0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #620 -: Февруари 15, 2013, 10:45:25 am »
Meshko,да,такива са цените за 1 бебче,за близнаци скачат на 2600:).доста си е...
Rosefromstars, тъй като вече съм вчсвободна,ще имам време да гледам,разпитвам и събирам впечатления-Майчин дом ми е другия вариант...ще ида,ще поговоря,ще преценя...то моята преценка май не е много адекватна,но ще се опитам да реша някак:) Имам двоумения за Надежда, но най-вероятно няма да е там по обективни причини
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #621 -: Февруари 15, 2013, 11:39:13 am »
Афродитче, каквото и да решиш, успех ти желая от сърце! Цунки!  :kiss: :youwoman: :bighug:
*

    Crystal

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #622 -: Февруари 15, 2013, 13:00:20 pm »
Аз лежах в Токуда за задържане 5 дни преди да родя и платих 200 лв. за този престой. А пакетът за бебето в Токуда включва и УЗ на коремни органи, трансфонтанелна ехография и УЗ на тазобедрени стави. В Майчин дом родих първото си дете и това, което ме накара да не отида там и за второто беше липсата на информация от неонатолозите. С ченгел им вадех думите от устата, да не говорим, че един ден дежурният ми говореше едно, а на другия-друг негов колега-друго. В Токуда, както вече беше споменато, неонатолози минават минимум по 3 пъти на ден и дават информация за всяко бебе, както и отговарят на всякакви въпроси.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #623 -: Февруари 15, 2013, 14:47:05 pm »
Аз като бях миналата година септември месец - в общия бокс 0, всеки ден от 12 часа (мисля, че беше или 11 часа - едно от двете) ни събираха всички родилки и дежурната неонатоложка даваше информация всеки ден за всяко бебе по отделно с папките изследвания, отговаряше на сумати въпроси и казваше кога евентуално ще бъде изписано всяко бебе. Освен това, когато минаваше дежурен неонатолог, винаги можеше да се пита за състоянието на бебчо, както съм и питала, във връзка с неговата лека жълтеница, която изкара. Странно ми е това, което казваш Кристал. Ти на 12-тия етаж ли беше или на 7-мия?

Относно парите, ако бях избрала Токуда:
- Цената на предродилната консултация при лекар е 40,00 лв. Включва преглед, беседа с лекаря и ехографско изследване. Ако специалистът прецени, че е нужна и последваща консултация, нейната цена е 15,00 лв. = 55 лв.
- След осмия месец на бременността консултациите са два пъти месечно (30 лв.), а в деветия – всяка седмица (30 лв.). При просрочване срока за раждане, всеки ден се проследяват сърдечните тонове на плода. Изследването е платено – 15,00 лв.
- 10 дни предварително - както казваш по 200 лв. = 400 лв. + всеки ден проследяване по 2 път сърдечни тонове 15лв.х2бр=30 лв на ден - 30лв.х10 дни= 300лв. (400+300)=700лв.
- Оперативно раждане – 1500 лв. (включва 4 дни престой)
- Неонатологични грижи – 600 лв.
- Поради ограничения брой легла МБАЛ „Токуда Болница София“ няма сектор за Патологична бременност към гинекологичното отделение. - Лукс стая - 125 лв. на ден, което означа след 4 дневния престой остават още 3 дни по 125 лв. = 375 лв.
- инжекция Анти-Д-гамаглобулин - 180 лв. (без поставянето)
- инжекции фраксипарин - 5 бр. по 7 лв. = 35 лв. (без поставянето)
- инжекции антибиотик - 50 лв. (без поставянето)
- превоз до НКБ с линейка - 150 лв. (без заплащането на придружаваща акушерка)

Обща сметка: около 3705 лв., ако включим и престоя на частния паркинг на автомобила на милото и автобусни билети до хотела му - стават към 4000 лв. за раждане на моето бебе. Така, че не са ме излъгали, когато са казали, че ще ни трябват над 3000 лв. само за заплащане в болницата "Токуда".

А, в "Майчин дом" от всичко това, което съм изброила не сме платили нито лев. Да, условията не са добри, но за никакви пари и мноооого грижи аз пак бих избрала "Майчин дом". Радвам се, че все още я има тази болница и там все още има прекрасни специалисти от всяка сфера, защото не всяко българско семейство, с бъдеща майка с проблемна бременност, би могло да отдели от семейния бюджет към и над 4000 хиляди лева за да роди и тя, и детето да получат добри или просто необходимите грижи.
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 15:40:26 pm от rosefromstars »
*

    Crystal

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #624 -: Февруари 15, 2013, 15:39:49 pm »
 
Аз като бях миналата година септември месец - в общия бокс 0, всеки ден от 12 часа (мисля, че беше или 11 часа - едно от двете) ни събираха всички родилки и дежурната неонатоложка даваше информация всеки ден за всяко бебе по отделно с папките изследвания, отговаряше на сумати въпроси и казваше кога евентуално ще бъде изписано всяко бебе. Освен това, когато минаваше дежурен неонатолог, винаги можеше да се пита за състоянието на бебчо, както съм и питала, във връзка с неговата лека жълтеница, която изкара. Странно ми е това, което казваш Кристал. Ти на 12-тия ли беше или на 7-мия?

Относно парите, ако бях избрала Токуда:
- Цената на предродилната консултация при лекар е 40,00 лв. Включва преглед, беседа с лекаря и ехографско изследване. Ако специалистът прецени, че е нужна и последваща консултация, нейната цена е 15,00 лв. = 55 лв.
- След осмия месец на бременността консултациите са два пъти месечно (30 лв.), а в деветия – всяка седмица (30 лв.). При просрочване срока за раждане, всеки ден се проследяват сърдечните тонове на плода. Изследването е платено – 15,00 лв.
- 10 дни предварително - както казваш по 200 лв. = 400 лв. + всеки ден проследяване по 2 път сърдечни тонове 15лв.х2бр=30 лв на ден - 30лв.х10 дни= 300лв. (400+300)=700лв.
- Оперативно раждане – 1500 лв. (включва 4 дни престой)
- Неонатологични грижи – 600 лв.
- Поради ограничения брой легла МБАЛ „Токуда Болница София“ няма сектор за Патологична бременност към гинекологичното отделение. - Лукс стая - 125 лв. на ден, което означа след 4 дневния престой остават още 3 дни по 125 лв. = 375 лв.
- инжекция Анти-Д-гамаглобулин - 180 лв. (без поставянето)
- инжекции фраксипарин - 5 бр. по 7 лв. = 35 лв. (без поставянето)
- инжекции антибиотик - 50 лв. (без поставянето)
- превоз до НКБ с линейка - 150 лв. (без заплащането на придружаваща акушерка)

Обща сметка: около 3705 лв., ако включим и престоя на частния паркинг на автомобила на милото и автобусни билети до хотела му - стават към 4000 лв. за раждане на моето бебе. Така, че не са ме излъгали, когато са казали, че ще ни трябват над 3000 лв. само за заплащане в болницата.
Аз преди да родя съм ходила общо 3 пъти на ЖК в Токуда и плащах по 35лв. ЖК по принцип ми беше на друго място, от където ми издадоха обменна карта. За задържане лежах, защото имах кървене. Когато си приета в болницата, сърдечните тонове не се заплащат допълнително. Мереха ми ги минимум по 3 пъти на ден, като идваха при мен в стаята. Не знам защо смяташ, че се лежи 10 дни предварително, принципно при планово секцио се постъпва 1 ден предварително .Към гинекологичното отделение има сектор високо рискова бременност, където лежах за задържане. Престоят ми след секцио беше 7 дни заради малкото бебе, което родих, но не съм платила и стотинка повче нито за мен, нито за бебето.  Не знам за какви линейки говориш. Ако трябва да постъпиш по спешност, просто някой те закарва до болницата и веднага те приемат. А фраксипарина и в къщи да си го слагаш сама, пак няма да ти е без пари. Антибиотик ми слагаха 5 дни след секциото и също не съм доплащала. Ако си в обикновена, а не в лукс стая, не доплащаш нищо.
Говоря за преди 3 години в Майчин дом и, честно казано, не ми се вярва нещата да са се променили. Освен това с тази бременност през август миналата година ми правиха серклаж в МД и останах отвратена от отношението на акушерките в Патологична бременност. При положение че повръщах от упойката повече от 8 часа и дори вода не можех да пия, ми казаха, че ще изчакаме до сутринта и ако до тогава не спра може и да ми сложат системи  8O. И това при положение, че съм бременна...
Всеки сам си преценява. Аз реших, че поне с второто дете искам да се отнасят с мен като с човек. Така или иначе в Майчин дом щях да платя минимум 1000 лв, а доктора си показваше още предварително, че ще иска да му се "отблагодаря", но не с бонбони  :?
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 15:43:36 pm от Crystal »
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #625 -: Февруари 15, 2013, 15:49:15 pm »
Неонатолозите вече дават информация - моят пример е по-пресен ;) . Мда, явно отношението към теб е било различно... Все пак, затова ги има и платените болници - човек да има право на избор. Радвам се, че ти си успяла да намериш добра за теб обстановка и отношение, дори на друго място. И, че в твоя случай, финансовото положение не ти е било проблем. "Токуда" беше и моят първи избор, защото е наистина болница с голямо обслужване и страхотни условия, но лично мен тези 3000 лв., които ми ги искаха, ме спряха. За цените - писах в моя случай - защото изрично ми обясниха, че ако искам да родя при тях, ще са ми нужни над 3000 лв. - явно не са ме излъгали хората - сега като направих бегла калкулация се убеждавам сама.  :)  Все пак, всяка родилка заслужава да бъде щастлива. Дано винаги си щастлива, независимо къде, кой, кога, как и при кого раждаш!  :D
« Последна редакция: Февруари 15, 2013, 16:11:35 pm от rosefromstars »
*

    Crystal

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #626 -: Февруари 15, 2013, 21:19:12 pm »
Дай Боже всяка родилка да се чуства добре в болницата, която е избрала!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #627 -: Април 07, 2013, 20:04:59 pm »
Аз съм в голяма дилема коя болница да избера и екипа,на който да се спра.До скоро мислех за Надежда,но тъй като съм с близнаци-там за тях е най-добре да съм в 35-36г.с.
Май вече клоня за Майчин дом,въпреки че чувам че условията са ужасни,но пък там е най-добрата неонатология.
Ще се радвам да споделят мами минали вече по този път и за екипите,които са си избрали.

[/url]
*

    Бубулина

  • *
  • 1352
  • Благоденствие да сполети тази къща!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #628 -: Април 07, 2013, 21:19:24 pm »
Аз съм в голяма дилема коя болница да избера и екипа,на който да се спра.До скоро мислех за Надежда,но тъй като съм с близнаци-там за тях е най-добре да съм в 35-36г.с.
Май вече клоня за Майчин дом,въпреки че чувам че условията са ужасни,но пък там е най-добрата неонатология.
Ще се радвам да споделят мами минали вече по този път и за екипите,които са си избрали.
При многоплодна бременност, ако имаш пари- Токуда. Ако не -Майчин дом  :wink:
"Това,което не ни убива, ни прави по-силни!"

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #629 -: Април 08, 2013, 13:50:04 pm »
И Надежда е вариант имайки предвид, че многоплодните бременности там са често срещани.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #630 -: Април 08, 2013, 14:04:26 pm »
Мерси за отговорите :)

[/url]
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #631 -: Април 08, 2013, 14:06:53 pm »
Докато бях в Надежда се родиха две двойки близнаци, едните мисля бяха 34 седмица, другите 31 или 32, вторите бяха доста под 2 кг.
Според мен си имат условия и лекари за такива случаи, обаче не знам финансово как стоят нещата, аз за 3 дни престой платих по 70лв на ден, но ни задържаха само заради инфекция и антибиотик за няколко дни. За по-малките бебета най-вероятно трябват по-особени грижи и разходите са по-различни.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #632 -: Април 11, 2013, 11:51:53 am »
Здравейте имам въпрос за една моя приятелка, чуди се дали да ражда в МБАЛ Надежда при др. Ташков или в Софиямед при Нецов? Бихте ли споделили ако сте раждали в някоя от тези болници и с какво впечатление сте останали? Благодаря ви :)
« Последна редакция: Април 11, 2013, 13:24:11 pm от Krisi88 »


Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #633 -: Април 11, 2013, 13:52:01 pm »
Докато бях в Надежда се родиха две двойки близнаци, едните мисля бяха 34 седмица, другите 31 или 32, вторите бяха доста под 2 кг.
Според мен си имат условия и лекари за такива случаи, обаче не знам финансово как стоят нещата, аз за 3 дни престой платих по 70лв на ден, но ни задържаха само заради инфекция и антибиотик за няколко дни. За по-малките бебета най-вероятно трябват по-особени грижи и разходите са по-различни.
А за самото раждане /със секцио/ каква е цената в Надежда?
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #634 -: Април 11, 2013, 17:44:57 pm »
1400 ля независимо нормално или секцио.
Аз ще раждам при ташков-харесва ми,държи се добре,откакто съм в отделението идва да ме проверява,говорихме и за секциото и какво ще се случи,ако тръгнат по-рано.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #635 -: Април 11, 2013, 17:47:50 pm »
аз платих 1750лв, тогава още нямаха договор със зк, подписаха го 2 дни преди да ме изпишат, вече е 1400.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #636 -: Май 21, 2013, 14:12:41 pm »
Еее, най-после намерих малко време да разкажа и за моето раждане  :)
Моето малко момче Виктор се роди на 24.04.2013 г. в болница Токуда след планирано цезарово сечение /9 дни преди термин/. Огромни благодарности на д-р Илиев, който направи раждането ми най-прекрасното изживяване, въпреки моите неразположения!
В болницата постъпих предния ден на обяд, подписах един куп документи, взеха ми кръв за изследвания, няколко пъти мереха тоновете на бебчо, дойдоха да ме консултират анестезиолог и неонатолог. Следобяда получих силни болки и д-р Илиев си подготви екип за през нощта, ако се наложи  :wink: Но издържах до сутринта  :D Рано, рано сутринта на 24.04. започнаха да ме подготвят - клизма, тонове, система и хайде към операционната.
След упойката много ми падна кръвното - не знам от упойката ли, от страх или от вълнение, но ми стана много зле, но това не притесни моят лекар - докато си повръщах, той си ме режеше  :lol:
В 9.34 ч. изплака моето бебе, а д-р Илиев с усмивка възкликна "А, момиченце!" За момент се вързах на шегата му и си помислих "и Виктория е хубаво име", но сестрата побърза да ми покаже пишката му  :D Пуснаха ни Happy Birthday и ми дадоха да цункам бебчето си. Това беше най-най-прекрасният миг в живота ми - след 4 г. неуспешни опити, след 3 спонтанни аборта, и множество манипулации, най-после дочаках да видя второто си детенце живо и здраво. Чувството е невероятно!
След като извадиха бебо, явно ми пуснаха нещо приспивателно в системата, защото започнах да се унасям, чувах какво си говорят, осъзнавах, че си шептят, че нещо не е наред, но нямах сили да попитам какво става. После разбрах, че съм имала множество сраствания, плацентата също е била срастнала с матката и съм загубила много кръв. 2 часа са ме рязали и в 11.30 излязох от операционната. Доведоха съпруга ми, като преди това са му показали бебето.
Още същия ден два пъти ми доведоха бебето. На другата сутрин ме раздвижиха и вече Вики беше по цял ден с мен, вземаха го само за тоалет, за изследвания.
Много съм доволна от неонатолозите, оказа се, че Вики има повишено CRP и 5 дни беше на АБ. През целия ни престой в болницата, лекарите ми даваха подробна информация за състоянието му, за стойностите на изследванията. Освен това много помагат за кърменето, всяка сутрин правят преглед и тоалета на бебето пред майката.
Ако имах време за трето дете отново бих отишла да раждам в Токуда  :D


*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #637 -: Май 21, 2013, 19:16:16 pm »
Дано не прозвучи като реклама на Токуда, но и аз съм доволна от раждането там. За разлика от предните постове, аз раждах по естествен път. Постъпих в един през нощта с изтекли води, в 38ма седмица, без разкритие и контракции. На сутринта ми пуснаха системи и се почна голямото чакане за хубаво разкритие. За моя радост целият екип търпеливо си чакаше заедно с мен и по всякакъв начин се опитваше да ми помогне. Симеон проплака в 19:23 часа - и за него имаше Happy birthday. Дадоха ми го за целувка и прегръдка. После го доведоха и в стаята, обаче аз бях толкова изтощена, че чак на другия ден започнах да си го гледам.

Много благодарности на д-р Кирякова, акушерките Мария Стефанова, Дарина Костова, анестезиолог д-р Каменова, целия екип неонатолози и всички, които се грижиха за мен и малкия Мони.



   La vita è bella
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #638 -: Май 22, 2013, 12:06:55 pm »
Раждането в Токуда наистина е удоволствие, всички лекари, акушерки и неонатолози, дори санитарките са много мили и търпеливи, грижат се много и за майката и за бебето, през целия ми престой имах чувството, че съм на хотел  :D. Имам за сравнение друга болница и мога да кажа, че нямат нищо общо. Едва ли в друга болница биха обърнали внимание, че бебето ми е с инфекция и да се вземат мерки веднага.
Но истината е, че бих избрала тази болница, в която е и моят лекар - д-р Илиев  :P


Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #639 -: Август 08, 2013, 09:46:50 am »
Някой може ли да ми каже подробности относно клиника Надежда и клиника Щерев-кой води ражданията,какви са цените?   :ask: Никога не съм посещавала тези клиники и ще се радвам на отзиви...