0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #820 -: Февруари 12, 2011, 18:04:57 pm »
Мих, не се притеснявай, обади се утре сутрин на Ани, не се знае, може и на работа да са - моята пункция например беше в неделя. Не мисли, че ги безпокоиш, те са си свикнали, че като почнат процедури, няма събота и неделя. Успешен старт ти желая!


*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #821 -: Февруари 12, 2011, 18:28:01 pm »
mih споко! Те нашите хора си работят и събота и неделя, моя трансфер беше миналата неделя, звънни на Ани или Малена и питай, предполагам че док ще те прегледа и ще стартираш, моята стимулация започнах от 2 ден на мц, само изследванията не знам как се пускат, защото моите ги направих в последната седмица преди да ми дойде.
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #822 -: Февруари 12, 2011, 19:25:02 pm »
Аз моите изследвания ги пуснах деня преди стимулацията - така се бяхме разбрали с Ани - като ме прегледа доки и като каже Старт! - тогава. Незнам  инженкциите дали имат значение за идследванията. Така че спокойно Мих - обади се на Ани и поне за тези неща ще се разберете. Успех ти желая, стискам палци много силно.
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #823 -: Февруари 13, 2011, 11:42:36 am »
Само за протокола- от шести ден не е никакъв естествен цикъл,  естествен е без лекарства за да се извади само една фоликула, бие се накрая само един прегнил или орвитрил за да не се спука.
Mihqспокойно бе момиче!!! 8)Те са свикнали да ги търсят и в неделя! Не е фатално и утре да те прегледат,така че споко! :wink:
Ситуацията с лекарствата май доста се промени,особено след като не можем да ги набавяме от Румъния.Това е важен въпрос за всички ни,особено за тези с повечко опити,които доста са изтощили финансовите ни сили.Както разбирам производителя на Гонала,просто няма вече да го произвежда в 75 единици,за жалост а пеновете нямат голяма разлика ,миля.Дано да греша!!
Ако има някоя от вас ,която е от Югоизточна България ще ви оставя един телефон,на аптека в гръцкия град Александруполис! Последния път,миналия септември от там ми донесоха Гонал на 56 лв! Аптекарката знае английски. 25510 45453 -мисля че преди това ви трябва код на Гърция. За жалост визитката е на гръцки,но хората знаят за какво става въпрос,защото редовно снабдявали Гонал по поръчка от БГ.
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #824 -: Февруари 13, 2011, 13:36:02 pm »
Само за протокола- от шести ден не е никакъв естествен цикъл,  естествен е без лекарства за да се извади само една фоликула, бие се накрая само един прегнил или орвитрил за да не се спука.


Рачо, грешиш.

Ако лекуващия лекар прецени от 6 ден или по-късно може да стартира с лека доза хормонална стимулация, възможно е жената в този цикъл да има два приблизително еднакви фоликули и стремежа е да се извадят оптимален брой яйцеклетки, в случая две. Освен това в определен момент от нарастването на фоликулите се включва, цитротид например, за да се контролира овулацията, едва тогава се поставя прегнила, който таймира овулацията. Такъв тип подход също е ин витро на спонтанен цикъл.  :wink:



Успех момичета, пожелавам много положителни тестове през новия сезон!  :D
« Последна редакция: Февруари 13, 2011, 13:37:38 pm от deep »

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #825 -: Февруари 13, 2011, 15:54:16 pm »
Без да звуча грубо, но след като аз съм пациентката би трябвало да знам най-добре процедурата, която ми се прави, а и имам нужната документация точно с това определение - IVF  на спонтанен цикъл.
Благодаря на  подробното уточнение deep.
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #826 -: Февруари 13, 2011, 19:55:00 pm »
Момичета,ако се приеме,че все пак има стимулация с хормонални медикаменти,та дори и на и на седми ден-това може да е ултра къс протокол!!! С цел,максимален брой фоликули и читави яйцеклетки и много ,много внимание към хиперстимулация!!! Всеки медикамент използван,изключва възможност за "естествен"!! Мисля че,има разлика със "спонтанен",защото  и на стимулация с гонал,след  седми ден,после цитро и таймиране с прегнил се вадят по 14 яйцеклетки?????? 8O
В крайна сметка ,всеки протокол,който носи  :bfp: и  :bori_004: :bori_007:!!!
Вярвам в доктор Александров,той разбира как се правят тези неща!!! :lol:
За жалост ,ако имаме следващ опит,няма да сме при него!!! :balk_145:но това не пречи да го уважавам много!
п.п. можем да си спорим до бекрайност,но както споменах,важно е резултата да е възможно най-добрия!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #827 -: Февруари 14, 2011, 09:48:20 am »
Честит празник на всички :heartbeat: :wine:Аз празнувам и двата :lol:.Да сте живи и здрави и все така прекрасни хора :D.
На всички пожелавам най-хубавите и здрави бебета накрая :bori_007: :bori_004: вие го заслужавате osi_9

Аз съм на обяд на преглед та да видим.Стискайте палци стрхотно е да знае човек,че хора дори ,които не познава му стискат палци :D
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #828 -: Февруари 14, 2011, 09:49:51 am »
Стискаме, стискаме, и на ръцете, и на краката! Успех!


*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #829 -: Февруари 14, 2011, 10:05:21 am »
Стискаме, Мих, стискаме и чакаме подробности посли!
Хайде на влюбените и загубените - наздраве!  :wink:  :D
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #830 -: Февруари 14, 2011, 10:18:35 am »
Мих, стискам ти силно палци :wink:
ще видиш, че всичко ще бъде наред и ще стартираш успешно :wink:

На Бамбоо и Янитка още малко търпение до финала :wink:
стискайте бебоци на топло и почивайте :wink:
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #831 -: Февруари 14, 2011, 10:48:40 am »
Момичета,ако се приеме,че все пак има стимулация с хормонални медикаменти,та дори и на и на седми ден-това може да е ултра къс протокол!!! С цел,максимален брой фоликули и читави яйцеклетки и много ,много внимание към хиперстимулация!!! Всеки медикамент използван,изключва възможност за "естествен"!! Мисля че,има разлика със "спонтанен",защото  и на стимулация с гонал,след  седми ден,после цитро и таймиране с прегнил се вадят по 14 яйцеклетки?????? 8O

Рачо, до колкото съм забелязала в АГ Варна ин витро на ЕЦ  се формулира като IVF на спонтанен цикъл. А дори и да няма хормонална стимулация с фоликостимулиращ хормон, при всички случаи в определен ден от нарастването на фоликула/и се включва cetrotide или orgalutran с цел контролиране на овулацията. Тоест обикновено не се прилага  цикъл, който напълно изключва хормоналните препарати. 

Някои клиники процедират IVF на напълно ЕЦ, но по мои наблюдения много често се получава прекъсване на процедурата поради не толкова прецизното таймиране на овулацията и съответно по-рано настъпила такава.

Вярвам в доктор Александров,той разбира как се правят тези неща!!! :lol:
За жалост ,ако имаме следващ опит,няма да сме при него!!! :balk_145:но това не пречи да го уважавам много!

Съжалявам, че следващия ви опит няма да е при д-р Александров, напълно споделям твоите чувства към него.  :wink:

п.п. можем да си спорим до бекрайност,но както споменах,важно е резултата да е възможно най-добрия!!!
И дума не може да стане за спорене, просто детайлизираме нещата. :D

Желая ви успех и скоро да сте щастливи, очакващи!  :D


Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #832 -: Февруари 14, 2011, 13:55:00 pm »
Дийп, предполагам,че това което пишеш е правилното! Възможно е и от там да съм се подвел относно ЕЦ! В крайна сметка, ако знаех толкова много сега щях да съм Д-р Ра40 и да съм плътно до д-р Александров!!! :wink:За съжаление и ние си чакаме чинно на диванчето.....! Честит празник на всички ви!! На влюбени  :balk_21:,на загубени :balk_160:,на винарите :wine:,на лозарите  :drunk:.... Абе,на всички хубави хора не само в нашата тема,но и по света!! Обичайте се и.....наздраве!
п.п. може и да не се спазва последователността!! Важното е резултата да е  ylinfant
Мих, не е се е появила още,ама след малко ще избухне с +новини!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #833 -: Февруари 14, 2011, 20:03:31 pm »
Честит празник, влюбени и зарязващи, кой каквото празнува  :D.
Пожелавам на всички догодина на 14 февруари да сте опиянени от щастие, когато прегръщате своите рожби.
:wine:
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #834 -: Февруари 15, 2011, 10:02:41 am »
Стискаме палчета за  успешен старт на mih, също стискам палци тези дни за една много хубава новина някой да се похвали  :D
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #835 -: Февруари 15, 2011, 10:15:49 am »
Бамбоо...кога трябва да правиш теста? :wink:
аз моя направих на 9 ден след трансфера....но аз бях с трансфер на 5 ден :?,ама по добре по рано не го прави....изчакай максимално до края :wink:
аз избързах с моя, защото почнах да кървя....и съвсем се отчаях,а то какво станало :D
още малко ви остана....ще изтраете :wink: :D
*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #836 -: Февруари 15, 2011, 11:04:33 am »
Док ми каза да пусна пикливия тест на 14 ден след трансфера, пада се 20.02, неделя. Иска ми се да пусна кръвен тест предния ден защото е събота и има работещи лаборатории, мислите ли че ще е точен на 13 ден или да изчакам следващата седмица...
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #837 -: Февруари 15, 2011, 11:16:39 am »
Според мен на 13 ден кръвния ще покаже, мисля че и уринен ще ти даде резултат. Пожелавам ти да е двучертичков и силно ти стискаме палци!


*
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #838 -: Февруари 15, 2011, 11:42:29 am »
Бамбуууууу,абе то не остана,до неделя!! Пускай уринарен тогава,хич не бързай бе! То и без това е ясно,че е ++++ ,ама за "протокола"! В понеделник ще си пуснеш и кръвен да го висим туй ЧХГ ,барем за едно ли ,или за близнаци!?! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Ин витро АГ - Варна 7
« Отговор #839 -: Февруари 15, 2011, 11:54:50 am »
и аз мисля да пробваш с уринарния в събота или неделя  :wink:, а после за подтвърждение и кръвния......че то при теб за близнаци има вероятност голяма :wink:, нали седна между нас двете с Ейлле :lol:

ако не издържиш и в събота го пускай кръвния.....че то представям си какво ти е вълнение в душичката :biglove:
продължавам да стискам силнооооо....силнооо палцииии :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers: