0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2700 -: Декември 16, 2006, 07:27:41 am »
Денис, отдавна не съм те тормозила за моята графика и ще ти бъда много благодарна ако ме върнеш в реалността и ме извадиш от илюзията с която живея в момента, че нещо се е случило. Меря анално, с дигитален но имам разминаване в часовете с + - 1 час. Благодаря ти предварително.
До тук графиката ти не показва да е имало О.
Колко е продължителността на МЦ при теб?
Тъй като БТ може би се покачва /от вчера-36.7/ - ако това покачване продължи О. може да е била вчера или да е днес. НО трябва БТ да достигне стойности минимум 36.9 и нагоре, но не повече от 37.1. Тогава ще е сигурно че е имало О. Работете по-въпроса - не е късно. И дано да стане.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2701 -: Декември 16, 2006, 07:37:20 am »
момичета, здравейте! Кайете нещо за мойта графика.  От няколко дена ползвам тест за овул. и ми излизаше само контролна чертичка и то много много бледа! Днес ми показа две чертички, но контролна пак е бледа. Имам ли Ов???
Графиката ти е супер. :D
Ако тестовата линия /тази дето излиза втора/ - е оцветена колкото контролната и дори по-силно от нея , - теста е (+)/
От 12 до 36 часа  /след(+)-я тест/ трябва да настъпи О. Т.е. от днес до утря ще настъпи О. при теб.
Днес направи пак тест за О. за да се хване по-добре пика на ЛХ.Ако теста е (+) и днес увеличаваш времето на О с още 12 часа.
БТ повиши ли се до 37.0 - О. е минала със сигурност.
Най- добре да се кекси до тогава :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2702 -: Декември 16, 2006, 09:54:44 am »
Цитат на: denis Един прекрасен Новогодишен подарък :D
Дано, стискам палци
[quote

Денис, от това по-истински подарък няма....пожелавам го на колкото може повече момичета тук!
Нещо ме притеснява този спад в БТ тази сутрин. Макар че в момента пия 2 вида билки, чудя се дали да не почна да пия пак и дуфастон. КАто гледам БТ, май ще е пак от ниските този цикъл, а така ми се иска да сме направили бебчо в4ера или по-предния ден! Представи си, че е станало, а аз разчитам само на някакви билки, и не съм пила дуфастон точно когато ми е трябвало. Но пък и дори да реша да го пия от днес, не знам как се пие - като го пих 3 месеца есента, беше по схема от 11 до 23 ден от цикъла, а днес ми е 16. Какво мислиш, Денис?

« Последна редакция: Декември 16, 2006, 10:01:11 am от seasmilebg »
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2703 -: Декември 16, 2006, 10:17:46 am »
Сийс, БТ се покачва до 5 дена след О./понякога и 7/
Има време да се покачи /ако е имало О, защото иначе и да искаме -няма как да стане/.
Колкото до Дуфастона лекар трябва да ти го назначи - не е хубаво да се самолекуваш.
Ако е имало зачеване със или без Дуфастона - като е писано ще се развие ембриона.
Да се надяваме че утре БТ ще се повиши?
Как ти беше прогестерона? Изследвала ли си го /извинявай, не помня/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2704 -: Декември 16, 2006, 10:52:13 am »
Да, права си за самолекуването, не трябва. Оф, аз съм си такава страхливка, като става дума за лекарства, даже и за главоболие избягвам да пия, а пък сега какво му щукна тази идея, и аз не знам. Дейстивтелно е по-добре да не предприемам такива рисковани ходове, тъкмо сега съм се закрепила в някакво положение, ще вземе да се размести....иди го оправяй после :)

За прогестерона - имам само едно изследване, от месец април. На 21я ден беше 53.58 nmol/l при рефернтни стойности 10.62 - 81.28.
Освен да се заредя с огромно търпение и да чакам БТ да се вдигне скоро до любимите ми 37 градуса  :D (е, и повече няма да откажа  :D)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2705 -: Декември 16, 2006, 11:13:34 am »
Долу-горе е добре прогестерона.
Дано да се вдигне БТ , а ти не се ядосвай - с нищо неможе да повлияеш. Излишни нерви - мисли за празниците.
Хайде по-весело  :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2706 -: Декември 16, 2006, 11:43:38 am »
O-o, не се ядосвам, даже напротив - наслаждавам се на празничното настроение и свободата, която усещам. Вчера ме питаше защо се бях поизгубила от форума за известно време. Защото предприех няколко важни промени в живота ми, които отдавна обмислях, но все не ми стигаше смелостта - напуснах досегашната ми работа, отрязах си дългата коса (сега си умирам от кеф да си правя всеки ден рошави прически :) ), започнах да отделям повече време за любимите ми занимания...Усещането е страхотно! Така че настроението е на макс, както се казва. Остава само да си направим коледен подарък с любимия, и повече какво ми трябва!
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2707 -: Декември 16, 2006, 11:45:57 am »
Денисче, а това е  моето пожелание към теб за изпълнени с настроение празници :beerdr: santa2 tree2a ! Благодаря ти, че винаги си до нас и ни помагаш!
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2708 -: Декември 16, 2006, 12:32:55 pm »
Здравейте!Някой ще погледне ли графиката ми.Моля за мнение
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2709 -: Декември 16, 2006, 13:58:04 pm »
Здравейте!Някой ще погледне ли графиката ми.Моля за мнение
Още е много рано да се коментира графиката ти - трябват повече стойности. :D
Добре е да направиш тестове за О., защото по БТ ще се разбере кога е била О./т.е тя  вече  ще е минала/

