0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« -: Февруари 06, 2012, 09:05:05 am »
С пожелание за здрави деца и родители!
Успешна да е за работещите :D

Времето съвсем пощуря, след брутално ниските температури и много сняг вчера тук беше доста топло и валя дъжд, като през нощта пак го обърна на сняг. Луда работа...

Мен треска ме тресе. Миналата седмица много близка дружка ме покани за кума :D

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2012, 09:37:40 am »
Привет на всички в тоз смразяващ ден! Нашата кола не пожела да запали и се мъкнахме пеша, а малко преди да стигна офиса шефа ми се обади, че нямало смисъл да идваме днес. :( Е, аз така или иначе се домъкнах та ще си посвърша малко работа и ще си бия камшика в ранният следобяд. Пожелавам на всички да сте много здрави! И дано скоре дойде малко по-топло временце, че вече ми омръзна този студ :(
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2012, 11:21:18 am »
Хубава седмица и от нас.

И в нас мина грипа:) Вече знам какво е дете с температура 39.9 и то изведнъж вдигната. Няма да казвам, че са вече добре, че тъкмо се похвалих колко дълго не са боледували и те се разболяха:)

Понякога, когато децата много ме ядосат имам навика да се хващам за главата и да въздишам или да казвам "Боже, Божееее". Вчера Алекс прави беля и Никол се хванала за главата, въздиша и нарежда "Бое, боееее, Айсън бо, бой".
Дани говори най-много от тримата и най-ясно повтаря каквото чуе, Ники и Алекс си го докарват както си искат:))))))
Тук сняг не остана, само мръсотия и кал по улиците. Днес дори и пътищата са сухи. Затова пък вятъра щипе и минава през якета, шалове и шапки:)))))))

Бъдете здрави.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2012, 11:33:58 am »
Ех, Лисано къде го намерихте пък вие!?
 
Онзи ден видях хубавата 3 местна червена количка паркирана в службата ми и се зачудих дали все още е ваша или си е сменила собственика?
Ние отидохме 3 дни на градина, в събота беше добре и в неделя сутринта в 5 се почна с всички екстри - повръщане, температура, кашлица и сополи!!!!
Ужасен е наистина, и хексалгин не сваля температурата, лошото е, че много често се стигало до пневмония, която естествено не се чува на слушалка!!!
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 11:38:04 am от yana-v »
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2012, 11:36:26 am »
Хубава седмица и от нас. И топло да е на душите, че за телата синоптиците казаха да не се надяваме.

Малко бисерче за приятен старт на седмицата, от вчера, 6:30 сутринта:
- Защо бе, татенце, ставате толкова рано, като днес не сте на градинка?
- За да може по-дълго да не сме на градинка  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2012, 11:51:10 am »
 :jump12:
Моля, не спирайте да споделяте бисерите на децата си:) Честно, така ме разсмиват:)

Яна, и аз не разбрах откъде го хванахме този вирус. Нито сме излизали, нито болни хора са идвали в къщи. Аз излизам колкото да разходя Бари и да купя мляко и хляб и уж не са ми кихали насреща болни:) но авно като проветрявам е влязъл отвън:)))))))))
А количката, която си видяла не е била нашата:) Излизахме само веднъж миналата седмица за около 2 часа, иначе е паркирана доло във входа колкото да се карам с тези, които спират пред вратата. Използвам я да ги плаша, защото не оставят место човек да излезе от входа пък да не говорим за количка:) Преди няколко дни извиках един младеж да се опита да я изкара след като паркира. Беше от добрите и премести колата. А аз дори съм сложила и бетонен конус но май трябва да го циментирам тези дни за да не могат да го местят:):):)
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 11:56:25 am от Lisko »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2012, 12:33:45 pm »
Верно ли съм я объркала??? Мислех, че друга като вашата няма! В сградата срещу Общината към обед беше май преди да хване студа, централ поинс - боровинката там се нахожда при нея на гости да сте ходили???? :D
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2012, 13:37:54 pm »
Здрава да е седмицата, че слънчева няма да е!

Стар, но златен: Сервирам на младежа, за закуска, кифла с мармалад. Човека опитва, вижда мармалада и ме поглежда с искрено изумление, и въпроса "Мамо, нали няма да закусвам кифла с кал?"
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2012, 14:02:09 pm »
Здрава седмица и от нас!
То аз на топла и слънчева вече не се и надявам. Вчера поне изчисти кюнците, та сега гори по-добре. А аз му направих торта и печено. И си помрънках малко. Всъщност много спокойно изразих позицията си. То и дребната не дава да се повишава тон. Размахва показалец и казво „не, не, не каа". Пък аз нали съм гадинка гадна, мога да пиля и с много тих и спокоен тон. Та тати е лошия :lol:.
Кажете как ограничавате неволно изпуснати нецензурни лафове. Моя уж съм му казала поне 100 пъти и снощи чух от нея „баси къщата" :x и щях да го трепам, ама викам ай, рожденик, да му простя.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #9 -: Февруари 06, 2012, 14:33:44 pm »
Желая ви хубава седмица с по-топло време и здрави дечица!

Напоследък много се дразня как всички жалят гърците. Колко труден им бил станал животът и т.н. А животът в България да не е по-лесен?! Ето една история в тази връзка, която ме потресе:
http://www.dw.de/dw/article/0,,15635017,00.html

Лис, колко му е да циментираш конуса?! Хич няма да ти се опре.
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 14:41:14 pm от blue_sky »

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #10 -: Февруари 06, 2012, 14:55:43 pm »
Привет и от мен, дано да е здрава седмицата, то и слънчева ще бъде към края, ама с тия минус 17 няма да ни сгрее.

Ние се държим, само един конюнктивит ни настигна. Нинче, у дома тати капи, пък аз като по "яка" отварям оченцето. С Ели, ясно е по лесно, Стефан се инати основно, ама със заплахи и убеждаване успявам. Когато трябваше да му разширяваме зениците, голям зор видях, тогава директно стисвах главата между моите колене, така затискам ръце и крака и отваряме окото. Знам, че звучи много гадно и садистично, но тогава нямаше как да му се размине тази процедура.

Един бисер от събота. Стефан демонстративно си хвърля шишето на пода, след като съм го помолила да го занесе в кухнята. Аз само го стрелвам със сърдит поглед при което той казва: "Няма да се надосваш" ;)

А любимия ми е на Ели, когато беше на 2г.10м., бяхме на море и мажа нея и мене за да ходим на плаж, при което гледайки ме гола ми задава въпроса "Кой купи тия цици?"  :lol: - детето беше преценило, че щом аз имам нещо, а тя не, значи е купено ;)
Друг на Елена от същия период, тъкмо бяхме махнали памперса и тя все ме викаше да и вдигам гащите, но един ден, се беше изпишкала, а аз бях излязла от стаята и я чувам да вика на Стефан, "Бебе, вдигай ми гащите".

И като споменах за памперс, да се похваля тихичко, че почти сме махнали дневния памперс при Стефан. Казвам почти, защото на яслата го пращам с памперс, ама другата седмица и там ще е без, чакам да се стопли една идея, а и имат нови бебета в групата и няма да има кой да му обърне внимание.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #11 -: Февруари 06, 2012, 15:20:38 pm »
http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/266023714-Selo_do_Harmanli_pod_voda_horata_sa_v_panika.html
Направо сърцето ми се къса за тези хорица. Дано успеят скоро да им помогнат.  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #12 -: Февруари 06, 2012, 16:59:16 pm »
Верно ли съм я объркала??? Мислех, че друга като вашата няма! В сградата срещу Общината към обед беше май преди да хване студа, централ поинс - боровинката там се нахожда при нея на гости да сте ходили???? :D

Ахаааа, съвсем верно не си я объркала:) Ние сме били:))))))))
Точно при Боровинка бяхме на гости в офиса и с децата:) Едва си ги прибрахме после да си ходим:)

Деси, ще разуча тези дни съотношението цимент, пясък за да не ми изкъртят конуса лесно:))))))))) Той хубаво беше залепнал със снега и леда ама разтопи се да му се невиди:))))
Айде първият буден ме вика:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #13 -: Февруари 06, 2012, 18:57:06 pm »
ето бисерче от вчера:

Тъй като Михаела почти един месец вече не е ходила на градина (поради боледуване), вчера, минавайки покрай градината я питам:
- Мими, утре ще ходиш ли вече на градина? :)
- Не! Искам утре да отида на кино!

Всъщност, тя 10 дни не ходи заради варицелата. После ходи точно три дни, лепна някакъв вирус и вече почти две седмици, не мога да я видя здрава. та и днес си остана в къщи, за утре - ще видим. :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #14 -: Февруари 06, 2012, 21:28:47 pm »
Хубава, здрава, спокойна седмица!
Дано не изпукаме от студ и да не ни затрупа тоя сняг! И дано спре да вали в югоизточна България, че тия хорица там голям зор им се стовари!
Ние вече излизаме от грипа, но пък татко ни го нападна.
Една случка от нас от миналата седмица. Излизам от банята по хавлия и я свалям, а дребният се мотае наоколо и изведнъж ме вижда. На лицето му се изписва истинско изумление и почти заекващ казва :" А!Мама има дупи!". Много беше учуден, горкият, дори го пратих да пита баща си и да види, че и той има също. Голям потрес! :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #15 -: Февруари 07, 2012, 09:11:06 am »
Здрава и по-топла седмица и от мен.
Тук пак много си захладня, а сутринта улици и тротоари бяха стъкло направо.

Иначе гадния грип и Боян не го задмина. Много температура, малко повръщане и много тъжно дете  :( Дано отминава вече.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #16 -: Февруари 07, 2012, 10:57:05 am »
Здравейте мами,
по повод детски бисери.. :lol:

става въпрос за едно комшийско детенце,
лято....жега,море....а и детето по рождение малко по тъмничко и го питат колко бани имало, а то гледа учудено и вика:"Еми една баня и една тоалетна".... :lol: :lol: :lol:
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #17 -: Февруари 07, 2012, 11:45:03 am »
Много сладко с баните :)

Дъщеря ми вчера донесе виц, който им разказала учителката в детската, ама и аз много се смях:
Един крадец избягал и къде, къде да се скрие - влязъл в детската градина и седнал да яде с децата. Влизат полицаите и питат
- Крадецо, какво правиш?
- Ами папкам
- Айде, като се напапкаш, отвън те чака бу-то
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #18 -: Февруари 07, 2012, 11:51:56 am »
 :jump12:

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #19 -: Февруари 07, 2012, 11:53:21 am »
 :lol: Бу то.
Днес едвам се добрахме до градината. Спрях пред колите на паркинга, защото просто нямаше къде. Две майки нарамили две дечица и се опитват с 20 кг на гърба си да вървят из преспите сняг. Едната каза: Вече направо ми прималя, едвам вървя. другата казва: И аз, много ми е тежко, направо ще падна. Едното дете се обажда от гърба на майка си: Ох и на мене ми е много тежко, и аз едвам стоя  :lol:.
Паднахме от смях с Мони. Тя вика мамо те го носят и то много се изморило та едвам стояло  :lol:, мене пита ли ме, ти не искаш да ме носиш  :D Гледай, влезе ми сняг.. викам не се хаби, няма да те огрее  :lol:
 
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 13:11:54 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0