0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Моите хормонални изследвания
« -: Август 10, 2007, 14:36:11 pm »
Момичета здравейте!Ще съм ви много благодарна ако си кажете мнението за моите резолтати от изследването.
4ден от цикъла-МЦ "СИРИУС"
PROLAKTIN-294,78 (59-619)
LH2-4,3 (1,9-12,5)
FSH-5,01 (2,5-10,2)
E2-184,0 (40-253)
23ден от цикъла-МДЦ "СТАТУС"
PROLAKTIN-586,80 (72-511)
TESTOSTERON-0,51 (0,06-0,82)
PROGESTERON-22,23 (Фол:0,2-1,5 ;Ов:0,8-3,0 ;Лут:17-27 ;Мено:0,1-0,8)
Пролактина ми е висок на 23ден и това ме притеснява.Възможно ли е и защо се получава такава разлика в стойностите му?И при двете изследвания не съм почивала,както казвате че би трябвало поне 20,30мин.Имали значение лабораторията  и варненки на коя от двете според вас бих могла да се доверя?Смятам в понеделник да си направя още едно изследване но тогава ще почивам поне 15мин преди да ме боцнат.Само да спомена ,че сега ми са болезнени гърдите и ми е напрегнато(така е винаги във втората фаза на цикъла-10дена преди да ми дойде).Цикълът ми е оскъден и закъснява около 10дена от няколко месеца.
За прогестерона не ми е ясно добре ли е или зле.Референтните стойности са от различни фази а аз не знам коя точно фаза трябва да сравнявам.Ще съм ви благодарна ако ми разясните и този въпрос.Извинявам се че съм толкова обстойна но се опитах да дам повече информазия за да ви е по лесно да ми отговорите.
*

    evro

  • *****
  • 5167
  • Мъдростта се побира в две думи Търпение и Надежда!
Re: Моите хормонални изследвания
« Отговор #1 -: Август 10, 2007, 14:49:51 pm »
Тия дни пришка ми излезе да пиша, че за пролактина трябва да се лежи.
Прогестерона ти е изс. на 23 ден - т.е. в лут. фаза, което ще рече че ти е О.К.

Те осмислят живота ни!

Ако опитът ми е от ползва поне за един човек - това е смисъла на присъствието ми (отново и понякога) evro_angelova@yahoo.com
*
Re: Моите хормонални изследвания
« Отговор #2 -: Август 10, 2007, 16:01:40 pm »

 Krisy Виждам че два пьти си изследвала Пролактин.Мисля че ти е в граници.23 ден от МЦ е нормално да е по висок.Не се стряскай.
*

    eganeva

  • *****
  • 4584
  • И утре е ден, но друг....
Re: Моите хормонални изследвания
« Отговор #3 -: Август 10, 2007, 21:35:02 pm »
Аз ходих в Лаборекспрес на ул. Ген. Столипин N: 18.
Днес на второто изследване на пролактин седях 25 мин. в
чакалнята. Няма как да се лежи.
*
Re: Моите хормонални изследвания
« Отговор #4 -: Август 10, 2007, 22:45:56 pm »
Тия дни пришка ми излезе да пиша, че за пролактина трябва да се лежи.
Прогестерона ти е изс. на 23 ден - т.е. в лут. фаза, което ще рече че ти е О.К.
[/quote
evro благодаря ти че ми помогна да се ореантирам с прогестерона и че той е ок но за инфо би ли ми казала кога започва следващата фаза Мено.

 Krisy Виждам че два пьти си изследвала Пролактин.Мисля че ти е в граници.23 ден от МЦ е нормално да е по висок.Не се стряскай.
Наистина ли няма повод за притеснение и е нормално да е по-висок от референтните стойности?Ако може да ми разясните и този въпрос,че не ми е много ясно. :oops:
 Arlina и на теб ще ти благодаря че се опита да ме успокоиш,имаше ефект макар и милимален.