0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #40 -: Ноември 18, 2009, 10:50:31 am »
Бързо възстановяване на Пешек!

Докато сте на вълна имуонсимуланти и др. да попитам някой ползва ли сребърна вода? Също така този уред:
http://alex.mymall.bg/pages/%D0%A1%D1%80%D0%B5%D0%B1%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%B0,-69-%D0%BB%D0%B2..html
?
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #41 -: Ноември 18, 2009, 11:03:47 am »
Петя е добре, снощи я чух, доста добре звучеше, видяла се е с малката шушулка и я е гушкала, както знаете вие тук, това е устрема ни да се оправяме въпреки всичко, което ни се случва. Праща поздрави на всички. Чакаме я скоро с малката Ники в тази темичка.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #42 -: Ноември 18, 2009, 11:16:26 am »
Мини ,мерси за инфото - дано скоро се възстанови напълно!
Аничка,аз си купувам от аптеката и си капя на мен и на Жорето в носа и в устата.
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #43 -: Ноември 18, 2009, 11:56:28 am »
абе тая Зелена енергия (водораслите) може ли да се дава на малки деца? някой лекар да го е препоръчвал?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #44 -: Ноември 18, 2009, 12:08:52 pm »
Давам зелена енергия и колактив 3-1 бр. От зелената енергия по 1/2. Криси е на 1,5 месеца. Когато не е добре давам по повече от колактива и зелената енергия. Последния път като беше болен давах по 2 колактива и по 1,5 зелена енергия до 2бр. За това се консултирах с един познат лекар. Всъщност той има момче на същата възраст като Криси и му дават на него. Имам и други познати, които дават на децата си.
« Последна редакция: Ноември 18, 2009, 13:09:38 pm от Tutto_bene »
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #45 -: Ноември 18, 2009, 12:19:00 pm »
Аз от скоро давам на Михаела Саностол. Тя много си го харесва и щом види шишето радостно скандира "Опчее, опче!"

Старая се да и давам много пресни плодове. И за закуска, и за следобна закуска хапва плодове. Затова обаче съм постоянно упреквана от свекърва ми, според която то това дете няма как да порастне, трябват му витамини - попара! Казах и, че витамините са в плодовете, а не - в хляба със сирене. Тя беше и против кърменето. Въобще, според свеки аз много лошо си храня детето!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #46 -: Ноември 18, 2009, 13:14:07 pm »
Първо се радвам много, че Петя е добре. Снощи дори сънувах д-р Даскалов и едни екшън раждания, ама както и да е.Важното е, че Петя е в добри ръце и е добре.Бързо възстановяване.

За всички илачи, които са предписват на Тони, както и за такива които аз имам въпроси се обръщам към гастроентероложката и тя вече ми дава напътствия.
Каза, че е добре за детето зелената енергия и коластрата и да не ги спирам, няма странични ефекти, но самата аз не съм убедена в ползата й все още. Трябва да се дава продължително време за да има ефект, така се твърди. Аз давам от водораслите и коластрата по 1 бр. на ден, сутрин. Ние сме на 3 г., това което забелязах че вече имаме нормални по форма и цвят акита, значи все пак действа някак си. За здрав имунитет в 80 % се счита добрата работа на чревата, а за това са ни препоръчани и пробиотиците, освен гореописаните.
Абе както за всичко друго има и положителни и негативни мнения за зелената енергия, коластрата, пробиотиците и ЕМК. Д-р Бърди ги отрича, но тук в Бг масово джипитата ги препоръчват.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #47 -: Ноември 18, 2009, 13:15:20 pm »
Старая се да и давам много пресни плодове. И за закуска, и за следобна закуска хапва плодове.

И аз давам плодове, но в последно време ябълките вместо да ги гълта ги плюе.. Направо полудявам! В началото ги ядеше, а сега дъвче и ги плюе сдъфкани. Иначе сок-правя сок със сокоизстисквачката и го изпива за нула време.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #48 -: Ноември 18, 2009, 13:29:33 pm »
Джами, водих Вики на детски лекар-хомеопат. Тя предписа коластра и зелена енергия.Само за зелената енергия ме предупреди, че не всички деца я харесват!
Пихме седмица две коластрата и се задържахме повече на ясла, но ни събори грипа! Все пак минахме без усложнения! Аз също давам саностол и имунокинд!
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #49 -: Ноември 18, 2009, 13:34:41 pm »
Стискам палци Петя да е по-добре и скоро да се приберат вкъщи.  :D

Аз давам сутрин есберитокс и витамини на сироп на д-р Тайс.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #50 -: Ноември 18, 2009, 13:35:46 pm »
Зелената енергия я слагам в яденето. Разбърквам хубаво, за да не усеща вкуса, защото наистина не е много вкусно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #51 -: Ноември 18, 2009, 13:53:19 pm »
Майчета, моля ви, вижте тази тема и нека помогнем кой с колкото може на двегодишния Кирчо от Петрич, който се бори с рака!

http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=447127.0;all

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #52 -: Ноември 18, 2009, 14:00:57 pm »
И аз стискам палци на Петя за скорошно възстановяване!
Старая се да и давам много пресни плодове. И за закуска, и за следобна закуска хапва плодове.

И аз давам плодове, но в последно време ябълките вместо да ги гълта ги плюе.. Направо полудявам! В началото ги ядеше, а сега дъвче и ги плюе сдъфкани. Иначе сок-правя сок със сокоизстисквачката и го изпива за нула време.

Ами Туто,
моето дете така и не иска да се научи да дъвче, а е на 1,8 вече. Ябълката я давам настъргана и всеки един плод трябва да е настърган или намачкан.
Помогнете с някоя идея как да я стимулирам да дъвче?
Смесвам плодовете с кисело мляко, с бисквити, с кус-кус, с овесени ядки, с каша - с различни неща.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #53 -: Ноември 18, 2009, 14:18:48 pm »
Ако Миленче ще те успокои, но Тони още не дъвче манджите и супите.
Миришели му, не ги обичал и това е. Всичко друго гризе и дъвче перфектно, щом портокалите и други трудни за дъвчене неща дъвче, значи просто не иска да го прави.
Гастроентеролога каза, че това след 3 годишна възраст ще се урегулира, но не виждам ефект. В яслата го учат да дъвче манджите, но той като не иска да яде, каквото и да правиш, няма да го изяде, а го изгълтва като мисирче. Голям ми е зор, ама чакам да мине просто и това. Иначе и ние бяхме така с ябълката, сега вече я гризе като възрастен, но чак сега.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #54 -: Ноември 18, 2009, 14:19:47 pm »
Давай да дъвче бисквита или направо парчета ябълка, банан. Ако стържеш няма да се научи да дъвче. Моя яде лакомо и кус-куса и подобните неща въобще не ги дъвче, а гълта. Давам парче кашкавал, абе каквото обича да яде. Това с ябълката незнам защо го прави-май му омръзна да яде всеки ден.
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #55 -: Ноември 18, 2009, 15:19:24 pm »
jam, mojesh li da mi pomognesh s KREDOR, zashtoto neshto ne moga da se opravq. Blagodaria
*
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #56 -: Ноември 18, 2009, 16:39:28 pm »
той като не иска да яде, каквото и да правиш, няма да го изяде,
По този повод някакви идеи как да пробутам някакъв плод или зеленчук? Не само че не гризе ябълка, ами няма сила на света, която да го убеди, че трябва да опита. Ядеше едни бонбони преди време в целуфан. Взех и му направих същите бонбони от ябълка и ги завих пак в опаковката и след три часа се реши да пипне бонбоната. Усети че е меко и я метна. Затова го тъпча с пюрета, които ако са гладко смлени изгълтва за броени минути.
Иначе му дай салами, луканки,кебапчета и кренвирши....и хляб. Но да не помислите, че ги яде сам?! Някой трябва да му дава, защото дори и с вилица щял да се изцапа. Сутринта яде сандвич като кученце - с устата си взима хапка от чинията 8O Ама то е защото му се бях разсърдила и му казах, че няма да го храня..

Може ли живачен термометър да се развали без да се е счупил?

Пореден номер "21" в списъка за приемане в детска градина много ли е отчайващо?


*
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #57 -: Ноември 18, 2009, 16:49:41 pm »
Може ли живачен термометър да се развали без да се е счупил?

Може, да. Ако някъде се е пукнал и влезнал въздух. Моят точна така се повреди. Качи се живака до горе и ням слизане.
*
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #58 -: Ноември 18, 2009, 16:56:24 pm »
За детсктие  градини - ако въведа нова, актуална информация, след раждането на Ники, ще ме регистрира ли с по-нов (т.е заден ) номер?
Re: Поредна ноемврийска темичка 16.11- 22.11.2009
« Отговор #59 -: Ноември 18, 2009, 18:52:27 pm »
Майчета, моля ви, вижте тази тема и нека помогнем кой с колкото може на двегодишния Кирчо от Петрич, който се бори с рака!
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=447127.0;all

Толкова е мъничък... Много малко време имат до 25-ти, дано съберат парите навреме.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07