0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Ще ви пиша за здравни осигуровки и градини в Германия, но по всяка вероятност утре.
И все пак не знам дали съм най-добрият пример, защото мъжът ми не е българине и тук си е у дома.

*
Не искам да повярвам, че децата ни ще израстнат в тази обстановка. Не знам дали след време ще си простя, че не съм се опитала да им подсигуря нещо по-различно...

въпросът е доколко "нещото" е различно. и какво реално можем да осигурим. имам известни съмнения относно сливането с околната среда при по-големички деца емигранти (не родени в емиграция и отраснали рамо до рамо с местните връстници).


jam, съгласна съм, че точно в това е въпроса.
Ще дам елементарен пример - живеем в страхотен нов блок, близо до агенцията за бежанците. Не можете да си представите какво е наоколо от началото на мин. лято насам....То не са боклуци, то не са тумби,  изхождания по полянките...Устата ме заболя да повтарям на детето, че това, което вижда ежедневно не е правилно. Ми не вярвам, че държавата не може да измисли механизъм, с който да контролира по някакъв начин случващото се. Не вярвам в някоя друга европейска столица да се допусне подобно нещо. И за да не ме нападнете, че чакаме всичко наготово от държавата - не е така. През месец организираме почистване на междублоковите пространства, иначе досега да сме се заринали. Ама взе да ми писва. И да ми се реве от всичко това.
Наскоро гледахме някакъв филм, как трябва да си пазим природата, и детето коментира "ама те само невъзпитаните деца и бежанците си хвърлят боклуците кадето им падне"...
Ще ме извините, всъщност се отклоних от темата.



Аз ще дам по-различно мнение. Аз не искам да емигрирам, дори ме убеждават да работя и живея в по-слънчево място от това, а аз се дърпам. Отказах предложението.

Да, една от причините определено е, че тук имам нужда от лекарска помощ.
Другата причина е, че все пак заниманията на половинката са тук.

Ако се прежаля да го направя ще е след време, когато имам дете, когато половинката може и ако изобщо може. И при всички случаи ще е с временен характер, например след като започне застудяването във Варна, т.е. за да се радвам постоянно на слънцето.

Някакси аз все още бих се борила с вятърните мелници тук.
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Замисляла съм се, а и виждам че доста мой познати - дори и едно момиче от форума с което се виждахме два пъти и ходихме при една и съща АГ остана в чужбина  :)
Замисляла съм се но ще  ми е доста трудно ако остана в чужбина и започна от 0.
Винаги съм харесвала страната ни, София но това което ме кара да мисля за живот извън страната
е липсата  за възможност и реализация, а и вече 7ма година не мога и да си намеря работа тук в София , тук са приятелите ми и въпреки това искам да имам по добър живот дори и БГ...
*
Не съм емигрирала и не искам да емигрирам. Много обичам всичко тук и ми се плаче как се съсипва. Плаче ми се като ви чета. Иска ми се да можем да променим нещо, а не децата ни да се пръснат по света. Всички умни и прекрасни хора стягат куфарите. Дано има повече хора, които мислят по този начин, защото така България отива в историята след по-малко от половин век. Има много такива примери... Не може да не може бе хора!
Не съм емигрирала и не искам да емигрирам. Много обичам всичко тук и ми се плаче как се съсипва. Плаче ми се като ви чета. Иска ми се да можем да променим нещо, а не децата ни да се пръснат по света. Всички умни и прекрасни хора стягат куфарите. Дано има повече хора, които мислят по този начин, защото така България отива в историята след по-малко от половин век. Има много такива примери... Не може да не може бе хора!
:good_post:
*
Дони, до преди една година мислех точно като теб. Отказвах да повярвам, че "..Не може да не може ". Ходих на протести, писах прочувствени речи от страницата си във фейсбук. И какво? Едно голямо нищо, както всеки път.

В един момент се осъзнах и видях, че просто наистина няма да може да се оправи положението. Не и с такива политици. От ден на ден вярата ми, че ще се случи нещо добро и позитивно за тая страна се изпарява.

Кое да ме обнадежди:
 - че председателката на Комисията за защита на личните данни е придобила през 2012г 64 имота?
- че известни журналисти отиват в партия, спонсорирана от КТБ, и в която се замесва името на медийния магнат Пеевски?
- че Атака са в тайна (вече явна за всички) коалиция с ДПС?
- че ВМРО предвижда коалиране с другата партия/движение на Пеевски "Без цензура"?

