0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Днес бяхме до НДК на изложението Стройко и чух една дама не съм сигурна точно какво да прави, стори ми се, че набира стредства за Зачатие? Не можах я видя в лице, че имаше доста хора.
Някаква инициатива ли имаме там?
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #1 -: Октомври 17, 2009, 20:12:43 pm »
Аз миналата година пак на Стройко си купих картички на Зачатие от една дама с чуждестранен акцент (сръбски?), но забравих да попитам тук същото, което и FreshBreeze пита.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #2 -: Октомври 17, 2009, 20:24:33 pm »
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33296.0;all
Ето тук се обсъждаше една подобна инициатива на сдружението. Там имаше сръбско участие, мисля че фирмата, която помага с набирането на средства е сръбска. Имаше подробна информация в темата. Не знам, обаче, дали още е в сила тази инициатива. Надявам се, че Ани ще се включи с актуална информация.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #3 -: Октомври 18, 2009, 10:09:39 am »
Надявам се Ани да внесе разяснение има ли я тая кампания и какви са засега резултатите от нея, след което ще си кажа мнението.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #4 -: Октомври 18, 2009, 10:23:26 am »
Фреши, на първа страница има материал, където се публикуват всички приходи от тази кампания и този материал се актуализира периодично. На ДРЗ 2009 3 семейства с ИЯР получиха възможност да продължат лечението си чрез ваучър от по 3000 лева благодарение на тази кампания  - инициативата се казваше "И аз ще съм прекрасна майка". На Коледната инициатива в зависимост от приходите от тогава насам също ще се реши как точно ще се организира кампанията по Коледа.

Като влезе Ани също ще обясни, просто искам да напомня, че всичко се публикува на сайта непрекъснато :)
Виж това на Стройкото не знам какво е било и дали има връзка с тази инициатива, трябваше да попиташ за какво става дума.
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #5 -: Октомври 18, 2009, 21:50:19 pm »
Прочетох, Дони, мерси :D Пусти навици - хоп директно във форума :oops:

Ами хубаво, щом се събират пари, няма да коментирам. Жената не можах да я спра, защото беше навалица и тя беше през няколко човека от мен и вървеше в обратната посока.
Добре де, тази фирма - партньор в инициативата, с каква мотивация работи - финансова или друга? И само от любопитство, може и да не ми отговаряте, но винаги съм се чудила как се отчитат приходите от такива картички. А как се финансира изработването на картичките?
Благодаря ти, Бени!







*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #6 -: Октомври 18, 2009, 22:48:37 pm »
Прочетох, Дони, мерси :D Пусти навици - хоп директно във форума :oops:

Ами хубаво, щом се събират пари, няма да коментирам. Жената не можах да я спра, защото беше навалица и тя беше през няколко човека от мен и вървеше в обратната посока.
Добре де, тази фирма - партньор в инициативата, с каква мотивация работи - финансова или друга? И само от любопитство, може и да не ми отговаряте, но винаги съм се чудила как се отчитат приходите от такива картички. А как се финансира изработването на картичките?
Фреши, под името ти не виждам логото на Зачатие, което предполага, че не си член на Сдружението. Каквато и аз не съм. Така че, що питаш?
Интересувам се от дейността на Сдружението, но поради факта че не съм член НЯМАМ ПРАВО да питам как и какво се финансира и как и какво се отчита. Такова право имат тези, които си плащат членския внос.

*
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #7 -: Октомври 18, 2009, 23:18:12 pm »
 Дейността на сдружение Зачатие винаги е била прозрачна. В рамките на ДРЗ - Бургас тази година, председателката на Зачатие Анна Зашева направи подробен  финансов отчет, не само пред членовете на Зачатие, но и пред всички гости на събитието. В отчета беше включена и въпросната инициатива. В момента Ани няма възможност да се включи в темата, но при първа възможност  ще даде повече подробности.
*
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #8 -: Октомври 19, 2009, 09:04:05 am »
Всичко се публикува на сайта, Лейди, да има кой да чете само :)Ако поне в тази тема беше кликнала всички линкове щеше да видиш и финансовия отчет и всичко :)
Каквото не ти ясно пиши ще ти пусна линк отново, само не се притеснявай :)
« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 09:09:07 am от cygnus »
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #9 -: Октомври 19, 2009, 10:14:25 am »
Прочетох, Дони, мерси :D Пусти навици - хоп директно във форума :oops:

