0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Премахнаха ми полип от шийката и ....
« -: Ноември 01, 2006, 17:27:31 pm »
Сега се притеснявам дали нямам полипи и в матката!
Мензисът ми е болезнен обилен и с големи съсиреци.
Овулацията също ми е болезнена и ми се подува корема.
На 38г. съм. Изчетох всички теми във форума.
Правилно ли разбрах че само хистероскопия диагностицира точно.
Лекаря предлага абразио ако симптомите продължат, но пък аз прочетох, че ако полипа е фиброзен абразиото няма да го премахне (другия вид полип е мукозен - от лигавицата и абразио го премахва).
Моля ако някой е страдал подобно и желае да сподели мнения и впечатления. Вагиналех ехограф може ли точно да определи?
*
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #1 -: Ноември 01, 2006, 17:49:38 pm »
Аз мисля, че трябва да идеш при добър гинеколог с вагинален ултразвук да те прегледа първо. Моят полип в матката (0,5 см) се видя на вагинален ултразвук. Винаги съм била с обилен мензис и съсиреци. След изваждането му с хистероскопия, пак съм така. Овулацията не виждам как има отношение към полипа. Не е задължително като си имала полип на шийката, да имаш и на матката, според мен, но за свое спокойствие, иди на преглед най-напред с ултразвук. Ако се види нещо, но лекарят не е сигурен-тогава хистероскопия. По принцип е добре да се правят прегледи с вагинален ултразвук, колпоскопия и цитонамазка веднъж годишно.
Alexandra
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2006, 17:54:20 pm »
Благодаря ти Мари!
Щом са ти го премахнали и остават симптомите обилен м. и съсиреци на какво се дължат? Аз се надявах полипа да е бил виновен за тези синптоми!
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #3 -: Ноември 01, 2006, 18:08:37 pm »
И в тази връзка прочетох за 3D ехограф - има ли го във вагинален вариант и може ли да установявя полипи в матката? Къде в София има такъв ехограф и добър лекар диагностик?
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #4 -: Ноември 01, 2006, 21:49:08 pm »
3D има в Тина Киркова и при Щерев.
Моето мнение, че не е необходимо да те гледат на 3D. И най-вече важно е да е добър апарата, но е по-важно, кой гледа. 3D си е глезотия, за да си видиш бебчето на какво прилича  :lol:

lb2f
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #5 -: Ноември 01, 2006, 22:14:39 pm »
 Момичета съжалявам, че така се намесвам в темата ,но тук прочетох нещо което ме притесни.Моят м. обикновено е около 7дни.Не бих казала ,че е много обилен ,но първите 2 дни е изключително болезнен, дори ми се схващат краката и ако не пия аулин предпочитам да умра.Също така първите дни е с доста съсиреци.Досега не съм обръщала внимание на това мислех, че е нормално-съсиреците.Мислите ли, че трябва да отида на лекар за това ?? :?
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #6 -: Ноември 01, 2006, 22:17:13 pm »
Специлно питах д-р Владимиров по въпроса за съсиреците. Той ми обясни че това не е патология, че е нормално да се изхвърлят парченца лигавица.


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #7 -: Ноември 01, 2006, 22:33:41 pm »
  Благодаря Миники за отговора ,олекна ми, съжалявам за нахалството! :? :flower:
*
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #8 -: Ноември 01, 2006, 22:46:53 pm »
Обилният мензис е признак, че образуваш дебела маточна лигавица. Тя пък е дебеличка, когато тялото прави доста естрадиол. Високо ниво на естрадиол се свързва също и с хубава, искряща кожа на лицето, по-малко бръчки, целулит и т.н. Това е един много "женски" хормон. Така знам аз. Не съм лекар. Просто ви казвам каквото знам. И аз съм казвала на лекарката ми за съсиреците и тя нищо не ми е казвала притеснително. И все пак, да се върна към началото на темата, човек трябва да ходи на профилактични прегледи годишно. Полипите са си тумори. Доброкачествени, но все пак тумори. Трябва да се прави профилактика, за да сме спокойни!
Alexandra
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #9 -: Ноември 02, 2006, 09:46:22 am »
Благодаря на всички момичета, които се отзоваха по темата!

Това че съсиреците не са патология е малко успокоително, и аз не съм чула лекар да го вземе на сериозно, но според мен не е съвсем нормално. Така мисля, т.к. при мен тези съсиреци се появиха през последните няколко години - ще се радвам да не съм права, но все пак са много неприятни и предпочитам да има лечение за тях.
Ще изчакам няколко месеца да видя как ми е цикъла след полилектомията и ще отида на ендовагинален ехограф.