Други примери няма смисъл да давам.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Не съм емигрирала и не искам да емигрирам. Много обичам всичко тук и ми се плаче как се съсипва. Плаче ми се като ви чета. Иска ми се да можем да променим нещо, а не децата ни да се пръснат по света. Всички умни и прекрасни хора стягат куфарите. Дано има повече хора, които мислят по този начин, защото така България отива в историята след по-малко от половин век. Има много такива примери... Не може да не може бе хора!
:good_post:

Нали го знаете онзи виц.

Песимистът казал: Е по-лошо не може да стане!
Оптимистът отвърнал: Ааааа, може, може!

Та, Дони, може, може! Нали знаеш аз защо съм тук и какво правя 10 години. И ти, и всички, които сме се събрали, учредили сме Зачатие и работим упорито години наред ... И, като теглиш чертата, какво се получава. Никакви идеи не могат да се виреят, ако зад тях не стоят яки капитали. Само лобистки интереси се защитават, популяризират и влизат в сила, нищо друго. Безобразно, брутално, прегазвайки всичко по пътя си.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*
Така е в цял свят, не сме изолирана ситуация. Трябва обществен натиск за конкретни задачи, конкретни искания, милиони такива. Медийните клоуни не ме интересуват, а те заемат 90% от медийното (и facebook) съдържание. Като цяло българите са много честни и стойностни хора, но ни навират в очите боклука. Той се вижда и смърди и по улиците, и в училищата и в цялото общество (това което дразни мини). А нормалните хора са се свили и си траят. Всеки ден трябва да променяме нещо и някого към по-добро, всеки, всяка минута. Добрите сме повече!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Мецо, абстрахирай се от тия политически и корупционни игри - има ги по цял свят, не се заблуждавай.

Не си мислете и че навсякъде другаде хората са много по-културни, възпитани, цивилизовани, не хвърлят боклуци и се усмихват на всеки срещнат.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Дони, искрено ти се радвам на оптимизма, които имаш. Наистина. И аз съм голям оптимист, но в случая си наложих да бъда реалист.
Нормалните и стойностни хора, които биха работили за благото на тази държава няма да стигнат до челните места в политиката, защото днешните хиени няма да им позволят.
Няма как да не те интересуват медийните клоуни - те са лица, които успешно манипулират обикновените хора. В по-голямата си част медиите какво са - платени статии, платени коментатори, платени хейтъри, платени писачи по големи форуми, платени статистики....

Джам, ясно ми е, че политиката е мръсна работа и че всичките тия игри ги има навсякъде. Може би не са така явни, знам ли.
*
Естествено, в политиката не отиват само почтени хора, дори по-скоро много рядко отиват. Според мен силата е в неправителствения сектор, но независимия такъв, не този със спонсори. Ето ние сме един много много малък пример за това. Нямаме гръб, няма пари зад нас, само гол ентусиазъм и труд. Обаче само това е начина за гражданско общество - всичко останало е пазар и лоби. Трябва да го разберем най-после, но трябва да е преди да е късно.
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 21:32:12 pm от cygnus »
*
Дони, ние ( визирам Зачатие) сме изключение, за съжаление.
В днешно време никой не иска да работи за без пари. Не го ли виждаш?
самоцензурирах се :) Много идеалистичен пост написах :)
« Последна редакция: Февруари 13, 2014, 22:44:35 pm от Magdalena78 »
Не съм пушила от 10/02/2014 (отказвам ги на сила)
*
Ама знаете ли каква е разликата между политиците в БГ и в Западна Европа? Че като омажат нещо, онези си подават оставката (може и на съд да ги пратят), а нашите продължават да си безчинстват безнаказано.  :x

Всички умни и прекрасни хора стягат куфарите.

Всъщност не, стягат куфара по-смелите. Масово България е представена навън от мургави, напористи хорица. Умните и способните се губят на този фон. 

Всеки ден трябва да променяме нещо и някого към по-добро, всеки, всяка минута. Добрите сме повече!

Така мислех и аз преди 10 години - започваме от нещо малко, но го правим всички. Например да не пресичаме на червено. И така лека полека оправяме всичко. Е, не става. Единици сме тези, които спазваме правилата...

Не си мислете и че навсякъде другаде хората са много по-културни, възпитани, цивилизовани, не хвърлят боклуци и се усмихват на всеки срещнат.

Всъщност, не е точно така. Хората са еднакви, да, но навън правилата се спазват, защото неспазването им води до солени глоби и наказания. Тук няма контрол.
Известно време работех като контролен огран. Какво ми казаха веднъж, когато хванах хора в нарушение - коя си ти, бе, момиченце, сега ще се обадя на шефа ти и ще изхвърчиш или по-лошо. Ако няма полицай до мен, какво да направя?! А и да има, пак същото.

Ама знаете ли каква е разликата между политиците в БГ и в Западна Европа? Че като омажат нещо, онези си подават оставката (може и на съд да ги пратят), а нашите продължават да си безчинстват безнаказано.  :x

Има един виц за изпълнението на европроект за построяване на мост в Германия, Белгия и България (първите две са условно подбрани). В Германия ще направят осветителните стълбове вместо през 15, през 16 метра, ще откраднат парите за един стълб и готово. В Белгия през 17 метра, ще откраднат пари за два стълба и готово. У нас като дойде комисията да види моста ще кажат - дойде реката и отнесе моста, дайте пари за още.
Виц, виц, ама е истина. У нас корупцията е безконтролна и повсеместна, а колкто е по-високо в йерархията, толкова е по-мащабна и безкрупулна. Само си помислете защо се появиха бездомни кучета, защо оставиха циганите да правят каквото си искат и да тормозят хората, защо премахнаха БДС за храните и започнаха да ни тровят с палмово масло, а колко тонове рапично сме изяли пакетирано като слънчогледово олио и т.н. Систематично се съсипа държавата, за да могат отгоре безконтролно да преразпределят. Как една Сърбия, която преживя толкова войни, пак е по-добре от нас...

Старите българи умно са си докарали княз от Германия. Лошото е, че сега и да си вземем управници от там, бързо ще ги развалим. Не виждам как ще се оправят нещата...

Много песимистично за рано сутрин :(
Всички умни и прекрасни хора стягат куфарите.

Всъщност не, стягат куфара по-смелите.

Зайче, тъкмо вчера си мислех, че стягат куфарите по-слабите.
По-лесно е да заминеш, отколкото да останеш.

Аз бих емигрирала ..... на село (или в малко градче).
Мен ме изнервя живота в големия град. Искам да си имам къщичка в планината,
интернет и работа от вкъщи.
Ще ходя с колата един път в месеца в големия град да си начеша крастата за мол, кино и кафенца  :lol:
Ех, Смайли  :D Накара ме да се усмихна  :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Ама знаете ли каква е разликата между политиците в БГ и в Западна Европа? Че като омажат нещо, онези си подават оставката (може и на съд да ги пратят), а нашите продължават да си безчинстват безнаказано.  :x

не като омажат, а като стане прекалено публично, че ги омазват. което рядко става прекалено публично и то най-често е поръчково - справка, Строс-Кан.
и цензура си прилагат здраво, и сичко както си требе. справка - Саркози.

разликата е друга. и тя е, че хората там са достатъчно добре платени, за да съществуват нормално и да не им дреме прекалено колко точно лапат политиците. а тук, понеже сме бедни и мизерстваме, все си мислим, че сме бедни щото политиците ни лапат. и като спрат да лапат, ще цъфнем. а това КАТЕГОРИЧНО не е така!

и препоръчвам на кандидат-емигрантите за Великобритания да прочетат този разказ на наша съфорумка, ако са го пропуснали:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=49573.msg1038811#msg1038811
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Зайче, тъкмо вчера си мислех, че стягат куфарите по-слабите.
По-лесно е да заминеш, отколкото да останеш.

Смея да не се съглася с това. Ще се обоснова защо.
Хората сме различни и имаме различни причини, които биха ни накарали да емигрираме. За едни причината да напуснат страната е финансовият фактор, за други - желанието за спокоен и уреден живот, за трети - бъдещето на децата, за четвърти - професионално развитие, за пети - любов, за шести - самото предизвикателство и т.н. Истината е, че хората емигрират най-често заради първите три причини.
Не е лесно да се вземе това решение. Не е лесно да изоставиш родителите, приятелите, дома си, и всички останали неща, с които си свикнал и обичаш. Това решение се обмисля и се изстрадва.

Емигрирането в нашия случай не е слабост, а отказ да се води борба с вятърни мелници.

Джам, снощи прочетох разказа на нашата съформука. И не ми хареса прочетеното. Всякаква информация ще е полезна в тази тема, и хубава, и лоша.