Ами хубаво, щом се събират пари, няма да коментирам. Жената не можах да я спра, защото беше навалица и тя беше през няколко човека от мен и вървеше в обратната посока.
Добре де, тази фирма - партньор в инициативата, с каква мотивация работи - финансова или друга? И само от любопитство, може и да не ми отговаряте, но винаги съм се чудила как се отчитат приходите от такива картички. А как се финансира изработването на картичките?
Фреши, под името ти не виждам логото на Зачатие, което предполага, че не си член на Сдружението. Каквато и аз не съм. Така че, що питаш?
Интересувам се от дейността на Сдружението, но поради факта че не съм член НЯМАМ ПРАВО да питам как и какво се финансира и как и какво се отчита. Такова право имат тези, които си плащат членския внос.



Лейди, можеш да направиш справка, че откакто влизам в този сайт не съм изпуснала нито една година да платя сумата на годишния членски внос под форма на дарение. Малко ме засегна пост-ът ти.

А иначе питам не от гледна точка на това как се изразходват точно моите пари, а просто са ми интересни този вид инициативи, може някой да ми отговори от опит от друго, не от конкретната акция. На мен по принцип не са ми вдъхвали никакво доверие досега - а може да преосмисля отношението си.

Хайде, като съм почнала, поне да кажа точно какво ме провокира да питам - според мен от имиджова гледна точка (без да съм някакъв специалист в областта), такава акция носи негативи. Не одобрявам, ама никак, млади прави хора да седят, да кажем, пред НДК и да не можеш да минеш между тях, защото те нападат от 2-3 страни супер нахално да ти предлагат нещо, което за мен е с неясна отчетност. Казах, че щом със събраните пари някой е получил помощ, нямам право да изразявам неодобрение, но все пак си мисля, че е по-важно Зачатие да пази имидж на сериозна организация, за да може, както досега, да влияе в политиката на държавата по отношение на нашия проблем, което смятам, че има по-голяма полза. И понеже провикването на СТройко ми се видя като провикване на Лъвов мост, затова питам коаква е мотивацията на събиращите по този начин пари.

Извинявам се, ако съм засегнала някого и подчертавам, че нямам претенции моето мнение да изразява всеобщото.
« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 10:20:49 am от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #10 -: Октомври 19, 2009, 11:49:42 am »
FreshBreeze,
Подкрепям те ... не винаги целта оправдава средствата ...
А и едва ли някой е изчислявал какво се губи, като се печели по този начин ...

Миналата есен пред офиса ми цъфна една жена /вида й ще спестя/, която първо ми предложи ваучер за фитнес, след това ваучер за салон за красота, след това ваучер за солариум и накрая, когато вече бях на път да я изгоня ми предложи и картичка на Сдружението. Съжалявам, не я купих ...

и все пак, защо?

Сдружението като неправителствена организация не продава краставици и домати. В този ред на мисли, неговата основна мисия е да „продава” кауза. Как ще бъде възприета, обаче тази кауза, изключително силно зависи от:
 
Начина, по който каузата се лансира
и
Имиджа на Сдружението като изразител на каузата ...
« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 13:02:12 pm от mmary »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #11 -: Октомври 19, 2009, 14:26:57 pm »
оф.... "имидж на сериозна организация" звучи прекрасно, но "с пръдня боя не става", да прощавате за натуралността на поговорката.

как си я представяте тая сериозна организация да функционира без пари? така функционирахме първите 2 години и никой не ни знаеше, нито чуваше.
няма толкова много достъпни за нас източници на финансиране.

и, между другото, отказвали сме някои предложения за финансиране от морално-етични съображения. това с картичките се одобри. ние не носим отговорност за начина на разпространение на тези картички, все пак. то е малко като с благотворителните SMS-и - това, че призивът "Помогнете на Гошко" минава между рекламите на Доместос против мръсни тоалетни и Еспумизан против газове, прави ли го по-зле от към имидж и функционалност?

с членския внос не можем да си платим само поддръжката на сайта, уви....
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #12 -: Октомври 19, 2009, 16:58:13 pm »
Разбирам, Джам, няма пари.

Понеже явно не съм обяснила добре какво ме провокира да пусна темата, ще опитам пак. Ще препиша част от отговор на ЛС на питане в горния смисъл:

Идеята ми беше, че провикването на Стройко ми се стори крайно просташко, хората разглеждат там каквото ги интересува по щандовете, навалица и без друго има и е леко изнервящо разминаването, и някаква се провиква като бабите с гащите на Лъвов мост и вре някакви работи на хората в лицето, честно казано, стана ме срам :oops: В началото бях почти сигурна, че някой използва нечистоплътно каузата на Зачатие и това е някаква измама. След разясненията тук - донякъде първата част си остава вярна ...Мисълта за финансирането ми беше, че едва ли човек, лично ангажиран с идеята, се провиква така, явно е за пари, а честно казано,  хич не ми се връзва някой да "продава" благотворителни идеи. Не съм се усъмнила нито за миг в честността на всички, ангажирани със сдружение Зачатие.

Знаете, че взимащите решения за Сдружението, сте ми скъпи и не се съмнявам във вашата интелигентност, не оспорвам решението ви (освен, че нямам и моралното право, нито претенцията да го правя).
Ще си позволя все пак да дам и личната си гледна точка:

...ние не носим отговорност за начина на разпространение на тези картички, все пак...

Финансист съм, доста бизнеси съм виждала покрай работата ми, но едва днес разбрах, че благотворителността е стока и "предприемачи" имат такъв бизнес 8O Значи, правя една организацийка, тръгвам на лов за "актуални" благотворителни каузи, набирам каквото мога - и хайде на пазара, започвам да продавам продукта, като отчислявам някакъв (разбирам, скромен) процент на преотстъпилите ми идеите си. Колкото съм по-нахален и приклещвам минувачите по места с голям човекопоток, толкова повече ми върви бизнеса. Че даже разширявам бизнеса в съседни балкански страни... Честно казано, отвратително. МНого грозно и ми се повдига, как спят тези хора вечер. Затвърждава ми се оценката, както преди не съм давала пари на такива бизнесмени, така няма да го правя и вбъдеще. Не знам коя организация ми се струва по-гадна, такава, или на мафията с добре организираните просяци.
Благодаря ти, Бени!







Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #13 -: Октомври 19, 2009, 17:33:02 pm »
хиляда процента съм съгласна за съставките на боята ... това съдържаше и предишното ми включване ...

сериозна неправителствена организация функционира от дарителства ... едва ли някой някъде разчита само на членски внос ...

общо взето, този тип пациентски организации имат горе-долу следната структура на приходите:
около 10 от членски внос;
около 80 от дарения;
около 10 други, в т.ч. под 5 от подобни инициативи /но все пак преки продажби/

FreshBreeze,
Жената, работеща на процент в ЕТ "ДХ Груп", най-вероятно не е и чувала за Зачатие ... Това й е работата - да продаде повече, за да си получи заплата ...

« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 17:38:06 pm от mmary »
*
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #14 -: Октомври 19, 2009, 20:28:50 pm »
ето как виждам аз нещата :)
Всичко е прекрасно, ако не бяхме в България и ако не беше пълно с мошеници и с хора, които са попадали на такива постоянно. Аз лично бях най-много против в началото, и всички имахме доста колебания точно по тези съображения - какво ще кажат хората. Ами да казват. Три момичета лятото получиха чрез жребий по 3000 лева да се лекуват - с ИЯР, които фонда прескача. Заради тези картички. Купували ли сте си картички на Уницеф? На мен са ми любими. Да, ясно е, че някой печели също - има разходи за изготвяне и разпространение все пак, и все пак да има някъв стимул да го прави. Но изделието е налице - картичка, каквато можете да си купите отвсякъде, но от нея никаква част няма да помогне на някого - а от тези отива процент за спонсориране на семейства с репродуктивни проблеми. Ами добре, че не сте си купили :) Ще си купите някаква друга картичка тогава, за която сте наясно, че на никого не се помага - проблеми няма. Всичко ви е в главите, предразсъдъците, съмненията, има ли или няма нещо гнило тука. Същото стои и с пускането на смс-те, със закупуването на стоки със стикери към някоя кампания. (хапвам си активия и се надявам да построят детски площадки - дано! И продуктите на регал използвам, защото са на Роза Импекс и подпомагат ин витро процедури)

ммери, тия сметки много просто изглеждат :) мисля, че сте наясно какви организации се издържат с дарения - ех то било толкова лесно, а ние да не знаем. Ние сме реална НЕЗАВИСИМА пациентска организация, от която никой няма файда и всяко нещо тук се постига с много усилия на много хора и с минимално средства. Дори и намирането на рекламодатели.
« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 21:38:42 pm от cygnus »
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #15 -: Октомври 19, 2009, 21:08:52 pm »
cygnus,
преди да се опитам да отговоря по същество и може би за последно, ще преспя, за да преценя дали сериозно сравняваш Сдружение Зачатие със структурата на ООН - Уницеф?

защото ако оттам ще тръгваме ...

 
*
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #16 -: Октомври 19, 2009, 21:14:36 pm »
cygnus,
преди да се опитам да отговоря по същество и може би за последно, ще преспя, за да преценя дали сериозно сравняваш Сдружение Зачатие със структурата на ООН - Уницеф?

защото ако оттам ще тръгваме ...

 
естествено, че не могат да се сравняват - все едно да сравняваме хвърчило със самолет, просто дадох примера към конкретния случай. В книжарницата има два вида картички на една цена - обаче си купуваме на Уницеф, а не другата. Чакам с нетърпение отговора ти, защото ми е важен на мен лично  :)
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #17 -: Октомври 19, 2009, 21:37:43 pm »
Сигнусче, и аз исках да дам пример с Уницеф, ти ме изпревари - и аз си купувам техни картички, но си ги купувам културно от книжарницата.
Сигурно и на други, като на мен, не им е приятно да им препречват пътя по подлези и площади, да влизат в заведението, където обядваш, по няколко пъти за един час и да се опитват да ти продават нещо натрапчиво. Маркетинг стилът им често включва и мазничко "ама така ли, не искате ли да помогнете на ......(колко лош човек сте)". За мен е непочтено първо да се досажда така, второ да се свири по чувствителна струна за лична изгода, както го правят разни врачки и телефонни измамници.
Освен това, вместо да даря да кажем 40 лева по сметката на Сдружението, мога да купя с тях 20 картички и в сметката на Сдружението да постъпят общо 8 лева. (мисля е ясно защо предпочитам първото, ако реша да правя дарения за дадена кауза).
В примера с Данон и Регал е съвсем различно и не виждам нищо лошо. Това са си компании с реален бизнес, което подкрепят някоя инициатива в определен момент.

Още нещо, за да илюстрирам какво ме притеснява. Да кажем, че съм седнала да обядвам с колеги. Минава някой "търговски пътник", прекъсва ни заниманието и се опитва да ни продаде картичка Зачатие. Ами ще гледам пред тези колеги да не споменавам, че имам нещо общо със Зачатие, защото ще ми е неудобно.

П.С. Сигнусче, препрочетох ти поста, в никой от твоите примери това не е основният бизнес - да се закачиш на веригата на милосърдието и да се храниш от там :? В повечето случаи, който се включва във веригата, го прави безвъзмездно, за да допринесе с нещо - с част от печалбата от продукта (регал, данон), пример от моята сфера - банките откриват и обслужват дарителски сметки абсолютно безплатно.

« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 21:45:20 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #18 -: Октомври 19, 2009, 21:55:16 pm »
Така е, има друг тип продукт. В случая те е подразнил начина на предлагане, не продукта - защото са ми подарявали такава за повод - много са хубави. Ако беше на репа нямаше да те ядоса. Това лично и на мен не ми харесва изобщо, но явно така работи тази компания (пак повтарям имахме големи колебания и разговори и по ирония аз лично бях най-против, но преценихме, че е по-добре да помогнем). Колкото до СМС-те и тези по реалититата - там какво ще кажеш? ;)
Между другото сме отворени за всякакви идеи и начини за осъществяване :)
« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 22:25:32 pm от cygnus »
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #19 -: Октомври 19, 2009, 23:01:54 pm »
Финансист съм, доста бизнеси съм виждала покрай работата ми, но едва днес разбрах, че благотворителността е стока и "предприемачи" имат такъв бизнес 8O

вероятно си пропуснала да забележиш стотиците вече благотворителни кампании чрез SMS- съобщения. те всички до една работят на този принцип и това е бизнес за оператора на мобилни услуги и/или за този, който е наел номера за изпращане на SMS-ите.

