0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

търся спешно Прегнил 1500 за дете
« -: Октомври 08, 2008, 13:46:20 pm »
Ако някой има информация къде в софийска аптека може да се намери, ще ви бъда много благодарна. Трябва ми за дете, ще му апликират инжекции в тестисите, поради диагностициран проблем.
Предварително благодаря.
*
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2008, 13:50:15 pm »
за съжаление в аптеките няма, в някои от клиниките имат, но не знам дали са склонни да ти го продадат , ако не си пациент там
*
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2008, 21:44:37 pm »
Мисля, че ако обиколиш клиниките и обясниш за какво ти е, няма да ти откажат.
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2008, 21:56:42 pm »
Лекарствени складове на едро?
Искам да ти помогна, но не зная как...
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #4 -: Октомври 09, 2008, 10:35:16 am »
Мерси момичета   :)
Действително положението с вноса на Прегнил е трагично. Ще прозвъня клиниките, надявам се отнякъде да се отзоват /ще ги разбера ако ми откажат, защото на тях пък им трябват за таймираните инсеминации и пункции/.
Ако не, ще се ходи до Солун ...

По-скоро започна да ме притеснява следното: В едно болнично заведение, две различни секции - урология и детска хирургия имат абсолютно различни тактики за лечението на тези асансьорни тестиси. Уролозите настояват на хормонално лечение, да не се мъчело детето с операция. Хирурзите тотално отричат хормоналната терапия  8O, били руски идиотизми, считат че проблемът е анатомичен и без операция няма да мине ...
Направо нямам думи  :(
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #5 -: Октомври 09, 2008, 10:53:18 am »
mmery - няма защо да се притесняваш, всеизвестно е, че за хирурзите единственото добро лечение е операцията. Така че е нормално да настояват за това. Виж, ако може още един консулт, с трета страна, тогава ще бъде добре и ще има по-добра видимост върху решението на проблема.
Стискам палци да можеш да намериш бързо лекарството.

Лекарства след процедура се спират само след изрична консултация с лекуващия лекар!!!
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #6 -: Октомври 09, 2008, 12:01:59 pm »
rally_pat  :D мерси миличка!
Намерих го вече. Ще ми го продадат от една клиника  :P
Права си, че принципно хирурзите не се чувстват професионално ангажирани, ако не те клъцнат   :)
Но чета /включително и тук за мъжкия стерилитет/, че това пусто хормонално лечение дава кофти резултати впоследствие ... /дори попаднах на постинги на д-р Бърди, който е ужасен от прилагането му  :? все още в България/. Ще видим ... Така или иначе майка му предпочита да не се стига до операция. Тя решава. Но както за всичко в живота, за да вземе човек вярно решение, трябва да е информиран достатъчно.

Благодаря на всички за отзивчивостта!
*
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #7 -: Октомври 09, 2008, 14:36:51 pm »
mmery , било е модерно явно и карат по инерция още. Има в мамата тема за крипторхизма. Хирургично лечение и то до 2 г възраст е това, което и д-р Бърди и доц. Бранков препоръчват. Аз съм малко пристрастна по темата, защото мъжа ми са го лекували хормонално при това доста късно (защото помни кога и как е било с подробности). Е, резултата е налице.

П.П. Понеже съм се опарила вече от този проблем и затова заведох Миташко на преглед при двама специалисти до 2 годишна възраст за да се уверя, че всичко е наред и съветвам всички мъжки майки да го правят - просто един преглед е.
« Последна редакция: Октомври 09, 2008, 14:43:04 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #8 -: Октомври 09, 2008, 14:39:23 pm »
разбираем е страхът на майката от операция, но аз не бих тъпкала малко дете с хормони...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2008, 15:17:06 pm »
mmery , било е модерно явно и карат по инерция още. Има в мамата тема за крипторхизма. Хирургично лечение и то до 2 г възраст е това, което и д-р Бърди и доц. Бранков препоръчват. Аз съм малко пристрастна по темата, защото мъжа ми са го лекували хормонално при това доста късно (защото помни кога и как е било с подробности). Е, резултата е налице.

П.П. Понеже съм се опарила вече от този проблем и затова заведох Миташко на преглед при двама специалисти до 2 годишна възраст за да се уверя, че всичко е наред и съветвам всички мъжки майки да го правят - просто един преглед е.
Снощи изчетох цялата тема  :) Дори си зададох въпрос и д-р Бранков ми отговори ...  Още повече, че аргументите им са много логични - хормоналният дисбаланс е вследствие на анатомичния проблем  :?
Тъпото е, че не срещам никъде аргументи ЗА хормоналното лечение ...
А на всичкото отгоре някви си там колежки дават акълища от сорта: "Гошко на Пена го оправиха с хормони и пр."
разбираем е страхът на майката от операция, но аз не бих тъпкала малко дете с хормони...
Подозирам, че след като го натъпчат с хормони, ще се стигне и до операция ... Ще видим ...
От прегнила щял да му се оправи апетита, да има повече енергия и не знам какво си ... Гадно ми е за детето  :(
*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #10 -: Октомври 09, 2008, 21:33:49 pm »
П.П. Понеже съм се опарила вече от този проблем и затова заведох Миташко на преглед при двама специалисти до 2 годишна възраст за да се уверя, че всичко е наред и съветвам всички мъжки майки да го правят - просто един преглед е.
Кои са специалистите?
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #11 -: Октомври 09, 2008, 21:37:34 pm »

П.П. Понеже съм се опарила вече от този проблем и затова заведох Миташко на преглед при двама специалисти до 2 годишна възраст за да се уверя, че всичко е наред и съветвам всички мъжки майки да го правят - просто един преглед е.
Това е добър съвет. И аз питам за докторите в тази област.

Дано решението,което вземе майката да бъде правилното.Стискам палци!
*
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #12 -: Октомври 09, 2008, 22:48:14 pm »
Доц. Огнян Бранков - в Пирогов, детски хирург, мисля, че на 3 етаж беше -на информацията ще ви дадат инфо, отговаря на лични съобщения в бг-мамма също - д-р Оги му е ника - пише в темата за крипторхизъм в бг-мамма
Д-р Димитър Момчилов - детски уролог, Пирогов (сградата на уролозите е отзад зад Пирогов в двора, детския кабинет е на 1 етаж)
« Последна редакция: Октомври 09, 2008, 22:49:46 pm от cygnus »
*
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #13 -: Октомври 13, 2008, 21:43:36 pm »
Cygnus,благодаря ти за информацията.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: търся спешно Прегнил 1500 за дете
« Отговор #14 -: Октомври 15, 2008, 22:59:24 pm »
Внимание!
НЕ правете хормонални "терапии" за крипторхизъм!
Крипторхизъм се оперира. И само!
Колкото по-рано, толкова по-добре.
Никъде НЯМА да намерите мнения "ЗА" хормонално "лечение", защото НИКОЙ вече не го прави! НИКОЙ!

Всеки детски тестис, който НЕ СЕ ПАЛПИРА непосредствено след раждането в торбичките е= Диагноза крипторхизъм!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
За никакви "слизания" до 1 годишна възраст и реч не може да става. Нищо не "слиза", защото няма как да слезе.
Крипторхизма се уточнява с УЗ изследване-бързо,ясно и точно.

Не слушайте безкрайно изостанали и опасни "мнения".
Най-добре след 1г възраст да се оперира!
« Последна редакция: Октомври 15, 2008, 23:04:36 pm от Birdie »
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.