0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #800 -: Септември 03, 2015, 12:56:54 pm »
Здравейте момичета, аз съм една идея по добре снощи изядох цяла филийка без да я повърна. Страхотен напредък за цял месец, виждам светлина в тунела. Сега да попитам някой във Варна знае ли къде мога да направя скрининг тест както и лекар с много добър и точен ултразвук, че и да може да работи с него. Хубаво е да ги напрая към 15-ти.
Здравей verechiria, аз съм от Варна, аз лично ходя в Майчин дом, там скрининга е включен в таксата за проследяване на цялата бременност, а и апаратурата им е добра. За лекарката водеща ми ЖК не мога да кажа, че е нещо специално, но за сега съм доволна. Също е включена и една фетална морфология в 20 г.с. Аз другата седмица съм на фетална. Ако, те интересува по-подробно, пиши ми на лични, ако искаш. Хубав ден!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #801 -: Септември 03, 2015, 16:53:59 pm »
Момичета, днес в 13:32  станах мама на моето малко чудо Александра. 3400 и 50 см. Щастлива съм..


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #802 -: Септември 03, 2015, 17:11:31 pm »
Да ти е жива и здрава малката Алекс !:-):-) много хубаво,бравоооо много се радвам за теб Синеочке:-):-) как мина! Как си?
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #803 -: Септември 03, 2015, 17:20:47 pm »
Честито! Да е жива, здрава и само радост да ви носи! На теб бързо и безболезнено възстановяване :D
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #804 -: Септември 03, 2015, 17:27:57 pm »
Леле честито да ти е жива и здрава, много да те радва!!!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #805 -: Септември 03, 2015, 17:59:39 pm »
Честито Синеочке! Да ти е здрава и усмихната! Скорошно прибиране у дома!
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #806 -: Септември 03, 2015, 18:13:19 pm »
Момичета, тема за честитки за Синеочка и бебе Александра:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=51242.msg1107948#msg1107948

 :P
"Не ми казвай, че небето е лимитът, след като има стъпки на Луната."
"И все пак, докато имам дъх, топя ледените цветя по прозорците си, защото имам душа, която не може да не се надява.”
“Sad birds still sing.”
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #807 -: Септември 04, 2015, 06:21:58 am »
Много ви благодаря още веднъж! С малката сме добре, вчера дори ми я донесоха за цели 4 часа, спинкаше почти през цялото време.
Секциото мина много леко, докато се усетя и вече бях родила. След това ме наболяваше, като при много силен МЦ, но когато ни я донесоха забравих за всякакви болки. Тези от вас, които вече имат по едно детенце вече, знаят за какво говоря, а на тези, които им предстои за първи път, искам да кажа, че е милиони пъти по-хубаво от това, което си представяте. Вярвам, че най-хубавото тепърва ни предстои на всички! :grouphug2: :grouphug2: :grouphug2: :grouphug2:


Всеки миг е още един шанс...
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #808 -: Септември 04, 2015, 10:59:44 am »
Дано се възстановиш бързо:-) че малката ще има нужда от теб:-)
Нямам търпение вече и аз да си ги гушна :bighug: :bighug:
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #809 -: Септември 04, 2015, 11:32:18 am »
Синеочка, думите ти ме накараха да забравя страха от секцио и само да се вълнувам от предстоящото. Всички сме нетърпеливи да си гушнем бебчетата ;) Бързо възстановяване.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #810 -: Септември 04, 2015, 12:05:00 pm »
Даааа и на мен ми стана мн развълнувано от предстоящото от вчера насам:-):-) синеочка успя да ме развълнува! Само да сме живи и здрави пък всичко друго ще си дойде на мястото :D
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #811 -: Септември 04, 2015, 16:53:47 pm »
Здравейте момичета може ли да помоля някоя от вас за съвет бременна съм в 16г.с  от началото на бременноста съм с леки болки  в корема и кръста,когато пия но-шпа ми минава и след час два пак леки болки ходих при двама лекари с бебенцето всичко е ок единият лекар ми каза че болките са нормални защото то расте,а другият ме съветва,ако до 1 седмица не спрат болките да вляза в болница много съм объркана какво  да правя?
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #812 -: Септември 04, 2015, 17:22:39 pm »
Елиза, а какво ще правиш в болницата?! системи, изследвания или просто да си полежиш? Аз като си седя у дома и правя почивки съм ок, но днес примерно смешно разстояние го минавах сума и време, вървях бавно, само дето не седнах да си почивам. Като се прибрах даже и лежах. Мен ме боли основно корема и по-скоро някак под корема усещам болка, та може би нещо се разтяга, не знам. Аз също питах двама лекари и на двамата им се струва нормално да има болки...
« Последна редакция: Септември 04, 2015, 17:26:01 pm от м-и »
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #813 -: Септември 04, 2015, 17:27:16 pm »
А контракции имаш ли? Това е много важно аз бях с болки и контракции в 10 седмица съм и лежах в болницата за задържане имах и кървене. Сега пия но-шпа и доктора ми каза че ако продължава в 16 седмица ще ми изпише и магнезии. Като лежах в болницата имаше едно момиче като теб и я държаха на системи с магнезии. След няколко дена мина и я пуснаха тя беше в 8-мия месец
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #814 -: Септември 04, 2015, 17:54:34 pm »
И аз получих силни болки отпред ниско по средата и отзад ниско към опашката преди 2 седмици,значи е било в 13г .с.-така цяла семица не можех да си намеря място,аз си мислех,че таза ми се разширява-въпреки постоянното зацапване и силен кръвоизлев(при него лежах в болницата на системи,и мускулни инжекции) болки до тогава не бях имала.Тогава пиех 3х2утрогестан,3х1магнерич и 3х1 но шпа,и не ми помагаше,към края на седмицата започна и да ме стяга отдолу-все едно матката ми се стяга/схваща и тежи (корема не ми се е втвърдявал).Лежах в къщи,пиех мн.вода и лекарствата,чак към края на седмицита си увеличих магнерича(магнезий) на 3х2,з-то така ми го бяха изписали да го пия като бях в спешното,и сякаш се подобрих.Не съм ходила в болницата и не съм се обаждаа на доктора си.В понеделник отивам на преглед,че пак ме стягат от време на време вагиналните органи/матката(съжалявам но само така ми идва да го обясня)-това вече са контракции сигурно.При мен още продължава кафеникавото зацапване,като дебели нишки.
м-и твоето зацапване спря ли?-и аз така като теб вървя много бавно,че ме е страх,повечето лежа и никъде не излизам,готвя си от време на време,гаденето още го имам.
« Последна редакция: Септември 04, 2015, 18:25:48 pm от zyza »
   
*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #815 -: Септември 04, 2015, 18:02:41 pm »
Зиза, спря да. Аз пиех 4х2 утрогестан докато спре, по инерция и но шпа така пиех в някой дни. И аз мисля в понеделник да отида. Още пия утрогестан и но шпа, самоизписах си малко магнезий и вит. С, че хванах някакъв вирус.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #816 -: Септември 04, 2015, 19:09:14 pm »
Синеочкa, Честитa рожбa!!! Дa рaстр здрaвa и щaстливa и много дa рaдвa мaмa и тaти :) A нa трб бързо възстaновявaне!
Нa всички момичетa с болки - дa, болките сa нормaлни от рaзпъвaнето нa мaткaтa, но когaто не се повлуявaт от лекaрствa е нужно венозно лечение в болницa. Aз лежaх няколко пъти зa зaдържaне тaзи бременност с болки и контрaкции.



Re: Тема на бременните №95
« Отговор #817 -: Септември 04, 2015, 19:45:06 pm »
Момичета аз като прокървях имах съвсем малко на бикините веднага ме закачиха на системи и ми биха мускулно ижекция за задържане. Ставах да хапна и до толетна само, стаа месец лежа. Кървенето го спряха за няколко часа. За сега нямам повече, но моето мнение е да не си насилвате късмета. Ще ви задържат за три дена. Няма да е повече и ще решат проблема от раз. Бебето е най-важно.
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #818 -: Септември 04, 2015, 20:18:40 pm »
Линаполи, имаше ли някакви проблеми с този близнак, как така просто умира  8O Извинявам се за въпроса, но много странно и ужасно ми се струва.
Нямaше никaкъв проблем с близнaкa, бяхме минaли БХС и фетaлния скрининг. Веднaгa след спирaнето нa сърчицето му нaпрaвихме генетични изследвaния. Окaзa се, че имaм вроденa тромбофилия и висок риск от късни спонтaнни aборти. Т.е. нaй-вероятно съм обрaзувaлa някой тромб, който е влязъл в кръвотокa нa бебето и е зaпушило някоя венa. Тaкa до него не е достигaло кислород и хрaнителни веществa. Но нищо не може дa се докaже със сигурност :( Порaди тaзи причинa от тогaвa слaгaм инжекции зa рaзреждaне нa кръвтa ежедневно, зa дa избегнем дa се случи същото и с второто бебе. A синa ми е цяло чудо, дa ми е жив и здрaв!



*
Re: Тема на бременните №95
« Отговор #819 -: Септември 04, 2015, 20:22:12 pm »
Момичета аз като прокървях имах съвсем малко на бикините веднага ме закачиха на системи и ми биха мускулно ижекция за задържане. Ставах да хапна и до толетна само, стаа месец лежа. Кървенето го спряха за няколко часа. За сега нямам повече, но моето мнение е да не си насилвате късмета. Ще ви задържат за три дена. Няма да е повече и ще решат проблема от раз. Бебето е най-важно.
Не опира до насилване на късмет, а до лекарска преценка. На мен не са ми предлагали болница, не и в този вариант. Въпросът беше ще лежа ли в къщи и ако не, тогава болница, обажда ми се да ме провери, имаше подобрение. Отделно, че аз изкарах така и първата бременност.
linapoli  :bighug: съжалявам, че ти припомням такива неща. Не остана миличка!