0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Lola2

Преждевременна менопауза
« -: Април 14, 2005, 11:23:11 am »
Здравейте!
Първо пожелавам на всички, посещаващи този форум успешно да решат проблемите си и да могат да се радват на хубави и здрави бебета, защото го заслужават!
Надявам се да ми помогнете с информация по моя проблем, защото тя е доста оскъдна. На 27 години съм, нямам деца, несемейна. За съжаление в момента, в който се почувствах готова да имам бебе, се оказа че това едва ли ще е възможно. От малко по-малко от година нямам менструация и гинеколозите определиха състоянието ми като преждевременна менопауза. В момента съм на хормонозаместителна терапия, но не съм се отказала напълно от надеждата си да имам дете. Има ли някой с подобен проблем и можете ли да ми помогнете със съвет към кой специалист да се насоча? Благодаря предварително.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Преждевременна менопауза
« Отговор #1 -: Април 14, 2005, 16:46:20 pm »
Лола, това е сериозна диагноза за млада жена. Как е поставена? От кой град си?


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Lola2

Преждевременна менопауза
« Отговор #2 -: Април 15, 2005, 08:45:17 am »
Живея във Варна, диагнозата ми е поставена от д-р Давидков от Варна и потвърдена от д-р Георги Стаменов от София.
Преждевременна менопауза
« Отговор #3 -: Април 15, 2005, 09:05:22 am »
Много неприятно! И какво казват те - дават ли надежди?
Матей - 1.04.2006 г
*

    Lola2

Преждевременна менопауза
« Отговор #4 -: Април 15, 2005, 09:22:56 am »
Шансовете да забременея по естествен начин към нула, но има единични случаи на забременели жени в менопауза, което донякъде ми дава основание да се надявам на чудо. Вариант е ин витро с донорска яйцеклетка, но все още не съм се решила да опитам. За това и пиша тук за да разбера дали има друг с подобен проблем и какво може да се предприеме. Наясно съм с шансовете си, но въпреки това надеждата умира последна.
Преждевременна менопауза
« Отговор #5 -: Април 15, 2005, 09:29:47 am »
Така е, наистина умира последна. Значи ти неможеш по никакъв начин да отделиш яйцеклетка? Никакви стимулации и пр. няма да помогнат, така ли? Това значи ли, че нямаш яйцеклетки?
Матей - 1.04.2006 г
Преждевременна менопауза
« Отговор #6 -: Април 15, 2005, 09:48:33 am »
Точно това се опитваме да постигнем сега, но малкото фуликули, които имам, не могат да достигнат нужната големина. И все пак ги има.
*

    Lali

  • *
  • 6277
  • Вярвам в чудесата!
Преждевременна менопауза
« Отговор #7 -: Април 15, 2005, 09:56:44 am »
Щом има малко, значи има надежда.
Преждевременна менопауза
« Отговор #8 -: Април 15, 2005, 09:58:55 am »
Значи все пак имаш някакви - това е добре! дано успеят да ги предизвикат да узреят и да се пукнат!
Матей - 1.04.2006 г
Преждевременна менопауза
« Отговор #9 -: Април 15, 2005, 10:08:35 am »
Благодаря!
Преждевременна менопауза
« Отговор #10 -: Април 15, 2005, 11:41:54 am »
Лола,дано да успееш,макар и с малко яйцеклетки.Но защо такава диагноза-много си млада още,как така?Казаха ли ти докторите от какво може да е?
Преждевременна менопауза
« Отговор #11 -: Април 15, 2005, 12:03:51 pm »
Вариантите са основно два - фамилна обремененост или силен стрес. В моя случай първия отпада. Колкото до стреса - кой в днешно време живее напълно спокойно? Но явно причините при мен следва да се търсят точно в начина на живот и напрежението. Никой не може да каже със сигурност обаче.
Преждевременна менопауза
« Отговор #12 -: Април 15, 2005, 12:51:45 pm »
Лола, аз съм със същата диагноза. Ако искаш, пиши ми на iccvesi.abv.bg
*

    Alexa

Преждевременна менопауза
« Отговор #13 -: Април 26, 2005, 10:18:45 am »
Здравей Лола!
Аз съм със същата диагноза, но разликата при мен е, че е и наследствено т.е. и майка ми и баба ми цикълът им е спрял на по 38-40 г. имах хормонални проблеми 1999 г. лекарите прецениха, че трябва да се направи лапароскопия, направихме я и от тогава ако не пия хормонални лекарства не ми идва (в годините разбрах, че не е трябвало да се прави лапароскопията). За дете и дума не можеше да става нещата се бяха объркали безвъзвратно. Преди 3 месеца попаднах на лекар в София който ми предложи вариант донорска яйцеклетка, да се оплоди а аз да износя плода. Това е за момента единственият вариант. Ако имаш питания и представлява интерес за теб бих споделила.
Желая ти успех.
Преждевременна менопауза
« Отговор #14 -: Април 26, 2005, 12:04:02 pm »
Здравей, Alexa! Имам питания и проявявам интерес. Удобно ли е да се свържа с теб и как може да стане това? Благодаря.
Преждевременна менопауза
« Отговор #15 -: Април 26, 2005, 12:05:06 pm »
Здравей Алекса!
Би ли казла нещо повече повъпроса за лапароскопията и защо не е трябвало да ти се прави? Мен също ме убеждават, че това е единственото решение в момента, но аз все още събирам мнения за и против.
Благодаря ти предварително.
*
Преждевременна менопауза
« Отговор #16 -: Април 26, 2005, 12:15:14 pm »
Цитат на: Lola
Здравей, Alexa! Имам питания и проявявам интерес. Удобно ли е да се свържа с теб и как може да стане това? Благодаря.



