0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Сдружение Зачатие организира хубав и мащабен коледен празник на 18.12, с повече медийно отразяване и позитивна кампания. Надяваме се, да стане такъв с помощта на всички вас.

Празникът ще започне с официална част - награждаване на журналистите, които са отразили през годината най-обективно проблемите на хората с инфертилитет, връчване на благодарствена грамота, плакет/статуетка или каквото решим. Обмисляме да прожектираме кадри от репортажа, статията, интервюто, радиоклипа и т.н., за които съответните журналисти или медии получават нашата благодарност.
Може като тема на вечерта да измислим например: "Зачатие благодари". Тук се надяваме и на вашата активност, за да ни помогнете да изберем най-добрия слоган.

Моля, в тази тема давайте вашите предложения за номинации. Важно е какво на вас ви е направило положително впечатление, коя статия или репортаж са ви били полезни и информативни, кой от журналистите ви е докоснал силно и ви е развълнувал. Може да номинирате както медия, така и конкретен журналист. Ще ни бъде много полезно, ако приложите и линк към номинацията си, който да сочи към статия или емисия. Ако това е невъзможно, опишете с няколко думи материала.

Номинациите ще са само за позитивни и информативни новини ;)
На 15 ноември ще направим анкета с вашите номинации, за да може да гласувате за Номинация на пациентите.
Благодарим за съдействието!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Номинирам екипа на  предаването "Референдум" по БНТ - Трябва ли да има възрастови ограничения при оплождане ин витро? - 18.05.10 г.
Темата бе отразена много обективно и компетентно.
*
Боряна Гидикова с филма "Ин витро". Най-доброто по темата според мен, което е излъчвано досега.
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=871&Itemid=31
*

    Zai

  • ****
  • 955
  • Вкъщи сме вече 4 заека!
Публикацията в сп. Бела за мъжкия стерилитет - http://www.bela.bg/index2.php?page=inner_page&page_id=5&article_id=1000534&sub_page=1
http://www.bela.bg/?page=inner_page&page_id=5&article_id=1000551&sub_page=1

Нали се включват и печатни медии?
« Последна редакция: Ноември 03, 2010, 16:00:11 pm от Zai »

 
Спермограма - задължително с морфология по Крюгер и САМО в клиника по репродуктивна медицина!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Нали се включват и печатни медии?
Разбира се, дори радиопредавания са включени.
Всичко, което е медия :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
"Тройка на разсмъване".
Дава глас и подпомага  :)
http://www.ekrana.info/troyka-na-razsamvane-podari-in-vitro.html


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Мира Добрева с филма и “От другата страна на Луната”,за сурогатното майчинство, но както винаги съм скарана с линковете, пък и на гутъл не ми излезна.
Може и Нова Телевизия, за това че излъчи филма и винаги е правила репортажи.
Номинирам екипа на  предаването "Референдум" по БНТ - Трябва ли да има възрастови ограничения при оплождане ин витро? - 18.05.10 г.
Темата бе отразена много обективно и компетентно.
Аз подкрепям тази номинация. За мен това беше най-сериозната дискусия, която съм гледала до момента на тема ин витро.
*
Аз искам да номинирам екипите на списание "Жената днес" и списание "Мама". Винаги са отразявали адекватно и емоционално нашите събития и проблеми и са дългогодишни медийни партньори на Деня на репродуктивното здраве.
*
Публикацията в сп. Бела за мъжкия стерилитет - http://www.bela.bg/index2.php?page=inner_page&page_id=5&article_id=1000534&sub_page=1
http://www.bela.bg/?page=inner_page&page_id=5&article_id=1000551&sub_page=1

Нали се включват и печатни медии?

Да, подкрепям и аз, журналистката се казва Мира, писала е доста статии за нас, много коректно и адекватно отразяване на проблема :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Номинирам "Това го знае всяко хлапе" на бТВ заради седмицата на инвитрото.
Цяла седмица, цяла България имаше възможноста да чува за проблемите с които се сблъскват семействата с репродуктивни проблеми в едно от най-гледаните предавания (поне според мен). Изключително позитивна и емоционална кампания.
(малко по късно ще сложа линк)

Това ми е другият фаворит.
Номинирам екипа на  предаването "Референдум" по БНТ - Трябва ли да има възрастови ограничения при оплождане ин витро? - 18.05.10 г.
Темата бе отразена много обективно и компетентно.




« Последна редакция: Ноември 03, 2010, 18:19:11 pm от Lisko »
 Номинирам "Тройка на разсъмване" и с двете си ръце.
*
"Шоуто на Слави" на 15.12.2008 г. което нагря обществото и допринесе до известна степен за постановяването на ЦФАР със заповед на МЗ броени дни по-късно.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1048
« Последна редакция: Ноември 03, 2010, 19:43:23 pm от cygnus »
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
"Шоуто на Слави" на 15.12.2008 г. което нагря обществото и допринесе до известна степен за постановяването на ЦФАР със заповед на МЗ броени дни по-късно.

И от мен глас за "Шоуто на Слави" на 15.12.2008 г.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*

    mira_mimi

  • *****
  • 1375
  • И третото столче се запълни! Ще довавяме и 4-то!
Номинирам предаването "Търси се" с участието на д-р Стаменов
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
"Шоуто на Слави" на 15.12.2008 г. което нагря обществото и допринесе до известна степен за постановяването на ЦФАР със заповед на МЗ броени дни по-късно.

И от мен глас за "Шоуто на Слави" на 15.12.2008 г.
И от мен.
Фаворити са ми Боряна Гидикова и "Референдум", но как да избера?! Едното въздейства е емоция, другото с обективност... И писмените медии заслужават, заради тяхната последователност... Жалко, че наградата ще е само една. :)

Предлагам да добавим и "Денят е прекрасен", защото се опитват да са в час с темата и поне номинация заслужават.


Жалко, че няма да има "малинка"  :wink:

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
"Шоуто на Слави" на 15.12.2008 г. което нагря обществото и допринесе до известна степен за постановяването на ЦФАР със заповед на МЗ броени дни по-късно.

И от мен глас за "Шоуто на Слави" на 15.12.2008 г.
И от мен.
И аз.
По слънчевата страна на улицата
Номинирам екипа на  предаването "Референдум" по БНТ - Трябва ли да има възрастови ограничения при оплождане ин витро? - 18.05.10 г.
Темата бе отразена много обективно и компетентно.
Аз подкрепям тази номинация. За мен това беше най-сериозната дискусия, която съм гледала до момента на тема ин витро.
Това е и моят фаворит.

Освен това  :wink:

Предлагам да добавим и "Денят е прекрасен", защото се опитват да са в час с темата и поне номинация заслужават.
Много са ми лигави...но поне опитват и поне номинация заслужават :)

Предлагам за номинация и "Сутрешния екипаж" на радио Енджой за кампанията "Имам шанс да се родя"
Не го намерих в сайта им, може и да са го свалили вече, но тук все още го има :wink:
http://www.ivf.bg/
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Жалко, че наградата ще е само една. :)
Няма да е само една, ще има повече награди, но само една ще е наградата на публиката/пациентите. Така че си номинирайте колкото искате :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    Pipi_M

  • **
  • 148
  • Няма невъзможни неща!
Гласувам за "Шоуто на Слави" от 15.12.2008г :)
*
Гласувам за "Шоуто на Слави" от 15.12.2008г :)
Moмичета, после ще трябва да го направите пак в анкетата като се пусне - да напомня.
*
1. Филма на Боряна Гидикова по БТВ
2."Референдум" по БНТ
3. Шоуто на Слави по БТВ
4. Тройка на разсъмване по радио /не знам кое/
5. Това го знае всяко хлапе по БТВ
6. Списания Жената днес, Мама и Бела
7. филма на Мира Добрева по Нова ако не се лъжа
8. Денят е прекрасен по БТВ

Ако трябват линкове ще потърся.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Наде, май с линкове е по-доре и по-лесно:)

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
номинирам Мария Чипилева, журналист от вестник Стандарт (доскоро) за цялостно отразяване на проблемите на пациентите със стерилитет и дейността на сдружение "Зачатие".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Nataly*

  • *****
  • 2785
  • Няма несбъднати мечти. Има изоставени желания!
"Шоуто на Слави" на 15.12.2008 г. което нагря обществото и допринесе до известна степен за постановяването на ЦФАР със заповед на МЗ броени дни по-късно.

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=1048

Подкрепям.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
номинирам Мария Чипилева, журналист от вестник Стандарт (доскоро) за цялостно отразяване на проблемите на пациентите със стерилитет и дейността на сдружение "Зачатие".
Подкрепям! Тя единствена се осмели от всички журналисти, присъствали на заседанието на здравната комисия, да напише за скандала Ин виво:
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?article=258561
Оттам после се завъртя цялата въртележка.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
номинирам Мария Чипилева, журналист от вестник Стандарт (доскоро) за цялостно отразяване на проблемите на пациентите със стерилитет и дейността на сдружение "Зачатие".
Подкрепям! Тя единствена се осмели от всички журналисти, присъствали на заседанието на здравната комисия, да напише за скандала Ин виво:
http://paper.standartnews.com/bg/article.php?article=258561
Оттам после се завъртя цялата въртележка.
Подкрепям и аз!

П.П. Анко, а дали не е удачно да се гласува в две категории за награда на пациентите - електронна и печатна медия?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Мислех си и аз за това :)
Хубава идея :D


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde

П.П. Анко, а дали не е удачно да се гласува в две категории за награда на пациентите - електронна и печатна медия?

Да, много са различни и трудно се съпоставят в една категория.
Електронните са по-"шумни" :wink: и печелят при вложени много по-малко усилия. Да дадем шанс на писменото слово! :D

На теория и практика, животът е едно. В действителност - съвсем друго.
*
Re: Помогнете на Зачатие, като направите номи
« Отговор #30 -: Ноември 05, 2010, 07:45:12 am »
Ако питате мен, би трябвало Слави да е печелившият, защото вдигна достатъчно шум и даде гласност, да се създаде фонд АРТ. Не, че нямаше да се създаде, но де факто той най много  до пренесе /от медиите/ и е реално за хората с репродуктивни проблеми.
Не подценявам труда на дългогодишнотрудещите се журналисти в нашата област, но ако някой има осезаем принос в нещо то това е, писах по горе.
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 07:47:30 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Аз мисля също, ако е възможно, да се отделят награди в различни категории. Като се върнах назад във времето, се оказа, че все пак има много хора, които са направили по нещо добро за нас и заслужават номинация за това. Както, разбира се, има и хора с номинация за най-голяма вреда, нанесена на хората с репрудуктивни проблеми. Моите фоворити за положителна номинация са:
1. Шоуто на "Слави" на БТВ
2. "Референдум" на БНТ
3. "Тройка на разсъмване" на радио "Витоша"
Разбира се, ще гласувам и после в анкетата.
« Последна редакция: Ноември 05, 2010, 09:15:32 am от du6ka »

*
Най-силно лично впечатление (които са ме впечатлили мен лично) са Шоуто на Слави от 15.12.2008, както и статия на няколко страници в "Жената днес" преди...  :oops: 3-4 години мисля. На корицата беше Глория, вътре имаше статия на Мели, както и историята на Дони. Пазя си го Разград. Ще гласувам за тях в анкетата.
*
Re: Помогнете на Зачатие, като направите номи
« Отговор #33 -: Ноември 05, 2010, 11:08:49 am »
На мен също голямо впечатление ми направи "Шоуто на Слави" спомням си как гледах предаването ми направи голямо впечатление, мисля и на доста хора в страната ни.
Другото което ми направи голямо впечатление беше "Референдум" веднага след раждането на възрастната дама от Русе.Много добро предаване, отрази доста ясно позициите както на лекари така и на пациенти, с много гледни точки беше.
От печатните не мога да кажа, много рядко чета вестници и списания.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Искам само да отбележа, че всъщност ние направихме "Шоуто на Слави". Без протеста с бебешките колички, шоуто нямаше да се получи толкова добре.
Така че - браво на нас :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Референдум по БНТ
Това го знае всяко хлапе по Бтв
*

    Vali :)

  • *****
  • 1376
  • Вярата и надеждата винаги са с мен!
А ще има ли номинации за медиина ли4ност от  тук или другаде?
Имам в предвид /поне според мен/ Ирина,Стефи,Радина,Ани и др.


Д-р Стаменов,обичаме ви!
*
Не, не сме предвидили да има такава номинация :wink:
*
А защо не предвидите скъпи дами???
Аз например (особено в качеството ми на човек от провинцията) високо оценявам вашите безкрайни усилия, старание, интелектуален труд..........!!!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



*
Аз подкрепям номинацията за Рефендум - страхотно предаване стана, а Джам беше във вихъра си. Всяка нейна дума беше право в целта.
Също номинирам и Вяра Илиева -Касси за публикациите й в списание "Мама". Изцяло нейна заслуга са.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)

Също номинирам и Вяра Илиева -Касси за публикациите й в списание "Мама". Изцяло нейна заслуга са.


Напълно подкепям:)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
"Референдум" Канал 1

"Това го знае всяко хлапе" Бтв

Вяра Илиева - Касси сп."Мама"
 
Димитър Павлов- радио и тв водещ,
неведнъж е демострирал отношеието си към
"Зачатие" и хората с репродуктивни проблеми!
 
Боряна Гидикова за филма "Ин Витро"


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
И още един глас са Каси!!


МОМИЧЕТА, НЕ ПРОПУСКАЙТЕ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИЯ ПРЕГЛЕД НА МЛЕЧНАТА ЖЛЕЗА, НАПОМНЯЙТЕ НА БЛИЗКИ И ПРИЯТЕЛКИ!!! http://www.mamolog.info/profilaktika
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Гласуването започна, заповядайте:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44156


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde