0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3020 -: Януари 15, 2007, 14:28:43 pm »
Вярно ли е, че точно в момента на овулацията ти се вдига температурата до 37,0 и след това отнова пада, но се запазва по-висока от тази през първата половина на цикъла (от 36,7-36,9).
Възможно ли е да си осетя през деня, че сам вдигнала температура и това да значи, че сам в овулация
Няма нищо вярно в това.
БТ се покачва под влияние на прогестерона, а той се отделя след О.
Първо е О., и най-рано 1 ден след това БТ се покачва /това е рязко покачване на БТ/.
Покачването може да е рязко или стъпаловидно.
Рязкото покачване се среща по-рядно.
За температурата през деня - и дали това значи,  че си в О. - пак не е вярно.

Стъпаловидно покачване на БТ

Рязко покачвана на БТ
« Последна редакция: Януари 15, 2007, 14:43:54 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3021 -: Януари 15, 2007, 14:50:15 pm »
Denis,
здрасти миличка!Исках само ако може да погледнеш пак графиката ми и като знаеш какво е положението да ми кажеш как се движи?Нормална ли е или под действието на Регулона има отклонения и то фрапиращи?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3022 -: Януари 15, 2007, 15:10:09 pm »
Denis,
здрасти миличка!Исках само ако може да погледнеш пак графиката ми и като знаеш какво е положението да ми кажеш как се движи?Нормална ли е или под действието на Регулона има отклонения и то фрапиращи?
Според мен е нормална графиката. ОК подтиска овулацията и следователно неможе да се очаква познатата графика.
Току що попаднах на графика на хормоналните нива при прием на ОК.
Може би и гафиката трябва да е нещо подобно.
Не мисля ,че трябва да се притесняваш.
Надявам се, че вече си добре от Регулона  :D

Ето, ако ти е интересно:
http://www.mhhe.com/socscience/sex/common/ibank/ibank/0030.jpg

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3023 -: Януари 15, 2007, 18:58:22 pm »
Ето ме, мен все едно и също, не съм мерила БТ скоро защото нещо нямам възможност от учене и все изпуска часът в който си меря БТ сутрин. Искам да попитам денис- днес ми е първият от фертилните дни, а възможно ли е денис да имам ову, ама нямам никакви признаци. От няколко дена пишкам често , а денс си правих тест за ову и какво излезе- 2 чертички, съвсем сериозно го казвам , никаква илюзия. Ама според мен това е невъзможно...  :P :) 8O
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3024 -: Януари 15, 2007, 19:45:25 pm »
Здравейте момичета.... според вас възможно ли е сутринта БТ да ми е по-ниска от предните дни а в 17:30 когато съм правила и предните тестове да ми даде положителен тест моля ви помогнете :(








*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3025 -: Януари 16, 2007, 07:04:58 am »
Ето ме, мен все едно и също, не съм мерила БТ скоро защото нещо нямам възможност от учене и все изпуска часът в който си меря БТ сутрин. Искам да попитам денис- днес ми е първият от фертилните дни, а възможно ли е денис да имам ову, ама нямам никакви признаци. От няколко дена пишкам често , а денс си правих тест за ову и какво излезе- 2 чертички, съвсем сериозно го казвам , никаква илюзия. Ама според мен това е невъзможно...  :P :) 8O
След като си под напрежение и немериш както трябва графиката ти не е много точна и  неможе да и се доверим.
Така че нищо немога да ти кажа със сигурност.
Зарежи тестовете сега и учи, имаш време да мислиш за бебе.
Освободи се  поне от това напрежение.
А то ако стане - чудесно. :D


Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3026 -: Януари 16, 2007, 07:09:13 am »
Здравейте момичета.... според вас възможно ли е сутринта БТ да ми е по-ниска от предните дни а в 17:30 когато съм правила и предните тестове да ми даде положителен тест моля ви помогнете :(
Да възможно е и е нормално. Направи обаче още един или два теста, докато отчетеш (-).
Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест.
Така че вие си действайте по въпроса. Дано да стане  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3027 -: Януари 16, 2007, 09:15:04 am »
Денис права си наистина вижда се от графикта ми че меря не много редовно БТ но графхиката ми търпи обратно развитие сега защото БТ ми спадна  под нормалните за мен 37.00 което ме радва. Може наистина да съм имала ову вчера...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3028 -: Януари 16, 2007, 10:00:40 am »
Ей Денис можеш ли пак да ми погледнеш графиката днес БТ доста спадна което ме притесни,не е ли още рано да пада толкова? Възможно ли е О. да наближава?
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3029 -: Януари 16, 2007, 12:27:15 pm »
Денис права си наистина вижда се от графикта ми че меря не много редовно БТ но графхиката ми търпи обратно развитие сега защото БТ ми спадна  под нормалните за мен 37.00 което ме радва. Може наистина да съм имала ову вчера...
Може  :D, това обаче ще се разбере в следващите няколко дена.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3030 -: Януари 16, 2007, 12:30:09 pm »
Ей Денис можеш ли пак да ми погледнеш графиката днес БТ доста спадна което ме притесни,не е ли още рано да пада толкова? Възможно ли е О. да наближава?
Това, че пада  БТ е добре и трябва само да те радва. :D
Кога обаче ще е овулацията, още не се знае - т.е по това неможе да се предположи.
Ако искаш, за по-сигурно направи тестове за О.
По БТ ще се разбере кога е О., когато тя вече е минала.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3031 -: Януари 16, 2007, 12:46:31 pm »
Денис мерси.... ох дано да стане този път :(








