0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
здравейте! някой знае ли някаква билка или някакъв друг начин за успешно отпушване на маточни тръби, освен операционно? благодаря ви предварително
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #1 -: Януари 05, 2006, 07:42:27 am »
аз лично незнам, освен оная прословута рецепта със зеле ... :)  :)  :)
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #2 -: Януари 05, 2006, 11:52:02 am »
здравей, да, видях е, ама до колко надежна е тя? някой пробвал ли е и да е имал успешен резултат?
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #3 -: Януари 05, 2006, 12:33:50 pm »
Загуба на време.
Търси помощ от традиционната медицина.
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #4 -: Януари 05, 2006, 12:53:41 pm »
това значе ли, че няма друг начин? май ще се ляга под ножа... :cry:
No body is perfect, i`m NOBODY!!

има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #5 -: Януари 05, 2006, 13:09:23 pm »
Lubs,

Не съм пробвала тази рецепта, дано не ми се наложи!
Факт е, че няколко познати забременяха след 2-3 месечно прилагане, още 20 други споделят за свои доволни познати... Е, дали е от това точно, никой не може да даде гаранция, но знанието, че правиш всичко, което зависи от теб, та дори и нетрадиционно, по бабешки, дава временно успокоение, а именно то често е било липсващият ключ и току-виж те 'отървало' от ножа :)

Успех на всички ни!
*
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #6 -: Януари 05, 2006, 14:23:07 pm »
Някой би ли бил така добър да даде линк с въпросната тема за зелето, че ми стана любопитно, а не успях да я открия. Благодаря :) !
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #7 -: Януари 05, 2006, 14:35:15 pm »
да ти кажа честно и аз не я открих, ако някой я знае да казва... :idea:  мерси
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
<br />
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #9 -: Януари 05, 2006, 16:53:06 pm »
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #10 -: Януари 05, 2006, 17:31:02 pm »
Запушените тръби, според мен, НЕмогат да се отпушат с лек от природата.
Най-добре е да се направи хистеросалпингография и ако излезе ,че са само нагънати или леко стеснени , хидротубациите могат да свършат чудесна работа, но ако са тотално запушени, само пластиката е единствения вариант. За съжаление, пластиките не винаги са успешни!
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #11 -: Януари 06, 2006, 00:42:52 am »
thanks за отговорите ви, момичета. моят проблем е, че тръбите ми са запушени и има течност (нydrosalpinx), която не позволява на ембриона да се задържи. правих вече веднъж инвитро - не успешно по тази причина. тогава доктора ми каза, че трябва да се затвори края на тръбата (оперативно), от където изтича течността. мислех, че ще мога да избягам от операцията, но уви, май няма друг начин :cry: успех на всички във форума и дано станем майки скоро!!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #12 -: Януари 06, 2006, 12:12:27 pm »
Цитат на: lubs
thanks за отговорите ви, момичета. моят проблем е, че тръбите ми са запушени и има течност (нydrosalpinx), която не позволява на ембриона да се задържи. правих вече веднъж инвитро - не успешно по тази причина. тогава доктора ми каза, че трябва да се затвори края на тръбата (оперативно), от където изтича течността. мислех, че ще мога да избягам от операцията, но уви, май няма друг начин :cry: успех на всички във форума и дано станем майки скоро!!!

Аз не мога да разбера, защо след като са видяли наличитето на хидросалпингс не са ти предложили още тогава махане на тръбата преди да направиш ин-витрото. Аз си мисля, че не би трябвало да отлагаш операцията, защото с бабини методи хидрото няма да се махне. Въобще недей да чакаш. Пък после може да стане по естествен начин ако всчко е наред с другата тръба. Историята познава такива случки
Успех
Ето прочети за хидро и ин-витро : http://www.zachatie.org/modules.php?name=News&file=article&sid=252
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #13 -: Януари 06, 2006, 13:30:36 pm »
thanks, missy. не знам защо не сами казали преди това, а би трябвало да са я видели, че е пълна с течност. след неуспешният ми инвитро опит от медицинския център ми предложиха не пълно премахане не увредената тръба, само затварянето и със "скоба" или "клипс" (забравих точното наименование) от към матката за да не се получава повече изтичане на течност. прави се малък отвор от корема около 2-3 см и с уред се поставя въпросното нещо. има ли някой тук с подобна история или някой да е чувал за това? успех на всички нас!!!
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #14 -: Януари 06, 2006, 15:50:56 pm »
Виж аз пак отново с риска да се повторя, просто не виждам смисъл от клампиране на тръбата, така или иначе след като го направят това нещо с притискането тя става не използваема, защо не я махнат изцяло, също така има риск и да пропусне тази тръба. Мога да ти дам пример с момиче от форума, при което е направено такова прищипване на тръбата и при цветната снимка преди ин-витро се вижда че тръбата е пропуснала. При ин-витрото отново се вижда огромен хидросалпингс и съответно изхода от ин-витрото ти е ясен за съжаление.
Ти в коя клиника правиш всички тези процедури  :?:
*

    Любс

  • ***
  • 418
  • Имам си една мечта....
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #15 -: Януари 06, 2006, 21:36:11 pm »
аз съм от Варна, но в момента живея в Дубай и тук направих първото си инвитро. от това, което чета във форума няма голяма разлика в начина на процедиране от тук и в Бг, но разликата е голяма в заплащането (,но това е друга тема) :? . по принцип медицината тук е на доста високо ниво, с последната техника за момента, но пък и за това не знам, как така са пропуснали това, че в тръбата ми има течност и следователно резултатът ще е отрицателен при инвитро. ако ми премахнат увредената тръба (Salpingectomy), колко време след това мога да опитам следващото инвитро? аз имам замразени ембриони. мерси предварително. успехи на всички през новата година и повече положителни емоции.
No body is perfect, i`m NOBODY!!

*
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #16 -: Януари 06, 2006, 22:05:33 pm »
на 2ри или 3ти цикъл можеш да направиш опит. Защо не?
Не мисля, че трябва да чакаш повече
Въпрос
« Отговор #17 -: Януари 15, 2006, 16:12:59 pm »
Хидросалпингс диагностицира ли се при хидротубация или само чрез цветна снимка може?
има ли билки за отпушване на маточни тръби?
« Отговор #18 -: Януари 15, 2006, 16:30:00 pm »
:) Доколкото съм запозната само цветна снимка или лапароскопско изследване могат да послужат за диагностициране на хидросалпингс.
Хидротубацията може да покаже запушване на тръбите, но то може да се дължи и на срастване.
Успех в изследванията. :)
*
Re: Въпрос
« Отговор #19 -: Януари 15, 2006, 20:06:21 pm »
Цитат на: ironic_
Хидросалпингс диагностицира ли се при хидротубация или само чрез цветна снимка може?


Разликата между двете процедури е, че при цветната снимка контрастното вещество се следи под контрола на рентген, а при хидротубацията к.м. се следи под УЗ.
Повече инфо за хидротубацията ТУК
Прочети също така Дидон и нейната хидротубация

Ако има хидросалпингс той ще се види и при двете изследвания, самата тръба се раздува и прави сак
Успех Ироник