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2710 -: Декември 16, 2006, 15:16:24 pm »
Да знам, че  още е малко рано за какъвто и да било коментар(само 9ден от М)Но благодря за светкавичния отговор.Всъщност моя е грешката че не написах повече инфо за Ц ми.
Миналият месец ми дойде на 9.11. ,този месец трябваше да дойд на 4.12 , но закъсня.(МЦ ми е 24-26дни; винаги е редовна)"Дойде" ми на 8.12. без абсолютно никакви симптоми и определено не беше както нормално протича( на 8-ми кървенето беше доста слабо и ярко червено;на 9-ти още по-слабо и тамно червено-кафяво; на 10-ти(3ден) спря;после следващите два дни имах леко кафеникаво зацапване и толкоз)A БТ си играе ту 1оС нагоре ту 10С надолу и вече незнам какво да си мисля.Дори си правих тест,който разбира се  :bfn:
Сега отново съм в очакване.Но на какво......................времето ще покаже.Уффф...много дълго стана.Извинете ме.
ДЕНИЗ, БЛАГОДАРЯ все пак че ми отговори
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2711 -: Декември 16, 2006, 15:16:39 pm »
Денис нека да се включа и аз. Графиката ми не става за нищо , в първата и част къде имам по малко нанесени стойности имах явно проблем с термометъра , и по късно започнах да меря. В нощта или по точно вечерта на 8 срещу 9 декември усетих нещо мокро - беше разтеглива белтъкоподобна слуз,но не се надявам на нищо от кексчето тогава.  Просто искам да ми кажеш как ти се вижда моята графика и какво да очаквам от тук нататък.  :) :P :o
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2712 -: Декември 17, 2006, 06:45:48 am »
Да знам, че  още е малко рано за какъвто и да било коментар(само 9ден от М) ....................................................
Погледнах ти графиката от миналият МЦ /макар и бедна на стойности ;)/
Ако не е нормално за теб такава оскъдна М и, ако имаш възможност - отиди да те видят на УЗ.
Миналият МЦ - нещо не е било както трябва с О.
- ако О е била късна /според мен на 18/19 ден от 29 дневен МЦ/
- ако има стъпаловидно покачване на БТ
--ако има много къса ЛФ /според мен е 10 дена
- графиката ако образува връх в ЛФ / не се вижда добре, но според мен може и така да е
........може да се е образувала киста /или ЛУФ/ и от там този проблем с М, освен това БТ този месец, вместо да се понижава /вече/ тя се покачва и образува връх/
Ако не съм права и всичко е наред /дано да е така/-поне ще се види /на УЗ/ дали има растящ фоликул и по-големината му ще може да се предположи дали ще има и кога О.
Ако, нямаш възможност за УЗ - тестове за О и мерене на БТ.
Не е 100% сигурно, но е по-добре отколкото без нищо.
Успех, каквото и да решиш :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2713 -: Декември 17, 2006, 06:53:48 am »
Денис нека да се включа и аз. Графиката ми не става за нищо , в първата и част къде имам по малко нанесени стойности имах явно проблем с термометъра , и по късно започнах да меря. В нощта или по точно вечерта на 8 срещу 9 декември усетих нещо мокро - беше разтеглива белтъкоподобна слуз,но не се надявам на нищо от кексчето тогава.  Просто искам да ми кажеш как ти се вижда моята графика и какво да очаквам от тук нататък.  :) :P :o
До тук е добре графиката.
Ако Бт продължи да се покачва и се задържи висока /защото може да започне трайно да пада - тогава не е имало О/ - всичко е наред.
Още е рано да се каже каквото и да било.
Поне не поддържаш вече постоянно /ФФ+ЛХ/ висока температура, което е много добре.
При теб се притеснявах  повече за това, отколкото дали има или няма О.
Поддържането на една постоянна и  немного висока температура /от рода на 37.1-37.2-37.3/ може да е симптом на някоя 'коварна' инфекция  / и други по-лоши работи ;) /.
Радвам се за теб  :D.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2714 -: Декември 17, 2006, 10:59:34 am »
Denis, днес съм на 36.8! Почна да се качва, ура  :lol: Значи ову е била на 15, права беше (както винаги  :balk_21:)
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2715 -: Декември 18, 2006, 09:53:24 am »
дЕНИС МИЛА, БЕШЕ ПРАВА  8O температурата ми се вдигна и както виждаш днес е по4ти 37 и 3, в последните дни е от 37 до 37 и 2 и незнам какво да о4аквам  :P :)
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2716 -: Декември 18, 2006, 10:09:41 am »
Денис, кажи ми моля те на какво може да се дължат високите стойности в моята графика в началото на цикъла, меря ректално (паралелно с това и орално:винаги показва около 36,4-36,6)?
*
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2717 -: Декември 18, 2006, 11:14:18 am »
Денис,днес БТ падна на 36.6(т.е. с 0,30С- 11ден)ч което ме навежда на мисълта ,че следващите 24ч ще настъпи ОВУ.След обяд ще направя и тест за по-сигурно
Що се отнася до БТ от предните дни - не мисля ,че се покачва т.к. ниските стойности на 7-ми и 8-ми ден от МЦ са отчетени доста по-рано (2,30ч и 1,30ч)от бочайното време , в което меря БТ.Може и да греша,ако е така поправиме.
Можеш ли да погледнеш графиката ми за м.09( тогава правих тестове и според мен О е била на 13ден от 24дневен МЦ) и м.10(има доста повече стойности на БТ и според нея мисля,че О е била на 11ден от 26дневен МЦ)
Успех, каквото и да решиш :D
БЛАГОДАРЯ
Изинявай,че още те занимавам с моите графики(не съм ти само аз на главата)
Но така ми се иска и за нас да има едно мъничко КОЛЕДНО ЧУДО
Ще бъде прекрасен подарък за съпруга ми ,който на 7.01. е именник
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2718 -: Декември 18, 2006, 11:40:40 am »
Alyona

Овулацията може да е била на 18/19 ден от МЦ, според мен.
Но за да сигурно че е имало О. Бт трябва да продължи да се покачва и да се задържи висока.
Дано да е станало  :D
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката...
« Отговор #2719 -: Декември 18, 2006, 11:43:04 am »
дЕНИС МИЛА, БЕШЕ ПРАВА  8O температурата ми се вдигна и както виждаш днес е по4ти 37 и 3, в последните дни е от 37 до 37 и 2 и незнам какво да о4аквам  :P :)
Графиката ти е супер.
Ако не ти дойде до 39-40 ден от МЦ- може да е станало :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум