0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #980 -: Октомври 23, 2011, 18:46:42 pm »
Може би е добре да захраниш само с плодове да усети естествения вкус и ако не ги харесва тогава да търсиш варианти за подслаждане.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #981 -: Октомври 23, 2011, 20:01:54 pm »
 Да, така ще направя. Благодаря!
 Четох препоръките на д-р Бърди и понеже там беше споменато пелтето, та ми стана интересно какво представлява
Re: Оценка на моториката
« Отговор #982 -: Октомври 24, 2011, 10:40:11 am »
http://www.liveleak.com/view?i=e0f_1314825973 - при смяната на зъбките ;)
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #983 -: Октомври 24, 2011, 10:50:06 am »
 хахахаха
*
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #985 -: Октомври 26, 2011, 14:20:41 pm »
Не искаме такива неща!
Това е от Холандия, но същите неща правят и в САЩ, и в Бг също.
Децата са човешки същества с права, които трябва ДЪЛБОКО и СЪЗНАТЕЛНО да се уважават.

НЕ правете две ваксини на визита.
Обяснете на желаещия да ги прави, да ги направи и опита първо на себе си.
Минимизирайте маскимално стреса от ваксинациите- топли ваксини, добри игли, правилни техники на поставяне.

>>Клик, за да видите в пълен размер.
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 14:23:56 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #986 -: Октомври 26, 2011, 14:29:42 pm »
Не е съгласен нашия педиатър, казва че са съвместими и толкова. А аз виждам промяна в поведението поне седмица след поставянето, но щом нямало температура и зачервяване значи си въобразявам. Добре че бяха последните.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #987 -: Октомври 26, 2011, 14:33:47 pm »
Глупак е Вашият "Педиатър", простете за нетактичността, или преувеличението. Пет пари не давам за някого, който не знае как да вдигне едно бебе на 2 месеца от леглото. Или не знае как да прегърне едно дете, да утеши, да подкрепи. Не ме интересува дали се казва Мустаков, или Чавдаров, или Маринова, щом светка с фенерче из нослетата, пише "лечения" паспарту, или пише безкрайни "Фризопеп", защото роднина има фирмата в Бг. Професията ни се работи на две нива- професионално и човешко.
Никой не казва че не са съвместими- казва че не е хуманно да правиш две потенциално болезнени за дни неща наведнъж. И това разбиране произхожда от основни неща в професията, които не се обясняват, а се чувстват.

"Човешкото е невидимо за окото, но видимо за душата".
« Последна редакция: Октомври 26, 2011, 14:37:16 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #988 -: Октомври 26, 2011, 14:46:39 pm »
"Човешкото е невидимо за окото, но видимо за душата".
Колко сте прав докторе...
Жалкото е, че вече все по-рядко се срещат добри Хора и Професионалисти като вас...
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #989 -: Октомври 26, 2011, 14:48:17 pm »
 osi_9 osi_9
След голяма препоръка сме при него един от най-добрите в града. И аз не съм съгласна с доста от нещата които ни казва, но какво ли разбирам първо бебе а той с 30-40г стаж. За което мога си замълчавам и правя каквото реша-за ваксините не мога.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #990 -: Октомври 26, 2011, 14:52:23 pm »
Настоявайте да не прави две ваксини на визита.
Това може да стане, и не иска големи "убеждения"- ваше право е все пак.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #991 -: Октомври 26, 2011, 15:11:33 pm »
Ами прехвалени лекари с много пациенти  - гледат да си намалят опашките и като на конвейр добър ден, тряс 2 игли, чао. Никога не съм ги обичала ама нали е за детето ми реших да се жертвам. Съжалявам, но ще изчакам до годината да го преместя че то и това не е хубаво. Иначе като направя нещо ефективно на своя глава после му казвам че не е бил съгласен но аз така, ме разпитва и казва да продължавам. Добре че ви чета та да имам кураж за експерименти де.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #992 -: Октомври 26, 2011, 15:16:24 pm »
Моето дете е недоносено и ваксините ни бяха отложени след 6-ти месец. Когато дойде време да ги слагаме, педиатърката искаше да ги слага наведнъж, защото много щяло да се проточи. Категорично отказах и настоях да ги слага една по една. Не беше съгласна. Тъй като водя детето на ТФЕГ в София, при доц, Георгиева и педиатърката ни знае това, ми каза да попитам доцентката за мнение. Направих го, жената каза задължително една по една и педиатърката вече нямаше избор и склони, иначе си настояваше :lol: От самото начало съм я предупредила, че не искам съвети кога и как да си захранвам детето и тя си знае, че няма смисъл да ми дрънка глупости. Опита се веднъж да ми обяснява как трябвало да давам сок на 2 месеца /при нас на 4, защото недоносено детето, иначе още от 2 месец трябвало/, но аз директно я отрязах, че това са глупости и да не ме занимава. И тя вече си знае, но сестрата, забележете - сестрата, продължава да ми настоява и да ме съветва. Последният път яко я насметох и й запуших устата. Стана така, че се засякохме две майки в кабинета и след като обясняваше на другата майка, чието бебе тъкмо беше навършило 3 месеца, че вече спокойно трябва да дава на бебето зеленчуково пюре 8O, вече не издържах и й дръпнах една лекция. Направо вече се потресох, все съм чувала за ранно захранване, ма и то е след навършени 4 месеца, е за 3 - не бях чувала. Аргументът й ЗА беше, че бг педиатрите скоро имали конференция, на която решили, че всичко си оставало същото - ранно захранване и това е. Ма това СЗО, това световни педиатрични асоциации - не, те нямат стойност, бг педиатрите са най, те най-добре знаят. Те хората 30 години така били захранвали и всичко било наред 8O Изсмях се иронично, тя се възмути :lol: Поспорихме доста :lol: и тя накрая се отказа да ме убеждава :lol: Но аз пък после си поговорих с майката и й обясних някои работи, та поне я отказах да следва тия безумни съвети :lol:
Извинете за отклонението, ама исках да си кажа, колко бях потресена и втрещена вече. То имаше и други бисери, ама много дълго ще стане. Извинете отново :oops:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Оценка на моториката
« Отговор #993 -: Октомври 26, 2011, 15:38:01 pm »
osi_9 osi_9
След голяма препоръка сме при него един от най-добрите в града. И аз не съм съгласна с доста от нещата които ни казва, но какво ли разбирам първо бебе а той с 30-40г стаж. За което мога си замълчавам и правя каквото реша-за ваксините не мога.

това е грешка в мисленето и колкото по-бързо я поправиш - толкова по-добре за детето ти.

ТИ си майката, ТИ носиш отговорност за детето си, ТИ вземаш решенията. имаш право да отказваш предлаганото ти лечение, ако смяташ, че е неправилно или вредно за детето ти. педиатърът не ти е началник, не е и господ, та да се примиряваш с неговите решения.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #994 -: Октомври 26, 2011, 15:50:19 pm »
Ами jam в момента в който обяснявам че не искам да са заедно доктора навива крачоли и сестрата забива игли. Варианта беше да я хвана за косата, затова казвам че нямаше как. Затова се радвам че сме ги минали двойните ваксини. От тук нататък няма такива в календара, а аз правя каквото мога иначе съм съгласна с теб. Ето ти друг пример проблем с акото - нося го за изледване поглеждат и казват че вс. е наред-тия лаборатории защо работяк като от един поглед вс. е ясно? 8O Една сутрин имаме червени точки в памперса като кръв на всяко пиш - нося урина и какво мислиш ми тя е бяла това е от кожата, после прочетох пост на д-р Бърди че са пикочни кристали и се получават от жега, което съм мога да повярвам има и логика за разлика от другото и пак нямаше изследване ти да не мислиш че така става. Доста съм му набрала и разбирам защо много майки си водят децата на две места мисля първо така и като попаднем на педиатър  с нашите виждания да се спрем на него.
sixsens много добре си направила, за съжаление аз много се възмущавам и не мога дума да кажа от яд.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #995 -: Октомври 26, 2011, 17:02:35 pm »
Аааа, казвам си аз, не мога да се стърпя :lol: Все пак става дума за детето ми, не мога да си позволя някой да експериментира с него.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #996 -: Октомври 27, 2011, 00:56:11 am »
Arvo Part - Fur Alina, Spiegel im Spiegel 1999
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #997 -: Октомври 27, 2011, 11:11:26 am »
Д-р Birdie, безкрайно ценя мнението ви като специалит, независимо че много рядко влизам в тази тема, тъй като все още нямам деца.
Малко встрани от темата, бих искала да ви попитам нещо, което според мен е фундаментално и за което винаги съм се чудела.
Когато се пият хапове ( повече от едно ) може ли да се пият едновременно или това намалява действието им.
Ако намалява, през какъв интервал от време е добре да се пият?
Масово се пият накуп.
Благодаря ви предварително за отговора.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Оценка на моториката
« Отговор #998 -: Октомври 27, 2011, 11:45:11 am »
Зависи какви са лекарствата- прави се индивидуален план, в зависимост от това, какво се дава.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Оценка на моториката
« Отговор #999 -: Октомври 27, 2011, 15:22:37 pm »
 Докато търсех, казаното от д-р Бурди за рефлукса,попаднах на това http://www.youtube.com/watch?v=df-eLzao63I отново споделено от него. Оказа се, че Калоян го хареса невероятно много :)
 Благодаря!