*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3032 -: Януари 16, 2007, 18:41:16 pm »
Момичета ще погледнете ли и моята графика?Това, което ме притеснява е, че правих ову тест тази вечер и той е положителен!БТ, обаче,не мръдва...все 36.8 (само вчера беше 36.7)Имам някакви малки съмнения в термометъра,но..нали знаете - удавника се хванал за сламката... :DТа на кое да имам повече вяра???
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3033 -: Януари 16, 2007, 18:54:38 pm »
Здравейте, момичета. Отдавна чета мненията в този форум и все не смея да се включа. Аз от този месец меря температура и много неща все още не ми са ясни.От 3 дни си правя и тестове за О.Сигурно ще ми се изсмеете, но не мога да разбера коя е контролната линия.Появява се една едва забележима линия и това е.На листовката пише, че в средата ще се появи яркооцветена линия, но такава си има при самото отваряне на теста/т.е.преди да го направя/, друга не се появява. Вече си мисля, че теста е невалиден.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3034 -: Януари 16, 2007, 19:03:04 pm »
Момичета ще погледнете ли и моята графика?Това, което ме притеснява е, че правих ову тест тази вечер и той е положителен!БТ, обаче,не мръдва...все 36.8 (само вчера беше 36.7)Имам някакви малки съмнения в термометъра,но..нали знаете - удавника се хванал за сламката... :DТа на кое да имам повече вяра???
След като теста за Ову е (+) днес - Овулацията ще настъпи в рамките от 12 до 36-я час/48час/ от тестването.
Така че действайте по-въпроса.
Колкото до Бт - тя се повишава след О. - от 1 до 5 дена модат да минат преди да се задържи трайно висока.

Ето една графика за да се ориентираш.Овулацията е на 13 ден от МЦ:

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3035 -: Януари 16, 2007, 19:15:19 pm »
Здравейте, момичета. Отдавна чета мненията в този форум и все не смея да се включа. Аз от този месец меря температура и много неща все още не ми са ясни.От 3 дни си правя и тестове за О.Сигурно ще ми се изсмеете, но не мога да разбера коя е контролната линия.Появява се една едва забележима линия и това е.На листовката пише, че в средата ще се появи яркооцветена линия, но такава си има при самото отваряне на теста/т.е.преди да го направя/, друга не се появява. Вече си мисля, че теста е невалиден.
Незная какъв тест ползваш , но обикновенно на теста няма линия.
След като направиш теста- първо се появява контролната линия /тя показва, че теста е редовен и е база за сравнение.
Ако се появи само тя - теста се пиема за (-)
Ако се появи втора линия /това е тестовата / и тя е оцветена колкото първата и дори още по-интензивно теста е (+).
Ако е по-слабо оцветена от контролната/първата/ - теста е (-).
Колко е дълъг МЦ при теб? Дали правиш тестовете в най-подходящите дни?
Трябва да се тестваш след обяд - 16.00-20.00 часа, като 3-4 часа преди това не си пишкала и пила вода.


И още тук:
ТУК
« Последна редакция: Януари 16, 2007, 19:19:06 pm от denis »

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3036 -: Януари 16, 2007, 19:26:35 pm »
Различно дълъг е.Последните 4 СА С ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ 27,28,25,33.Купих си CLEAR OVU TES.Не ме притеснява това, че е отрицателен - може и да е рано, а не виждам 2 чертички.Има ли възможност да ти изпратя някъде една снимка, за да прецениш и ти.
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3037 -: Януари 16, 2007, 19:29:19 pm »
Тестовете ги правя около 18,00 часа.Преди това не пия, не ям и не ходя до WC около 4 часа.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3038 -: Януари 17, 2007, 07:27:49 am »
Различно дълъг е.Последните 4 СА С ПРОДЪЛЖИТЕЛНОСТ 27,28,25,33.Купих си CLEAR OVU TES.Не ме притеснява това, че е отрицателен - може и да е рано, а не виждам 2 чертички.Има ли възможност да ти изпратя някъде една снимка, за да прецениш и ти.
Ако след тестването не излезе контролната линия - теста е невалиден.
Може цялата ти опаковка да са такива- ако не си ги използвала, направи го, един след друг - докато се покаже една линия /поне/
Това, за да не изхвърляш цялата опаковка- може само 1-2 да са нередовни.
Излизането  на една линия -показва че теста е редовен и едва след това показва че е отрицателен.
Трябва да си купиш нови тестове - гледай за срок на годност.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #3039 -: Януари 17, 2007, 09:42:57 am »
Денис, непрекъснато се удивлявам на умението ти да обяснаваш, а напоследък и с картинки! Страхотни са! Така много уж "обикновени" неща стават ясни - включително и кога Ову тестът е наистина +.  :bighug: