0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Сигурно, някои от вас помнят, че преди години, преди сключване на граждански брак, се и3искваше кръвната група на младоженците.
Та въпроса ми е, ако двамата партньори са с една и съща група, какво от това? Пречи ли на бебеправенето?
Ние с мъжа ми сме с една и съща кръвна група и това не ми дава мира.
Имаме час 3а имунолигични и3ледвания. Ка3аха ми по тел. да донесем кръвните групи на двамата и генетичните и3следвания. 3ащо искат да 3наят 3а кръвните групи, да не би наистина това да пречи при ин витро процедурата или инплантирането на ембрионите?
*
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #1 -: Ноември 27, 2006, 19:13:08 pm »
с кръвните групи мисля, че няма проблем, по-важен е резус факторът и то при положение, че при теб е отрицателен, а при партньора ти е положителен така че не се притеснявай за това
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #2 -: Ноември 28, 2006, 01:24:20 am »
Злато, успокой си хубавата главичка. Ако няма разлика в резус фактора, т.е. твоя отрицателен, неговия положителен, нямаш никакви проблеми с кръвните групи
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #3 -: Ноември 28, 2006, 09:00:30 am »
Кръвната група е еднаква и ре3усфактора еднакъв :?
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #4 -: Ноември 28, 2006, 10:51:06 am »
Ами значи всичко е наред.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    didi_788

  • **
  • 64
  • Няма невъзможни неща..винаги има решение
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #5 -: Ноември 28, 2006, 13:00:10 pm »
 :DМиличка;бъди спокойна!Ние със съпруга ми и двамата сме кръвна група-В+.Това няма никакво значение и отношение към имунологичните изследвания и неуспешните ин-витро опити.Ние имаме 5 неуспешни инсеминации и едно неуспешно ин-витро.Доколкото съм наясно лошо е  ако жената е с резус фактор отрицателен;защото е необх.поставянето на инжекции в първия триместър на бременността.И има риск при втора ;трета..бременност.Бъди спокойна!
didi_788
*
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #6 -: Ноември 28, 2006, 13:16:59 pm »
Поуспокоих се малко...ама 3ащо искат да 3наят в лабораторията по имунологични?
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #7 -: Ноември 28, 2006, 13:28:14 pm »
Поуспокоих се малко...ама 3ащо искат да 3наят в лабораторията по имунологични?

Защото това е важна информация. Една част от пъзела. Като имаш предвид, че до имунологични изследвания стигат обикновено жени с повтарящи се спонтанни аборти, а една от причините е резус или кръвногрупов конфликт, което пък налага допълнителни изследвания и пъзелят се подрежда.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #8 -: Ноември 28, 2006, 14:50:58 pm »
Много благодаря 3а отговорите :)
Ра3брах.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #9 -: Декември 01, 2006, 14:45:09 pm »
Ние сме с различни резуси. Аз съм отрицателен, той положителен  :?. Какви са тея инжекции дето се поставят в първия триместър??? За първи път чувам.8O До колкото ми е известно при първа бременност много рядко се появяват проблеми, което не ги изключва съвсем нали. Не знам да пречи при инвитро процедура. Аз съм с добри резултати на имунологични изследвания. Трябва ли и моя приятел да се подложи на изследване имунологично?
*

    piera

  • ****
  • 896
  • Keen on boots
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #10 -: Декември 01, 2006, 14:55:30 pm »
Не се притеснявай, ние и двамата сме с еднакви кр. групи и резус ф-ри В (+). Три пъти съм забременявала( два от които неуспешно, но поради коренно различни причини), от което следва, че точно за незабременяването нямат никакво значение.Пожелавам ти успех и много късмет!
*
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #11 -: Декември 01, 2006, 15:08:02 pm »
доколкото съм чувала, пли първа бременост няма опасност от поява на антителата. но  за всеки случай, хубаво е да ти се правят периодично изслезвания. антителата се появяват когато майката е -, а плодът + и затова се прави инжекция антиДимуноглоболин, която неутрализирата тези антитела. дори и да няма, се прави 1 профилактично май в 28 седмица ако не се лъжа. също така, когато бебето се роди  и е +, пак се бие( заради следваща бременост), а при аборт винаги пак заради следваща бременост. но това като му дойде времето, тогава ще се консултираш с лекаря си и той ще ти обясни всичко. ако имаш въпроси, пиши ми на лични, за да не занимаваме другите
успех
 
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #12 -: Декември 01, 2006, 23:01:56 pm »
Трябва ли и моя приятел да се подложи на изследване имунологично?

Не трябва. Успокой се, Наха, няма да имаш проблем с АРТ процедурата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #13 -: Декември 04, 2006, 13:27:44 pm »
Мели мерси за отговора. :bighug:  Питах за моя дали трябва защо напоследък, с които както стане дума за имунологични правят и съпрузите им. Та за това.  :D. А инъче не ме притеснява толкова отрицателния резус. Други са нещата, които ме притесняват, но предполагам е нормално състояние за предстартова треска. 8)
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #14 -: Декември 04, 2006, 18:19:36 pm »
Цитат

Защото това е важна информация. Една част от пъзела. Като имаш предвид, че до имунологични изследвания стигат обикновено жени с повтарящи се спонтанни аборти, а една от причините е резус или кръвногрупов конфликт, което пък налага допълнителни изследвания и пъзелят се подрежда.  :)
Цитат

Мели, а можеш ли да ми обясниш какво точно означава този кръвногрупов конфликт?! Благодаря.


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #15 -: Декември 04, 2006, 20:01:23 pm »
Копирам ти направо един текст от д-р Даскалов, че ми е по-лесно. :)

"Кръвногрупова несъвместимост е подобна на резус несъвместимостта, но като цяло предизвиква по-малко проблеми. Възниква при различни кръвни групи на майката и на плода. Най-често това става при майка с кръвна група 0 и дете с кръвна група А, B или AB. По-рядко се получава при майка с кръвна група B и дете с кръвна група A или AB, както и при майка с кръвна група А и дете с кръвна група B или AB.

Майката изработва антитела, които преминават през плацентата, попадат в детското кръвообръщение и разрушават еритроцитите. Затова децата имат по-високи нива на билирубин и малко по-тежка жълтеница след раждане. Може да се направи директен тест на Coombs с кръв от пъпната връв, както и пълна кръвна картина, която евентуално ще покаже увреждането и хемолизата на еритроцитите и наличието на анемия.

Лекува се с фототерапия, понякога с кръвопреливане. Сериозно, но рядко усложнение е керниктер-много високи билирубинови нива, тежка жълтеница и неврологични прояви."


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    denito

  • *
  • 1007
  • моята сбъдната мечта
Re: Кръвни групи и имунологични и3следвания?
« Отговор #16 -: Декември 04, 2006, 20:25:48 pm »
Мели, много ти благодаря.  :)