0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Телевизиите и техните сериали
« -: Януари 11, 2010, 02:33:58 am »
Днес с мъжът ми блажено си се бяхме изтегнали на диванчето в очакване на неделната филмова вечер и изведнъж вместо обичайният филм по Нова телевизия ми пускат НОВ ТУРСКИ СЕРИАЛ.И ми кипна!И неделята ми взеха тия сериали!(тук ми идва да кажа нещо нецензурно)
Чудя се дали телевизиите толкова се изчерпаха или просто сметнаха,че народът е страшно затъпял,не знам.
Писна ми да гледам едно и също.Сутрин - сутрешен блок,след това женско предаване,до тук добре. НО от 12.00ч до 18.00ч се започва един невероятен маратон на турски,гръцки и латиноамерикански сериали с малка пауза от новините и пак сериал до 22.00ч.След това идва Шоуто на Слави,Шоуто на Иван и Андрей,Шоуто на Азис...... :x Едни и същи щоупрограми и сериали по всички канали,за мое съжаление.
И в крайна сметка какво става - превръщаме се в пирати и започва якото теглене на филми от Арената и Замундата  :lol:Но докога???
*
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #1 -: Януари 11, 2010, 07:00:28 am »
Мимче, аз имам мнение по въпроса за турските сериали и нали сърце не трай ...  :lol: :lol: :lol:
Ако нямаше такова етническо напрежение между българи и турци (айде сега никой да не скача с 'няма такова нещо') - никой нямаше да обърне внимание на това, че има 5 турски сериала в Българския ефир. Апропо-в момента има над 40 латиноамерикански (бразилски, венецуелски...) и никой не гъква срещу тях. Защото Бразилия си нямат скандална политическа партия у нас.
Относно сутрешния блок, женското предаване, вечерното шоу-това налага западния пазар и нашите изпълняват, само и само да бъдат обявени за медия по западен образец. Относно шоутата в частност-колкото и шоута да направят, Слави си остава монополист в тази област. Говоря за предишния Слави, до преди 2-3 години, когато шоуто му беше наистина гледано и оригинално. Сега вече  всичките са еднакви....
Тук се сещам за един виц.
Във военно поделение ще правят демострации пред официална делегация. НО! Синът на генерала трябва да участва, но той е абсолютен п...ьо и не може нищо да прави, затова при скока с парашут ще правят театър-ще хвърлят от хеликоптера кукла с парашут, после той ще излезе от храстите, все едно че е скочил той.
Нарежда се делегацията, мятат куклата от хеликоптера, но парашута не се отваря и тя пада с гръм и трясък долу. Всчики ужасени побягват да търсят предполагаемия му труп, когато синчето излиза от храстите, тупа си жилетката и псува -Баси парашута, баси армията, баси държавата.....
Че и ние така- Баси телевизията, баси стандарта, баси държавата  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #2 -: Януари 11, 2010, 09:33:56 am »
Мимка,ще се цитирам ,пиле:


Писна ми да гледам едно и също.Сутрин - сутрешен блок,след това женско предаване,до тук добре. НО от 12.00ч до 18.00ч се започва един невероятен маратон на турски,гръцки и латиноамерикански сериали с малка пауза от новините и пак сериал до 22.00ч.След това идва Шоуто на Слави,Шоуто на Иван и Андрей,Шоуто на Азис...... :

Мисълта ми беше,че всички български телевизионни канали гледат едни от други и вместо да имаш разнообразие,дефакто нямаш.По-добре е да се направи един 24-часов канал само за сериали -  гръцки и турски,защото латиноамериканските си имат свой канал - Диема фемили.

В крайна сметка щом баба ми се ядосва,че не може да гледа всички сериали,защото били много и се обърквала вече  :lol:,значи наистина са много - на мен тя ми е мерителната единица  :lol:

*
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #3 -: Януари 11, 2010, 09:36:16 am »
Оф, сори, аз пак не съм допрочела като хората, нормално ...
Както казах- Баси телевизията, баси стандарта, баси държавата  :lol: :lol: :lol:
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #4 -: Януари 11, 2010, 09:46:07 am »
Щом ги дават, значи се гледат.
Не виждам драма.

Драмата е не, че има сериали, а че няма алтернативи. Не само на сериалите, а и на по-долу изброените водевили.

Не гледам сериали, но определено "шоутата" на всякакви "смешници и комици" като Иван и Андрей, Слави, Венета Райкова, Тончо Токмакчиев, Гала, Марта Вачкова са ми доста по-противни. Много неприятни.


« Последна редакция: Януари 11, 2010, 09:48:22 am от Nina »
*
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #5 -: Януари 11, 2010, 10:06:49 am »

Драмата е не, че има сериали, а че няма алтернативи.
 

Но докога ще е така?
Преди години не бяха толкова натрапчиви сериалите,защото ги даваха обикновено следобед,но сега вече на мен ми идва много - прайм тайма на телевизиите е отпуснат само и единствено на сапунените сериали.Все пак би било хубаво за всеки зрител да има по нещо.

А сега се задава и нов Биг Брадър,от който ще се пръкнат нови псевдо звезди,които ще обикалят по всички телевизии само и само,за да са в ефир и всички ще искат да стават водещи или попфолк певци  :lol: :lol:  :lol:




« Последна редакция: Януари 11, 2010, 10:09:07 am от me4kata »
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #6 -: Януари 11, 2010, 10:13:03 am »
За мен най-голямата трагедия със сериалите е, че ги дават в Прайм-тайм-а :x Нямам нищо против да има запазен времеви периметър за тези сериали, но точно след новините, или както вчера по нова вместо! неделна киновечер, това не мога да го приема.


Относно сутрешния блок, женското предаване, вечерното шоу-това налага западния пазар и нашите изпълняват, само и само да бъдат обявени за медия по западен образец.
Че и ние така- Баси телевизията, баси стандарта, баси държавата  :lol: :lol: :lol:

Да доуточня - не по западен, а по англосаксонски образец.

Мен ме дразни още нещо - безкрайното роене на псевдо-комични предавания, в които тук таме има по нещо свежо, и от там нататък е безкрайна пошлост и чалготия :x

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #7 -: Януари 11, 2010, 10:21:45 am »
Мда, снощи това и мен ме вбеси..... :x
Както каза Мецанката - ние сме Сомалийските пирати във водите на Змунда и Арена. СЕМ да му мисли за рейтинга  :lol: :lol: :lol:
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #8 -: Януари 11, 2010, 10:31:44 am »
Аз затова отдавна не гледам нищо друго по нашите телевизии освен новините, щото ми иде да си счупя телевизора  :x.

Както казах- Баси телевизията, баси стандарта, баси държавата  :lol: :lol: :lol:

:balk_103:
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #9 -: Януари 11, 2010, 12:04:59 pm »
За мен най-голямата трагедия със сериалите е, че ги дават в Прайм-тайм-а :x Нямам нищо против да има запазен времеви периметър за тези сериали, но точно след новините, или както вчера по нова вместо! неделна киновечер, това не мога да го приема.

И аз съм така смятам - да ги дават до 6 часа, а не точно след новините  :x
Неразбирам и защо след като искат да пускат сериали не пуснат "От местопрестъплението" , "Безследно изчезнали", "Анатомията на Грей" и прочие по-различни от семейните турско-латински драми!!!
Някой ще кажат "ами това гледат хората" - ами като няма друго!!!!
Щоутата също се изчерпаха до краен предел. "Комедийните" са на същото дередже.

Но снощи гледах че по една от другите телевизии реклами на филмите които ще дават скоро и много ми харесаха - снощи гледах Ерин Брокович (за 18-ти път ама ми е любим  :lol: )

Иначе да живее HBO  :D

Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #10 -: Януари 11, 2010, 12:08:48 pm »
За мен, по този начин медиите промиват съзнанието на хората.
Изграждат от народа една  тъпа, потребителски настроена и неграмотна тълпа.
И мисля, че е целенасочено.
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #11 -: Януари 11, 2010, 12:17:09 pm »
За мен, по този начин медиите промиват съзнанието на хората.
Изграждат от народа една  тъпа, потребителски настроена и неграмотна тълпа.
И мисля, че е целенасочено.
Съгласна съм 100% - чисто промиване на мозъци  :?

Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #12 -: Януари 11, 2010, 12:27:40 pm »
Съгласна  :lol: Затова - да живее Диема 2 :lol: Милата седмица след "Местопрестъплението" имаха седмица на азиатското кино - много хубави неща, очите ми останаха :lol:

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
*
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #13 -: Януари 11, 2010, 13:36:18 pm »
Съгласна  :lol: Затова - да живее Диема 2 :lol: Милата седмица след "Местопрестъплението" имаха седмица на азиатското кино - много хубави неща, очите ми останаха :lol:
Жалко, че не съм разбрала.
Аз да ви кажа напоследък по нашата TV само новините гледам, част от някой и друг сутрешен блок, някое от малкото останали публицистични предавания като на 4 очи с Цветанка или Панорама и това е. И после минавам на history, discovery, NG, explorer, някой и друг филм по диемите и май друго няма.
В събота случайно превключвайки каналите се загледах в станция Нова - съпругите на Андрей и Иван...малеее няма такава простотия, ама те даже от пръв поглед на екран са лошо поставени - ни форма, а за съдържанието да не говорим...
Боже, кой им е казал на тези жени, че могат да водят предаване?
То и Иван и Андрей са много зле, но тези пък 2 женички минаха всякакви граници, сега очаквам и тъщите им да се появят и така цялата рода поетапно!

*
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #14 -: Януари 11, 2010, 13:44:54 pm »
В нашия дом от 5 години няма телевизор  osi_17 Не им гледаме глупостите, не им слушаме стресиращите новини, не ни заливат с излишни реклами, не ставаме свидетели на медийната простотия. Всичко, което ни интересува го има онлайн - избирателно четем новини, избирателно гледаме предавания, избирателно си сваляме филми или ходим на кино. Чувстваме се прекрасно и имаме повече време за нас!




"What other people think of you is none of your business" - Paulo Coelho
*
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #15 -: Януари 11, 2010, 13:52:08 pm »
За мен, по този начин медиите промиват съзнанието на хората.
Изграждат от народа една  тъпа, потребителски настроена и неграмотна тълпа.
И мисля, че е целенасочено.

Не мисля, че е целенасочено. Където не става въпрос за пари, става въпрос за мнооооого пари. Истината е, че хората ги гледат, рейтингът им е висок и съответно рекламодателите скачат кат мухи на мед. А няма да ви казвам какви са цифрите за излъчване в прайм тайма.
Напоследък се улавям, че почти не гледам тв. Някое филмче чат пат гледаме, главно по Про.бг. Всяка вечер почти има филм, и то добър - Две димящи дула, Ерин Брокович, Гатака даваха последните два дни. Новините гледам, и то ако не съм чела в нета новините. Щото те повечето телевизии най-безсрамно преписват от нета, понякога и дословно. :x
Вчера се шегувах с майка ми, че ни подготвят да свикваме с езика, че току виж пак ни потурчили съвсем. :lol: То това май не е смешно. :(
*
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #16 -: Януари 11, 2010, 13:55:23 pm »
Останах изумена днес - в офиса слушаме радио FM+ . От днес и по него се въртят реклами на поредния нов сериал (май по Нова)  8O
И вестниците са пълни с информация за тях - пробутват ни ги от всякъде. Няма да се учудя ако вече има и вафлички с имената на героите от тези сапунки (за имена на новородени вече чух че има)
*
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #17 -: Януари 11, 2010, 13:58:02 pm »
 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Има дъвки с Мехмед и Инджи


 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
*
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #18 -: Януари 11, 2010, 13:59:42 pm »
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Има дъвки с Мехмед и Инджи


 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

е то оставаше и да няма :jump12:
Re: Телевизиите и техните сериали
« Отговор #19 -: Януари 11, 2010, 14:09:12 pm »
За мен, по този начин медиите промиват съзнанието на хората.
Изграждат от народа една  тъпа, потребителски настроена и неграмотна тълпа.
И мисля, че е целенасочено.
Не мисля, че е целенасочено. Където не става въпрос за пари, става въпрос за мнооооого пари. Истината е, че хората ги гледат, рейтингът им е висок и съответно рекламодателите скачат кат мухи на мед.
Смятам за целенасочена политика съвкупността от елементарни предавания по електронните медии, елементарният език и поръчковите статии на вестниците и останалите новинарски медии, цялостната политика към образованието и т.н.

Цел и резултат: прост народ лесно можеш да го излъжеш и да го управляваш с лозунги и медийни обещания, вместо с реални икономическа стъпки.
Още в древния Рим основното средство за управление е било "хляб и зрелища". Сега е същото.

А на хора, които не си подбират какво да гледат, можеш да им пуснеш рекалмите в каквито и да е медийни буламачи-те така или иначе ги гледат.