не го споменават никъде, но обикновено посредниците при SMS-благотворителните кампании прибират над една трета от сумата.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #20 -: Октомври 19, 2009, 23:06:20 pm »
... Ако беше на репа нямаше да те ядоса. ...

Най-после явно успях да се изясня какво ме вълнува, мерси, че ме разбра :D

За смс-ите и риалитата, и аз не знам точно какво да ти кажа, не знам точно и какво питаш, де :lol: Пускала съм в някои случаи смс-и, БГ коледа (но предпочитаме директно дарение по сметката), за децата на загиналите полицаи, за някоя конкретна инициатива за определен човек. От риалити формат съм пускала единствено в благотворителния вип брадър - за спортни площадки на децата в домовете, за музикални школи за тях, за хепатит Б, за кувьози и т.н. (не ги гледаме тия риалити формати много много така или иначе). Ти какво питаш по-точно? :wink: Пускала съм и за Мануела Горсова, дето баща й се оказа с хазартна зависимост... Не съм от ултра мнителните, нито от силно лековерните, по моя преценка :wink:
Благодаря ти, Бени!







*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #21 -: Октомври 19, 2009, 23:07:08 pm »
Цитат
Лейди, можеш да направиш справка, че откакто влизам в този сайт не съм изпуснала нито една година да платя сумата на годишния членски внос под форма на дарение. Малко ме засегна пост-ът ти.
Мислех да не пиша по темата повече /предвид забележката на лични/, но все пак ще си позволя.
Дарение за дадено сдружение е целево или нецелево. Когато е нецелево се предоставя пълна свобода на управлението на съответното сдружение да разходва средствата, както намери за добре. Дарението на определена сума не е основание да се иска сметка за управленчески решения. По друг начин стои въпросът , ако си член, плащаш си членсия внос, присъстваш на ОС и поставиш въпроса.
Фреши, не знам точно какво те обиди?
Да, купувам картички на Сдружението - винаги , когато ми се предложат, независимо от начина , по който ми се предложат. Една такава картичка ми стои неизменно в офиса до бумагите и помогна на три семейства да се насочат към репродуктивна клиника. Така че, за мен има смисъл.
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #22 -: Октомври 19, 2009, 23:13:26 pm »
Финансист съм, доста бизнеси съм виждала покрай работата ми, но едва днес разбрах, че благотворителността е стока и "предприемачи" имат такъв бизнес 8O

вероятно си пропуснала да забележиш стотиците вече благотворителни кампании чрез SMS- съобщения. те всички до една работят на този принцип и това е бизнес за оператора на мобилни услуги и/или за този, който е наел номера за изпращане на SMS-ите.

не го споменават никъде, но обикновено посредниците при SMS-благотворителните кампании прибират над една трета от сумата.



Може, но разликата е тази, че никой още не е направил мобилна мрежа и оператор само за да прави това, което пишеш.

Разбираш ли, Джамче, това не разбирам: става сутрин бизнесменът, и си казва: от какви ли благотворителни каузи ще се интересуват хората днес, да изкарам някой лев? Дали да не отида да питам ония  с ....(онкоболни, деца в домове, стерилитет или там каквото), че напоследък по медиите доста се говори. Това е гадно. Ще цитирам един колега какво казва по повод такситата ментета: "а бе как става тоя човек сутрин да си мисли днес кого да излъже".

Като тип мислене ми прилича на телефонните измамници, дето имат усещане за пулса на деня и на кои тънки струни да засвирят. Само дето тези с картичките си правят труда да включат и остъпилите каузите си с малък дял в приходите (като се замисля, да върви бизнесът, всъщност)
« Последна редакция: Октомври 19, 2009, 23:15:45 pm от FreshBreeze »
Благодаря ти, Бени!







*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #23 -: Октомври 19, 2009, 23:20:32 pm »
Фреш, разбираемо е да си подразнена. Аз винаги съм настоявала хората, които продават да се отнасят с необходимото уважение към проблема. За целта сигнализирам всеки път във фирмата, когато получа оплакване от неадекватно поведение на продавачите.

В интерес на истината по-често на телефона ми звънят да ни похвалят, че благодарение на картичките са разбрали, че стерилитета е лечим, а не е наказание. Това е и основната причина да настоявам кампанията да продължи - хора, които нямат достъп до интернет, вече се лекуват, защото са си купили картичка и са звъннали на телефона, изписан на нея.

Поне до края на тази календарна година кампанията ще продължи. Беше спряла за два месеца заради липса на персонал. Именно заради това сега има много необучени хора, които явно не отчитат спецификата на проблема.

Новогодишните картички ще са прекрасни, вече одобрих дизайните.
Ако забележите некоректно отношение, подразни ви нещо във външния вид на продавачите или имате някакви препоръки към поведението им, моля не се притеснявайте да звъните на фирмата-организатор. Може да търсите Васил Скачев на телефон 0878134574. Семейството има 3 неуспешни ин витро процедури само за изминалата година, така че са изключително съпричастни и се стараят да взимат предвид всяка забележка.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #24 -: Октомври 19, 2009, 23:23:03 pm »
Лейди, от гледна точка на простата математика, е по-полезно да се дари сума директно в сметката на Сдружението и така не 3, а 3 по пет семейства ще получат такава помощ.

Подразних се на частта, че ти се стори неуместно да се вълнувам за Зачатие.

Правила съм и общи дарения, и за конкретни кампании - и никога не съм поставяла под въпрос изразходването на скромните ми дарения и във втория случай! защото никога не съм се съмнявала, че ще се изхарчат 101% почтено.

Не можеш ли да си представиш, че може да ми е болно за Сдружението, за каузата, които по моя преценка печелят някой лев, но губят някой имидж, който като капитал дългосрочно и стратегически е по-важен?
Освен това, за пореден път казвам, че първо бях провокирана от съмнението дали не е някаква измама, а след това съм провокирана въобще от този бизнес, а не от конкретната инициатива на Сдружението (преценено е съотношението полза-евентуална вреда от повече от една глава, всичките умни :D )

Изразявам мнение за едно обществено явление.
Благодаря ти, Бени!







Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #25 -: Октомври 20, 2009, 10:26:48 am »

В интерес на истината по-често на телефона ми звънят да ни похвалят, че благодарение на картичките са разбрали, че стерилитета е лечим, а не е наказание. Това е и основната причина да настоявам кампанията да продължи - хора, които нямат достъп до интернет, вече се лекуват, защото са си купили картичка и са звъннали на телефона, изписан на нея.


Добре, Ани, чудесно!  :D ето затова е хубаво да има информация, да се погледнат нещата от разлини ъгли.

Искам да те питам нещо, но ако можеш да си представиш, че говорим за нещо друго, да кажем, видяно по ТВ (за да не бъда грешно разбрана като заяждаща се).

Подходящо ли е, според теб, да се продават каквито и да е картички сред тълпата на обществено събиране на хора на изложение (Стройко)? Дали актът на предлагане и продажба е съгласуван и одобрен от организаторите на изложението?
И въобще, на какви места и мероприятия според теб е подходящо да се практикува този директен маркетинг на благотворителни картички?
Друго, което се чудя: за продажбата на картичките плаща ли се ДДС? (извинявам се, ако има някакъв специален режим за картички и те са освободени). Плащат ли се осигуровки на наетите за разпространението хора? За да има пари в държавния бюджет, вкл. за финансинаре на АРТ процедури, всеки трябва да си плаща данъците, нали.
Сега се връщам отново на конкретната акция на Зачатие и знам отлично, че всички тук сте интелигентни и милеещи за идеята. Предложих една различна гледна точка, която надявам се допринася с малко в съжденията за това дело. Ако от 10 произволно избрани човека 2-3 мислят като мен (може и да са 0.00003  :lol:), това съпоставя Хикс събрани пари с Игрек отблъснати от идеята хора, като в този Игрек влизат хора, които бихме искали да имаме на наша страна в бъдеще, да кажем журналисти, бъдещи политици? 100 човека без достъп до интернет ще прочетат за Зачатие от картичките, добре, но ако пропуснем покана в гледана телевизия, колко хора няма да чуят за Зачатие?
Мисля си и за стигмата върху проблема стерилитет, ако тия Игрек като мен ги е срам от асоциация с такава кампания („кои, ония нахалните, с картичките на Стройко, на Автосалона, на мача на Стадиона...” – ами тъкмо си говорих свободно за проблема стерилитет, сега пак трябва да се съобразявам), имаме пак съпоставка на  тези с онези, за които ти пишеш – разбрали чрез картичките, че стерилитетът е лечим. Не знам отговорите на тези неравенства, но се надявам да съм била полезна поне малко с гледната си точка.

С една идея започнах темата, с друга я завършвам ... ще прощавате  :lol: Понякога се паля малко само в името на спора :D
Благодаря ти, Бени!







Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #26 -: Октомври 20, 2009, 10:58:42 am »
така ...

Картичките са хубави, дори много, но не това беше темата.

Каналът на разпространението им породи въпроси. Фреш ги постави, подкрепих я, защото съм изпитала същия срам и неловкост в подобна ситуация ... Изказах мнение, вероятно нямаше повече и да помисля по темата, ако бяхме получили отговор, да речем от сорта:

"Да, Сдружението стои зад тази инициатива, обсъждали сме плюсовете и минусите, и в крайна сметка преценихме, че ползите като финансов ресурс са ни нужни. Все пак ще припомнит отново на нашите партньори нашето изискване за адекватно на проблема отношение на продавачите .... и т.н. и т.н. и т.н.  ..."
което всъщност ultra направи с финес

Кому беше нужен този назидателен, в силна степен агресивен отговор за боята и пръднята. Какви ползи носи на Сдружението? Ще привлече членове? Дарители? Потребители като Фреши? Подобна тема съм готова да обсъдим в зоната ...

cygnus,
Независимо, че съм много встрани от дейността на Сдружението съм получила доказателства, че няма по-всеотдаен от теб човек за каузата Зачатие ... В този смисъл, личният, ценя повече, отколкото изказвам, огромния ти труд и сърце ...


 
« Последна редакция: Октомври 20, 2009, 11:02:44 am от mmary »
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #27 -: Октомври 20, 2009, 11:42:43 am »
И аз умора нямам :lol: ама да кажа за картичките като продукт и канала за разпространение.

Разбирам, картичките да си се правеха по наша инициатива отдавна, да се продаваха чрез нормални канали за продажби и да се появи някой, който започва да ги продава по неуместен начин - добре, нямаме отговорност към начина на предлагане, само към продукта. Обаче, тук оставам с впечатление, че става въпрос за друго - картичките се правят от фирмата за осъществяване на техната бизнес идея. (да помислим, ако фирмата по принцип си  продаваше картички, ако мине из хората в Стройко с най-обикновени картички, макар красиви, по 2 лв, колко хора щяха да си купят и защо въобще биха го направили, тук вече не виждам разлика от това да вземеш чорапи и да продаваш тях). Т.е. в този случай според моето разбиране не може да се каже, че носим отговорност само за продукта, не и за дистрибуцията, а по-скоро отговорността е участваме ли или не в такава инициатива.
Благодаря ти, Бени!







*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #28 -: Октомври 20, 2009, 11:45:42 am »
mmery,

отговорът, който очакваше, го получи освен цялостно и елегантно поднесен от председателката, и от няколко други хора, на части и не толкова елегантно поднесен.

разбирам, че опаковката е важна за вас. но искам да ти обърна внимание, че дискутираме като членове на едно и също сдружение в рамките на специалния подфорум за членовете - целта не е да правим пиар за привличане на спонсори и нови членове. също така, искам да ти кажа, че никаква опаковка, мили усмивки и бални стъпки досега не са помогнали за привличане на нови членове, дарители или потребители като Фреши.

много съжалявам, че възприемаш изказването ми като назидателно и агресивно. оправдавам това ти възприемане с факта, че изказването идва от мен, а не от някой друг. но то не е такова. може да не е изискано, нито лицеприятно, но е истинно.

ако това тук е дамски клуб за чай, сбъркала съм мястото.

разбира се, много е по-приятно за душата да си отправяме писмени благодарности, комплименти, доброжелателни критики и съвети, разумни и мъдри предложения, след което да натиснем Enter и да приключим. а там някой ще го прочете, ще се съобрази и ще вземе мерки...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #29 -: Октомври 20, 2009, 12:08:56 pm »
Джам, на мен лично не ми пречи стилът ти, както знаеш :D

разбира се, много е по-приятно за душата да си отправяме писмени благодарности, комплименти, доброжелателни критики и съвети, разумни и мъдри предложения, след което да натиснем Enter и да приключим. а там някой ще го прочете, ще се съобрази и ще вземе мерки...

Разбирам какво искаш да кажеш :D Добре де, по-хубаво ли е след случката, която ме провокира, да започна да избягвам да споменавам пред близки и познати за Зачатие (защото ме е срам и ми е неудобно), а тук да продължа да си влизам в "На Кафе" и да си говорим, да кажем, за фурни...
Благодаря ти, Бени!







Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #30 -: Октомври 20, 2009, 12:44:33 pm »
mmery,
разбира се, много е по-приятно за душата да си отправяме писмени благодарности, комплименти, доброжелателни критики и съвети, разумни и мъдри предложения, след което да натиснем Enter и да приключим. а там някой ще го прочете, ще се съобрази и ще вземе мерки...

няма никакви приятности и никакви души ...

и нека не си прехвърляме отговорности ...

по никакъв начин не може да се очаква от мен или Фреш да "управлявам непосредствената дейност по изпълнение на целите и програмата на сдружението", нито да "взимам решения относно набирането на средства за дейността му", нито "да се разпореждам с имуществото и всички други правни и фактически актове за осъществяване на инициативите на Сдружението .... "  ... все правомощия на УС като колективен орган ...

аз като член на Сдружението мога да попитам, евентуално да предложа нещо ...имам правото, но не и задължението да правя каквото и да е било ...
най-сигурният начин да ме откажат от нещо е да ми вменяват правата в задължение ...


Хубав ден и попътен вятър ...
Поздравления за днешната среща ...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #31 -: Октомври 20, 2009, 13:48:23 pm »
mmery, не съм очаквала, че точно с теб ще говорим на различни езици и няма да се разбираме, а очевидно е така.

някъде да прочете в моя постинг думите "права", "задължения", особено пък "вменяване"? защо спекулираш върху тях, след като те не присъстват там?

никой тук не е задължен да прави нищо - време е ясно да се разбере това. всеки прави каквото прави единствено доброволно и по желание.

това, което многократно и периодично се върти като основен проблем е, че има много малък ресурс от желаещи да работят, който не може да поеме значително по-големият ресурс от желаещи само да дават акъл. да се дава акъл, образно казано, е нещо много важно и ценно, но само с това не става. знам, че всеки подскача, когато се повдигне този въпрос. започват се обяснения кой колко дал, колко взел, кой колко и как бил ангажиран, ама не така, ала иначе... и в крайна сметка, пак има 15 души максимум за вършене на работа, в най-честия случай - 2-3-ма, които при това не се занимават само с тази дейност. може да изискваме качество на работата и да даваме разнообразни идеи колкото си щем, но няма да стане с толкова хора. разберете го това! а повече хора да работят без пари - не се намират, факт. за 5 години сдружение, това е положението. да си назначим координатор, мениджър - ами струва пари, които нямаме. така че пак опираме до състава на боята.

да се говори, че някои тук имат задължения да работят, а други имат само права да дават предложения и да отправят критики... това е обидно и невярно. ако ти имаш емоционален проблем с членството си в сдружението и понасянето на реалностите около него, може би е време да го преосмислиш.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #32 -: Октомври 21, 2009, 21:25:37 pm »
Джам, разбирам раздразнението ти, но все пак това е форум и би трябвало всички теми да са отворени за дискусии и коментари.
Благодаря ти, Бени!







*
Re: Някаква акция на Зачатие по време на Стройко?
« Отговор #33 -: Октомври 21, 2009, 21:59:23 pm »
Момичета, мисля че темата се изчерпа, Ани е обяснила точно и ясно как стоят нещата, няма какво повече да се каже, затова заключвам темата.