e-mail cveti_alex@abv.bg
*
Преждевременна менопауза
« Отговор #17 -: Април 26, 2005, 12:20:47 pm »
Цитат на: pkoprinkova
Здравей Алекса!
Би ли казла нещо повече повъпроса за лапароскопията и защо не е трябвало да ти се прави? Мен също ме убеждават, че това е единственото решение в момента, но аз все още събирам мнения за и против.
Благодаря ти предварително.


След лапароскопията ходих при безброй лекари, оказва се, че не е трябвало да се прави защото съм наследствено обременена, т.е. всички жени от страна на майка ми много рано навлизат в менопауза. Аз си имах проблем с функцията на яйчниците, не след лапарото където не са "работели", процедурата им е помогнала да "умрат" доста по-рано.
Всъщност лапарото го направих без никакви предварителни иследвани, нито хормонални, никакви лекарят буквално ме вкара в болница за 3 дни. Аз съм си виновна защото не се консултирах навремето и с друг ликар.
Преждевременна менопауза
« Отговор #18 -: Април 26, 2005, 13:07:19 pm »
Благодаря ти Алекса. Много съжалявам, че лекарите са постъпили така с тебе. Но не се обвинявай. Нали си отишла при тях за помощ. То ако можехме сами да си помогнем, нямаше да ходим на лекар. За съжаление у нас май трябва много да се внимава с лекарите и да не се бърза да се изпълнява всяко тяхно предписание без внимателно да се помисли и да се получи поне още едно мнение. Но това човек го разбира от горчив опит за съжаление.
Дано въпреки лекарите да успееш да си имаш бебче. Искрено ти го желая!
*
Преждевременна менопауза
« Отговор #19 -: Април 26, 2005, 13:10:32 pm »
Цитат на: pkoprinkova
Благодаря ти Алекса. Много съжалявам, че лекарите са постъпили така с тебе. Но не се обвинявай. Нали си отишла при тях за помощ. То ако можехме сами да си помогнем, нямаше да ходим на лекар. За съжаление у нас май трябва много да се внимава с лекарите и да не се бърза да се изпълнява всяко тяхно предписание без внимателно да се помисли и да се получи поне още едно мнение. Но това човек го разбира от горчив опит за съжаление.
Дано въпреки лекарите да успееш да си имаш бебче. Искрено ти го желая!


Благодаря за пожеланието!
Вярвам, че когато е писано ..... ще се похваля! Здраве и усмивки за всички от този сайт!
Очудена и объркана съм
« Отговор #20 -: Април 26, 2005, 13:34:23 pm »
Здравей, Алекса!
Благодаря ти че споделяш с нас проблема си и опита да го решиш.
Дано по-скоро се постигне мечтата ти за бебче!
Аз се замислих и притесних по отношение на това, което казваш за влиянието на лапарото - наистина ли така го обясняват и защо не са те предупредили? Къде прави лапаро?
При мен ситуацията е такава, че възнамерявам да направя лапаро май или юни. Стимулирана съм и до сега успявахме да докараме 3 яйцеклетки до трансфера, което си е малко.
Ако наистина лапарото ще ми повлияе като при теб, по-добре да не правя.
Моля те сподели или ако предпочиташ ще ти пиша на имейла.
Благодаря и успех желая.
Слава
*
Re: Очудена и объркана съм
« Отговор #21 -: Април 26, 2005, 14:00:16 pm »
Цитат на: slavva
Здравей, Алекса!
Благодаря ти че споделяш с нас проблема си и опита да го решиш.
Дано по-скоро се постигне мечтата ти за бебче!
Аз се замислих и притесних по отношение на това, което казваш за влиянието на лапарото - наистина ли така го обясняват и защо не са те предупредили? Къде прави лапаро?
При мен ситуацията е такава, че възнамерявам да направя лапаро май или юни. Стимулирана съм и до сега успявахме да докараме 3 яйцеклетки до трансфера, което си е малко.
Ако наистина лапарото ще ми повлияе като при теб, по-добре да не правя.
Моля те сподели или ако предпочиташ ще ти пиша на имейла.
Благодаря и успех желая.
Слава
(

