0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #980 -: Август 22, 2011, 13:12:48 pm »
valq85, не е толкова важно да е над 37 градуса, по-важното е да има ясна разлика между първа и втора фаза от около 0.4 градуса, а при теб я има. Аз така и не качих температурата над 37, а резултата е в лентичката ми  :wink:
Наистина много хубава графика. Успех!  :goodluck:
П.С.Аз бих се престрашила вече и за едно тестче, ако бях на твое място ...
« Последна редакция: Август 22, 2011, 13:14:40 pm от Tonita80 »
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #981 -: Август 22, 2011, 13:42:19 pm »
Мерси, Тонита!Вдъхна ми надежда! Що се отнася за теста, може и да се престраша да направя, макар че аз дори нямам закъснение! Дано този път да е станало!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #982 -: Август 22, 2011, 15:19:41 pm »
valq85, не е толкова важно да е над 37 градуса, по-важното е да има ясна разлика между първа и втора фаза от около 0.4 градуса, а при теб я има.
Още повече че мериш орално БТ.  :D Не се притеснявай, те ПМС са характерни и при ранната бременност  :wink:
Стискам палци!
"Истински приятел е не онзи, който е до теб, когато си на дъното, а онзи, който е до теб, когато се мъчиш да изплуваш."

[
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #983 -: Август 22, 2011, 15:27:49 pm »
Страхотни сте, момичета! Мерси за подкрепата! По- късно ще купя тест и ще видим!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #984 -: Август 24, 2011, 07:45:06 am »
valq85  не е задължително Бт да е над 37.0
Важна е разликата в БТ през ФФ и ЛФ и тя трябва да е 0,4 - 0,6 за да е сигирно /само по графика / че е имало О.
Твоята разлика е над 0,4 - графиката ти е хубава, така че няма защо да се притесняваш за О.

ПП. Няма глупави въпроси - питай всичко , което те притеснява

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #985 -: Август 24, 2011, 10:55:43 am »
Мерси, Денис!
Въпреки всичко, ме достраша и не направих тест!
Искам да попитам, според вас, има ли все още смисъл да се надявам, че се е получило този месец, предвид, че температурата ми падна на 36.7? (честно казано, много ми се иска, но разумът ми казва друго!). Освен температурата си имам и обичайните преди цикъл болки в корема и кръста :(
Това, което ме притеснява е, че втората фаза ми се струва малко дългичка и имам чувството, че температурата ми варира доста. Четох, че може да бъде от 14-16 дни, но не ми се струва много нормално, както и тези спадове на 5 ден след овулацията и след това. Аз ги отдадох на смяната на климата, но може и да не е от това. Как мислите, основателни ли са притесненията ми?
Съжалявам за дългия пост!
Хубав и успешен ден на всички!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #986 -: Август 24, 2011, 12:32:26 pm »
valq85
Според мен днес ти е 15 ден след О.
Ако утре БТ е висока - направи един тест.
Средно ЛФ е 14 дни
Но едва след закъснение от 16 дни може да се предполага зачеване.
 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #987 -: Август 24, 2011, 12:42:18 pm »
Мерси за отговора, Денис!
Страшно много се надявам да се покачи БТ :) Макар че, много се съмнявам! :)
А пък, ако падне БТ, но не ми дойде, ще отида на преглед! Притеснявам се да не съм направила някоя киста, понеже вече ми се е случвало веднъж!
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #988 -: Август 24, 2011, 20:47:44 pm »
Може ли един коментар  :)
По памет съм нанесла всички стойности , изолщо в нито една не съм сигурна , например последните две са мерени малко селд 8 сутринта и сигурно затова е така висока, а според Бейбиплан О. е някъде след 3-4 до 5 дена. Нямам изгледи за скорошно посещение при док- оставям на вас!
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #989 -: Август 25, 2011, 09:50:53 am »
f_26, много ми се иска да ти помогна, но зажалост съм нова в меренето на БТ и се притеснявам, че ако изкажа мнение има голяма вероятност да е грешно и само да те объркам! Но останалите момичетата ще ти помогнат!
Аз пък тотално се оплетох! Ако овулацията ми е била на 15/ 16 ден, а пък цикълът ми дойде вчера в 23ч.( на 30-я ден), то ЛФ 14 или 15 дни е? И нормано ли е БТ днес да е 36.6 или е много висока?
Съжалявам за постоянните въпроси! Трети месец опитваме с мъжа ми и не става и се надявам причината да е, че не сме нацелили О, т.к. цикълът ми не е много редовен. В повечето случаи е 30 дни, но през 3 месеца е и 31-32, а миналият месец беше дори 33 дни.
На рутинните прегледи всичко е ОК- цитонамазката, микробиологията, колпоскопията (която по погрешка ми направиха) са повече от перфектни, но пък не съм изследвала хормони, нямам цветна снимка и т.н. Имах фоликулярна киста преди 2 години, но тя изчезна с противозачатъчни за месец и половина и на контролния преглед, докторът ми каза, че яйчниците са ми перфектни! Хапчетата ги пих 4 месеца, но ми се отразяваха много зле! Бях в постоянна депресия, много изнервена- пълен ад! Сега само при мисълта за хормонално лечение, цялата настръхвам!
Решила съм, обаче този месец да взема тестове за О, за да видя дали ще се засекат с БТ. И ако пак не стане или няма покачване на хормона, ще отида на преглед!
Съжалявам, ако много съм се отклонила от темата, но исках да ви разкажа за какво става въпрос!
Много ви благодаря за помощта!
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #990 -: Август 25, 2011, 10:26:55 am »
Температура 36.6 е нормална за фоликулярната фаза :wink:.
*
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #991 -: Август 26, 2011, 13:49:07 pm »
Мерси!
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #992 -: Август 27, 2011, 11:13:44 am »
Здравейте, бихте ли погледнали и моята графика, която ми се струва доста странна:(първи месец меря, орално в 7:30.Предварително Ви благодаря
Re: Дайте да ви видя графиката- 7 тема!
« Отговор #993 -: Август 27, 2011, 17:41:02 pm »
Здравейте! Тази седмица не съм мерила БТ, защото бяхме на почивка и там нямаше как. Но се постарахме да сложим доста сърчица.....Дано този месец е станало