0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #100 -: Март 13, 2008, 19:58:31 pm »
Здравей мила Денис,
Би ли погледнала и моята графика за коментар? Бях ти писала и от онези дни с въпросче относно това, че този път не ми падна толкова много БТ преди О. , затова и не можах да направя теста за О. от - до - ...после нещо се ядосах и не продължих с тестовете, за което съжалявам де  :oops: , но....до момента как е ?!
Благодаря ти предварително  :)
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #101 -: Март 14, 2008, 06:13:17 am »
Здравей ........
До тук графиката ти е добре.
Според мен О е била на 13 ден от МЦ.
Този спад на 13.03 не е проблем, най-вероятно Бт пак ще се повиши.
За теб, тя трябва да е около 37,2 - за да е сигурно, че всичко е наред

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #102 -: Март 14, 2008, 06:23:09 am »
Имах предвид, ............. :help:
Погледнах ти графиките:
02/01/2008 - не е сигурно дали е имало О.
28/01/2008 - Според мен, може и да е имало О. / 14 ден от МЦ/, но ЛФ е къса - 9 дни   
20/02/2008 -Според мен, може и да е имало О. /на 14 ден от МЦ/, но ЛФ пак е къса 8 дни.
Моят съвет е да отидеш на лекар.
Скъсяването на ЛФ си има причина и тя трябва да се открие и лекува.
Не отлагай  и пиши как е минало.Успех!

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #103 -: Март 14, 2008, 08:17:56 am »
здравейте
от този месец и аз започнах с мерене на температурата, но то не било толкова лесно за рачитане! затова ви моля за помощ, за която предварително ви благодаря!
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #104 -: Март 14, 2008, 12:08:04 pm »
Денис, имам малко сложен въпрос към теб. Във вторник бях на преглед и имах доминантен фоликул от 22 мм на левия яйчник. В четвъртък той вече беше 31 мм, което се счита за фоликулярна киста. Док ми предписа дуфастон, за да се пукне фоликула, и започнах да го взимам още снощи - 2 таблетки веднага, и после по една сутрин и вечер, както и аспирин протект по една всяка вечер. Има и нещо друго обаче - тя ми каза, че вижда и течност, което по принцип означава пукнат фоликул. Възможно ли е да съм имала фоликул, който да се е пукнал (евентуално овулация), и още един, който не е успял да се пукне? Дали дуфастонът ще помогне? Температурата ми едва тази сутрин малко се покачи, но не знам как да го изтълкувам това... Моля те за коментар.


Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #105 -: Март 14, 2008, 15:06:47 pm »
 Този ми е първи цикъл след кюретажа, но реших че е добре да меря БТ , за да си засека дали има някаква промяна след него и когато след месец- два започнем опитите отново да съм наясна как стоят нещата.
 Не ми е ясно защо толкова поредни дни БТ стои една и съща?! :oops:Сигурно е логично на първия месец да нямаш ову , но все пак да ви питам " какво мислите"?
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #106 -: Март 14, 2008, 17:29:40 pm »
Здравейте на всички днес бях на доки и нали обещах ви пиша какво стана.Каза ,че ми нямало нищо гледа ме на видеозон и ме прегледа.Всичко било наред няма кисти ,няма сраствания ,матка и яйчници с нормален размер даже видя зреещ фоликул.Изсписа ми Геритамин-витамини.На мен ми се щеше да ми беше пуснал изследвания на хормоните но нямало нужда.Поуспокоих се малко.
Само ме притеснява ентерококите дето ги откриха на мъжа ми,каза ,че нямало нужда и аз да се изследвам.Вие как мислите?Не се ли предават по полов път?
А и още нещо това кафеникаво зацапване преди мензис нормално ли е,аз си мисля ,че е на хормоналана основа.
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #107 -: Март 14, 2008, 18:45:02 pm »
здравейте
.............
Спазваш ли всички правила при измерването?
С какъв терм-р мериш и колко го държиш?

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #108 -: Март 14, 2008, 18:49:20 pm »
Денис, ...........
Ако е имало 2 фуликула и единият се е пукнал, лекарката ти би трябвало да види ЖТ /от пукнатият/ и един не спукан фоликул.
Много е пораснал този фоликул за 2 дни?
Дори и 31мм, според мен може и да се пукне фоликула и да има норм. О. Божа работа   :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #109 -: Март 14, 2008, 18:53:02 pm »
....... Дали дуфастонът ще помогне? 
Забравих за Дуфастона и графиката  :D
Графиката ти не показва проблем, според мен О е била на 16 ден от МЦ /това по БТ , а и според тестовете за О./
Дуфастона може да помогне да се пукне фоликула и няма да попречи на О. 

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #110 -: Март 14, 2008, 18:56:19 pm »
Здравейте  ...........
Геритамина се пие до О./заради вит.А/
Добре е да го пиеш и заради зацапването преди М.
Хубаво е, че има доминантен фоликул - дано всичко да е наред с О. и дано чудото да стане. :D

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #111 -: Март 14, 2008, 19:10:12 pm »
....... Дали дуфастонът ще помогне? 
Забравих за Дуфастона и графиката  :D
Графиката ти не показва проблем, според мен О е била на 16 ден от МЦ /това по БТ , а и според тестовете за О./
Дуфастона може да помогне да се пукне фоликула и няма да попречи на О. 

Странно ми е как фоликулът не е пукнат още, а е имало овулация на 16-ти ден 8O Явно не съм много наясно с нещата. Мислих, че щом не ми е пукнат фоликула, значи още няма овулация. (и няма и да има) Иначе док каза, че имало изпусната течност, което може да е спукан фоликул, но не спомена нищо за ЖТ. Ако О е била на 16-тия ден, ще се гръмна. След всичкия този труд, вече на 16-тия ден се предадохме!  :D Днес е 17-тия, може да направим един последен опит. Благодаря, Денис!


Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #112 -: Март 14, 2008, 21:10:10 pm »
О не знаех това за Геритамина,това значи ли ,че трябва да го спра след овулация.Доки ми е писал в рецептата само да го пия 2х1 на ден.А може ли да продължа да пия и фолиевата  кисилина за нея има ли значение до кога се пие?Благодаря ти много Денис ,че толкова много помагаш на всички нас! :bighug:
*
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #113 -: Март 14, 2008, 22:39:46 pm »
....... Дали дуфастонът ще помогне? 
Забравих за Дуфастона и графиката  :D
Графиката ти не показва проблем, според мен О е била на 16 ден от МЦ /това по БТ , а и според тестовете за О./
Дуфастона може да помогне да се пукне фоликула и няма да попречи на О. 

Странно ми е как фоликулът не е пукнат още, а е имало овулация на 16-ти ден 8O Явно не съм много наясно с нещата. Мислих, че щом не ми е пукнат фоликула, значи още няма овулация. (и няма и да има) Иначе док каза, че имало изпусната течност, което може да е спукан фоликул, но не спомена нищо за ЖТ. Ако О е била на 16-тия ден, ще се гръмна. След всичкия този труд, вече на 16-тия ден се предадохме!  :D Днес е 17-тия, може да направим един последен опит. Благодаря, Денис!
не се предавйтееееееее! поне не и докато не видиш 2-те чертички от теста за бременност! хайде стегни се - това си е божа работа - може пък да стане и на 17-тия и на 18-тия ден!  :D
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #114 -: Март 15, 2008, 08:02:02 am »
Странно ми е как фоликулът не е пукнат още.................
Да, щом не е пукнат фоликула - няма О.
Аз само предполадам кога е О./не ти гарантирам, че е така/
Според графиката ти ми се струва, че ако е имало О. то тя е била на 16 ден от МЦ - може да е била и на 16 късно вечерта, но по графика не мисля, че е на 17 ден защото тогава Бт е вече висока.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #115 -: Март 15, 2008, 08:07:20 am »
О не знаех...............
Фолиевата се пие постоянно.
За Геритамина - незнам за колко време ти е изписан, но ако е за 10-на дни, това че последните табл. ги всемаш в дните около О. не е чак такъв проблем.
А иначе доста лекари го изписват и след О. - не че се меся в тяхното лечение, но ако не е конкретизирал лекарят ти  кога точно да го приемаш, може да спазиш това изискване./от началото на М. до О./

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #116 -: Март 15, 2008, 08:09:55 am »
О не знаех това за Геритамина...

На мен са ми изписвали Геритамин за 14 дни от 1-вия ден на МЦ. Аз се чудех защо, а то каква била работата.  :wink:
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #117 -: Март 15, 2008, 08:25:58 am »
О не знаех това за Геритамина...

На мен са ми изписвали Геритамин за 14 дни от 1-вия ден на МЦ. Аз се чудех защо, а то каква била работата.  :wink:
Аз съм също на това мнение - в началото на МЦ действа добре на яйчниците - подпомага тяхн.дейност и като резултат се отделя по 'хубава' яйцеклетка. Подобрява и  дейността на ЖТ и от там 'подобрява' ЛФ.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум
*

    Sof

  • ****
  • 1084
  • Непоправим ОПТИМИСТ!
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #118 -: Март 15, 2008, 09:17:20 am »
Денис, може ли аз да се включа с въпрос към теб? Тази сутрин за първи път видях Т от 37,1. До сега никога не се е качвала толкова при мен. Възможно ли е да е от Дуфастона, който взимам (доки ми го изписа от 16-ти ден 2х1 за 10 дни)?

Когато животът ти поднесе лимони, поръчай си текила и сол и ми се обади!
*

    denis

  • *****
  • 11303
  • Chaos absolute...
Re: Дайте да ви видя графиката-3
« Отговор #119 -: Март 15, 2008, 09:38:56 am »
Денис, ................
Да, може да е и от него, той повишава Бт, малко обаче- около 0,1 градус.

Овулацията е от 12 до 48 час след (+) тест за О.
Виж тук...
МЦ - Ендометриум