Радвам се че открих този прекрасен сайт и ставам сериозен потребител!
Искрено желая на всички момичета здраве и много бебчета!
*
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #10 -: Ноември 02, 2006, 10:35:59 am »
Алфа-бета, моля те да се присъединиш към протеста ни на 5.11.2006 срещу орязването на бюджета за репродуктивно здраве от Касата. Имаме нужда от подкрепа! Важно е всички хора в репродуктивна възраст в България да знаят, че ако природата ги е ощетила по някакъв начин, че ако имат здравословен проблем, то държавата се интересува от това и иска да помогне, за да има повече български деца в тази страна! Много инфо ще намериш в която и да е тема "Акция Буркан" из форумите. Ако не можеш да присъстваш физически, моля те, подкрепи ни с и-мейл до касата и копие до контролния адрес.
Поздрави,
Мари
Alexandra
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #11 -: Ноември 02, 2006, 12:46:45 pm »
Мари, с удоволствие ще го направя, може би чрез е-мейл.
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #12 -: Ноември 03, 2006, 19:39:52 pm »
Здравейте момичета!

 Аз също съм с полип,но моя е в матката. Незнайно защо лекарите го наричат мозайка. От скоро ходя при д-р Попов. Направи ми биопсия за полипа и сега си чакам резултатите. В зависимост от това какво ще покаже биопсията (злокач. или доброкач.) ще реши как да го махнем.
Съветвам всички с такъв проблем да се следят по-често и да пускат нужните изследвания.

Лека вечер на всички  :)
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #13 -: Ноември 04, 2006, 19:31:12 pm »
kriska, а как точно то го диагностицира - с ехограф или хистероскопия? И как ти взе биопсия - чела съм че с хистероскопия се диагностицира и веднага се маха - иначе какъв е смисъла такава скъпа и неприятна манипулация и под упойка да се прави 2 пъти?
Ако искаш сподели!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #14 -: Ноември 04, 2006, 22:53:16 pm »
kriska, а как точно то го диагностицира - с ехограф или хистероскопия? И как ти взе биопсия - чела съм че с хистероскопия се диагностицира и веднага се маха - иначе какъв е смисъла такава скъпа и неприятна манипулация и под упойка да се прави 2 пъти?
Ако искаш сподели!

Здравей Алфа Бета,
Полипа ми го видя с колпоскоп а не с ехограф. Колкото до биопсията беше без упойка и не болеше. Просто неприятно чувство. Питай каквото те интересува друго. А иначе премехването на полипа зависи от резултата който ще покаже на биопсията.

Успех и разказвай как вървят при тебе нещата!
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #15 -: Ноември 05, 2006, 12:34:33 pm »
Учудвам се как се манипулира в кухината на матката без упойка - много страшно ми звучи, не знам как си го изтърпяла!  :(
Аз като поисках да знам дали нямам полипи и в матката ми отговори, че може да ми направи абразио ако искам (!!!!), но това значи работа на сляпо, може и да нямам, защо тогава да ми прави кюретаж!
Изчетох сума ти форуми и много страдащи като нас пишат че се прави хистероскопия с упойка, при което се вижда и оперира ако има нещо!
*

    велена

Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #16 -: Ноември 07, 2006, 07:20:49 am »
Алфа-бета,извинявам се,че се намесвам в темата ти,но исках пак да задам въпрос,свързан с хистероскопията...
Като евентуален риск при процедурата се посочва,че е възможно в кръвообръщението да навлезе газ или течност,които се използват при манипулацията...Това до какви усложнения води?Зная,че рядко се случва,но все пак...
А относно съсиреците съм чела,че е нормално,но има значение,дали те се изхвърлят много,накъсани на по-малки части, или малко,но с големи размери...За обясненията нямам никакъв спомен... :(
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #17 -: Ноември 07, 2006, 11:18:11 am »
Велена, не се извинявай, радвам се че пишеш, защото това очаквам - всеки като сподели по нещо и така си помагаме!
Не са ми правили хистероскопия а само съм чела за този метод. Това което написа ти като евентуален страничен ефект не го знаех. Може би трябва да обясни някой лекар или по-запознат.
За съсиреците - да, при мен са с големи размери (примерно 2х5 см.) за 5-6 часа 2-3 и придружени с голямо количество ярко червена кръв - затова съм притеснена и не го смятам за нормално.
Моля ако някой желае да сподели по горенаписаното!
Желая на всички момичета здраве!
*
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #18 -: Ноември 07, 2006, 17:27:22 pm »
Момичета, аз преживях хистероскопия в МД-София мин. година. Винги съм имала нормален и не особено болезнен цикъл. Това обаче се беше променило през последните месеци преди да ми открият полипа,дори веднъж го докарах и до кръвоизлив. Няколко лекаря не успяха да видят на ехограф полипа, въпреки че беше огромен. Имам си снимка за доказателство. Така че внимавайте про кого ходите. Преди години са ми махали полип и с абразио, така че въз основа на опита с двете процедури твърдо препоръчвам хистероскопията. При мен най-сериозния страничен ефект беше главобола в резултат на спиналната упойка. Но манипулацията може да се направи и с пълна упойка, а освен това през август тази година отново ми поставяха спинална упойка и нямаше никакъв проблем.При мен хистероскопията имаше още един ефект: в следващия месец забременях :D. Така че ако имате полипи, не отлагайте тяхното премахване.


Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #19 -: Ноември 07, 2006, 18:03:11 pm »
Габи, поздравявям те за хубавите събития!  :)
Твоя случай прилича на моя! Писах ти лично съобщение, благодаря ти предварително ако желаеш да ми отговориш!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #20 -: Ноември 08, 2006, 18:45:22 pm »
Учудвам се как се манипулира в кухината на матката без упойка - много страшно ми звучи, не знам как си го изтърпяла!  :(

 :) Искам само да знаеш че не е толкова страшно! Неприятно е, но става много бързо. По-мъчително е чакането на резултатите. От моята биопсия минаха 15 дена и още не е готова....

Пиши ми  като разбереш как се развиват при теб нещата
 Успех
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #21 -: Ноември 08, 2006, 22:46:10 pm »
Криска, и аз в момента чакам за резултата от хистологичното изследване на полипа, казаха ми най-рано след 10 работни дни - но подозирам че минават доста повече. Страх ме е!  :(
По-добре да не знам един хубав резултат отколкото да знам лош резултат!
Ще пиша как и какво се случва при мен!
Успех и здраве желая на всички!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #22 -: Ноември 10, 2006, 21:28:44 pm »
Здрасти Алфа Бетичка,

аз чакам вече 18 ден и никакви резултати. чакането е най-гадното от всичко.Стискам ти много палци всичко да е наред  :balk_103:
Във вторник съм на контролен секрет и се надявам като отида да си получа резултати най-накрая.

Ще чакам да се похвалиш,
а до тогава много  :balk_48:
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #23 -: Ноември 11, 2006, 11:46:25 am »
Привет Криска!

Стискам ти палци всичко да е О'К с твоя резултат!
При мен май не всичко е наред  :( , засега още не съм говорила лично с лекаря, но разбрах по телефон че "хистологията ми е 2 степен", не знам какво значи и какво ми предстои, но възможен вариант е конизация.
Ох! Много ме е страх! Много ме страх - но не за мен!  :(
Ще пиша. Пиши ми и ти. Успех мила! Ще се борим!
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #24 -: Ноември 11, 2006, 12:14:39 pm »
Здрасти Алфичка!

Не се претиснявай защото в крайна сметка това са неща които не зависят от нас,нито можем да променим!Можем само да продължаваме да се борим и докато е време да се отървем от тези полипи. Доколкото знам 2-ра степен е нормално.След 3-та степен вече било опасно. Искам да мислиш позитивно и да знаеш че всичко ще бъде наред!!!  :bighug:
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #25 -: Ноември 11, 2006, 12:45:06 pm »
Като разбера повече подробности ще пиша!
Обаче, от много четене в интернет разбрах:
Значи хистология 2 степен (на полипа който са махнали) било съвсем различно от цитонамазка 2 група, което е нормално за раждали жени.
Хистология 2 ст. (май го наричат дисплазия) е предраково състояние - преканцероза (4 степен е вече истински рак), т.е. засега са само повърхностни клетки - дано да не греша.
А бе ... още малко и   :cry: май мога да се явя и да взема някой изпит по медицина!
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #26 -: Ноември 17, 2006, 13:53:22 pm »
И ..... за мое съжаление следва конизация!  :( :(
И то при положение че никога не съм имала повече от ПАП 2!
Това е! Лошото идва от веднъж! Трябва да се изрязва - категоричен е доктора!

Мили момичета - ходете редовно на 6 месеца на гинеколог!
Ако има нещо то се хваща веднага с цитонамазката или се вижда даже с просто око! Няма шега! Досега си мислех, че това са неща, които се случват на другите - но не е така!

Успех, здраве и много бебета на тези които ги желаят!
 :goodluck:


*

    didi_788

  • **
  • 64
  • Няма невъзможни неща..винаги има решение
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #27 -: Ноември 24, 2006, 13:27:34 pm »
Здравей;Алфа Бета!Дано да съм ти полезна с информацията ;която имам.Тази година на 01.04. ми откриха два маточни-ендометриални полипа.Щяхме да правим поредната инсеминация но я отложиха заради полипите.Досега в предишната клиника не ми ги бяха открили.Наистина ги премахнаха чрез хистероскопия на 26.05. тази година.Бях с епидурална анестезия.Всичко мина добре и бързо се възстанових.Трябваше след това да починем около 1-2 ;за да се възстанови лигавицата на матката.Едва тогава направихме инсеминацията-на 14.07.06г.Абразиото не го препоръчват-при мен стана чрез вакуум;защото след това трябва да чакаш поне 5-6 месеца.Аз нямах кой знае какви симптоми-само прокървяване в средата на цикъла около14-15 ден..и си мислеха гинекол.;че е бурна овулация а се оказаха полипи.Отговорът ми е да-само чрез хистероскопия се премахват полипите.Късме ти желая!питай ;ще ти помогна каквото съм преживяла! :)
didi_788
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #28 -: Ноември 25, 2006, 17:25:35 pm »
Привет Диди!
Радвам се че споделяш с мен и всички останали какво си преживяла - това е полезно и това е идеята на форумите - взаимопомощ чрез осведомяване - няма нищо по-страшно от невежеството!
Преди месец имах страшно много въпроси и дори пусках теми за полипи и  в dir но не получих задоволителна информация!
Сега вече ми предстои конизация на шийката, защото резултата от хистологията на полипа е CIN2. Хирурга ще направи и абразио на матката и материала също ще се изследва хистологично - предполагам че ако има полипи в матката ще ги премахне.
Аз съм вече раждала и на повечко години и може би затова не ми прилагат щадящо лечение а по - сигурно!
Желая Ви здраве, редовни прегледи и много бебета!
 :goodluck:
Ще пиша пак мили момичета и ще разказвам какво съм научила и преживяла!
*

    didi_788

  • **
  • 64
  • Няма невъзможни неща..винаги има решение
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #29 -: Ноември 25, 2006, 18:46:00 pm »
 :(Съжалявам ;миличка ;че ти предстои такава манипулация!Стискам ти палци всичко да мине добре!Пиши ни как си !Радвам се ;че имаш детенце!Дай-боже и ние да успеем!
didi_788
*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #30 -: Ноември 29, 2006, 07:23:06 am »
Алфичка пожелавам ти успех!  :balk_602:

Стискам палци всичко да бъде наред и сме с теб!
 :bighug:
Re: и .... моята конизация
« Отговор #31 -: Декември 12, 2006, 15:12:03 pm »
                     МОЯТА КОНИЗАЦИЯ

След много дни късане на нерви в очакване на операцията и страх от всички неизвестни, които ми предстоят, ето какво преживях:

Отивам в болницата рано сутринта (по документи съм приета 3 дни по-рано и са ми направени всички необходими за операция изследвания), гладна, жадна и тоалирана, всички наставления на акушерката са изпълнени.
Отново чакам да ме извикат, ... чак в 13.10 идва моят ред, от нерви и притеснение вече съм изтръпнала и ми е все едно какво ще става, сестрата ме води по стълбите на горния етаж към операционната и едвам усещам ... движа се на автопилот и сякаш се наблюдавам отстрани.
Взимат ми и чехлите, слагат ми зелена шапка на главата, лягам на масата, абукад в едната ръка, минитор на пръста, маншет за кръвното на другата ръка, мажат ме с нещо което щипе, доктора пуска някаква шега, която изобщо не ми стига до съзнанието. Маска на устата - казват ми да дишам (не знам какво е), поглеждам към часовник на стената - 13.17, чувам думата "фентанил" и после - събуждам се като след дълбок сън, чувам гласове, усещам все по-силна болка ниско долу в корема като контракции при раждане, возят ме и ме пренасят на леглото в стаята ми, усещам и силен студ. Сестрите са много мили, завиват ме с още едно одеяло. Поисквам си телефона от момичето на съседното легло - часът е 13.58.
Боли .... все по-силно. Банката изтече. 2 часа без течности и храна, унасям се, пак се събуждам, продължава да боли.
Минали са вече повече от 2 часа, изпивам 1 литър сок от ананас.
Бият ми аналгин за болката и няма особен ефект. Боли ме много, но усещам и някакво облекчение.
Влагалището е силно тампонирано, за да се спре кървенето. Тампона е толкова голям, че ми притиска уретрата и не мога да се изпишкам. Слагат ми катетър - много трудно с много болка. Цяла нощ ме боли вече и от катетъра.
На сутринта - преглед. Всичко е много болезнено, нещата изглеждат нормално, доктора вади тампонадата - само най-вътрешната част е алено червена, не кърви, махат катетъра, моменти на облекчение, остават само болките от контракция.
Лежа, боли ме, няма да ме изпишат, оставам за уикенда. Чувствам се така, сякаш съм родила (по състоянието на тялото).
Аналгин за трети път и по-късно болките спират - след цели 24 часа ( а родих със същите болки за само 4 часа).
Почвам да пия и антибиотик. Уикенда минава бързо с много спане и лежане.
Понеделник - визитация .... и ме изписват.
Сега ... лежане на топло и много пазене от тежести и претоварване.
Очакване на резултатите от хистологията. През главата ми минават най-различни мисли, но ще се боря.

*

    !!!

  • *****
  • 1495
  • Най стимулиращият дар? Надеждата
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #32 -: Декември 12, 2006, 19:30:32 pm »
Алфичка съжалявам за това което си преживяла  :bighug:
Пожелавам ти скорошно възстановяване и положителни резултати!
*

    baracuda

  • *****
  • 5348
  • Най-голямото щастие?Да бъдеш полезен!
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #33 -: Декември 12, 2006, 19:40:00 pm »
 :heartbeat:Мила Алфичка,желая ти бързо възстановяване! :bighug:
*
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #34 -: Декември 14, 2006, 13:26:25 pm »
Хайде и аз да се включа
Първо здравейте  :)  за поредден път благославям създателите на Интернет и форумите  :balk_80:Ако не бях открила тоя форум, щях да откача от притеснения, казвам ви.
На 12. 12 при профилактичен преглед при гинеколог ми откриха полип на шийката на матката.Доктора каза, че не бил малък и е редно да се махне колкото може по-скоро.Понеже съм ужасна бъзла, реших че още не следващия ден влизам в болница, защото иначе не знам дали щях да се реша изобщо на тая "героична" стъпка.
Прибрах се у нас и първата ми работа беше да седна на компютъра, пуснах в търсачката "полипи" и попаднах на тоя форум.
Тук искам да благодаря на alpha_beta за обстойната информация и морална подкрепа. :)Естествено, нейните успокоителни слова не бяха достатъчни да се заличи страхът ми, но в такъв момент човек има нужда и то голяма(!) от тях.
Приеха ме вчера сутринта в АГО.Докторът ме прие почти веднага с постъпването в отделението, прегледа ме и каза, че пристъпва към действие, което меко казано ме ужаси.Не помня дали споменах, че съм ужасно, ама ужасно страхлива.
Процедурата трая около 5 минути - с прегледа, поставяне на упойката и премахването на полипа.
НЕ БОЛИ!!!
Честен кръст, не съм усетила нищо.Имах леко кървене след това и съвсем лека болка, която усещам и днес.На днешната визитация ме изписаха и сега започва чакането. :( :(
Стискайте палци изследванията от биопсията да са в норма.
Искам да кажа още, че до това състояние се докарах поради страх от прегледи, не бях ходила на гинеколог от 3-4 години.През последните няколко месеца, цикъпът ми беше станал по-обилен, което не е типично за мен, винаги е бил около 3 дни и с много оскъдно течение.
Та, да не се отплесвам повече, исках само да кажа - момичета, ходете редовно на прегледи!Такива гадости колкото по-рано се открият, толкова по-добре и за нас.
Още веднъж искам да изкажа най-най-сърдечни благодарности  специално на алфа_бета, както и на всички, които са дали информация в тази тема.Безценна се оказа тя за мен в тоя момент!
Обичам ви и стискам палци на всички, дано лошото остане в старата година, а догодина тук да чета само за здрави майчета и живи и здрави бебоци!!! :)
Re: Премахнаха ми полип от шийката и ....
« Отговор #35 -: Декември 14, 2006, 16:52:57 pm »
Благодаря най-сърдечно на всички момичета от форума, които ми оказаха ценна подкрепа! 
Благодаря и на Пипи че ме "заприказва", с нея имаме сходни проблеми!
Много се радвам че мога да бъда полезна някому с информация относно моите преживявания!
Стискам палци всички очаквани резултати от хистологии и тем подобни да бъдат перфектни!
Необходима е обаче редовна профилактика.
И аз като Пипи от несериозност обаче (не от страх) не ходих 2г. на гинеколог - и .... честито - имате си полип.

И после открих този прекрасен форум?

Пожелавам на всички ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ и НОВА 2007г. С МНООГО ЗДРАВИ БЕБЕТА И РАДОСТНИ МАМИ!
 :bighug:            :balk_21: