0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

искам да ви кажа нещо
« -: Юни 07, 2006, 09:53:06 am »
Здравейте момичета,та въпроса ми е за овулацията няма смисал от тез тестове за уволация трябва да пиете и 1 месец преди да забременнете фолиева киселина защото тя подпомага за съединяване на клетките демек когато сте в уволация и яйциклетката е готова да  се оплуди с сперматозоидите тя ги съединява това ми каза един специалист гениколог.Значи аз преди 1 година и 5 месеца ми правиха кюртаж защото имах кухо яйце околоплодно има ембрион няма и се бях отчаяла че не мога да забременнея след толкова опити след това отидох при този специалист и му обясних нещата как седят той ми каза не се заблуждаваи с тез тестове за бременност и секс се прави всеки ден а не през ден.При него ходих март месец преди да ми доиде месеца и тои ми каза тогава пии фолиева киселина и ще стане и след няколко дена след като ми свърши цикъла на 15.03.06 ми доиде и след няколко дена забременнях много се радвам че стана така и ето ме вече в края на 3 месец и началото на 4-ти също така много съм доволна от календара Woman Calendar защото много познава фертилните дни .Надявам се че не съм била досадна а просто искам да ви помогна :oops:
mainata wi
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #1 -: Юни 07, 2006, 10:04:48 am »
Мила, в болшинството си момичетата тук правят опити с години, наистина ли мислиш, че не знаят колко е полезна фолиевата киселина, или пък колко често трябва да се прави секс?!
Благодаря ти за доброто желание и ти пожелавам леко и безпроблемно бременеене, но може да си сигурна, че ако ставаше само с фолиева киселина всички тук да имаха вече бебчета!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: искам да ви кажа нещо
« Отговор #2 -: Юни 07, 2006, 10:57:46 am »
Цитат на: sexanka_1983
Здравейте момичета,та въпроса ми е за овулацията няма смисал от тез тестове за уволация трябва да пиете и 1 месец преди да забременнете фолиева киселина защото тя подпомага за съединяване на клетките демек когато сте в уволация и яйциклетката е готова да  се оплуди с сперматозоидите тя ги съединява това ми каза един специалист гениколог.Значи аз преди 1 година и 5 месеца ми правиха кюртаж защото имах кухо яйце околоплодно има ембрион няма и се бях отчаяла че не мога да забременнея след толкова опити след това отидох при този специалист и му обясних нещата как седят той ми каза не се заблуждаваи с тез тестове за бременност и секс се прави всеки ден а не през ден.При него ходих март месец преди да ми доиде месеца и тои ми каза тогава пии фолиева киселина и ще стане и след няколко дена след като ми свърши цикъла на 15.03.06 ми доиде и след няколко дена забременнях много се радвам че стана така и ето ме вече в края на 3 месец и началото на 4-ти също така много съм доволна от календара Woman Calendar защото много познава фертилните дни .Надявам се че не съм била досадна а просто искам да ви помогна :oops:


Подкрепям мнението на Лан с двете ръце!!!

П.С Напоследък ми прави впечатление че на доста хора им липсва началното образование. Правят се елементарни правописни грешки, които си личи че не са по невнимание, а от незнание.
овулация а не уволация
яйцеклетка а не яйциклетка
оплоди а не оплуди
гинеколог а не гениколог
заблуждавай а не заблуждаваи
дойде а не доиде
пий а не пии
забременях а не забременнях

Някои от думите се повтарят и потретят в изказването (затова казвам че не става дума за техническа грешка). А за изречението оцветено в синьо и смисъла му просто няма да коментирам. Точките и запетаите които трябва да има също.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #3 -: Юни 07, 2006, 11:01:30 am »
Здравейте
Цитат
момичета,та въпроса ми е за овулацията няма смисал от тез тестове за уволация трябва да пиете и 1 месец преди да забременнете фолиева киселина защото тя подпомага за съединяване на клетките демек когато сте в уволация и яйциклетката е готова да се оплуди с сперматозоидите тя ги съединява това ми каза един специалист гениколог.Значи аз преди 1 година и 5 месеца ми правиха кюртаж защото имах кухо яйце околоплодно има ембрион няма и се бях отчаяла че не мога да забременнея след толкова опити след това отидох при този специалист и му обясних нещата как седят той ми каза не се заблуждаваи с тез тестове за бременност и секс се прави всеки ден а не през ден.При него ходих март месец преди да ми доиде месеца и тои ми каза тогава пии фолиева киселина и ще стане и след няколко дена след като ми свърши цикъла на 15.03.06 ми доиде и след няколко дена забременнях много се радвам че стана така и ето ме вече в края на 3 месец и началото на 4-ти също така много съм доволна от календара Woman Calendar защото много познава фертилните дни .Надявам се че не съм била досадна а просто искам да ви помогна



Ох, свещенно невежество!

П.П. Идва ми да крещя като прочета постинг от този род...
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #4 -: Юни 07, 2006, 11:04:24 am »
Цитат на: lady_11
Ох, свещенно невежество!

П.П. Идва ми да крещя като прочета постинг от този род...


И на меееееееееееееен!!!!!!!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #5 -: Юни 07, 2006, 11:06:22 am »
Звездичке,

на мен също ми направи впечатление, че е доста неграмотно написан постингът, което обяснява и съдържанието му. Иначе, съм сигурна, че мотивът е искрено желание за помощ към нас, за което, лично аз, много благодаря.
Забелязвам, че много хора пишат "ултра" неграмотно, в интерес на истината, многократно ми се е искало да направя забележка, но все не ми стига смелост, пък и какво - като не са се научили да пишат грамотно, въобще да не пишат ли? Доста сложен е проблемът.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Lexi

искам да ви кажа нещо
« Отговор #6 -: Юни 07, 2006, 11:07:56 am »
Честито ти бебче!
Все пак благодаря за желанието да помогнеш!
Но честно казано искрено ме разсмя :lol:
На краставичар - крастаници да продавш /пък то даже и краставици като краставици не са/ :lol:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #7 -: Юни 07, 2006, 11:16:30 am »
Цитат на: rally_g
Звездичке,

на мен също ми направи впечатление, че е доста неграмотно написан постингът, което обяснява и съдържанието му. Иначе, съм сигурна, че мотивът е искрено желание за помощ към нас, за което, лично аз, много благодаря.
Забелязвам, че много хора пишат "ултра" неграмотно, в интерес на истината, многократно ми се е искало да направя забележка, но все не ми стига смелост, пък и какво - като не са се научили да пишат грамотно, въобще да не пишат ли? Доста сложен е проблемът.


