0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #260 -: Февруари 10, 2010, 14:02:12 pm »
cambozzola, mari-al, много ви благодаря за отговорите!!!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #261 -: Февруари 10, 2010, 16:36:26 pm »
Здравейте и от мен момичета. Аз съм една от новите (но само в писането), иначе Ви чета от доста дълго време. Благодарение на Вас научих мнооого неща, които ми помогнаха при достигане на същината на нашя четири годишен проблем, а именно необходимост от Инвитро. За целта и ние избрахме клиника "Малинов". Очакваме одобрение от фонда за първи опит.....надяваме се през юли - с № 582... - с мъжки фактор, макар, че и при мен има доказана липса на овулация. Във Фонда ни приеха докментите изготвени от Силвия (невероятно мило момиче), но се оказа, че е необходима още една спермограма, тъй като тези, които занесохме са с доста продължителен срок помежду им. Тъй като не сме от София, се питам дали е необходимо (вероятно по-скоро е желателно) спермограмата да е направена в клиниката или може да бъде и от друго място? И ако се прави в клиниката, необходимо ли е да се записва предварително час, за колко време ще бъде готова, за да може мъжът ми, да изчака и след това да я занесе във фонда? Цялата тази процедура, дали ще бъде възможно да се осъществи в рамките на един ден?   
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #262 -: Февруари 10, 2010, 16:40:34 pm »
В клиниката се записва час за спермограма. Обади се за да запишеш час и ще ти разяснят подробностите.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #263 -: Февруари 10, 2010, 16:42:24 pm »
В клиниката се записва час за спермограма. Обади се за да запишеш час и ще ти разяснят подробностите.

Благодаря!
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #264 -: Февруари 10, 2010, 16:47:06 pm »
Обнадеждена от бързия отговор, бих искала да попитам още нещо: След изчетените доста мнения "за" и "против" самоназначени генетични и имунологични изследвания, реших и ние да пуснем такива. Разбрах, че в клиниката правят имунологични, въпросът ми е, имат ли "срок на годност" ако евентуално ще са ми необходими след 7-8 месеца?
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #265 -: Февруари 10, 2010, 17:06:10 pm »
Лош отговор при стимулацията и високото ми Фсх преди да започна опита .
Моля те,обясни ми какво значи -лош отговор при стимулация. Колко яйциклетки примерно успяха да направиш?Почвам да се притеснявам нещо ,защото на мен др-р Георгиев ми каза същото и затова вторият ми опит ще е в друга клиника.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #266 -: Февруари 10, 2010, 17:07:11 pm »
 *rina ами имат до толкова, че когато започнете док може да иска да ти назначи нови. НО е по-добре да ги пуснеш сега, защото ако имаш завишени някакви НК клетки или нещо друго, да има време за лечение.

Кърмих близнаците си 1 год и 2 месеца!!!
За моите две ангелчета родени в 25 г.с.
9.09-11.09.2008
9.09-20.02.2009

Една година без мама...
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #267 -: Февруари 10, 2010, 18:15:52 pm »
Ох, момичета, не знам какво да кажа  :( .

Толкова некадърници има.

Става въпрос за това, че сестра ми си взе гоналите да ги бият в провинцията, три дни по два гонала, и днес трябваше да са три гонала.Но идиота в местната поликлиника е разсипал голяма част от дозата и у сложил съвсем малко.В сестра ми няма повече ампули, утре е на преглед.

Това проблем ли е.
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #268 -: Февруари 10, 2010, 18:18:00 pm »
Ох, момичета, не знам какво да кажа  :( .

Толкова некадърници има.

Става въпрос за това, че сестра ми си взе гоналите да ги бият в провинцията, три дни по два гонала, и днес трябваше да са три гонала.Но идиота в местната поликлиника е разсипал голяма част от дозата и у сложил съвсем малко.В сестра ми няма повече ампули, утре е на преглед.

Това проблем ли е.
Не се притеснявай,аз също съм голяма блейка и без да искам си бях била една доза вместо 3 даже дали имаше и една ,но не беше проблем ,дано и при нея да не е проблем  :wink:
Cамо защото очите ми не се насълзяват не значи че не плача... И това че винаги съм силна не значи че всичко е наред...
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #269 -: Февруари 10, 2010, 18:23:42 pm »
Благодаря ти!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #270 -: Февруари 10, 2010, 18:30:27 pm »
Здравейте и от мен момичета. Аз съм една от новите (но само в писането), иначе Ви чета от доста дълго време. Благодарение на Вас научих мнооого неща, които ми помогнаха при достигане на същината на нашя четири годишен проблем, а именно необходимост от Инвитро. За целта и ние избрахме клиника "Малинов". Очакваме одобрение от фонда за първи опит.....надяваме се през юли - с № 582... - с мъжки фактор, макар, че и при мен има доказана липса на овулация. Във Фонда ни приеха докментите изготвени от Силвия (невероятно мило момиче), но се оказа, че е необходима още една спермограма, тъй като тези, които занесохме са с доста продължителен срок помежду им. Тъй като не сме от София, се питам дали е необходимо (вероятно по-скоро е желателно) спермограмата да е направена в клиниката или може да бъде и от друго място? И ако се прави в клиниката, необходимо ли е да се записва предварително час, за колко време ще бъде готова, за да може мъжът ми, да изчака и след това да я занесе във фонда? Цялата тази процедура, дали ще бъде възможно да се осъществи в рамките на един ден?   

Според правилника за организацията на работата и дейността на център "Фонда за асистирана репродукция" трябва да представите документи от извършването на два или повече спермални анализа с най-малко един месец между тях в повече от едно лечебно заведение, получило разрешение по чл. 131, ал. 1 от Закона за здравето, последният от които е извършен преди не по-повече една година преди подаване на заявлението. Такива центрове има в София, Пловдив, Варна и Плевен, т.е. не е задължително втората спермограма да е направена там, където ви оформят документите.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #271 -: Февруари 10, 2010, 18:49:05 pm »
силванче, и аз мисля, че не е голям проблем. Особено в началото на стимулацията нещата могат да се компенсират с увеличаване на дозата (по-късно), ако е необходимо. Тия гонали са малко проблемни, аз също хвърчах една вечер из София да купувам, защото при издърпването на течността от ампулата, задната част от спринцовката ми се измъкна.
Дано всичко е наред при двете ви!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #272 -: Февруари 10, 2010, 19:18:03 pm »
Силванче, и аз не мисля, че е голям проблем. Ако трябва, утре ще и бият по-голяма доза за компенсация. В началото на стимулацията често се променят дозите. Най-добре е сестра ти да се успокои, не е сега моментът за излишни стресове.
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #273 -: Февруари 10, 2010, 19:41:49 pm »
Силванче, аз имах да бия по 4 Мерионала в средата на цикъла, единия ден обърках и си сложих 3, д-рът каза че няма проблем. При изследванията се оказа, че естрадиолът ми се е повишил рязко и дори се наложи да ми спрат за няколко дни стимулиращите инжекции и оставиха само блокиращите. Така че намалянето на дозата може би е било за добро :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 19:46:24 pm от Meme »
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #274 -: Февруари 10, 2010, 19:56:01 pm »
Здравейте милички! Днес направих кръвен тест в Надежда. Резултат ЧХГ - 12.Док каза, че е положителен ,но е много ниска стойността. Каза да си продължа лекарствата и в петък отново на тест. Дали има шанс, как мислите? А дали има опасност от идвънматочна?
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #275 -: Февруари 10, 2010, 21:41:41 pm »
Силванче, и аз като cambozzola съм правила същия гаф, само че с вече смесени Гонал+Мерионал. Исках да изкарам въздуха от спринцовката и почти цялата доза отиде на земята. Много се шашнах, но нямаше какво да направя. Оказа се, че не е проблем.

Silvi 35,  :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:.
« Последна редакция: Февруари 10, 2010, 21:43:48 pm от Roxy »
*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #276 -: Февруари 10, 2010, 22:42:32 pm »
Мели, благодаря за отговора. Бяхме наясно за периода между отделните спермограми (внимателно изчетох изисванията описани във форума), но тъй-като в клиниката ни казаха, че няма проблем подадохме документите така. Дамите, които ги приемаха, бяха много любезни, дадоха ни номер и се разбрахме след като изтече определеното време да предоставим друга спермограма. Така или иначе ще направим още една спермограма в нашия град и ще я предоставим във фонда щом няма да е необходимо да се направи във клиниката оформила документите.
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #277 -: Февруари 10, 2010, 23:42:00 pm »
Здравейте милички! Днес направих кръвен тест в Надежда. Резултат ЧХГ - 12.Док каза, че е положителен ,но е много ниска стойността. Каза да си продължа лекарствата и в петък отново на тест. Дали има шанс, как мислите? А дали има опасност от идвънматочна?



 :crossfingers: :crossfingers: :crossfingers:   силно стиснати палци от мен.Не го мисли. Почивай си повече. Това е което можеш да направиш в момента






*
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #278 -: Февруари 10, 2010, 23:50:25 pm »
Здравейте милички! Днес направих кръвен тест в Надежда. Резултат ЧХГ - 12.Док каза, че е положителен ,но е много ниска стойността. Каза да си продължа лекарствата и в петък отново на тест. Дали има шанс, как мислите? А дали има опасност от идвънматочна?
само мисли позитивно ! Стискам палци в петък за удвоено чхг! Успех!
Re: пациентки на клиника Малинов/Надежда
« Отговор #279 -: Февруари 11, 2010, 08:45:16 am »
силви, на кой ден е тази стойност? Дано се удвои! Познавам момиче, което вече има бебе след подобна стойност на 10-ти ден.
Стискам палци!
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.