0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4280 -: Юли 30, 2007, 11:01:59 am »
Моля ви вижте ми графиката ми!Вече вземам да се претеснявам.Имам от два дни бяло течение, какво може да е ?
Дано да е хубава новина :oops:
*

    Zlatulka

  • *
  • 2153
  • Спермограма се прави САМО в клиника по стерилитет!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4281 -: Юли 30, 2007, 11:42:29 am »
Денис, благодаря за отговора. Ще се постарая да отида на узи тия дни..

Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4282 -: Юли 30, 2007, 12:29:34 pm »
Здравей Денис, искам да те помиля отново да ми погледнеш графиката. Досега май всичко вървеше както трябва, но тази сутрин температурата ми падна на 36.8 и от сутрента ми се гади и повръща, а гърдите са ми много болезнени.
Благодаря ти предварително




*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4283 -: Юли 31, 2007, 06:39:46 am »
Здравей, Денис!Би ли ми погледнала графиката? На осмия ден от цикала бях на преглед.Резултатите са:
 Десен яйчник-фоликул с р-р 10.7мм;
 Ляв яйчник-фоликул с р-р 15.6мм
 Маточна лигавица с дебелина-5.6 - тип Л
Това което ме притеснява в момента е че БТ се се покачва при всяко натоварване прeдния ден. Това не прави ли графиката недостоверна?
Извинявам се че стана малко объркано. Предварително благодаря!
За графиката ти /ако не беше споменала, че има 2 фоликула/ бих казала, че има проблем и бих те посъветвала да отидеш на лекар. :D
Когато има повече от 1 фоликул /което не е нормално в природата и понякога е изключение/ се получава хормонален дисбаланс.
Графиката показва О. и всички други неща,които може да научим от нея - само когато има 1 доминантен фоликул. Самата линия показва нивата на хормоните.Когато са повече фоликули нивата на хормоните са променени и съответно тази линия е различна.
Тъй като в този случай графиката ти не е достоверна, моят съвет е да те видят пак на УЗ.
Съжалявам,че не ти бях полезна.
Дано да има О.
За това не се притеснявай - може 1-я фоликул да претърпи обратно развитие, а другият да се пукне.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4284 -: Юли 31, 2007, 06:41:40 am »
..........
Това което ме притеснява в момента е че БТ се се покачва при всяко натоварване прeдния ден. ...........
Натоварването няма нищо общо с графиката / и съответно с хормоните/.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4285 -: Юли 31, 2007, 06:46:07 am »
Здравей, Денис!Благодаря ти за изчерпателния отговор! :D Днес БТ се повиши с 3 градуса и мисля, че О вече е минала. Ти какво мислиш? Благодаря ти още веднъж! :bighug:
Според мен е била на 21/22 ден от МЦ.
Ако продължи да се покачва - имало е О.
Мисля че всичко е наред.
ДАно да е станало. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4286 -: Юли 31, 2007, 06:49:35 am »
Моля ви вижте ми графиката ми!Вече вземам да се претеснявам.Имам от два дни бяло течение, какво може да е ?
Дано да е хубава новина :oops:
Стойностите са малко за да се разбере какво става. Може и да е имало О./лошо е, че няма стойности за сравнение от ФФ/
Колко дена е МЦ при теб?-най-къс,най-дълъг?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4287 -: Юли 31, 2007, 06:54:55 am »
Здравей Денис, искам да те помиля отново да ми погледнеш графиката. Досега май всичко вървеше както трябва, но тази сутрин температурата ми падна на 36.8 и от сутрента ми се гади и повръща, а гърдите са ми много болезнени.
Благодаря ти предварително
Този спад нищо не означава, има време пак да се повиши БТ.
Графиката се гледа като цяло, не отделни стойности. Когато има единично покачване или спад на БТ - приемат се за инцидентни и не се отчитат. Така, че спокойно. Може да е и от вторият пик на естрогените/Естрогените - понижават, а прогестерона повишава БТ/ - това е нормално явление.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4288 -: Юли 31, 2007, 08:40:15 am »
Благодаря Денис




Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4289 -: Юли 31, 2007, 11:06:19 am »
Зравейте! Денис, основно теб моля за помощ  :oops:. Цикълът ми е срадно 29 дни, а днес е 36-тия ден. До преди 2 дни имах предместруални симптоми, а вече нищо особено не чувствам, както и нямам никакви признаци за бременност, колкото и да ми се иска. Появи ми се и някакво леко парене, съчетано с бяло течение - не силно. Как ти се струва графиката ми. БТ съм мерила само в последните дни, за да видя дали спада и дали сладва М./тъй като ползвам тестове за О./. Възмажно ли е това закъснение да е заради течението, или мога да се надявам да е заради нещо друго  :roll:? Предварително ти благодаря!
 Ето и графиката ми http://calendar.zachatie.org/work/OpenGraphicCycles?userLoginName=cvetinceto
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4290 -: Юли 31, 2007, 12:36:53 pm »
Здравей Денис!Много съм притеснена,ако можеш помагай.От вчера имам едно ръждиво зацапване от време на време/не е течение/.Цикълът ми е 31 дни,така че ми е рано за МЦ.На какво би могло да се дължи и мога ли да направя тест или е много рано?Забравих да спомена,че постоянно ми е лошо и са ми много подути гърдите/не е като преди МЦ/Според теб дали има някакъв проблем,защото и температурата ми падна?Чакам с нетърпение отговора ти. :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4291 -: Юли 31, 2007, 16:21:12 pm »
Здравейте! ..............
Ако мериш БТ ректално, не съм сигурна дали е имало О., защото БТ е ниска.
Закъснението няма нищо общо с течението /в смисъл, че неможе течението да е причина за закъснението/, друг е въпроса ако не е имало О. и има повече от 1 фоликул /ПК/- тогава може да се появи някакво течение/по обилна ЦС/ -заради по-високите нива на естрогените.

Провери си първо термометъра, може да е повреден и за това Бт да е по-ниска.
И пиши къде мериш БТ?
От сърце ти желая да е станало  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4292 -: Юли 31, 2007, 16:32:30 pm »
Здравей Денис!Много съм притеснена,ако можеш помагай.От вчера имам едно ръждиво зацапване от време на време/не е течение/.Цикълът ми е 31 дни,така че ми е рано за МЦ.На какво би могло да се дължи и мога ли да направя тест или е много рано?Забравих да спомена,че постоянно ми е лошо и са ми много подути гърдите/не е като преди МЦ/Според теб дали има някакъв проблем,защото и температурата ми падна?Чакам с нетърпение отговора ти. :)
Ако е имало О. то тя е била на 16 ден от МЦ /това по графика и тестове/.
Притеснява ме този връх който се получава и заедно със зацапването и дискомфорта, за да съм откровенна, много ми прилича на ЛУФ. Ако имаш възможност нека да те види лекар на УЗ.
Съжалявам миличка, дано да греша, но е по-добре лекар да си каже мнението.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4293 -: Юли 31, 2007, 16:53:12 pm »
Денис, благодаря ти за бързия отговор, наистина! Ректално я меря и интересно, че до сега откакто си следя БТ /почти 6 месеца/, почти никога след О. не е надхвърляла 36,8С.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4294 -: Юли 31, 2007, 18:54:55 pm »
Денис , здравей и от мен.Моля те погледни ми графиката.Знам , че съм пред цикъл, но тези температури са прекалено ниски.И изобщо май наистина не съм имала Ову този месец.И друго - пуснах микробиология в поликлиниката и излезе бактериална вагиноза.Аз по скоро имам признаци на кандидоза, не знам.Това отразява ли се на ОВУ и изобщо на цикъла и как се лекува.Не ми е удобно да звъня на лекаря.Той лекува стерилитет, а аз да го занимавам с глупости.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4295 -: Юли 31, 2007, 22:22:42 pm »
Благодаря ти Денис,но би ли ми обяснила какво е това ЛУФ?Нещо не разбирам/извинявай за глупавия въпрос,но в главата ми е пълен хаос/. :oops:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4296 -: Август 01, 2007, 06:22:59 am »
Денис, благодаря ти за бързия отговор, наистина! Ректално я меря и интересно, че до сега откакто си следя БТ /почти 6 месеца/, почти никога след О. не е надхвърляла 36,8С.
С какъв термометър и колко  време го държиш?
Провери дали термометъра ти отчита вярно /това става, като си купиш нов живачен и мериш с двата под двете мишници/
Ако е живачен по 10 мин., ако е дигитален 3-4 мин още го държиш /след сигнала/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4297 -: Август 01, 2007, 06:33:12 am »
Денис , здравей и от мен.Моля те погледни ми графиката.Знам , че съм пред цикъл, но тези температури са прекалено ниски.И изобщо май наистина не съм имала Ову този месец.И друго - пуснах микробиология в поликлиниката и излезе бактериална вагиноза.Аз по скоро имам признаци на кандидоза, не знам.Това отразява ли се на ОВУ и изобщо на цикъла и как се лекува.Не ми е удобно да звъня на лекаря.Той лекува стерилитет, а аз да го занимавам с глупости.
Не съм сигурна дали е имало О.
Възпалението няма нищо общо с О.
Най-добре е да се консултираш с лекарят си /нищо, че лекува стерилитет/ . Нали за това е лекар.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4298 -: Август 01, 2007, 06:58:20 am »
Благодаря ти Денис,но би ли ми обяснила какво е това ЛУФ?Нещо не разбирам/извинявай за глупавия въпрос,но в главата ми е пълен хаос/. :oops:
Няма глупави въпроси, не се извинявай.
ЛУФСиндром = синдром на непукнатия яйчников фоликул
Синдром е съвкупност от симптоми, не е диагноза на заболяване.
Причината за ЛУФ може да е някакво заболяване /най-просто казано/
Нормално е доминантният фоликул след като достигне определени размери - да се пукне.Пука се под влияние на високите нива на ЛХ. При ЛУФ-а има достатъчно ЛХ за да нарастне и да се лутеинизира /да започне да се превръща фоликула е ЖТ-жълто тяло/ , но не е достатъчно за да се пукне.Лутеинизиралият се фоликул отделя прогестерон , който повишава БТ.
Дори при ЛУФ-а /съм чела/ че фоликула може да се отвори малко да пропусне фоликуларна течност , но да не пусне яйцеклетката.
ЛУФ-а се доказва с преглед и хормонални изследвания.
При него графиката се различава от нормалната - образува се връх и БТ се повишава доста.
ЛУФ-а е предположение, има доста лекари, които не вярват в него.
Ако искаш изчакай още един МЦ и ако пак ти кажа, че според мен няма О и ми прилича на ЛУФ, добре е да отидеш на лекар за по сериозни изследвания.
Когато ти наближава О. не пий парацетамол и аспирин /ако не ти е предписано от лекар/
« Последна редакция: Август 01, 2007, 17:58:20 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #4299 -: Август 01, 2007, 09:04:34 am »
Здравей Денис!
Как си?
Ще можеш ли да ми погледнеш графиката и да си кажеш мнението.
Нормална ли е?
Възможно ли е да съм бременна :oops:
Вчера  макар и много рано направих тест за бременост - беше отрицателен :(