0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1640 -: Юни 27, 2006, 14:22:24 pm »
Благодаря ти Денис.Надявам се да е станало.Не е ли възможно да е била на 19 ден?
« Последна редакция: Юни 27, 2006, 14:24:26 pm от mmtomova »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1641 -: Юни 27, 2006, 18:28:55 pm »
Благодаря ти Денис.Надявам се да е станало.Не е ли възможно да е била на 19 ден?
Може и на 19 да е била, това са само предположения.
Защо ти се изка да е 19 ден от МЦ? :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1642 -: Юни 27, 2006, 19:06:32 pm »
Денис,мерси за отговора.Не съм имала никаква промяна в здравословно отношение дори и най-обикновена настинка.Миналия месец бях на преглед в Сф. точно,защото някой ми беше писал преди,но не помня кой,че има вероятност да съм имала киста.Това го изключваме като вероятност.Не знам вече какво да мисля.Докторът тогава ми каза,че вижда нарастващ фолекул,но беше около 12 ден от М-то.Можеш ли да ми видиш и предишните графики за сравнение.Благодаря ти от сърце

Потреб.име:deyzi , нали?
За МЦ 06/05 - тогава се е видял нарастващ фоликул, нали? Не съм сигурна дали е имало овулация. Не си мерила редовно и е трудно да се прецени.
За МЦ 03/04 - добре е да мериш веднага след М. Може да е имало О. на 18/19 ден от МЦ, но пак не съм сигурна/немога да разбера каква е средната стойност на БТ през ФФ-фазата преди О./
За МЦ 03/06 -може този месец да се образува киста и затова БТ се покачва стъпаловидно почти през целият цикъл / досега/.
За МЦ 05/03 - отчела си няколко (+) теста за О. Харакртерно е при нормален МЦ, ЛХ да има само един пик /от 12 до 48 час преди О./.Когато има поликистоза на яйчниците тестовете за О. са (+) няколко пъти през МЦ.
Това е мое мнение и не си длъжна да се съобразяваш с него. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1643 -: Юни 27, 2006, 19:06:58 pm »
Не че ми се иска.Просто се уча да си разчитам графиката
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1644 -: Юни 27, 2006, 22:04:15 pm »
моля погледнете ми графиката. БТ ми се струва висока 36,85. дали е нормално ?предните месеци по това време беше по-ниска.
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1645 -: Юни 27, 2006, 22:47:44 pm »
Благодаря ти Денис,е не можах да я наглася тази графика...... :(
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1646 -: Юни 27, 2006, 23:22:10 pm »
Денис не знам какво да ти кажа...може и да си права.Тъкмо днес реших да си запиша час за утре,просто така за да съм спокойна...за съжаление обаче получих някакво кафеникаво течение и се отказах.За първи път виждам такова и реших,че М. е решил да ме изненада по-рано като никога.Беше съвсем малко и вече дори изчезна.Това значи предполагам,че до 2 дена ще ми дойдат гостите   :(То се е видяло,че ще се запиша за другия месец
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1647 -: Юни 28, 2006, 07:01:30 am »
Не че ми се иска.Просто се уча да си разчитам графиката
Трудно е само по Бт да се каже със точност кога е била О.
Виждам че си ползвала тестове за О. , но не си улучила момента и си се отказала.
Може да си помогнеш за тестовете като се научиш да разпознаваш фертилната ЦС.
Когато наближи О. ЦС става по-водниста, по-прозрачна и повече като количветво./
Преди самата О. или 1-2 дена преди нея тя се точи на дълги нишки/
Та , стане ли прозрачна - започваш с тестовете.
Правиш ги всеки ден в точно определено време/16-18.00/ като поне 3 часа не си пила вода и не си пишкала. Отчетеш ли (+) тест, на др. ден пак правиш - докато стане (-)./защото ако има ПК може да е (+) и повече дни, а и по-точно да се определи пика на ЛХ.

ПП Защо мисля че О е била на 20 ден от МЦ?
Имаш 3 ниски ст-ти: на 17,18 и 19 ден на МЦ. Един от тези дни е най-ниската БТ преди О./пика на естрогените/ Приема се че 37 часа, а според други  2-3 дена след това е О.Според едни съвпада с пика на ЛХ според други е 1 ден преди него. Та според мен след тези 3 дни е О. Освен това тя не може да е при най-ниската БТ/при идеалната графика е така, но това почти никога не се наблюдава, а и при теб няма рязък скок на БТ, за да е така.
О е при малко по-висока БТ и ми струва че при теб е на 20 ден, когато БТ е 36,65 - БТ тогава е по-висока от БТ през ФФ, и по-ниска от тази през ЛФ.
Може да е била и в ноща на 19/20 ден от МЦ, но не и по късно, напр. 20/21.
Това е според мен  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1648 -: Юни 28, 2006, 07:04:35 am »
моля погледнете ми графиката. БТ ми се струва висока 36,85. дали е нормално ?предните месеци по това време беше по-ниска.
Малко е висока, но това не е проблем. Важното е след това да падне. :D
Всичко е наред до тук и не мисля че трябва да се притесняваш.Успех от мен  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1649 -: Юни 28, 2006, 07:15:33 am »
Денис не знам какво да ти кажа...може и да си права.Тъкмо днес реших да си запиша час за утре,просто така за да съм спокойна...за съжаление обаче получих някакво кафеникаво течение и се отказах.За първи път виждам такова и реших,че М. е решил да ме изненада по-рано като никога.Беше съвсем малко и вече дори изчезна.Това значи предполагам,че до 2 дена ще ми дойдат гостите   :(То се е видяло,че ще се запиша за другия месец
При киста също може да има кървене. Не ти го пожелавам , но е добре да се разбере от какво е тази вис. БТ. Поне ти да си знаеш.
Викоката БТ по  принцип /когато всичко друго е наред/ се дължи на прогестерона / той се отделя след овулация или при лутеинизация на фоликула, тн ЛУФ Синдром, при лутеинувата киста също.
Ако имаш възможност отиди на лекар, нищо че очакваш М.
Графиките ти показват проблем. Така само гадаем и не е сигурно дали другият МЦ ще бъде наред. Според мен не трябва да чакаш.
Колко беше фоликула на 12 ден от МЦ?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    kareliya

  • ****
  • 542
  • Ако живота ти поднесе лимон,направи си лимонада
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1650 -: Юни 28, 2006, 10:18:41 am »
Благодаря ти Денис,е не можах да я наглася тази графика...... :(

     Ееееее,най-накрая.Ама съм реотан де
*

    problem

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1651 -: Юни 28, 2006, 11:25:39 am »
Здравейте ... Вчера ходих на лекар и тя ми обясни, че има един остатъчен фоликул. Може ли някои да ми каже какво ще рече това? Фоликула е 15 - 19 мм и има 12 - 14 фоликула по 8 - 9 мм. Попитах дали през този МЦ е станала киста и отговора беше - не. Обаче имам поликистоза и според лекарката ми трябва да пия диане. Е...това е в общи линии... Въпроса ми е за този фоликул, който е 15-19 мм и защо тя го отписа... в смисъл...днес ми е 60-ти ден на МЦ - естествено, че това не е нормално, но защо пък да се отписва този фоликул  :(
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1652 -: Юни 28, 2006, 11:40:14 am »
Аз съм госта
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1653 -: Юни 28, 2006, 12:10:34 pm »
Благодаря ти Денис,е не можах да я наглася тази графика...... :(

     Ееееее,най-накрая.Ама съм реотан де
Браво! :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1654 -: Юни 28, 2006, 12:20:58 pm »
Здравейте ... Вчера ходих на лекар и тя ми обясни, че има един остатъчен фоликул. Може ли някои да ми каже какво ще рече това? Фоликула е 15 - 19 мм и има 12 - 14 фоликула по 8 - 9 мм. Попитах дали през този МЦ е станала киста и отговора беше - не. Обаче имам поликистоза и според лекарката ми трябва да пия диане. Е...това е в общи линии... Въпроса ми е за този фоликул, който е 15-19 мм и защо тя го отписа... в смисъл...днес ми е 60-ти ден на МЦ - естествено, че това не е нормално, но защо пък да се отписва този фоликул  :(
Според мен го е 'отписала', защото е преценила, че няма да се пукне.Може би търпи обратно развитие???/фоликула/.
Трябвало  е нея да поразпиташ, защото ние тук само ще гадаем.
Опитай с контрацептиви, понякога се получава.
Желая ти успех!

 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1655 -: Юни 28, 2006, 18:37:52 pm »
Аз чак тази сутрин започнах да меря мойта БТ-сигурно е малко късно за 12 ден от мензиса ми...  :lol: :)
Късничко е , но все пак е по-добре от нищо.
Една стойност обаче нищо не говори. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1656 -: Юни 29, 2006, 08:22:08 am »
Я ме вижте и мен :lol:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1657 -: Юни 29, 2006, 08:43:32 am »
Я ме вижте и мен :lol:

Според мен не е имало овулация.
Трябва да мериш редовно :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1658 -: Юни 29, 2006, 09:13:16 am »
Здравейте, момичета. Бихте ли изкоментирали моята графика - малко странна ми се вижда, а и цикъла май ми се замота малко, но не мисля, че има надежда. Фертилити ми определи ову на 15-ти ден


P.S. Много се извинявам, сега би трябвало вече да се вижда
« Последна редакция: Юни 29, 2006, 10:02:33 am от Gia »
"Рибата става акула, когато излезе от водата, спре движението и ухапе полицай!"

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #1659 -: Юни 29, 2006, 09:25:18 am »
Здравейте, момичета. Бихте ли изкоментирали моята графика - малко странна ми се вижда, а и цикъла май ми се замота малко, но не мисля, че има надежда. Фертилити ми определи ову на 15-ти ден
Gia трябва да разрешиш от профила си другите потребители да ти виждат графиката.