0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1480 -: Май 12, 2012, 20:50:26 pm »
Здравей Heaven_New Благодаря ти вниманието .
Да била съм и в бг през 2010 ми правиха всички изследвания ,всичко сас милото ние ок -след като се върнахме в испания на следващия месец забременях ,но уви ,тук първия преглед ми назначиха чак към 3 месец и се установи ,че няма сърдечна дейност и последва аборт .Миналата година като си бяхме в Бг пак бяхме на изследвания всичко е ок ,правихме инеминация ,но уви беше неуспешно .И решихме да тръгнем тука по пътеките ,но се оказва ,че се чака доста ,а за сега имам час само при гинеколог ,да видим кога и как ще ни пратят при специалист .И аз искам да направим всичко в БГ и даже им вярвам повече ,но милото няма голяма отпуска .

А и само да вметна ,че така съм отбелязала М? само по календара на зачатие ,иначе ЛФ ми е 13,14 дена
*

    vitanova_1981

  • ***
  • 418
  • аз съм твоя подарък,пази ме
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1481 -: Май 12, 2012, 21:18:01 pm »
фоф аз силно се надявам да си бременна,знам че когато теста за ову при наближаването на М е ++ то голяма е веротността да си забременяла,а теста за бременност улавя хурмона чак когато той достигне по-високи нива,обикновенно в повечето случай 1-3дни след преполагаемата дата,може да отчете и 1-2 дни преди това,но това се случва по-рядко,тъй че споко утре можеби БТ ще е по-висока и скоро ще има с какво да се похвалиш. :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1482 -: Май 12, 2012, 22:03:00 pm »
Фов, съжалявам много за това, което си преживяла. От собсвен опит знам колко е болезнено, сто пъти предпочитам отрицателни тестове до края на репродуктивния ми живот, отколкото аборт. Но за всички тези неща си има причина. Когато има спиране на развитието на плода, много лекари ще ти кажат, че "това просто се случва", но когато е последвано от продължително незабременяване, нищо от двете не е случайно. Аз направих 3 аборта и след това повече от година никаква бременност (и слава Богу!). Оказа се тежко Хашимото, отключено след тежко раждане и спешно секцио. Въпросът е, че когато има аборт и после дълго няма бременност, има някакъв проблем някъде, може да е малък, лесно отстраним, такъв, за който лекарите не са се сетили, но има. Ако всичко е ОК, тези неща няма да се случват. Какви изследвания са ти правили досега? Имунологични, генетични, щитовидната жлеза как е (но не само ТСХ, а ТАТ и МАТ), най-важното - разширената спермограма на мъжа ти как е? Яйчниковият резерв при теб - Антимюлер, инхибин? Извинявай, ти сигурно си разказвала по-напред в темата какво сте изследвали, ама е голяма, няма да се справя толкова бързо с четенето.

Не ти трябва мъжът ти за дълго в България, трябва ти за ден точно - да даде материал за спермограма и малко кръв. Ти за двайсетина дни ще се оправиш с всичко. Знам как е от месец на месец, надежди, страх какво пък ако стане и кошмарът се повтори  :( Ама си иска помощ от лекари това, само със стиснати палци няма да стане  :(  
« Последна редакция: Май 12, 2012, 22:16:55 pm от Heaven_New »
*
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1483 -: Май 13, 2012, 00:45:12 am »
Ами всички хормони са ми в норма ,За щитовидната освен изследвания сам правила и скенер -всичко е ок .Спермограма на мъжът ми също е ок .По-принцип уж няма причина да не става ,но факта си е факт .Понякога си мисля ,че проблема до голяма степен е прекалено забързания начин на живот и стреса .
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1484 -: Май 13, 2012, 01:05:15 am »
Имунологични и генетични? НК-клетки, тромбофилия? Антимюлеров хормон, инхибин - те какво казват? Спермограмата с т.нар. "днк фрагментация" ли е? Стресът и натоварването не подминават никого днес, но голяма част от приятелките ми с много по-натоварен живот нямат проблеми със зачеването и износването, а аз имам... За съжаление, няма такова нещо като "успокой се и ще стане"  :(
« Последна редакция: Май 13, 2012, 01:25:59 am от Heaven_New »
*
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1485 -: Май 13, 2012, 08:35:28 am »
Имунологични и генетични? НК-клетки, тромбофилия? Антимюлеров хормон, инхибин - те какво казват? Спермограмата с т.нар. "днк фрагментация" ли е? Стресът и натоварването не подминават никого днес, но голяма част от приятелките ми с много по-натоварен живот нямат проблеми със зачеването и износването, а аз имам... За съжаление, няма такова нещо като "успокой се и ще стане"  :(



Не тези не са ми правили.
*

    vitanova_1981

  • ***
  • 418
  • аз съм твоя подарък,пази ме
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1486 -: Май 13, 2012, 10:11:54 am »
Видя ли Фофи БТ се вдигна,изчакай 2 дни и си направи тест за бременност,виждам че и днес си пробвала,не се напрягай излишно настрой се позитивно,за мен ти си бременна :crossfingers: :crossfingers: :bfp: :babyflips: :babyflips: :bighug:
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1487 -: Май 13, 2012, 16:57:24 pm »
Имунологични и генетични? НК-клетки, тромбофилия? Антимюлеров хормон, инхибин - те какво казват? Спермограмата с т.нар. "днк фрагментация" ли е? Стресът и натоварването не подминават никого днес, но голяма част от приятелките ми с много по-натоварен живот нямат проблеми със зачеването и износването, а аз имам... За съжаление, няма такова нещо като "успокой се и ще стане"  :(

Не тези не са ми правили.


Ами че това е сърцевината на проблема с ранните аборти и по принцип половината от всички изследвания, след които можеш да кажеш "всичко е ОК".

Графиката ти е наистина хубава, пожелавам ти отсърце да си бременна. Но, на твое място, веднага щом видя двете черти, бих взела самолетчето и право при нашенските имунолози и генетици, да ми мислят превантивна терапия. Успех!!!

*
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1488 -: Май 14, 2012, 10:34:20 am »
Благодаря на всички за подкрепата ,но и този месец едно голямо нищо и разочарование .
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1489 -: Май 15, 2012, 17:26:41 pm »
Ще стискам много силни палчета целия месец мила  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

нека бъде вашият месец и накрая видиш едно хубаво  :bfp: :bfp: :bfp: :babyflips: :bighug: :bighug: :bighug:

Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1490 -: Май 15, 2012, 19:57:58 pm »
То ако ставаше със стиснати палци, нямаше да има нито репродуктивни клиники, нито този сайт.
Повече от 2 години опити за бебе е много време, Фов. Няма нищо страшно в малко помощ отвън.
*
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1491 -: Май 15, 2012, 20:26:21 pm »
Ще стискам много силни палчета целия месец мила  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:

нека бъде вашият месец и накрая видиш едно хубаво  :bfp: :bfp: :bfp: :babyflips: :bighug: :bighug: :bighug:


Благодаря ти мила !


То ако ставаше със стиснати палци, нямаше да има нито репродуктивни клиники, нито този сайт.
Повече от 2 години опити за бебе е много време, Фов. Няма нищо страшно в малко помощ отвън.

Heaven_New никой не казва ,че става само със стискане на палци .Не виждам нищо лошо в това момичетата по -някакъв начин да се подкрепяме .
И защо реши ,че само на това разчитам .Да в Бг когато съм ходим в такава клиника ,но времето с което разполагаме е малко ,и не винаги всичко зависи от мен .
И поради причината ,че имаме малко време в БГ ,затова сме решили д тук в Испания да направим с лекарска помощ каквото трябва ,но тука не става от днес за утре .Има си правила с които се съобразяваме .А и с един работещ в семейството ми нямам как да отида в Частна клиника в която става бързо .Достатъчно ми е напрегнато всичко ,че и да чета нападки .
« Последна редакция: Май 15, 2012, 20:28:13 pm от foveri »
*
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1492 -: Май 16, 2012, 13:09:20 pm »
мили4ка   не  обръщай  внимание  на  подобни коментари,не си  струва да се  тормозиш :kiss:  стиснати пал4ета и  от мен и много  късмет през новия месец :goodluck: :goodluck: :bighug: :bighug: :bighug:
<br /><br /><br /><br /><br /><br />  в о4акване на  третото  мишле!!!<br /><br
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1493 -: Май 16, 2012, 13:17:54 pm »
Фофинкаааааааааа......я да изпием по една вируална бирОчка и да стиснем силно палци пък да видим какво ще стане  :wink: :drunk:
 Късмет миличка,дано най накрая нещата станат  :D,без излишни нервички нали знаеш  :lol: :P :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1494 -: Май 16, 2012, 13:23:16 pm »
Благодаря ви сладуранки.
Маймункаааааа,радвам се да те видя .Как сте  ?
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1495 -: Май 16, 2012, 13:33:08 pm »
Фов, не се обиждай! Не съм искала да те засегна. До болка ми е познато това чакане от овулация до тест. Освен това също живея в чужбина и добре знам какви каскади се изискват, за да организираш посещения и процедури в българска клиника. Единственото, което исках да кажа е, че на този етап вече много по-лесно и успешно, без толкова нерви и разочарования, ще се сдобиеш с мечтаното бебе с малко помощ. Просто исках да ти дам кураж в тази посока. Надявам се нещата при теб да се наредят. А стиснатите палци от приятели, виртуални или реални - кой би се отказал от тях.
« Последна редакция: Май 16, 2012, 13:40:23 pm от Heaven_New »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Графиката на Foveri
« Отговор #1496 -: Май 16, 2012, 15:33:02 pm »
Foveri, моля те пусни си нова тема.

Ще заключа тази, защото е станал много голяма.

Поздрави и успех.