Извинявай, че така съм те стреснала!!!
Моята лапароскопия беше преди 6 години и беше за диагностика, т.е. решили са да "помогнат" на яйчниците като ги обелят, но не е трябвало. По това което пишеш разбирам, че при теб лапарото ще е заради яйцеклетка?? или? инвитро?
Сестра ми ще ми е донор и при нея ще използват лапароскопия.
Не се притеснявай от самата лапароскопия, не е сложно и по принцип помага на много жени да забременеят или за по-точна диагностика, просто при мен се объркаха нещата.
Лапарото го правих в Медицинска акадевия при Новачков
Преждевременна менопауза
« Отговор #22 -: Април 26, 2005, 14:11:17 pm »
Алекса,
според мен ще й направят пункция за изваждането на яйцеклетките - много по-леко е от лапароскопия и е съвсем различно.
При мен лапарото ще е заедно с хистероскопия, защото до сега не съм правила а пък вече имам 3 неуспешни опита инвитро.
Търсим причината, която не е "видима".
*
Преждевременна менопауза
« Отговор #23 -: Април 26, 2005, 14:27:13 pm »
Цитат на: slavva
Алекса,
според мен ще й направят пункция за изваждането на яйцеклетките - много по-леко е от лапароскопия и е съвсем различно.
При мен лапарото ще е заедно с хистероскопия, защото до сега не съм правила а пък вече имам 3 неуспешни опита инвитро.
Търсим причината, която не е "видима".


Да така е, но пункцията ще е чрез лапароскопия.
*

    Gest

Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #24 -: Април 26, 2005, 16:19:08 pm »
Здравей Лола. Чувала съм за това заболяване от познат мой лекар, който се занимава с нетрадиционна медицина, въпреки, че е лекар по образование. Не искам да ти давам напразни надежди, но просто ще ти разкажа това което знам.
Случая беше аналогичен, като при Алекса - наследствена липса и ранно спиране на цикъла на около 25-26 годишно момиче. След лечение, /не знам какво е било в интерес на истината/. Момичето - вече жена /живееше в Израел, и сега пак си е там/, се оправи и има дете.
Ако не се лъжа се оказа, че проблема е в щитовидната или някаква друга жлеза.
Преждевременна менопауза
« Отговор #25 -: Април 27, 2005, 10:04:18 am »
Здравей! Аз също съм чувала за подобни случаи, за това и имам някаква надежда. Можеш ли да ми кажеш дали това момиче, което живее в Израел, се е лекувало при твоя познат лекар и ако да - възможно ли е да получа негови координати? В състоянието, в което се намирам, не мога да си позволя лукса да съм недоверчива към каквито и да било методи. Много благодаря, че сподели това, което знаеш. :)
*

    Anonymous

Преждевременна менопауза
« Отговор #26 -: Април 27, 2005, 10:51:49 am »
Доколкото знам, да при моя познат доктор се е излекувала, след доста дълго обикаляне по други доктори, които не са давали никакъв резултат.
За да не се получи, че правя реклама, ще те помоля да ми пишеш на мейла ozikani@lycos.com  за да ти дам координатите на доктора.
Много се надявам и на теб да помогне.
*
Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #27 -: Август 19, 2007, 21:50:03 pm »
ло аз съм в същото положение пих какво ли не и нищо но не се отказах да търся донорка
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #28 -: Август 19, 2007, 22:08:53 pm »
sali, извинявам се, ама темата е от 2005 година....
*
Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #29 -: Август 19, 2007, 22:21:05 pm »
ох извинявам се просто не обърнах внимание
Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #30 -: Август 22, 2007, 20:50:11 pm »
Здравейте!
Аз пуснах тази тема преди 2 години, благодаря на всички, които ми писаха. Искам да споделя огромната си радост, че имам бебе, и да кажа на всички в този форум да не губят никога вяра - чудеса се случват!
При мен чудото дойде след 2,5 години хормонозаместителна терапия - с Рисел и Дуфастон. И смяна на работата - помогна ми да не се вкопчвам отчаяно в мисълта за дете. Забременях по естествен път, имах известни проблеми по време на бременността, но сега се радвам на прекрасна дъщеря, за която се моля да е жива и здрава. Стискам палци на всички тук да решат проблемите си и да имат моя късмет!
*
Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #31 -: Октомври 12, 2007, 23:08:04 pm »
Лола, много се радвам за теб! :bighug:
Това си е истинско чудо! Господ да ви помага все така! Браво!
Вдъхваш ми кураж и надежда, макар че при мен е лоша функцията на единствения ми яйчник.
*
Re: Преждевременна менопауза
« Отговор #33 -: Октомври 27, 2007, 11:09:23 am »
лола благодаря ти че ни писа! това е много важно за нас! пожелавам и на теб и на дъщеричката ти много здраве и щастие! :balk_5: