0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #240 -: Април 06, 2011, 12:16:52 pm »
Момичета моля Ви за мнение за болницата"Света Анна"(Окръжна болница-София)и за др.Жекова.

Мога само да ти кажа за болницата - две мой познати раждаха там и са много доволни. Незнам обаче при кои доктори, както и не мога да ти кажа нищо за посочената от теб докторка.

Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #241 -: Април 06, 2011, 13:15:05 pm »
Tucy,мерси много за отговора :)
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #242 -: Април 06, 2011, 23:04:23 pm »
 Дидка,когато бях на отворени врати в МД,сестрата каза,че всички са добри.Споменаха д-р Начев...Аз лично съм се насочила към доктор от оперативната гинекологи,д-р Славчев.Тъй като ще раждам секцио, той ме е оперирал , а неговото реноме е безупречно.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #243 -: Април 07, 2011, 15:45:51 pm »
а за Тина Киркова някой може ли да даде мнение
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #244 -: Април 07, 2011, 15:48:50 pm »
IOLLI, аз съм писала на първата страница за Тина Киркова. Това беше лятото на 2009г. Сега ако раждам пак там бих си взела ВИП стая.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #245 -: Април 07, 2011, 20:33:03 pm »
а за Тина Киркова някой може ли да даде мнение

Родих там на 16.03., секцио, с избор на екип, бях в 2-на вип-стая. Нямам никакви забележки, доволна съм. Първото ми дете също е родено там през 2008г.
Ако нещо конкретно те интересува, питай.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #246 -: Април 08, 2011, 17:35:22 pm »
zeituni разкажи повече - как мина , при кой лекар беше, колко плати за екипа?
*

    Желязкова

  • **
  • 82
  • Животът е предизвикателство - приеми го!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #247 -: Април 26, 2011, 18:24:17 pm »
Здравейте мили момичета! Дали някой е раждал при доц. Борислав Маринов - началник
Клиника “Обща патологична бременност” в Майчин дом-Сф? Бихте ли споделили мнението си?
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #248 -: Май 02, 2011, 12:10:58 pm »
Момичета моля Ви за мнение за болницата"Света Анна"(Окръжна болница-София)и за др.Жекова.

Едно от момичетата тук, Жасминвени, ражда в Окръжна и беше много доволна. Даже мисля, че беше точно при въпросната лекарка. Ако ти трябва повече инфо попитай Жаси, тя ще ти отговори с подробности :)
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #249 -: Май 02, 2011, 14:39:11 pm »
Може ли някой да даде мнение за раждане и доктори в Пловдив. Имам предвид ВМИ, Окръжна болница, Селена. Засега събирам мнения и ще се ориентирам допълнително. Ще бъда благодарна и ако ме ориентирате за цени.


*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #250 -: Май 02, 2011, 14:55:03 pm »
Прочети назад, Жбрул е писала доста за Селена.
Успех :)
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #251 -: Май 02, 2011, 14:57:52 pm »
Момичета моля Ви за мнение за болницата"Света Анна"(Окръжна болница-София)и за др.Жекова.

Тук има разказ за моето раждане :)
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=42544.msg720738#msg720738
[/url][/url]
*

    Iffi.13

  • ****
  • 641
  • НАПРЕД И НАГОРЕ !!!
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #252 -: Май 03, 2011, 10:19:18 am »
Здравейте мили момичета! Дали някой е раждал при доц. Борислав Маринов - началник
Клиника “Обща патологична бременност” в Майчин дом-Сф? Бихте ли споделили мнението си?


И мен ме интересува  :D  Желязкова, ходила ли си при него за консултация /ако да ще те помоля за подробна информация  :) /? Кой те насочи?
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #253 -: Май 03, 2011, 10:37:45 am »
На времето доцента беше в екип с д-р Манчев, който ме оперира през 2003г., след това през 2006г. изроди дъщеря ми. Незнам сега дали са заедно още, но го препоръчвам с две ръце :)
*

    deep

  • *
  • 2887
  • believe in YOU
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #254 -: Май 03, 2011, 12:05:59 pm »
Може ли някой да даде мнение за раждане и доктори в Пловдив. Имам предвид ВМИ, Окръжна болница, Селена. Засега събирам мнения и ще се ориентирам допълнително. Ще бъда благодарна и ако ме ориентирате за цени.

За Селена ти препоръчвам д-р Даскалов, за другите болници не мога да кажа.

Хиляди гори са скрити в един малък жълъд. Р.У. Емерсън
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #255 -: Май 03, 2011, 16:21:29 pm »
Може ли някой да даде мнение за раждане и доктори в Пловдив. Имам предвид ВМИ, Окръжна болница, Селена. Засега събирам мнения и ще се ориентирам допълнително. Ще бъда благодарна и ако ме ориентирате за цени.

Аз също раждах при Д-р Даскалов в "Селена" /планово секцио/, нямам никакви забележки. По-подробно за моето раждане съм писала тук: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=44943.660  За цената съм писала по-напред в тази тема тук.
За естествени раждания /и при Д-р Даскалов и при други лекари в "Селена"/ - също съм чела и в личен разговор с мами раждали естествено там - имам само добри отзиви.

За другите болници, за които питаш - не мога да дам мнение. Но има кой да ти каже и за там.

Успех в избора и много щастлив и благополучен "финал" ти пожелавам!  :D
 
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #256 -: Май 03, 2011, 16:32:22 pm »
Благодаря Jbrul,Deep
аз ходя почти всеки месец на преглед при Даскалов и съм доволна, макар че последно на ФМ очаквах повече, но може аз да съм си в грешка. Но искам и да проуча други варианти (като държавните болници, и вече лятото ще решавам окончателно.


Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #257 -: Май 05, 2011, 16:19:10 pm »
Дидке,аз съм се насо4ила към д-р Сузана Нашар от МД.За сега съм много доволна от нея.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #258 -: Май 05, 2011, 16:25:03 pm »
Дидке,аз съм се насо4ила към д-р Сузана Нашар от МД.За сега съм много доволна от нея.
Добър избор на лекар-аз съм раждала при нея.
*
Re: Раждането- къде и как ?
« Отговор #259 -: Май 05, 2011, 19:24:19 pm »
Аз се отчитам за "Токуда", планово секцио, по медицински причини (но вероятно това щях и да си избера по принцип - казвам го сега, в деня след секциото не бях точно на това мнение :-):

Обстановка: отлична. Аз прекарах по поне 1 нощ във всички видове стаи и опитах лично:
- във "ВИП"а (в Гинекология, извън АГ-то) бях първата нощ, преди секциото; всъщност това е абсолютно същата стая, която в АГ водят "Лукс" - разликата е след раждането, защото в Гинекологията не можеш да вземеш бебето. На мен лично не ми понася наложеното общуване с непознати и ми беше райски по-спокойно да съм насаме със себе си.
- в общите стаи за по 4ма в АГ бях деня и нощта след секциото; можеш да си пуснеш завесите и да се изолираш (визуално де) от останалите; проблем е по-скоро няколкото бебета, непрекъснатите телефонии и невъзможността за проветряване (особено след храненията)- на тези до прозорците няма как да им понесе. Минус е и че банята и тоалетната са извън стаята, но не е толкова страшно. В самата стая има само чешма. Посещения в стаята не се разрешават, освен от таткото веднага след раждането; иначе, ако можете да ходите - има си помещение за срещи.
- "Лукс" стаята се освободи в деня след секциото и се преместих там веднага, по гореописаните причини. Изобщо не съжалявам, на мен просто това ми е много важно. Тук посещенията са свободни. Оказа ми се и друг голям бонус - бебо не иска да суче и ми позволиха да си взема и стерилизирам вътре помпата, иначе трябваше да го храним с АМ, а аз да изхвърлям налична кърма.
Професионализъм - с уточнението, че аз толкова мога да преценя, не съм медик и нямам и база за сравнение: на високо ниво. Секциото ми протече дори по-леко от очакваното, плямпахме си с Илиев (те оперират по двама) през цялото време, Стар ФМ се оказа предпочитано и от двама ни, упойките и катетъра (много ме беше страх от слагането на игли в гръбнака ми) изобщо не ги усетих, въобще мед и масло. При мен имаше проблем с измъкването на пухчо през (пълна изненада!) силната коремна мускулатура, та доста ми понатиснаха ребрата (още ме боли вляво), това вече го усетих, нямаше как. Още същата вечер пробвахме раздвижване, на следващия ден вече ходех (не с кеф, определено ден 2 е най-гаден), но като се насилиш и то става. Персонала е невероятно услужлив и мил и лекарите от АГ и НН, и акушерките/сестрите и санитарите; имаш помощ по всяко време на денонощието и за теб и за бебето, сега много ми липсват :-) Бебо беше прегледан стриктно още докато ме шиеха, сбориха се веднага с ниския хемоглобин и последвалата го жълтеница (проследиха билирубин на няколко пъти, за да сме сигурни всички), имах много помощ при опитите за кърмене, много окуражаване докато тръгне кърмата и при чуденйката защо напастта не ще да суче, непрекъснати грижи за мен, вкл. добра подкрепа с болкоуспокояващи (трябват си, определено), пълния набор от отговори по темата "Що е това бебе и как се употребява" и, съвсем не на последно място, как да не уморим мама... Много съм доволна в това отношение, наистина.
Особено след днес - вчера ми махнаха конците, днес доктора ме вмъкна за спешен (и безплатен) преглед, че имам проблемче...
Леле, унесла съм се! Аз отивам да го играя млекоцентрала, а ако някой има конкретно (или не толкова:-) питане по темата, моля да заповяда!