0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Има ли смисъл това, което правим?
« -: Април 09, 2006, 11:34:52 am »
Цитат на: Meli
Всъщност лекрите се интересуваме, но държавата - не, затова у нас няма, а в другите страни - има такова чудо. Но там се покрива от здравните им осигуровки. И е доста скъпо удоволствие - като първоначален капитал.
Илиана, въздържай се от обобщения по повод цялото лекарско съсловие, моля. Изобщо този негативизъм към българското, който забелязвам у тебе, не помага много на нас, които живеем тук. Ако наистина искаш да помогнеш, направи тема в съответния форум за чужбина.

Негативизъм към българското? 8O Нещо май грешно си ме разбрала Мели.Моя негативизъм е само към ЗДРАВНАТА СИСТЕМА,заради  глупавите закони които са измислени и за ДЖИПИТАТА които си вземат парите от теб без значение дали си ги посетил поне веднъж в годината,заради това,че здравната каса се подиграва и не предприема никакви мерки.В коя цивилизована европейска държава е така?Плащат ти само лекарствата за 1 опит в рамките на 2 години ,а другото си го плащаш от джоба.И гаранция за успех НУЛАААА.Обаче това не им пречи цените да са европейски нали?А не обвинявайте държавата.То си има министерство на здравеопазването.И единственото което е че трябва да се внесе предложение.И вместо да се стачкува за глупости и да се появяват разни тъпи закони от рода на "че Джипито трябва да ти взема веднъж годишно цитонамазка",по-добре да се стачкува за нещо по-смисленно.Например за това,че трябва да се направи нещо повече за прираста на поколението,да се въведе тоя закон,за да сме сигурни ,че ние "обременените от стерилитет" ще имаме деца и до 3тият опит максимум ще се осъществи мечтата ни.А не години в лутане ,докато се открие проблема(задължително година и половина-две чаканев безуспешни опити да забременеем),загубени надежди и невероятно много похарчени напразно  средства.Или като отидем при специалист,да ни каже"Оооо,ама какво си чакала досега?Ти си много стара вече за раждане-над 33 години,или да кажат,еми яйцето е било кухо,случва се"или другият фрапиращ случай да те пратят на инвитро процедура с неузрели фоликули след стимулация :roll: Затова ,че се плащат осигуровки ежемесечно,но в същото време си плащаш повторно когато отидеш на лекар или за лабораторни изследвания,затова че в цялата страна специалистите  по стерилите се броят на двете ми ръце,а останалите "специалисти"се правят на интересни ,вечно бързащи и много заети.Затова,че дори и в държавните институции,при раждане ,макар че си си плащал редовно осигуровките ,ако искаш да нямаш проблеми трябва да "бутнеш под масата на доктора поне 500 лева". И затова,че ние знаем повече от докторите и че лекарка работеща в известна софийска клиника вижда ембрион с големина 14мм и обявява,че жената е в 4г.с. :oops:  :wink:
 А колкото до изследването ПГД ,влиза в пакета на цената(поне така е в Европейските страни където се практикува).А цената е почти същата както казах вече.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #1 -: Април 09, 2006, 14:21:53 pm »
Ами нали точно затова сме се събрали ние тук - да променим нещо. Но не като плюем безадресно (с много от заключенията ти не съм съгласна, но не е тук темата). Така че помисли ти какво правиш, за да подобриш нещата.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #2 -: Април 09, 2006, 19:41:36 pm »
Цитат на: Meli
Ами нали точно затова сме се събрали ние тук - да променим нещо. Но не като плюем безадресно (с много от заключенията ти не съм съгласна, но не е тук темата). Така че помисли ти какво правиш, за да подобриш нещата.

Ами Мели,първо аз не плюя ,а говоря на базата на факти на истински истории.Казала съм че има и добри доктори,но за съжаление са малко.
 Ти като модератор би трябвало да знаеш всичките написани преживени истории,но явно имаш един вид избирателно помнене(лошото го забравяш).
    Второ ние "оттук" нищо не можем да направим.Колко писма написани до НЗОК,до "Шоуто на Слави" и други,но това е -"глас в пустиня"-отговор не идва.Вниманието не се привлича на никой от по-висшите среди.Учасванията в тв-предаванията са един вид информативни и рекламни,но не всеки може да се справи добре.Другото което все са в разни предавания,които са през деня и повечето от хората които трябва да ги гледат са на работа.
   Трето народа е казал"Една птичка пролет не прави".Коя е Мели?Знаем те само редовните посетители тук.За да се постигне нещо ,трябва да се съберете с някои по-реномирани лица и клиники и да привлечете вниманието на общественността или да разговаряте поне с министъра на здравеопазването.Другото което е колко активни потребителя има тоя сайт?1000 до 10000 максимуууум.А какво е тая цифра на базата на 270 000 бездетни семейства?няма и 2%.Ами съберете поне 30%-40% от тези хора и направете една подписка заверена при нотариус, и  протестна демонстрация и повикайте репортерите на БТВ или на Канал1,да ги дадат и по вечерните новини и тогава вниманието ще бъде привлечено.А като се види такова мнозинство,тогава ще се гледа по-сериозно на проблема с безплодието,а не като на каритурни отговори:"Ако до 25годишна възрат имат 2 деца ,ще им се отпуска жилищен кредит от 50 000 лева,като ще им се опрости 1% от сумата"или"Ако спрат абортите ,ще нарасне раждаемостта"и "Да работят по на 2-3 места,за да могат да си позволят заплащанетона  инвитро процедурата".
Това е от мен-като имам идея я давам.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #3 -: Април 09, 2006, 20:01:19 pm »
Продължаваш да ме обиждаш.

Напротив, не като модератор, а като човек, помня всичко и предимно лошото. По простата причина, че много рядко някой ми пише с добра вест - 99% от пощата ми е с болките и проблемите на хората, 99% от времето ми е заето да давам насоки, да успокоявам, да превеждам материали, да пиша писма и статии, да давам интервюта и да участвам  предавания и изобщо да правя всичко по силите ми да се промени нещо към добро. Грозно е да омаловажаваш моя и на останалите членове и симпатизанти на сдружението труд, нерви и време и лични средства, вложени за една добра кауза.

Ако за тебе няма полза от сайта, защо го посещаваш? Сайта е посещаван именно защото е полезен. И посещаемостта му се повишава ежемесечно. Да не говорим колко хора са спестили и време, и пари, като са прочели полезна информация тук и са се ориентирали правилно.

Твоята позиция "дайте да дадем" не ми харесва. Ела и ти направи това, което предлагаш, а после критикувай. Не ни трябват идеи, идеи си имаме предостатъчно, трябват ни реални действия от реални хора.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #4 -: Април 09, 2006, 20:46:20 pm »
Мелии
Аз специално не омаложавам нищо.Подчертавам,че сайта няма необходимата популярност,макар,че съм дала адреса на много мои познати ,страдащи от безплодие(защото независимо от причината го причеслявам към болестите).Има достатъчно информативни материали,но ние говорихме за съвсем друго-за това как работи НЗОК,каква е успеваемостта на АРТ у нас и защо цените са европейски,а качеството "за бог да прости".
Но нещо ми се губи нишката на мисълта при теб :roll: Никъде не съм използвала ,нито пък съм имала предвид нещо от тоя тип фраза"ДАЙТЕ ДА ДАДЕМ" 8O .Нахвърлих няколко идеи ,но ти като не ги приемаш,това си е твой проблем.НО ако живеех в България бих го направила,така,че не можеш да ме упрекваш нали? :wink: -нарича се обстоятелства независещи от субекта.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #5 -: Април 09, 2006, 21:01:01 pm »
Напротив, приемам всички твои идеи. Не приемам да обобщаваш за цялото съсловие, да превръщаш едно конкретно питане за конкретен проблем в съвсем друга тема, както и да изискваш нещо да се направи. Позицията - аз не мога нищо да направя, направете вие, е удобна, но неприемлива за мен. Ето ти няколко идеи каква мажеш да направиш:

1. В чужбинския форум направи тема за страната, в която пребиваваш и там напиши каква е ситуацията.

2. Направи дарение в полза на сдружението.

3. Преведи овулационния календар на немски.

4. Потърси, преведи и дай за общо ползване статии по проблемите на стерилитета.

5. Намери сродни на нашата организации и работи за сътрудничество.

А като начало ще е достатъчно просто да въздържаш негативизма си.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #6 -: Април 09, 2006, 21:16:34 pm »
На мен този сайт ми е дал всичките ми познания за стерилитет.
Когато започнах опитите знаех единствено, че секс се прави около средата на месечния цикъл.
Мина доста време и аз научих доста неща - от Мели, от много други момичета, които вървят преди мен в борбата.
След това започнах да се отчайвам понякога.
Тогава ми помогнаха всички, които пишат тук.
Видях, че не съм сама, срещнах разбиране, съпричастност, човечност.
Единствено тук знам, че когато сърцето ми се къса от мъка, че и този месец не е станало, всички ще ме разберат, защото всички изпитват това всеки месец.
Тази споделеност, анонимност, обич и желание за помощ и утеха може да я получиш само от човек, който изживява същото.
Останалите ти казват: " Не мисли и ще стане".


Дори и никога да не успея пак бих била щастлива за времето, изживяно в този сайт, за виртуалното ми познанство с изключително стойностни хора.
Благодарна съм, че се докоснах до всички вас.

Коя е Мели ли?
Ами майка на две деца. С добро семейство и добра професия.
С широко сърце и желание да помогне за ограмотяването ти.
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #7 -: Април 09, 2006, 23:00:38 pm »
гласувах с "ДА"
не смятам да давам обяснения, защото така поднесена темата е обидна!
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #8 -: Април 09, 2006, 23:09:46 pm »
Цитат на: iliyanas
Мелии
Аз специално не омаложавам нищо.Подчертавам,че сайта няма необходимата популярност,макар,че съм дала адреса на много мои познати ,страдащи от безплодие(защото независимо от причината го причеслявам към болестите).Има достатъчно информативни материали,но ние говорихме за съвсем друго-за това как работи НЗОК,каква е успеваемостта на АРТ у нас и защо цените са европейски,а качеството "за бог да прости".
Но нещо ми се губи нишката на мисълта при теб :roll: Никъде не съм използвала ,нито пък съм имала предвид нещо от тоя тип фраза"ДАЙТЕ ДА ДАДЕМ" 8O .Нахвърлих няколко идеи ,но ти като не ги приемаш,това си е твой проблем.НО ако живеех в България бих го направила,така,че не можеш да ме упрекваш нали? :wink: -нарича се обстоятелства независещи от субекта.


Iliyanas,

относно поулярността на сайта ще ти кажа, че всеки, който търси - намира. На мен не ми беше трудно да открия сайта, да се регистрирам и да стана част от една общност от хора, които уважавам, ценя, доверявам се и не спирам да се възхищавам за смелостта.
Когато за пръв път посетих клиника за АРТ там намерих рекламни материали  на Сдружение "Зачатие", информация за Уеб адреса.
Значи някой си беше свършил добре работата!

Моля те не питай повече коя е Мели!

Ако за теб тя е непозната за нас тя е специалиста и човека, който се включва интелигентно със знания, с безрезервна подкрепа, с такова търпение и разбиране, което според моите човешки схващания се нарича любов.

Отностно това какво прави тя за Сдружение " Зачатие" и каква е цената, която плаща ... Май е излишно да говоря...
Твърде далече се намираш, за да разбереш! :idea:

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #9 -: Април 10, 2006, 09:15:06 am »
Цитат на: iliyanas
[i"]А какво е тая цифра на базата на 270 000 бездетни семейства?няма и 2%.Ами съберете поне 30%-40% от тези хора и направете една подписка заверена при нотариус, и  протестна демонстрация и повикайте репортерите на БТВ или на Канал1,да ги дадат и по вечерните новини и тогава вниманието ще бъде привлечено.

Eдва ли гледаш редовно българските вечерни новини за да видиш колко пъти са говорили по тях за него - и Оля и Мели и Fussii и зайо и ултра (извинявам се ако пропускам някой) и не само по верчрните новини ами и по сутрешните и обедните и следобедните. Моля ви преди такива изказвания прочетете малко повече за това какво и как и от кого се прави и тогава критикувайте! А гола критика без конкретни действия и идеи не минава.
*
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #10 -: Април 10, 2006, 09:18:00 am »
Илианас, наистина в сдружението всеки прави това, което може за общата кауза, дотам, докъдето му стигат възможностите, желанието, времето или средствата. И както правилно е отбелязала Мели- има доста неща, които и живеещите в чужбина биха могли да направят.
Лично аз се възхищавам на всички момичета, които работят активно за да го има този сайт и да се развива сдружението и мога да те уверя, че наистина дават ВСИЧКО от себе си ! Винаги съм се чудела, откъде намират толкова време и сили за това ( все пак всички работим!)
А за Мели  мога да кажа само едно :youwoman:
The impossible is often the untried [/i]
*
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #11 -: Април 10, 2006, 09:44:46 am »
Цитат на: ALFI
...Лично аз се възхищавам на всички момичета, които работят активно за да го има този сайт и да се развива сдружението ...

А за момчетата нищо а? :-( :balk_69:
*
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #12 -: Април 10, 2006, 10:09:06 am »
Естествено, че има смисъл това, което правим.
Илина, момичетата са ти казали доста неща, няма да се поватарям, а относно нападките ти срещу Мели, просто нямам думи. Аз лично такъв човек друг не съм срещала.
Знаеш ли какъв ни е проблема на нас българите та дори и живеещи в чужбина???... Разбираме много и от всичко, нямаме равни да даваме акъл и "велики" идеи, ноооо по приложението им хич не ни търси, тогава намираме куп оправдания как нямаме възможност да ги изпълним...Когато има желание начини има без значение къде си и какъв си.
*
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #13 -: Април 10, 2006, 12:02:55 pm »
Цитат на: beast
Цитат на: ALFI
...Лично аз се възхищавам на всички момичета, които работят активно за да го има този сайт и да се развива сдружението ...

А за момчетата нищо а? :-( :balk_69:


ох, извинявай, добри, забравих че има и един-два герои от мъжки пол сред нас :oops:
The impossible is often the untried [/i]
*
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #14 -: Април 10, 2006, 12:33:02 pm »
Илиана,
ОК да приемем, че няма смисъл това, което правим или по-скоро не е във вида, в който ти смяташ,че трябва да бъде.
Ти какво предлагаш да се случи. Има предвид какво мислиш КОНКРЕТНО че трябва да направи сдружението, така че да бъде полезно. Ама наистина конкретно - първо, второ, трето...
И съвсем конкретно ТИ какво можеш да "инвестираш" в това сдружение (или в друго подобно) като идеи, време, пари или каквото се сетиш.
Моля поста ми да не се възприема като заяждане или като нападка към теб, просто питам
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #15 -: Април 10, 2006, 13:11:39 pm »
Илияна,

с риск да повторя мненията на изказалите се дотук, но ти ми напомняш на един герой на Чудомир - бай Тотю Чушката, за когото писателят казва:

"Трябва да е чист българин бай Тотю Чушката, защото каквото и хубаво да правят останалите, той все ще застане отстрани и ще започне да критикува"...

като прочетох постингите ти, останах именно с убеждението, че ти критикуваш като че ли си ни началник... "не се справяте добре, я вземете направете това и онова..."
чакай малко! първо, ние не сме на заплата в сдружението и никой не е длъжен с трудов договор да върши нещо! всеки прави това, което желанието, съвестта, уменията и свободното време му позволяват! така  че, критиките тук следва да се поднасят особено деликатно, под формата на съвет, и ако може - с предлагане на лична помощ, освен съвета!
второ, знаеш ли колко е лесно да се дава акъл отстрани - хванете медиите, например! ми ела ги фани ти, като много знаеш! да видиш колко е лесно... ти не предлагаш с нищо да помогнеш. ако е за тия съвети, дето си ги дала - мерси, тях ги знаем и сами. дето казал Остап Бендер - бензинът ваш, идеите наши! Мели хубаво ти е написала един кратък списък с нещица, които ти лично би могла да направиш, з ада допринесеш за подобряване на полезността на сайта и сдружението.
ама ти освен да висиш в чата по цял ден и да си утрепваш времето, за друго не си се сетила. сети се едва сега, когато някой те настъпа за нещо, да събираш анкети дали е полезно това, което "правим" (забележете, моля, първото лице!) и ако не е полезно, кво - ще предложиш да ни закрият ли? :)

много съм разочарована от такива моми (защото не си единствената напоследък), които охотно се ползват от ресурсите на сайта, не си мръдват пръста да помогнат с нещо, но критикуват, или по-лошото - злословят за него и сдружението! прекалено много свободно време, може би?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #16 -: Април 10, 2006, 13:20:15 pm »
А, да! Забравих!!! Заглавието на анкетата  "Полезно ли е това което правИМ" ме изненада малко. В смисъл - ти какво направи точно, че би е убягнало досега.
Не се заяждам, просто питам, за което те моля да ме извиниш
Поздрави
В очакване ....
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #17 -: Април 10, 2006, 13:20:35 pm »
Фусии,не  те познавам,но от мненията тук добих една що-годе представа за теб.Инициативна и пробивна личност.Ако някой ми зачита мнението бих желала,само ти да се явяваш в предавания специално по телевизията-жена със стил,добър външен вид и знаеща как да взема думата и кога какво да каже,без да други да поправят казаното от теб.
Превеждах статии,давах идеи,споделях  благодарение на какво сме  постигнали напредък,обяснявах дълго и търпеливо на новодошлите момичета къде ,какво и как да направят.
Докато в един момент се случи нещо интересно.Миналата година бях писала за това как билките помогнаха на една от братовчедките микоято беше със спкя и искаха да й изрежат напълно и двата яйчника(преди това й бяха отстранили 1/3 от единият и 2/3 от другият яйчник),но за месец и половина,всичко се оправи и операцията  й се размина.Имаше известен интерес спрямо това от 2-3 потребители и тогава започнаха големите нападки-от Мели и нейният кръг.Обвинения ,че съм правела реклама и разни подобни измишльотини.И противоречиви мнения от един и същ човек.Хора които бяха против билките като средство за лечение,сега ги пият (а няма и година от публикуването на моя отговор и техните мнения).
Да направя дарение?Защо? Къде ще отиде?В диплянки и календарчета?Ами че аз предпочитам да хвана някоя мадама и да и платя изследваният например или една 1 инсеминация евентуално.Това ,че живея в чужбина не означава ,че разполагам със средства ,че да мога да си позволя да платя едно инвитро например,тъй като аз съм също безработна,а и живота тук е много по-скъп.
Аз идеи съм дала по-горе.Мога да ви дам само още една и спирам.Защото едва ли някой ще ме послуша-то трябва да излезе от устата на някой от управителният съвет или платените членове,та да се предприеме нещо.Иначе ние обикновенните потребители служим само за нападки май.
  Ами направете една лотария-по 50 стотинки билетчето или го направете като квитанция евентуално,(както тези на БЧК) и ги продавайте.Обявете,че ще има награда от примерно от 5 000 лева,1 инвитро процедура и 10 инсеминации безплатно(или 10 награди по 300лева).Ако постъпленията са повече и нградите да бъдат повече.Напишете и уебадреса там и фраза от рода на "Ако фертилността е вашият проблем ,посете ни и ще намерите отговори на много от  вашите въпроси" и ще видиш как много нови  хора ще се присъединят.
*
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #18 -: Април 10, 2006, 13:36:31 pm »
Цитат на: iliyanas

Да направя дарение?Защо? Къде ще отиде?В диплянки и календарчета?Ами че аз предпочитам да хвана някоя мадама и да и платя изследваният например или една 1 инсеминация евентуално.
........
  Ами направете една лотария-по 50 стотинки билетчето или го направете като квитанция евентуално,(както тези на БЧК) и ги продавайте.Обявете,че ще има награда от примерно от 5 000 лева,1 инвитро процедура и 10 инсеминации безплатно(или 10 награди по 300лева).


1. Членския внос в сдружението е 3лв. на месец. Само поддръжката на сайта според мен струва около 1000лв. на месец. Тук включвам доброволния труд на всички момичета за преводи, работа по страницата, поддръжка и т.н.
2. Информацията, която момичетата получават тук е спестила на всяка от нас поне по 100лв за излишни изследвания или грешки.
3. Емоционалната подкрепа, която получават момичетата тук не е оценима в пари според мен.
4. Аз специално мисля и за осинвяване, обсъждала съм темата тук и момичетата много ми помогнаха да стигна до това решение. Ако и аз съм помогнала поне на един човек, а той на още един и т.н. полза от сдружението има. Точка!
5. Не искам да навлизам в юридически подробности, но организирането на лотария по начина по който предлагаш е практически невъзможно тук у нас.
В очакване ....
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Има ли смисъл това, което правим?
« Отговор #19 -: Април 10, 2006, 13:48:03 pm »
Илиянче, понеже предлагаш начин за популяризиране на уеб адреса, да ти кажа ние как сме измислили досега да го популяризираме - при това не с еднократна акция, а целогодишно.
въпросните календарчета, за които говориш, са специално предназначени за водене на менструално календарче. такива правят големите фармацевтични компании, за да се рекламират, и ги оставят по кабинетите на гинеколозите.
е, и ние направихме такова (по-точно, направи го безплатно ледена луна, като свой принос в сдружението), като на календарчето е изписан уеб адреса на сайта, както и координатите за връзка със сдружението.
календарчетата се разпространяват посредством членовете и приятелите на сдружението из клиники, лекарски кабинети и т.н. - където има контингент.
мисля, че така описано, календарчетата далеч не са по-лоша идея за популяризация, отколкото еднократната лотария, не мислиш ли и ти така?
може би ще излезе, че парите, дадени за календарчета, не са отишли напразно?

не знам някой дали ти спомена колко души посещават на ден сайта? над ПЕТ ХИЛЯДИ УНИКАЛНИ ПОСЕЩЕНИЯ ДНЕВНО. уникални означава, че моите 50 влизания се броят за 1 :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!