Съжалявам Рали-Джи но след като си е направила труда да се регистрира да си беше направила и труда да прочете малко, да се поослуша малко, пък тогава да обяснява как трябва да пием витаминчета и ще забременеем. А за неграмотността поне може малко старание да се положи след като са наричат българи. А може би е време да си припомнят поне началото на текста на "История славянобългарская". Защото щом от английски разбират по-добре от колкото от български (майчиният език) работата никак не е добре!!!! Иначе държавата е все виновна за всичко! Това е моето мнение.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #8 -: Юни 07, 2006, 11:21:30 am »
Да Старлетче, съгласна съм. Просто исках да кажа, че ако беше единствената - добре, но се сещам, поне за няколко редовни потребители на форума (които няма да назова, за да не ги засегна), които пишат "безумно" просто. Но това как може да се коригира, да им кажем да не пишат въобще ли? Поради тази причина казах, че проблемът е доста сложен и деликатен, едва ли ние тепърва ще ги научим да пишат:)?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
искам да ви кажа нещо
« Отговор #9 -: Юни 07, 2006, 11:26:52 am »
извади безумно от кавичките. наистина е така. то и ултра си беше слагала съвети за правописа в подписа преди да почне да подсеща за 10 юни. после сигурно ще поднови тази си практика. дано повече хора обърнат внимание :lol: .
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #10 -: Юни 07, 2006, 11:28:18 am »
Цитат на: rally_g
Да Старлетче, съгласна съм. Просто исках да кажа, че ако беше единствената - добре, но се сещам, поне за няколко редовни потребители на форума (които няма да назова, за да не ги засегна), които пишат "безумно" просто. Но това как може да се коригира, да им кажем да не пишат въобще ли? Поради тази причина казах, че проблемът е доста сложен и деликатен, едва ли ние тепърва ще ги научим да пишат:)?


:D Аз не казвам да не пишат въобще!!! Но както Ултра например си беше сложила за подпис, че след точка и запетая се оставя интервал  :D  аз пък ще поправям с червено където видя! Все пак интернет пространството е за да научиш нещо ново, за обмяна на опит, а също и този форум е за това нали!?  :D  Е научаването на правилен правопис също е нещо ново (ако не го знаеш разбира се)  :D ! Понякога се правят грешки в бързината, но това са неволни грешки и те си личат за разлика от другите!  :D  Хайде стига сме спорили не си заслужава!  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #11 -: Юни 07, 2006, 11:33:11 am »
Starlet,
аз съм за с две ръце да ме поправяш! Още не мога да си простя, че греша от време на време и все пак - човек се учи докато е жив! :D
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
искам да ви кажа нещо
« Отговор #12 -: Юни 07, 2006, 11:33:59 am »
старлет, скъпа, интервал се оставя след всеки препинателен знак а не както ти си го написала (след точка и преди запетая). изключение прави по- и най-. напр. по-добре, най-страхотното...
и многоточие се изразява с 3 точки а не с 30 или 300 :D .
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #13 -: Юни 07, 2006, 11:35:40 am »
Цитат на: Lan
Starlet,
аз съм за с две ръце да ме поправяш! Още не мога да си простя, че греша от време на време и все пак - човек се учи докато е жив! :D


Е ще гледам да съм деликатна  :lol: , а не така рязка както в първият си постинг тук в тази тема  :lol:  и ще гледам да не прекалявам с всички посетители тук, но все пак ще го правя от време на време  :D  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
искам да ви кажа нещо
« Отговор #14 -: Юни 07, 2006, 11:37:24 am »
и си оправи интервала със запетайките :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #15 -: Юни 07, 2006, 11:38:48 am »
Цитат на: Lilly
и си оправи интервала със запетайките :lol:


:lol: Слушам!!!!  :lol:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
искам да ви кажа нещо
« Отговор #16 -: Юни 07, 2006, 11:41:03 am »
да не ти заяжда бутона за удивителния знак нещо... :lol:
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #17 -: Юни 07, 2006, 11:47:05 am »
Цитат на: Lilly
да не ти заяжда бутона за удивителния знак нещо... :lol:


Това е похват за емоционално въздействие!!!!!!!!  :lol:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #18 -: Юни 07, 2006, 11:48:26 am »
Абе, и аз не обичам да се заяждам, даже хич! Още повече, че и моят правопис не е блестящ, обаче страшно е дразнещо да четеш такива неграмотни текстове....

Има предвид първия, естествено  :lol:  :lol:  :lol:
В очакване ....
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #19 -: Юни 07, 2006, 11:55:05 am »
Цитат на: Fussii
обаче страшно е дразнещо да четеш такива неграмотни текстове....

Има предвид първия, естествено  :lol:  :lol:  :lol:


Еми и мен точно това ме подразни! :lol:  Не ме дразни правописа на терминологията толкова, колкото елементарните грешки, които се изучават наистина в началните класове!!!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
искам да ви кажа нещо
« Отговор #20 -: Юни 07, 2006, 11:56:08 am »
много си бърза девойко :lol: (със запетайките)
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
искам да ви кажа нещо
« Отговор #21 -: Юни 07, 2006, 11:58:55 am »
Вариантите за подписи са ми много след Плевен :lol:
Два месеца държах подпис - След препинателен знак се оставя интервал. Нямаше ефект и реших, че хората не знаят какво е препинателен знак. Реших да се огранича до точка и запетая, не че и това имаше ефект :lol:
Ще съм доволна ако до края на годината успеем да обясним разликата между УВОлация (което все свързвам с викове на войници от прозорците на влака - У-ВО-ЛНЕ-НИ-Е) и ОВУлация...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
искам да ви кажа нещо
« Отговор #22 -: Юни 07, 2006, 11:59:01 am »
Направо не мага да повярвам. Боже как ми се иска това да беше вярно   :balk_134:  :balk_134:
искам да ви кажа нещо
« Отговор #23 -: Юни 07, 2006, 11:59:50 am »
Ох, благодаря на дамата, така разсмя филологическата ми душа!! Съвсем чистосърдечно...


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #24 -: Юни 07, 2006, 12:03:39 pm »
Цитат на: minikky
Ох, благодаря на дамата, така разсмя филологическата ми душа!! Съвсем чистосърдечно...


 :balk_48:  :balk_48:  :balk_48:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #25 -: Юни 07, 2006, 12:06:16 pm »
Всеки път се дразня безумно като видя груби правописни грешни ( а за съжаление в интернет изобилства от такива!) Пунктуационните хич не ги и броя. Пълният член е висш пилотаж за 99% от хората.
Но понеже хич не обичам да се заяждам, просто си мълча. И се надявам, че като прочетат 10 пъти фоликул, а не фуликул, фуликол или някаква друга дивотия, или изчезва, а не исчезва и още стотици такива бисери, ще вземе пък да им направи впечатление и ще се научат девойките кое как се пише.
А, и видя ли неграмотно написано мнение или изобщо не го чета, или само по диагонала, за да мога да проследя евентуалния отговор на други, по-грамотни девойки. Просто не вярвам, че някой , който не се е научил да пише грамотно на родния си език, има какво да ми каже, защото явно не се е поинтересувал достатъчно да почете, че да научи нещо ( дори и това да е само правописа ). Което се потвърждава от първия постинг. Въпреки че съм сигурна , че девойката просто е искала да помогне, което оценявам!
The impossible is often the untried [/i]
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #26 -: Юни 07, 2006, 12:09:57 pm »
Цитат на: ultra
Вариантите за подписи са ми много след Плевен :lol:
Два месеца държах подпис - След препинателен знак се оставя интервал. Нямаше ефект и реших, че хората не знаят какво е препинателен знак. Реших да се огранича до точка и запетая, не че и това имаше ефект :lol:
Ще съм доволна ако до края на годината успеем да обясним разликата между УВОлация (което все свързвам с викове на войници от прозорците на влака - У-ВО-ЛНЕ-НИ-Е) и ОВУлация...


Ти знаеш ли, че това е много добра идея! Ще направим един списък с кратки факти и всяка от нас ще си избере какво да сложи в подписа си. Аз например ще си сложа нещо такова - "В спермата ти може и да няма сперматозоиди. За да разбереш, направи си спермограма - лесно е и не боли."  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
искам да ви кажа нещо
« Отговор #27 -: Юни 07, 2006, 12:11:29 pm »
Да си призная, поглеждам и някои други форуми, и намирам обратно пропорционална връзка между правописните грешки и времето за забременяване.
Така, че вече започвам да пиша Уволация, гинИколог и други такива, (ако се сетя) и понеже вече пия фолиева киселина, скоро чакам  :bfp1:
И ви призовавам и вие да действате по същия начин.
И ще видите, как за 1- 2 месеца всички ще сме забременели.
 :D
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
искам да ви кажа нещо
« Отговор #28 -: Юни 07, 2006, 12:12:55 pm »
Алфи, а какво ще кажеш за ситуация след време, когато ще преобладават грешните изписвания...
Като влезе някой нов и види десет пъти изписано фуликул и веднъж фоликул, кое ли ще сметне за правилно...
Засега нещата са добре, чичко Гугъл е индексирал 62 страници на български за фуликул и 2 210 страници на български за фоликул :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #29 -: Юни 07, 2006, 12:13:44 pm »
При простите хора май нещата стават просто.
Смятам да се върна на производителите си за пренастройка...


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #30 -: Юни 07, 2006, 12:18:22 pm »
Цитат на: ALFI
Въпреки че съм сигурна , че девойката просто е искала да помогне, което оценявам!


Алфи, а както момичето е добронамерено и наистина е искало да помогне, в което никой не се съмнява, маже пък и като прочете забележките, да се поправи, да прояви интерес и към езика си, знам ли. Но истината е, че и аз като тебе не правя езикови забележки, и то от страх - и без това ме мислят за зла.  :) Но не съм права. поне по терминологията трябва да се правят забележки.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #31 -: Юни 07, 2006, 12:19:07 pm »
Цитат на: white
При простите хора май нещата стават просто.
Смятам да се върна на производителите си за пренастройка...


Страхотен постинг! И аз:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #32 -: Юни 07, 2006, 12:21:41 pm »
Цитат на: alia_alia
Да си призная, поглеждам и някои други форуми, и намирам обратно пропорционална връзка между правописните грешки и времето за забременяване.


Цитат на: white
При простите хора май нещата стават просто.
Смятам да се върна на производителите си за пренастройка...


Това е общоизвестен и трудно обясним факт в медицината. Например ако една и съща операция се направи на двама души, постоперативният период ще протече много по - гладко при по - неграмотния от двамата.

Обаче, мацки, няма връщане назад.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #33 -: Юни 07, 2006, 12:25:01 pm »
[quotе]
:D Аз не казвам да не пишат въобще!!! Но както Ултра например си беше сложила за подпис, че след точка и запетая се оставя интервал  :D  аз пък ще поправям с червено където видя! Все пак интернет пространството е за да научиш нещо ново, за обмяна на опит, а също и този форум е за това нали!?  :D  Е научаването на правилен правопис също е нещо ново (ако не го знаеш разбира се)  :D ! Понякога се правят грешки в бързината, но това са неволни грешки и те си личат за разлика от другите!  :D  Хайде стига сме спорили не си заслужава!  :balk_21: [/quote]

 :good_post:
искам да ви кажа нещо
« Отговор #34 -: Юни 07, 2006, 12:28:50 pm »
Цитат на: Meli
Но не съм права. поне по терминологията трябва да се правят забележки.

И аз така мисля, защото аз лично, много от думичките съм ги научила от този сайт,  препратките в него и форумите.
 Има специфична терминология, която идва от латински или от други езици и си е доста трудно за лаик да се справи с нея.
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #35 -: Юни 07, 2006, 12:29:01 pm »
Цитат на: Meli
Това е общоизвестен и трудно обясним факт в медицината. Например ако една и съща операция се направи на двама души, постоперативният период ще протече много по - гладко при по - неграмотния от двамата.

Обаче, мацки, няма връщане назад.  :lol:

Meli,
това сериозно ли е или е шега? Не схванах нещо  :oops: ?
искам да ви кажа нещо
« Отговор #36 -: Юни 07, 2006, 12:29:55 pm »
Цитат на: alia_alia
Да си призная, поглеждам и някои други форуми, и намирам обратно пропорционална връзка между правописните грешки и времето за забременяване.
Така, че вече започвам да пиша Уволация, гинИколог и други такива, (ако се сетя) и понеже вече пия фолиева киселина, скоро чакам  :bfp1:
И ви призовавам и вие да действате по същия начин.
И ще видите, как за 1- 2 месеца всички ще сме забременели.
 :D

Вярно бе сигурно това ми е проблема, защото по цял ден проверявам правописни грешки. От днес нататък започвам да поправям правилното изписване с грешно и току виж съм забременяла!!! :balk_173:
искам да ви кажа нещо
« Отговор #37 -: Юни 07, 2006, 12:31:36 pm »
Цитат на: rally_g
Цитат на: white
При простите хора май нещата стават просто.
Смятам да се върна на производителите си за пренастройка...


Страхотен постинг! И аз:)


Станахме трички  :lol:

Отделно, че всеки път като видя неграмотен постинг и търся бутона за "Едит" да го поправям с червеното :oops: Даскалска ми работа  :oops:  :oops:  :oops:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #38 -: Юни 07, 2006, 12:32:44 pm »
След като наспамихме обилно тази иначе толкова хубава тема, хайде да кажем и нещо по същество.

1. Фолиева киселина е добре да се пие дори и повече от 1 месец преди забременяване, а също така и от мъжа. (Не ме бийте, не съм го измислила аз.)

2. Това със секса всеки ден не е общовалидно. Общоприетият стандарт е през ден в дните покрай овулацията, но някои мъже може да имат нужда и от по - дълъг срок на въздържание.

3. Тестовете за овулация са едно добро средство. Вярно, има си тънкости, например при жени с постоянно високи нива на ЛХ тестовете ще са положителни, а няма да има овулация, но като цяло са добри.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #39 -: Юни 07, 2006, 12:34:02 pm »
Цитат на: Lan
Цитат на: Meli
Това е общоизвестен и трудно обясним факт в медицината. Например ако една и съща операция се направи на двама души, постоперативният период ще протече много по - гладко при по - неграмотния от двамата.

Обаче, мацки, няма връщане назад.  :lol:

Meli,
това сериозно ли е или е шега? Не схванах нещо  :oops: ?


Не е никаква шега, съвсем сериозно е. Факт е, че повече усложнения се появяват при по - грамотни и образовани хора.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #40 -: Юни 07, 2006, 12:44:54 pm »
Много странно. Явно щом мозъкът не е зает да мисли обръща внимание на другите органи и тяхното възстановяване.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #41 -: Юни 07, 2006, 12:53:31 pm »
Ами не знам, Лан, има някакъв опит за обяснение, че когато си образован, знаеш и какви рискове те очакват и мислиш за тях, съответно се тревожиш, стрес, ала - бала ... и по тая логика организмът ти реагира неправилно, със стресови реакции. Вероятно и повече цениш здравето си, повече се страхуваш да не го увредиш, а не е добре за тялото да те е страх.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
искам да ви кажа нещо
« Отговор #42 -: Юни 07, 2006, 13:01:19 pm »
Цитат на: alia_alia
Да си призная, поглеждам и някои други форуми, и намирам обратно пропорционална връзка между правописните грешки и времето за забременяване.
Така, че вече започвам да пиша Уволация, гинИколог и други такива, (ако се сетя) и понеже вече пия фолиева киселина, скоро чакам  :bfp1:
И ви призовавам и вие да действате по същия начин.
И ще видите, как за 1- 2 месеца всички ще сме забременели.
 :D

Ами аз си я пия таз' фолиева от поне година и 2-3 месеца, ама нещо не ми помага. Аз ли малко пия? Може пък да не трябва да я пия вечер, а сутрин  :?:  :balk_71:  И не след хранене, а на гладно. Хихихи
Не му се сърдя на момичето - то ВЯРВА, че при него това е помогнало. Явно не е имало сериозни физиологични пречки и може би психологическото успокоение, че като пие фолиева и ще стане работата, е помогнало   :wink:
Желая и лека и безпроблемна бременност :)


искам да ви кажа нещо
« Отговор #43 -: Юни 07, 2006, 13:03:45 pm »
Момичета, и аз подкрепям мнението в постингите по-горе, че неграмотността напоследък става все по-голяма. Не знам дали сте слушали новините по Нова преди 2-3 дни  - говореха за резултатите от тестовете за седмокласници, че децата ни не знаят да пишат и смятат. Много ме стряска тази мисъл – толкова много се борим и надяваме да станем майки един ден, а като се замисля в какви условия ще израснат децата ни..
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
искам да ви кажа нещо
« Отговор #44 -: Юни 07, 2006, 13:10:17 pm »
Ох, Мели, за съжаление и аз наблюдавам такава тенденция. Ама как да спра да чета и да се интересувам, като се занимавам с наука и търся винаги начно обяснение за всичко  :wink: Все си мисля, че като знам какъв е проблемът и ще мога да се справя. Ама май трябва повече вяра (в докторите, напредъка на медицината, Бог, съдбата, късмета и т.н.) и по-малко знания :(
И аман вече от съвети като - ама пий фолиева и ще стане, прави Кекс на 14-ти ден след началото на цикъла, или всеки ден, слагай възглавничка по д...то след Кекс и т.н. Че не се сещам за други такива бисери :)


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #45 -: Юни 07, 2006, 13:18:00 pm »
Ааааа, няма да спираш да четеш! Човек като е тръгнал вече да се образова, няма връщане назад. Това е завинаги.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
искам да ви кажа нещо
« Отговор #46 -: Юни 07, 2006, 13:20:33 pm »
Цитат на: seasmilebg
Момичета, и аз подкрепям мнението в постингите по-горе, че неграмотността напоследък става все по-голяма. Не знам дали сте слушали новините по Нова преди 2-3 дни  - говореха за резултатите от тестовете за седмокласници, че децата ни не знаят да пишат и смятат. Много ме стряска тази мисъл – толкова много се борим и надяваме да станем майки един ден, а като се замисля в какви условия ще израснат децата ни..

Ами, Сийс, ще ги учим в къщи май. Ще ви разкажа една колкото смешна, толкова и плашеща случка. Пред 2-3 години набирахме дипломни работи да изкараме някой лев. Та идват две девойки да им наберем дипломните по педагогика. Първо, те въобще не могат да работят с компютър, ама въобще. Второ, станаха учителки по БЪЛГАРСКИ ЕЗИК И ЛИТЕРАУРА !!! Трето, дипломните има бяха пълни с глешки - правопис, синтаксис, пунктоация, да не говорим за пълен и непълен член.
На едната девойка дипломната и работа беше на тема - нещо от рода на "Разработване на упражнения за подобряване на правописа при децата". В дипломната р. имаше примерни текстове в кавички, в които нарочно имаше грешки, които децата трябва да открият. Е, честно казано, ако не бяха кавичките, нямаше да знам кой текст е от упражнение и кой е писан от девойката.  Ужас! И тези патки ще ми учат детето един ден! Не че моят правопис е перфектен, ама техният беше ...


*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
искам да ви кажа нещо
« Отговор #47 -: Юни 07, 2006, 13:23:20 pm »
Цитат на: Meli
Ааааа, няма да спираш да четеш! Човек като е тръгнал вече да се образова, няма връщане назад. Това е завинаги.  :)

Кой беше казал, че знанието е един кръг от нещата, които знаем. Около този кръг са нещата, които не знаем. Така че, колкото повече разширяваме кръга на познанието си, толкова повече допирни точки имаме с това, което не знаем. Май не го обясних много добре :)


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #48 -: Юни 07, 2006, 13:25:54 pm »
Баш си го обясни добре. По-добре от това не може.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #49 -: Юни 07, 2006, 13:41:10 pm »
Цитат на: ultra
Алфи, а какво ще кажеш за ситуация след време, когато ще преобладават грешните изписвания...

абе да ти кажа, и това си го помислих, ама рекох да не задълбаваме,така или иначе няма да успеем да ограмотим всички, колкото и да ни се иска :cry:
Който е искал да пише грамотно, на възраст от поне 20+, вече отдавна щеше да се е научил...
А, Мели, идеята все пак ми хареса :wink:  Бих си сложила и аз нещо в подписа, само дето никой няма да го вземе на сериозно :)
The impossible is often the untried [/i]
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #50 -: Юни 07, 2006, 13:45:04 pm »
Цитат на: Meli
Цитат на: Lan
Цитат на: Meli
Не е никаква шега, съвсем сериозно е. Факт е, че повече усложнения се появяват при по - грамотни и образовани хора.

Ей на, с това ще се успокояваме, когато нещата не вървят по учебник...
Това ни остана :D
The impossible is often the untried [/i]
искам да ви кажа нещо
« Отговор #51 -: Юни 07, 2006, 13:51:13 pm »
Bebe_2006 , знам какво имаш предвид - преди няколко години учих за кратко бълг.филология, после си смених специалността. И оттогава ми е останал навика непрекъснато да забелязвам правописни и граматически грешки. Едно време си спомням майка ми как ме караше да чета по 10 страници на ден и вечер задължително диктовка по български...Сега с тия компютри (не че имам нещо против, дори обратното), но съвсем не съм сигурна доколко ще успеем да образоваме децата си, та даже и самостоятелно. Опитвам се да си представя как ще накарам децата ми да четат книги например...
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
искам да ви кажа нещо
« Отговор #52 -: Юни 07, 2006, 13:59:44 pm »
Малеее, така готино наспамихме темата... чак ми хареса.
Мели, предлагам да пуснем един специален раздел - нещо от сорта на "правилно изписване на латински термини" или нещо подобно. Не че ще научим неграмотните да пишат, за съжаление. А новото поколение става от ден на ден все по-неграмотно. И няма шанс да се измъкнем от това положение.
Звездичке, забележка и към теб - пред "за да" има винаги запетая.
P.S. Надявам се да не се засегнеш. Това е в кръга на шегата, естествено!  :balk_5:
P.S.S. А пък за разликата между образованите и простите - в тая глава класифицираме и децата на лекари. Ако нещо може да се обърка - първо при тях се получава, а после при останалите.  :balk_113:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
овце грозни и тъпи вие сте смешните
« Отговор #53 -: Юни 07, 2006, 14:08:01 pm »
Мале грамотните ако знаете само колко сте тъпи чак си нямате и на представа тоз форум тука е много ама много тъп всеки ден си задавате все едни и същи въпроси ,мале ша омра от смях кат гледам кви сте не ставате за майки изобщо та ви сте някви пикли дет си мислят че знаят нещо .Аз си мислех че тук мога да си пиша с големи хора който могат да расъждават и примерно да ми дадат съвет къв съвет ще ми дадете ви кат сте толкова надути и се мислите за нещо дори и да умирам пак не бих искала съвет от вас я малко се дръжте като зрели хора все пак не съм ви искала тъпите мнения в моита тема ,вас кво ва интересува колкото си грешки искам толкова ще пиша аиде ръч от форума че плашите хората,кат гледам с кво утношение пишете на другите във форума и кви тъпи съвети давате сигорно никога няма да забренея от вас взе да ми се повръща става въпрос за вас от голямото Добро утро не ми пишете в темата ясно лиииииииии ееееееее беееееее селендури научете се на малко възпитание а не да броите кой колко грешки е написал то май кат гледам друга работа си нямате дечица малки аде ръч кочина  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:
mainata wi
искам да ви кажа нещо
« Отговор #54 -: Юни 07, 2006, 14:09:58 pm »
кво е тва тъпо име Ganka от кое  село си ма????????
mainata wi
искам да ви кажа нещо
« Отговор #55 -: Юни 07, 2006, 14:11:47 pm »
Eй, приятелко, тъкмо мислех да те защитя, добре че не го направих. Заслужила си си всеки препинателен знак!!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
До lady_11
« Отговор #56 -: Юни 07, 2006, 14:12:23 pm »
Lady_11,пише се свещено невежество,а не СВЕЩЕННО,както си го написала!Още повече,че се възмущаваш от неграмотно написан текст.Коригирай себе си първо!Учи се в отделенията.
*

    manhattan

  • *****
  • 1439
  • Друго нe трябва, три думи само: "Добре съм, мамо."
искам да ви кажа нещо
« Отговор #57 -: Юни 07, 2006, 14:14:49 pm »
муахахахахаха :balk_47:
абе къде беше превиващият се от смях емотикон :D  :D  :D
искам да ви кажа нещо
« Отговор #58 -: Юни 07, 2006, 14:15:13 pm »
Сбогом кучки смръдливи  :lol:  :lol:  :twisted:  :twisted:
mainata wi
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #59 -: Юни 07, 2006, 14:16:15 pm »
Мила, с последните си постове не само доказа, но и надскочи и "най-злобните" коментари по твой адрес. Подобно отношение и лични нападки използват само хора, които не могат да измислят смислени аргументи в своя защита. Съжалявам те - дълбоко и искрено.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #60 -: Юни 07, 2006, 14:18:34 pm »
Я, кой си изпроси бан! :)

Какво значи "ръч кочина"? Иначе другите каруцарски термини ги разбирам, но това за първи път го чувам.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
искам да ви кажа нещо
« Отговор #61 -: Юни 07, 2006, 14:19:25 pm »
Сексанкее, сексанкее, не допусках че бременна жена може да избълва подобна злоба. Бог да те пази!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*
Re: овце грозни и тъпи вие сте смешните
« Отговор #62 -: Юни 07, 2006, 14:19:55 pm »
Цитат на: sexanka_1983
Мале грамотните ако знаете само колко сте тъпи чак си нямате и на представа тоз форум тука е много ама много тъп всеки ден си задавате все едни и същи въпроси ,мале ша омра от смях кат гледам кви сте не ставате за майки изобщо та ви сте някви пикли дет си мислят че знаят нещо .Аз си мислех че тук мога да си пиша с големи хора който могат да расъждават и примерно да ми дадат съвет къв съвет ще ми дадете ви кат сте толкова надути и се мислите за нещо дори и да умирам пак не бих искала съвет от вас я малко се дръжте като зрели хора все пак не съм ви искала тъпите мнения в моита тема ,вас кво ва интересува колкото си грешки искам толкова ще пиша аиде ръч от форума че плашите хората,кат гледам с кво утношение пишете на другите във форума и кви тъпи съвети давате сигорно никога няма да забренея от вас взе да ми се повръща става въпрос за вас от голямото Добро утро не ми пишете в темата ясно лиииииииии ееееееее беееееее селендури научете се на малко възпитание а не да броите кой колко грешки е написал то май кат гледам друга работа си нямате дечица малки аде ръч кочина  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:


Е като чета този постинг вече бих помислила, че някой е решил нарочно да си прави майтап, честно! Чак пък толкова да си неграмотен, възможно ли е? :evil: Не знам дали да се смея или да ми става мъчно, че има толкова елементарни хора ( при това с достъп до интернет :?: ) :roll:
The impossible is often the untried [/i]
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #63 -: Юни 07, 2006, 14:25:34 pm »
ALFI,
ако това е шегуване е най-нескопосаното, което някога съм чела, да не говорим, че е и в най-неподходящия форум. Не виждам нищо смешно, нито в мъката ни, нито в обидите...
*
искам да ви кажа нещо
« Отговор #64 -: Юни 07, 2006, 14:27:27 pm »
Мели, нали не си мислиш, че тя знае какво е бан?
Не че приветствам използването на чуждици, които имат български аналог, ама след всичките простотии, които избълва този умствен капацитет...
The impossible is often the untried [/i]
искам да ви кажа нещо
« Отговор #65 -: Юни 07, 2006, 14:29:33 pm »
Момичета, странни неща стават тук напоследък, вчера - самоубийствени истерии, днес - обиди и злоба. Опасявам се за добрия тон и реномето на форума.  :cry:


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
искам да ви кажа нещо
« Отговор #66 -: Юни 07, 2006, 14:31:51 pm »
Цитат на: sexanka_1983
кво е тва тъпо име Ganka от кое  село си ма????????


Рядко се засягам от обиди на име. В интерес на истината не съм от село, а от много хубав град. Вероятно не си заслужава даже да ти отговарям, но ще го напиша - Велико Търново. Колкото до мястото ти в тоя форум и темата ти тук - определено нямаме нужда от твоите съвети. А и ти нямаш никакво място тук. Има толкова много интелигентни и умни момичета, на които и на малкия пръст не можеш да стъпиш.  :evil:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
искам да ви кажа нещо
« Отговор #67 -: Юни 07, 2006, 14:32:23 pm »
Хахаха! Скъсах се от смях! Ама такава простотия отдавна не бях виждала! Sexanka, хайде връщай се към обичайните ти занимания  :lol: И бройката 1983 - браво на теб!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
искам да ви кажа нещо
« Отговор #68 -: Юни 07, 2006, 14:35:15 pm »
Цитат на: Kotaranka
Хахаха! Скъсах се от смях! Ама такава простотия отдавна не бях виждала! Sexanka, хайде връщай се към обичайните ти занимания  :lol: И бройката 1983 - браво на теб!


Коте, то това е толкова малко, че чак дрънка горкото. Явно това му е годината на раждане. Пък и отражение на количеството сиво вещество... :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    balmi

искам да ви кажа нещо
« Отговор #69 -: Юни 07, 2006, 14:43:56 pm »
Сещам се за стихчето, което скоро беше пуснала Ултра - "Красута".
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
искам да ви кажа нещо
« Отговор #70 -: Юни 07, 2006, 14:45:01 pm »
Дипломната ми работа беше "Влияние на социокултурната среда върху ученическия дискурс" - или с прости думи - как влияе семейната среда и обкръжението върху начина на изразяване на детето. Бях си подбрала няколко групи за анализ според местожителство и образование. Явно съм пропуснала да изследвам някоя, защото авторката на темата е извън разглежданите случаи.
Ще я оставим тази тема засега без да я почистваме (стига обидите да не надвишат правописните грешки), за да можем след време да даваме линк към нея и да си отговаряме на въпроси от рода - тези невъзпитани и неграмотни деца какви родители имат...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
искам да ви кажа нещо
« Отговор #71 -: Юни 07, 2006, 14:47:17 pm »
Цитат на: ultra
Дипломната ми работа беше "Влияние на социокултурната среда върху ученическия дискурс" - или с прости думи - как влияе семейната среда и обкръжението върху начина на изразяване на детето. Бях си подбрала няколко групи за анализ според местожителство и образование. Явно съм пропуснала да изследвам някоя, защото авторката на темата е извън разглежданите случаи.
Ще я оставим тази тема засега без да я почистваме (стига обидите да не надвишат правописните грешки), за да можем след време да даваме линк към нея и да си отговаряме на въпроси от рода - тези невъзпитани и неграмотни деца какви родители имат...


 :youwoman:  :balk_47:  :balk_81:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    bebe_13+15

  • *****
  • 2324
  • мама на две слънца
искам да ви кажа нещо
« Отговор #72 -: Юни 07, 2006, 15:02:45 pm »
Мила Сексанке, надявам се да не пишеш нарочно с цел да се подигравяш и да дразниш и без това предостатъчно страдащите момичета от форума. Пожелавам ти никога да не опираш до "тъпите съвети" на момичетата. Тук на всеки разумен въпрос, всяка от нас се опитва да даде разумен отговор - въз основа на това, което е чела, на личния си опит и на това, което лекарите са ни казали. Ако не беше този форум още щях да вярвам на тукашните лекари, които правят стумулация без проверка на проходимост на тръбите, например. Да не давам и по фрапиращи примери - като инсеминация без обработка на материала.  
А ти, мила, вместо да се обиждаш на това, че момичетата се опитват да ти поправят някои правописни грешки, се опитай да научиш как се пише правилно - ако не за друго, поне за собствено удовлетворение. Както виждаш, тук подсказваме и на редовни потребители, ако имат неправилен правопис и то съвсем доброжелателно :)  Желая ти щастие и здраво хубаво бебче :babyflips:


Re: овце грозни и тъпи вие сте смешните
« Отговор #73 -: Юни 07, 2006, 15:06:35 pm »
Цитат на: sexanka_1983
Мале грамотните ако знаете само колко сте тъпи чак си нямате и на представа тоз форум тука е много ама много тъп всеки ден си задавате все едни и същи въпроси ,мале ша омра от смях кат гледам кви сте не ставате за майки изобщо


По-голяма простотия не съм чела. Ей тва момиченце има ли си представа какво изживяват момичетата тук ?!? Възмутена съм!
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #74 -: Юни 07, 2006, 15:07:09 pm »
Сексанке,

пожелавам ти лека и спокойна бременност, както и здраво бебче:), от все сърце.
Не се вълнувай толкова, не е добре за състоянието ти, наистина! Почивай си и не бери грижа:).
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: овце грозни и тъпи вие сте смешните
« Отговор #75 -: Юни 07, 2006, 15:17:27 pm »
Цитат на: sexanka_1983
Мале грамотните ако знаете само колко сте тъпи чак си нямате и на представа тоз форум тука е много ама много тъп всеки ден си задавате все едни и същи въпроси ,мале ша омра от смях кат гледам кви сте не ставате за майки изобщо та ви сте някви пикли дет си мислят че знаят нещо



малко информация за сведение на участниците в темата:

IP адрес за това мнение 88.87.12.1 [ 4 Мнения ]   
Потребители, писали от този IP адрес:   
 cool_f [ 6 Мнения ]        
 sexanka_1983 [ 4 Мнения]

хмъ!

още информация:

лицето cool_f - новорегистрирано, с лентичка за бременност в 12-та седмица, пише ей в тази тема тук:
http://www.zachatie.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4341&sid=9934bd4b98e2a86e5804c67470ceb4ae

на съвсем правилен български и без заяждане и грубост.

искам да знам, дали лицето cool_f страда от шизофрения, тресат го зверски хормони и скучае в къщи, или има по-малко братче-пуберче, което е докопало компютъра и си прави забавление днес на наш гръб?

склонна съм да мисля, че е първото!!
чакам обяснение от cool_f, преди да й е спрян окончателно достъпа до сайта.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
искам да ви кажа нещо
« Отговор #76 -: Юни 07, 2006, 15:20:47 pm »
мда, аз преди 2 часа се канех да обяснявам на cool_f, че знанията й за спермата и забременяването се нуждаят от опресняване преди да дава съвети, но нещо ми подсказа, че не си струва :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
искам да ви кажа нещо
« Отговор #77 -: Юни 07, 2006, 15:23:50 pm »
Преди няколко дни, минах покрай група дечица - около 8-10 годишни.
Нещо се бяха скарали и си говореха с думи, извадени сякаш от най-нискобюджетните филми за негърските гета. Аз се изчервих, а тези деца-момченца говореха с тези думи на  едно момиченце.
Замислих се за речника на бъдещото ми дете.
И си помислих : " АКо майките на тези деца ги чуят как говорят, в земята ще потънат".
Сега разбирам, че много деца могат да чуят от майките си подобен език.
Горкичките!
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: овце грозни и тъпи вие сте смешните
« Отговор #78 -: Юни 07, 2006, 15:28:12 pm »
Цитат на: sexanka_1983
Мале грамотните ако знаете само колко сте тъпи чак си нямате и на представа тоз форум тука е много ама много тъп всеки ден си задавате все едни и същи въпроси ,мале ша омра от смях кат гледам кви сте не ставате за майки изобщо та ви сте някви пикли дет си мислят че знаят нещо .Аз си мислех че тук мога да си пиша с големи хора който могат да расъждават и примерно да ми дадат съвет къв съвет ще ми дадете ви кат сте толкова надути и се мислите за нещо дори и да умирам пак не бих искала съвет от вас я малко се дръжте като зрели хора все пак не съм ви искала тъпите мнения в моита тема ,вас кво ва интересува колкото си грешки искам толкова ще пиша аиде ръч от форума че плашите хората,кат гледам с кво утношение пишете на другите във форума и кви тъпи съвети давате сигорно никога няма да забренея от вас взе да ми се повръща става въпрос за вас от голямото Добро утро не ми пишете в темата ясно лиииииииии ееееееее беееееее селендури научете се на малко възпитание а не да броите кой колко грешки е написал то май кат гледам друга работа си нямате дечица малки аде ръч кочина :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:  :twisted:



ЛЕГЕНДА:
С ЧЕРВЕНО: правописни и явно правоговорни грешки
СЪС СИНЬО: такива изрази няма или ако има случайно са често употребявани в СЕЛСКИТЕ КОШАРИ сред пастирите и техният добитък

Така че нова потребителко помисли си добре кои са цитирам теб: "СЕЛЕНКИТЕ" в случая! Ние или ти!?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
Re: овце грозни и тъпи вие сте смешните
« Отговор #79 -: Юни 07, 2006, 15:28:27 pm »
Цитат на: jam
Цитат на: sexanka_1983
Мале грамотните ако знаете само колко сте тъпи чак си нямате и на представа тоз форум тука е много ама много тъп всеки ден си задавате все едни и същи въпроси ,мале ша омра от смях кат гледам кви сте не ставате за майки изобщо та ви сте някви пикли дет си мислят че знаят нещо



малко информация за сведение на участниците в темата:

IP адрес за това мнение 88.87.12.1 [ 4 Мнения ]   
Потребители, писали от този IP адрес:   
 cool_f [ 6 Мнения ]        
 sexanka_1983 [ 4 Мнения]

хмъ!

още информация:

лицето cool_f - новорегистрирано, с лентичка за бременност в 12-та седмица, пише ей в тази тема тук:
http://www.zachatie.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4341&sid=9934bd4b98e2a86e5804c67470ceb4ae

на съвсем правилен български и без заяждане и грубост.

искам да знам, дали лицето cool_f страда от шизофрения, тресат го зверски хормони и скучае в къщи, или има по-малко братче-пуберче, което е докопало компютъра и си прави забавление днес на наш гръб?

склонна съм да мисля, че е първото!!
чакам обяснение от cool_f, преди да й е спрян окончателно достъпа до сайта.

Това, което се случва в последните дни във форума, да не е някакъв социологически (Зайо да не се връзва :wink: ) или психологически експеримент или е резултат от геомагнитната активност?
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Re: овце грозни и тъпи вие сте смешните
« Отговор #80 -: Юни 07, 2006, 15:41:53 pm »
Цитат на: jam
малко информация за сведение на участниците в темата:

IP адрес за това мнение 88.87.12.1 [ 4 Мнения ]   
Потребители, писали от този IP адрес:   
 cool_f [ 6 Мнения ]        
 sexanka_1983 [ 4 Мнения]

хмъ!

още информация:

лицето cool_f - новорегистрирано, с лентичка за бременност в 12-та седмица, пише ей в тази тема тук:
http://www.zachatie.com/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4341&sid=9934bd4b98e2a86e5804c67470ceb4ae

на съвсем правилен български и без заяждане и грубост.

искам да знам, дали лицето cool_f страда от шизофрения, тресат го зверски хормони и скучае в къщи, или има по-малко братче-пуберче, което е докопало компютъра и си прави забавление днес на наш гръб?

склонна съм да мисля, че е първото!!
чакам обяснение от cool_f, преди да й е спрян окончателно достъпа до сайта.


Благодаря Джам за инфото! Незнам защо имах шестото чувство че това момиче си прави гавра с нас! Явно се оказах права!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #81 -: Юни 07, 2006, 18:50:31 pm »
Цитат
Lady_11,пише се свещено невежество,а не СВЕЩЕННО,както си го написала!Още повече,че се възмущаваш от неграмотно написан текст.Коригирай себе си първо!Учи се в отделенията.


Драга , ти си именно СВЕЩЕННО НЕВЕЖЕСТВО - сбъркано при това с правописни грешки. За да влеза в тона ти допуснах посочената от теб!
Да ти кажа,  повече се възмутих на неграмотността ти относно темата "репродуктивно здраве", отколкото от правописа ти.

Въпросът дали аз, или някое друго момиче заслужава да бъде майка, не е твой личен проблем и ако обичаш не го обсъждай.

П.П. Винаги казвам, че някъде има един тефтер, на който всичко се пише. Дано твоето поведение , лъхащо от свещенно невежите ти и обидни постинги не е записано в него.

П.П.П Ник cool_f засякох и в чата.
искам да ви кажа нещо
« Отговор #82 -: Юни 07, 2006, 18:57:55 pm »
Цитат на: Lilly
извади безумно от кавичките. наистина е така. то и ултра си беше слагала съвети за правописа в подписа преди да почне да подсеща за 10 юни. после сигурно ще поднови тази си практика. дано повече хора обърнат внимание :lol: .
 
   
На момичето,че му липсва образование е факт,но мисля че не трябва да се нападат така хората.Все пак всички ние може да допуснем грешки. Лили,а ти защо критикуваш другите като ти самата не си ли на ясно,че всяко ново изречение започва с главна буква и имената също са с такива.Мисля,че бяхте твърде строги,а относно следващите коментари на момичето направо съм възмутена.Явно мястото й не е в този форум.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #83 -: Юни 07, 2006, 19:13:13 pm »
Цитат на: butterfly
На момичето,че му липсва образование е факт,но мисля че не трябва да се нападат така хората.


Мила, ти нали разбираш, че основната цел на такава тема е да скарат постоянните участници във форума? Не бъди наивна и не се хващай на тази толкова елементарна стръв. Никой не нападаше сексанка, напротив, забележките бяха кротки и конструктивни.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
искам да ви кажа нещо
« Отговор #84 -: Юни 07, 2006, 19:16:16 pm »
Цитат на: manhattan
муахахахахаха :balk_47:
абе къде беше превиващият се от смях емотикон :D  :D  :D






Специално за теб  :wink:  Отбрана селекция заливащи се от смях емотикони  :lol:  Относно тема - без коментар.............Освен, че май момичето се е чудило какво да прави днес  :roll:  Вместо да бездейства и да си е решило да попише малко  :wink:  Лошо няма  :lol:  Майтап да става Явно е, че грешките са умишлени, но не виждам смисъл в грубия тон и последващите ГРОЗНИ обиди
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #85 -: Юни 07, 2006, 19:17:48 pm »
Цитат
Мила, ти нали разбираш, че основната цел на такава тема е да скарат постоянните участници във форума? Не бъди наивна и не се хващай на тази толкова елементарна стръв. Никой не нападаше сексанка, напротив, забележките бяха кротки и конструктивни
.

Аз пък съм забелязала една тенденция друга. Зададе ли се някоя важна проява на сдружение "Зачатие"  се търси конфликт на всички нива. Може и да греша в преценката си .
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #86 -: Юни 07, 2006, 19:20:12 pm »
Цитат на: lady_11
Аз пък съм забелязала една тенденция друга. Зададе ли се някоя важна проява на служение "Зачатие"  се търси конфликт на всички нива. Може и да греша в преценката си .


А може и да не грешиш.  :lol:


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #87 -: Юни 07, 2006, 19:34:48 pm »
Цитат на: lady_11
Аз пък съм забелязала една тенденция друга. Зададе ли се някоя важна проява на служение "Зачатие"  се търси конфликт на всички нива. Може и да греша в преценката си .


Лейдинце не мисля че цялата работа е заради проявата на сдружението. Според мен момиченцето първо се намърда миналия месец тук във форума, и понеже му е скучно (нали си няма проблеми със забременяването защото е вече бременно) реши че може да се забавлява на чужд гръб и с проблемите на хората. Явно си мисли, че ние тук се тръшкаме за нищо пък видиш ли колко лесно става работата като се пие фолиева киселина и хоп всички от другият месец ще забременеем. Та както е писала Черна Розичка явно вместо да си бърка по цял ден в носа и да скучае тази малката е решила да се забавлява, защото и е пределно ясно, че все на някого ще му направи впечатление просташкият и постинг. И започвам да се чудя дали пък една стара наша познайница която преди време беше почнала си пише тук наволя простотиите не започнала отново да ни навестява?
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #88 -: Юни 07, 2006, 19:42:38 pm »
Цитат
И започвам да се чудя дали пък една стара наша познайница която преди време беше почнала си пише тук наволя простотиите не започнала отново да ни навестява?


Ако визираш Мамица, действително изказите си приличат. За мен  обчаче Мамица е друго явление - параноидна шизофрения + изобретателност + елементарни познания в гиникологията + циничен, а не каруцарски изказ, какъвто  тук не наблюдавам.
Но откъде да знам, може някоя шизофреничка да ни изнася театрално представление... :roll:
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #89 -: Юни 07, 2006, 19:47:54 pm »
Цитат на: lady_11
Ако визираш Мамица, действително изказите си приличат. За мен  обчаче Мамица е ...


Аха, нея имах в предвид. Защото разбрах че са я поизритали от БГ-мама незнам дали ми е вярна информацията. Една позната влиза често в БГ-мама и от там разбрах, но както и да е няма значение дали е тя или не е! Гаврата си е факт!
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #90 -: Юни 07, 2006, 19:50:42 pm »
Цитат
Аха нея имах в предвид. Защото разбрах че са я поизритали от БГ-мама


Жалко , да си я бяха търпяли за да не разваля лафа тук. Я някой от пишещите в мамата да сподели какво знае по въпроса.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
искам да ви кажа нещо
« Отговор #91 -: Юни 07, 2006, 19:53:01 pm »
Не ми се вярва да са я изритали, мамица беше уважаван член там, с обществен принос, хората й се радваха и възхищаваха ...


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #92 -: Юни 07, 2006, 19:56:04 pm »
Цитат на: Meli
Не ми се вярва да са я изритали, мамица беше уважаван член там, с обществен принос, хората й се радваха и възхищаваха ...


Ами аз затова казах че е непотвърдена информация, защото само е плашена с бан в техният чат и напоследък я нямало там. А иначе повечето знаят, че аз не влизам често там.
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #93 -: Юни 07, 2006, 20:37:48 pm »
Ужасена съм от проявата на долна простотия, неграмотност, нахалство и какво ли още не!  :evil:

Наборът й изобщо не оправдава избълваните гадости и елементарното поведение. И аз съм около тази година, но не се държа като 13 годишна пикла. Акъл море, глава шамандура ... а възпитанието къде е останало ...  :?:

Ей, някой ден ще си имам дете и много ще му внимавам в каква среда се движи... Защото не може при такива майки децата са да добри и културни.

А това кой не ставал за майка изобщо няма да го коментирам ... то е ясно!!!  :twisted:
искам да ви кажа нещо
« Отговор #94 -: Юни 07, 2006, 20:39:02 pm »
Цитат на: seasmilebg
Момичета, и аз подкрепям мнението в постингите по-горе, че неграмотността напоследък става все по-голяма. Не знам дали сте слушали новините по Нова преди 2-3 дни  - говореха за резултатите от тестовете за седмокласници, че децата ни не знаят да пишат и смятат. Много ме стряска тази мисъл – толкова много се борим и надяваме да станем майки един ден, а като се замисля в какви условия ще израснат децата ни..


Ами ако ме питаш мен, това си е НАПЪЛНО НОРМАЛНО.... не че искам да разводнявам темата, НО!!! замислете се какви са заплатите на учителите - 164 лв нето за начинаещ учител.... Ако станеш Директор на училище, с N-броя години стаж, МАКСИМУМА заплата е 360 лева!!!

Тогава ЗА КАКВО си говорим... нормално е учителите да влизат в час, да си изпеят каквото имат да казват, и да си тръгнат, без въобще да се замислят, какво са преподали и какво не....

Отделно, всеки кадърен учител, гледа да се класира и да работи още нещо, за да изкара допълнително кинти, защото с тези заплати, които им дават не се живее...

Така че, до момента, до който не започнат да вземат нормални заплати, образованието ще е под всякаква критика

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
искам да ви кажа нещо
« Отговор #95 -: Юни 07, 2006, 20:57:43 pm »
Хайде още един постинг от мен, защото просто не бях дочела темата, а и ... не очаквах такива простотии...

То не бе простотия, то не бе злоба, то не бе гнсссс...

Макар че, с такъв ник - sexanka_1983, защо ли бих си помислила, че е п******ка, а не жена, която като нас се бори за най-святото нещо....

Съжалявам, много съм възмутена, и мога да избълвам 100 000 нецензурни израза по адрес на тази "дама", но... не си заслужава...

Маце (sexanka_1983), научи си правописа, научи се Къде и Как е Редно да се държиш... пък после пиши...

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
искам да ви кажа нещо
« Отговор #96 -: Юни 07, 2006, 21:38:05 pm »
sexanka_1983
Сексанке да ти кажа честно мислех да те защитавам в началото!
Правописа и при мен е много лош ,защото съм чужденка моя роден език е на латиница......просто съм самоук!По принцип неубиждам ненагрубявам хората и винаги се държа на положение.

Ти си първа на която ще напиша нещо отрицателно.
Твоето поведение е абсолютно недопустимо!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Може би момичета в началото реагираха малко остричко ...но след като прочетох твоите отзиви  сега си мисля че абсолютно са били прави за теб!!!!!!
Нямаш си на представа колко изпитания са изживели тези момичета и колко още им предстоят!!!!!!Ти си едно долно ,подло ,жалко същество
.....неможеш да стъпиш на малкия пърст на никоя от тях!!!!!!
Всички момичета в този форум са найпрекрасните същества  и заслужават уважение!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Въпреки всичко от цялото си сърце ти пожелавам   лека и безпроблемна бременност и дано никога да не ти се налага да изпитваш това което изпитват всичките момичета тук!
Най добре ще е повече да невлизаш в този форум!Ще спра до тук
защото не си заслужава да се ядосвам заради теб!
*

    лили

  • *****
  • 2151
  • мързи ме да натискам шифт-а
искам да ви кажа нещо
« Отговор #97 -: Юни 07, 2006, 22:29:26 pm »
Цитат на: butterfly
... Лили,а ти защо критикуваш другите като ти самата не си ли на ясно,че всяко ново изречение започва с главна буква и имената също са с такива...

ти как мислиш, дали не съм на ясно.
ОСТАВЕТЕ СТЕФКА НА МИРА!
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
искам да ви кажа нещо
« Отговор #98 -: Юни 07, 2006, 22:34:14 pm »
Мили момичета мисля че най добре ще е да изтрием тази тема за да никой не се дразни!!!!Просто не си заслужава!ОБИЧАМ ВИ!!!!! :balk_21:  :balk_21:  :balk_21: