0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кога най-рано на гинеколог?
« -: Февруари 08, 2013, 20:27:46 pm »
Здравейте!
Предварително се извинявам-предполагам,че има вече такава тема :oops:
Последният ми цикъл беше на 10.01.Направих си два теста за бременност-и двата положителни.Знам,че още е рано да се види нещо,но ме притесняват тези подръпвания в областта на матката и яйчниците,които продължават вече седмица(не са постоянни).Кога най-рано мога да отида на преглед,за да видя дали всичко е наред  :(
Re: Кога най-рано на гинеколог?
« Отговор #1 -: Февруари 08, 2013, 21:53:57 pm »
sisska_69 , много зависи от апаратурата на лекаря. При добра апаратура и кадърен лекар може и при закъснение от няколко дни да се види плоден сак.
Но за по-сигурно може да изчакаш поне седмица.
Ето това е темата на бременните ни потебителки, къде може да питаш за подробности.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49212.msg988104#new
Спермограма се прави само в клиника по стерилитет от ембриолог!
Между традиционното АГ и специалист по стерилитет има голяма разлика, не я пренебрегвайте!

Re: Кога най-рано на гинеколог?
« Отговор #2 -: Февруари 08, 2013, 22:50:56 pm »
Здравей, sisska_69!
Препоръчително е първият преглед при акушер-гинеколог да се насрочи поне една седмица след закъснението на месечния цикъл, което е 5-та гестационна седмица.  В  този период на бременността в повечето случаи ултразвуково може да се види т.нар. плоден сак, но самият ембрион и неговият сърдечен ритъм все още не могат да бъдат регистрирани.
Re: Кога най-рано на гинеколог?
« Отговор #3 -: Февруари 09, 2013, 10:25:46 am »
Благодаря ви,момичета  :)
Re: Кога най-рано на гинеколог?
« Отговор #4 -: Май 18, 2013, 18:06:42 pm »
Здравейте!
Предварително се извинявам-предполагам,че има вече такава тема :oops:
Последният ми цикъл беше на 10.01.Направих си два теста за бременност-и двата положителни.Знам,че още е рано да се види нещо,но ме притесняват тези подръпвания в областта на матката и яйчниците,които продължават вече седмица(не са постоянни).Кога най-рано мога да отида на преглед,за да видя дали всичко е наред  :(
Здравей!
Как са нещата при теб?