0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
На коя банкова сметка...
« -: Февруари 28, 2006, 02:07:35 am »
Здравейте ,мили момичета
не съм член на здружението,но искам да ви попитам на коя банкова сметка мога да пратя някакво дарение,макар и минимално.Но сам сигурна че ще ви е от полза.Понеже живея в чужбина и от време на време мога да отделям по някое евро.
кажете ми номер на банкова сметка,по която мога да привеждам.
Благодаря ви,че ви има



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
На коя банкова сметка...
« Отговор #1 -: Февруари 28, 2006, 06:52:37 am »
Ето я сметката
http://zachatie.org/modules.php?name=chlenstvo
Но тя е в лева.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
На коя банкова сметка...
« Отговор #2 -: Февруари 28, 2006, 14:57:10 pm »
Имаме сметка само в лева. Не поддържаме други сметки, защото до момента не сме имали нужда от такива.

Момичетата от чужбина обикновено пращат чек, казват, че така им е по - лесно и с по - малко такси. Ние го осребряваме в банка и после вкарваме парите в сметката или пък с тях покриваме текущи разходи.

Благодаря ти за готовността да помагаш финансово на сдружението, това е много важно за всички! :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
На коя банкова сметка...
« Отговор #3 -: Февруари 28, 2006, 18:31:27 pm »
И аз ви благодаря за подкрепата,която давате на всички момичета и сам много щастлива че ви има.
Зайко и Мели, мерси за информацията и в най скоро време ще направя някакво дарение и сажелявам само че няма да е голямо,но за сега са такива възможности те ми.И сам сигурна че все за нещо ще ви послужи.
Успех ви желая



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
На коя банкова сметка...
« Отговор #4 -: Март 02, 2006, 14:27:47 pm »
По принцип няма никакъв проблем валутен превод да постъпи в левова сметка, като банката превалутира постъпващата сума съгласно курса за деня (е, може да се пита обслужващата банка все пак дали става).
Таксите за банкови преводи не са малки - има и за банката изпращач, и за банката получател. Понякога, при малки преводи - може сумата почти да се "изяде" от таксата на банката получател, която обикновено е фиксирана (или ако е процент, има минимална сума). Друг вариант е като се нарежда предова нареждащият да поеме всички разноски за своя сметка.
С чековете не знам как стои въпросът с таксите, но пък процедурата е доста по-тромава.
Благодаря ти, Бени!







*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
На коя банкова сметка...
« Отговор #5 -: Март 02, 2006, 15:23:17 pm »
Цитат на: FreshBreeze
С чековете не знам как стои въпросът с таксите, но пък процедурата е доста по-тромава.

Сега след празниците ще видя дали е осребрен чека и ще кажа какви такси са ми взели. До момента само за откриване на сметка.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
На коя банкова сметка...
« Отговор #6 -: Март 15, 2006, 11:32:15 am »
Момичета работя в банка и мога да ви кажа,  че няма проблем от чужбина да се превеждат пари по левова сметка. Банката превалутира по курса и за деня и парите независимо каква валута са постъпват по левовата сметка :) Дано тази инфо да ви е от полза. С чекове е по-тромава процедурата, но предполагам си е ок за вас.
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
На коя банкова сметка...
« Отговор #7 -: Март 15, 2006, 15:41:54 pm »
Така е Нина,и аз ходих да попитам и ми казаха че няма проблем парите да се преведат в левова сметка,единственият проблем е че се бавят около седмица с превода,незнам защо са толкова тромави.
Мели ще каже кога са пристигнали.
Късмет на всички



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
На коя банкова сметка...
« Отговор #8 -: Март 15, 2006, 15:48:23 pm »
Ами обикновено става до три дни, може и четири, нормално е. А чековете понякога излизат по-скъпо и се осребряват доста по-бавно, но това в случая е без значение, важна е каузата. Скоро и аз ще се включа ако може към членовете. :) Поздрави.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
На коя банкова сметка...
« Отговор #9 -: Март 15, 2006, 17:10:32 pm »
да, момичета, така е - няма никакъв проблем да преведете валута по левовата сметка на сдружението! проблемът идва оттам, че таксите за банкови преводи от чужбина са много големи - и за двете страни! ако преведете, примерно, 50 евро, най-вероятно общата такса, която ще трябва да си поделите вие като изпращач и сдружението като получател, ще бъде горе-долу пак толкова!
затова измислихме този вариант с чековете, които иначе са наистина доста по-тромав вариант, но и по-евтин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
На коя банкова сметка...
« Отговор #10 -: Март 15, 2006, 19:20:28 pm »
Именно, проблемът е да не плащате излишно разни такси за превод и други такива.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    eleonor

  • ****
  • 1075
  • БEA -ПРЕКРАСНА I CИМЕОНчЕ- БОНБОНчЕ-ОБИЧАМЕ ВИ
На коя банкова сметка...
« Отговор #11 -: Март 16, 2006, 16:02:23 pm »
Мили модератори,от банката ми казаха,че ако имам номера на IBAN и на SWIFT(него го имам),таксата ще бъде минимална,и ще покряй и тази на получател.Така че ако може да ми дадете IBAN,ако не с чек по пощата.
Благодаря ви



Beatris - 13.01.2008
Simeon- 19.01.2009

МЕЧТИТЕ СЕ СБЪДВАТ
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
На коя банкова сметка...
« Отговор #12 -: Март 16, 2006, 16:25:36 pm »
Eleonor,

IBAN ще влезе официално в действие в България от 1 юни или 1 юли, ако не ме лъже паметта. в момента тече кампания по смяна на номерата на банковите сметки с IBAN номера. вероятно до 2-3 месеца ще може да се използва и у нас разплащането по този начин.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
На коя банкова сметка...
« Отговор #13 -: Март 16, 2006, 16:30:26 pm »
Е да де, IBAN нямаме още, но SWIFT със сигурност има, така че те са казали или едното или другото :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
На коя банкова сметка...
« Отговор #14 -: Март 16, 2006, 16:53:48 pm »
Moмичета IBAN влиза в България от 5 Юни 2006, като след това и до септември, ще има гратисен период - ще може да се работи и по-старата система. И сега можете да получите IBAN от вашите банки, но е рано да се ползва. Въвеждането му ще доведе до по-малко грешки в преводите и до по-бързото трансфериране, но едва ли ще е по-евтин превода, по скоро не :) Kогато се въведа IBAN ще се спре ползването на SWIFT. Сега се ползва само Swift, номер на сметка и име на титуляра получател, както и страната и името на банката. После IBAN-а ще включва всичко това.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
На коя банкова сметка...
« Отговор #15 -: Март 16, 2006, 17:13:30 pm »
Аз нали не разбирам от тази материя, та се чудя - какво общо има SWIFT с таксите за превод?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
На коя банкова сметка...
« Отговор #16 -: Март 16, 2006, 17:28:24 pm »
Всички валутни междубанкови преводи минават през SWIFT системата.
Един превод, за да стигне до получателя задължително минава и през банка кореспондент и това оскъпяава нещата. И кореспонднта взима комисионна и банката наредител. Дори и плащането да е между две банки в България, ако превода се получава по валутна сметка се намесва чужда банка кореспондент. Самия суифт не е свързан пряко с комисионната, така или иначе междубанковите валутни преводи си минават по СУИФТ.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
На коя банкова сметка...
« Отговор #17 -: Март 16, 2006, 17:33:21 pm »
Цитат на: Nina
Самия суифт не е свързан пряко с комисионната, така или иначе междубанковите валутни преводи си минават по СУИФТ.


Ами да, тогава защо са казали на Елеонор, че ако каже кода, таксата ще е минимална?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
На коя банкова сметка...
« Отговор #18 -: Март 16, 2006, 17:36:08 pm »
Предполагам, защото това е международна платежна система и ако отсрещната банка ползва услугите й, таксите са по-ниски, защото превода ще стане по-бързо и лесно.
Може и да греша, просто разсъждавам :D
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
На коя банкова сметка...
« Отговор #19 -: Март 16, 2006, 17:37:23 pm »
Ми нямам обяснение, аз мисля, че съм отлично запозната с това, но тя е в чужбина, знам ли пък там кой и колко компетентен и го е казал   :?