм близнаци  :D мислите ми са толкова противореьиви.      
    Но като ви ьета едно си мисля, ако Господ не ми бе изпратил изпитания, нямаше да ви срещна (дано скоро да се запознаем и на живо) - толкова интелигентни, толкова дълбоки и хуманни при това, връщате ми вярата, която толкова искам да имам в Хората, в безкористното приятелство, в Българките също... някой път ще ви разкажа...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
За злобата
« Отговор #22 -: Май 24, 2006, 16:11:24 pm »
Цитат
но никъде в Библията няма и дума по този въпрос


Абе не е точно така.
Майката на Дева Мария е била безплодна - и нейното зачеване /и то на стари ходини/ е обяснено като чудо.
Втори аспект - непорочното зачатие.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
За злобата
« Отговор #23 -: Май 24, 2006, 16:34:37 pm »
Да Лейди илевън, точно така е - св.Ана, майката на Дева Мария я ражда на преклонна възраст, това е било чудо, но имам предвид, че тогава не е и имало начини (медицински, научни) да се бориш с безплодието. А що се отнася до непрочното зачатие - то е едно по рода си и друго такова няма да има. Просто идеята ми беше, че действеително чудото на зачатието си остава до голяма степен мистерия, необяснимо за науката защо и кога точно става, защо понякога става, друг път не. Това имах предвид; наред с това, относно АРТ - лично за себе си, незнам дали бих се подложила на такова нещо, но в никакъв случай не осъждам момичетата, които имат доказан проблем и за които от медицинска гледна точка това е единствения шанс да се сдобият с чедо. Всеки преценява за себе си. Вярно е, че църквата по този въпрос съветва да се примирим с Божията воля, но колко от нас имат тази сила, все пак смирението е най-трудно постижимата добродетел. Аз лично, някак си, дълбоко в сърцето си чувствам, че това дело не е чак толково не Богоугодно. Възможно е разбира се и да не съм права, това ще разберем някой ден всички, но просто така ми се струва. А и Бог е милостив и всеопрощаващ, важното, поне по мое мнение е, да запазим добротата и любовта в сърцата си - към живота като цяло, към хората, към Бога. А безгрешни, няма как да бъдем, дори и много да се стараем, просто априори това е невъзможно.Надявам се, да ми простите това отдалечаване от темата.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
За злобата
« Отговор #24 -: Май 24, 2006, 16:58:07 pm »
Ралинка, права си да - Бог наказва тези които обиьа, но тои и прощава! и в това ми е надеждата! А за изкуственото оплождане и ролята на медицината, и аз винаги съм смятала като теб, ье  и най-добрия доктор да избереш и най- модерните процедури да следваш, заьеването си остава Божа воля!
  Но ето знаейки това пак плащам за да ида при най добрата генеколожка , която впроьем е вярваща еврейка ( науката и вярата съвсем не са несъвместими), защото да си теглиш куршум не е наистина богоугодно дело Рали. Така ье и науката и вярата  в нашия слуьай са факторите, който  ни помагат да преминем през изпитанията, каквато и да е тяхната първоприьина.
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
За злобата
« Отговор #25 -: Май 24, 2006, 17:06:02 pm »
Вярвам,

много добре разбирам какво чувстваш и през какво преминаваш. Ще ти пиша на лични, тъй като отклоненията в тази посока, може и да не са приятни за останалите момичета във форума:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
За злобата
« Отговор #26 -: Май 24, 2006, 17:06:58 pm »
Цитат на: rally_g
Просто идеята ми беше, че действеително чудото на зачатието си остава до голяма степен мистерия, необяснимо за науката защо и кога точно става, защо понякога става, друг път не. .


Аз само да кажа, че от моята камбанария необясними неща за науката няма. Много неща вече са обяснени, останалото е въпрос на време да бъде обяснено! :wink:

Предлагам за спрем да залитаме от темата, миналия път до никъде не стигнахме. Всеки си каза мнението. Някои вярват в Бог, други- в наука и природа. Важното е да вярваме в нещо. Нека бъдем добри и спрем, защото отсега усещам, че пак ще се изпокараме, а не искам. Весел празник на човешкия интелект ви пожелавам! :D
Alexandra
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
За злобата
« Отговор #27 -: Май 24, 2006, 17:27:06 pm »
Цитат на: Marie
Цитат на: rally_g
Просто идеята ми беше, че действеително чудото на зачатието си остава до голяма степен мистерия, необяснимо за науката защо и кога точно става, защо понякога става, друг път не. .


Аз само да кажа, че от моята камбанария необясними неща за науката няма. Много неща вече са обяснени, останалото е въпрос на време да бъде обяснено! :wink:

Предлагам за спрем да залитаме от темата, миналия път до никъде не стигнахме. Всеки си каза мнението. Някои вярват в Бог, други- в наука и природа. Важното е да вярваме в нещо. Нека бъдем добри и спрем, защото отсега усещам, че пак ще се изпокараме, а не искам. Весел празник на човешкия интелект ви пожелавам! :D



Съгласна съм Мари, просто представих и моята гледна точка, не очаквах да ме разбереш, просто защото вярваме в различни неща, но нали затова има прогрес, ако всички бяхме еднакви, до къде щяхме да стигнем. Пак казвам, че уважавам твоето мнение много. Най-важното е, че с културни хора можеш винаги да намериш общ език и да се разбереш. От все сърце ти желая успех в начинанията:).
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
За злобата
« Отговор #28 -: Май 25, 2006, 08:47:16 am »
В интересна посока е тръгнала темата и да вкарам малко цвят  :wink:  с една мисъл от будизма (не е религия, а учение!!!): За всички наши страдания, са виновни нашите желания...
*

    Anonymous

За злобата
« Отговор #29 -: Май 31, 2006, 22:50:26 pm »
Цитат
Трябвало е да се роди това дете, а ти да изоставиш ученето, да се оттеглиш на село, да се изолираш, за да си гледаш копеленцето* и след 18 години да разбереш, че животът е прогресирал за всички, само ти си останала там, в миналото, в минутата, в която си решила доброволно да се откажеш от прогреса. Необразована, сама, без доходи, какъв потенциален прогрес ще заложиш в живота на това дете? Еволюцията ни дава избор, там, където имаме нужда от него. Дава ни и шанс-отново там, където е нужен.


 Здравей Marie, дълго време споделях подобни страхове, но на мен животът ми показа друго. Човек може да еволюира където и да е. Когато се стремиш да стигнеш едно високо ниво и най-накрая успееш, си даваш сметка че единствено значимото нещо е семейството и детето и всичката еволюция да ходи по дяволите. Но ако човек не си даде тая сметка, значи все още е много далеч от еволюцията.
                                                                Кукуригу
*
За злобата
« Отговор #30 -: Юни 14, 2006, 18:06:03 pm »
Всеки по-някакъв начин е прав за себе си, но аз си мисля, че щом нашето съвремие е стигнало до АРТ, то това е дадено от всевишната сила, каквато и да е тя,  в полза на хората с проблем в репродукцията. Моята гледна точка е, че за грехове и изкупление на грехове въобще не може да се говори. Пред всеки човек се изправят предизвикателства в живота, при едни са със здравето, при други с любовта, при трети с професията или просто от всичко по време на един човешки живот. И аз мисля, че единственото оправдано и водещо до удовлетворение поведение е да се изправяш пред тези предизвикателства и да търсиш начин да ги преодолееш, да се сблъскаш с трудността и да се пребориш, а не да се примириш или да избягаш от проблема, защото най-хубавото е, не че ще стигнеш до целта, която така бленуваш, а че самата борба ще те научи на нещо, което е трябвало да научиш.
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
За злобата
« Отговор #31 -: Юни 14, 2006, 22:17:46 pm »
Цитат на: st
. И аз мисля, че единственото оправдано и водещо до удовлетворение поведение е да се изправяш пред тези предизвикателства и да търсиш начин да ги преодолееш, да се сблъскаш с трудността и да се пребориш, а не да се примириш или да избягаш от проблема, защото най-хубавото е, не че ще стигнеш до целта, която така бленуваш, а че самата борба ще те научи на нещо, което е трябвало да научиш.



Много красива  мисъл !Лично мен ме кара да се замисля над много неща!Мисля че има много истина в нея!!! :balk_47: