0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #800 -: Октомври 24, 2018, 10:00:46 am »
Точице, късмет и кураж! Дано са добри новините!
Орхидея дано е бременност.
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #801 -: Октомври 24, 2018, 10:11:51 am »
Орхидея, и аз виждам нещичко. Но както ти казват за по - сигурно направи кръвен.
За нас не се надявам на чудо, вчера го отписах опита. Почти невъзможно ми се струва някак си ембриона да тръгне да се дели. Пък и какъв ще е процента на успеваемост с лош ембрион, ще клоня към нулата, ако въобще става за трансфер, а той най- вероятно няма да става. Това е отказвам се да вярвам... Няма смисъл. Следващия път.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #802 -: Октомври 24, 2018, 10:17:51 am »
Точице, щом лекарите не са се отказали, значи има някакъв шанс. До събота ги държи д-р Димитров и ги чака. Щом ги държи по 6 дена, значи има някакъв смисъл. Явно някои тръгват.
Надявам се да не се стигне до друг опит, но може би онова късметлийското ти инвитро е дошло при теб с цел.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #803 -: Октомври 24, 2018, 10:31:46 am »
Отказах го, за да не задържам другите чакащи, а и аз исках при Петрова да пробвам отново.  Направих своя избор преди месец още. Просто.. Така е трябвало да стане.
Успех на вас момичета! За мен почти няма шанс, колкото и да ме убеждавате в противното.
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #804 -: Октомври 24, 2018, 14:45:33 pm »
Точица, винаги има надежда, ако не е сега ще е следващия път.Второ мнение никога не вреди, а възможности за опити също.Аз не вярвах като теб, пък виж какво стана.
Прегръдка много силна от мен!

*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #805 -: Октомври 24, 2018, 15:58:51 pm »
Знам Маги, ще се оправим и ще събирам сили за следващ опит. Ембрионите не са се развили.  :|
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #806 -: Октомври 24, 2018, 16:05:36 pm »
 :bighug: :bighug: :bighug:

Кураж момиче!

Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #807 -: Октомври 24, 2018, 16:20:02 pm »
Много съжалявам Точице  :(  :( ние сме до теб, колкото можем ще ти даваме кураж и сила. Знам, че е много трудно, но се дръж, ще се преборим рано или късно.  :bighug: :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #808 -: Октомври 24, 2018, 16:21:40 pm »
Не знам какво да кажа просто...Съжалявам толкова много. Отиди до клиниката като се посъбереш. Не е ли вариант при теб да се подадат документи за ЦАР и междувременно да се правят пункции на спонтанен цикъл, за да съберете по-голяма бройка, а ЦАР да платят самото оплождане и култивиране. Не знам законово възможно ли е това, но мисля, че пункцията е от рода на 400 лв, другата час е по-скъпа. Съжалявам, наистина.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #809 -: Октомври 24, 2018, 16:35:04 pm »
Не, не е възможно това което пише Тери, но има възможност по Фонда да минат до 3 мисля опита ин витро на ЕЦ, трябва да се говори с лекарката.Тя трябва да обоснове естествено защо така ще се прави, но те си знаят лекарите.Наистина трябва да се намери вариант!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #810 -: Октомври 24, 2018, 16:39:54 pm »
Маги, 3 на ЕЦ допълнително освен 4те, които ни се полагат. Или са 3 от 4те?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #811 -: Октомври 24, 2018, 20:05:32 pm »
Точица,съжалявам много.Трудно е,но ще бъдем силни,другия път ще е успешен :bighug:
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #812 -: Октомври 24, 2018, 21:03:35 pm »
Точица, съжалявам и ти изпращам позитивна енергия и кураж!  Дано следващия път да си бременна и щастлива! Пожелавам ти го от сърце!

Момичета, приятелка ми изпрати един линк за съчетаването на витамините:
https://zdrave.to/zdravoslovno-hranene/tajnite-v-sychetavaneto-na-vitamini-i-minerali?fbclid=IwAR0AIxTmcvyZe1VtoPvjWbFZwsH5R32UX_a0u2h9D6ixkQfDcUNmCOaxSMc
« Последна редакция: Октомври 24, 2018, 21:47:29 pm от WideD »
Един миг обич може и ще направи света съвършен.
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #813 -: Октомври 24, 2018, 23:27:00 pm »
Точица много съжалявам,прегръщам те силно и ти пращам много положителна енергия ! Дано това е последния провален опит,другия да е последен с едно хубаво тлъсто ЧХГ !!!🤗🤗🤗🤗
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #814 -: Октомври 25, 2018, 08:30:37 am »
Тери, мисля че единия опит със стимулация се приравнява на три на ЕЦ, но не съм сигурна, трябва да прочета пак правилника.Но това е при определени симптоми при жената, не може всяка която иска ЕЦ да и се прави.Всичко е много точно медицински формулирано.

Как сте днес?Тери, от естроферма яде ли ти се?

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #815 -: Октомври 25, 2018, 09:24:33 am »
Маги, събуждам се през нощта, защото ми се яде сладко. Озверяла съм. Само за храна мисля. Засега успявам да се укротя и то само защото съм качила 3 кг, откакто не тренирам. И разбира се на корем и кълки. В плюс откакто съм на Бромокриптин в горния етаж съм като жена, която е била с малки гърди и е кърмила 1 година.
У дома е като инкубатор. Тоалетната е с ристриктирано ползване. Най-честата картинка е аз в банята и търкам с препарат. Отвсякъде като се обърнеш падат препарати, мокри кърпи, дезинфектанти. Направо може да се яде от пода. (Не че мисля, че ще помогне, ама така си насочвам лошата енергия и докато търкам капака на тоалетната си мисля: "Умирай, Ешерихия колииии".
Ще се разбере при мен как е положението във вторник. Аз не мога да преценя, след като нямам симптоми. Само едно течение, но то може би по-скоро е от Естрофема.
Маги, утре е големия ден. Много е странно да се подлагаш на трансфери. Знаеш, че от утре, в теб ще има бебе. Чистиш, переш, защото другиден ще има бебе вече.
Мен ме сюрпризираха от Белгия, че ще идват 7 мъже декември месец в България. Ще наемели къща за тях, мен и колежката, заключваме къщата и 48 часа нон-стоп ще разработваме уеб приложение. Дадоха ни дати да изберем и разбира се аз трябваше да се съобразя с евентуален трансфер ноември или декември. И така се случи, че рождения си ден ще прекарам със 7 чужди мъже. Как ще дезинфекцирам там тоалетната е въпроса :D :D :D
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*

    To4ica13

  • ***
  • 337
  • Късметът е част от плановете
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #816 -: Октомври 25, 2018, 09:30:04 am »
Голжди ме следният въпрос:
При моята генетична особеност с този хетерозиготен генотип за A/C 1298А>C МТHFR, заради който ми се получават несполучливите опити (много фоликули, но малко яйцеклетки) не би ли следвало да влияе само на броя на фоликулите, а не на броя и качеството на яйцеклетките?Т.е в какво се изразява а типичния отговор? Не е ли точно в това дали с нормална доза препарат правиш много малко  фоликули? Или от този ген се определят и качеството и броя на яйцеклетките?
Надявам се някой да може да ми разасни, преди консултацията ми с лекарката.
Тери, ще я избиеш, сигурно е, след тези драконови мерки.
Маги, успех в утрешния ден. Празник е, всички светци да са с теб!
« Последна редакция: Октомври 25, 2018, 09:33:26 am от To4ica13 »
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #817 -: Октомври 25, 2018, 09:46:18 am »
Точице, аз точно затова тръгнах да ти говоря за естествен цикъл. Да направите една пункция и да се види вадиш ли яйцеклетка във фоликула и какво е качеството на тази яйцеклетка.
Всеки път на мен ми го повтарят така: "Атипичен отговор ПРИ ЯЙЧНИКОВА СТИМУЛАЦИЯ". Тоест конкретно при стимулацията яйчника не реагира. А това колко ще са качествени: при мен от 16 фоликула изкараха 14 яйцеклетки. От тях 10 годни. От тях 7 станаха на ембриони. Тоест имаме над 50% загуба от броя фоликули. Като при мен мутацията на гена не оказа влияние на стимулацията (хетерозиготен ми е). Виж каква щета има при типичен отговор.
Докторката според мен не е имало как да ти увеличи още повече дозата, защото си имала 9 фоликула на 1 яйчник, което си е предостатъчно. Интересно ми е при стимулация от стойността на естрадиола може ли да се съди какво да очаквате да извадите. При мен Естрадиол 4600/16 = 287, което май вещае, че ще се изкарат 16 хубави.
Точице, кога ще ходиш при докторката? Извинявай, че така веднага те започнах с идеи за ЕЦ и т.н., но просто знам, че трябва да намериш път, по който да вървите към успеха. Докторката най-добре знае кой е този път, но не пречи да зададеш и ти въпроси и да измислите най-добрия вариант.
В сайта на д-р Даскалов има статия по въпроса, но когато аз я четох не ми беше много информативна. Може би ако потърсиш направо проучванията на английски. Или направо пиши на д-р Мели едно писмо на лични да ти обясни
http://www.invitro-plovdiv.com/index.php?option=com_content&view=article&id=96:-mthfr-&catid=35:2009-11-08-10-51-59&Itemid=61
« Последна редакция: Октомври 25, 2018, 09:49:45 am от teri_90 »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света
*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #818 -: Октомври 25, 2018, 10:09:58 am »
Тери, не съм сама в мъката си значи.Не съм се качвала на кантара страх ме е, но много ми се яде!

Точице, мисля че и качеството се влошава в такъв момент, а няма смисъл от по-високи дози, защото яйчника е реагирал добре.Даже 9 на един яйчник са много и от там може да падне качеството на яйцеклетките.

Аз се страхувам.Тази нощ не съм спала.Ще се размрази ли?Ще стигнем ли до трансфер, ще се получи ли?За сега най-големия ми страх е дали ще преживее размразяването.Кошмари сънувам вече.Няма лесно момичета!

*
Re: Правим опити за бебе - Тема 17
« Отговор #819 -: Октомври 25, 2018, 10:18:57 am »
Маги, днес ли ще го размразяват? Доколкото знам ги размразяват и ги оставят за няколко часа, за да видят дали ще тръгнат. Няма как да не го мислиш това. ЗЕТ звучи много лесно и приятно и е така, докато не наближи самия ЗЕТ. На мен докторката ми каза така: Не замразяват ембриони, за които да не са сигурни, че ще могат да размразят. Да по две по три по-добре се размразяват, но щом са го замразили твоето бебе, значи залагат големи шансове на него. Явно е бил високо качество. Но няма как да го мислиш и който и да ти каже нещо, няма как да те успокои, докато не се обади ембриолога.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света