0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #780 -: Януари 09, 2008, 10:00:55 am »
Не, мисля за инфектирана екзема.Но екзема, която след ликвидиране на инфекцията трябва да се лекува с добър КС крем в добавка за около 5-6 дена.
Днес водих бебка на дерматолог, че обривите още си седят (досега съм третирала само с Мустела Стелатопия и диета по препоръка на педиатърката) и ни поставиха диагноза АД. Предписа Елидол 1%, само че като отидох до аптеката видях че е за деца над 2 години (моето е на 3 месеца) и не го купих. Дайте съвет с какво да премахна ужасните обриви и с какво да предпазя  от появата на нови?!?! Засега съм в безизходица..
Най-удачен избор за начало е комбинацията Фусидин+Дактакорт за два, три дена.
После пишете-в зависимост от развитието... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #781 -: Януари 09, 2008, 10:06:24 am »
Здравейте, докторе!
Около празниците бяхме за две седмици на гости. В апартамента на свекърва ми беше много топло - първите няколко дена стоях с къс ръкав, докато им свикна, не се издържаше на топло. Направих им забележка, защото у нас температурата е 18-20 градуса, а през нощта и по-малко.
В събота като се прибрахме не се сетих да му облека нешо допълнително, докато се "аклиматизира" с по-ниската температура вкъщи, защото два дена се спука от рев, дори правеше на моменти истерични писъци, придружени с ритане и тръшкане. Затова бях доста разсеяна и напрегната.Там две седмици баби, братовчеди и т.н. роднини не го оставиха - само и единствено на ръце, а аз в нас не го нося, само малко вечер преди лягане, че става по-кисел.
Вчера прокашляше малко и подсмърчаше, но нямаше още хрема - дадох еднократно Панадол и Хустагил.
Тази нощ към три се събуди в прекрасно настроени и не искаше да заспи. По едно време забелязах, че е доста топъл. Измерих температурата 38,4 ректално, което значи 37,9, нали?Дадох Панадол и Осцилококцинум.
Мисля да повтарям днес Осцилококцинума 3 пъти през 6 часа - какво мислите?
Сега, 2 часа след Панадола температурата спадна - бузите му не горят и челото му не е топло. Не знам колко е - спи и не искам да го будя.
Днес да продължавам ли с Панадола?
След като не е добре дали да не му облека някаква жилетка за няколко дена?
И накрая, понеже се чувствам виновна, че може би го "изпуснах" и затова настина, мислите ли, че причината е от температурните разлики?Предварително Ви благодаря! 
Осцилококц...=екстрат от гъши вътрешности. Не вярвам да искате да давате такива неща на детенцето... . Не давайте този "илач", моля!!!

Може да давате само "Панадол" са ден,два, следейки развитието.
По-скоро от някой от "ентусиастите", държащи го на ръце се е заразил с вирусче.
Ще мине-не е нужна "Аптека от лекарства" да се дава веднага!

Няма средство,което да профилактира в случая! Няма!
Изчакваме-търпеливо и бавно.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #782 -: Януари 09, 2008, 10:54:34 am »
Д-р Бърди,вчера поставиха втората доза Пентаксим на моето момченце,но днес виждам че е зачервено около мястото на поставяне в крачето.нормално ли е това и дали може да се мокри?Благодаря ви.Лек и успешен ден
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #783 -: Януари 09, 2008, 10:58:41 am »
Благодаря за бързия отговор, докторе!
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #784 -: Януари 09, 2008, 11:18:36 am »
Д-р Бърди,вчера поставиха втората доза Пентаксим на моето момченце,но днес виждам че е зачервено около мястото на поставяне в крачето.нормално ли е това и дали може да се мокри?Благодаря ви.Лек и успешен ден
Да, нормално е.
Може да се мокри.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #785 -: Януари 09, 2008, 12:25:14 pm »
@vilibg

От Дуфалак такива странични явления няма.
Въпроса е в интерпретацията на това, което виждате и в това дали детето е в контакт с обкръжаващата среда, когато прави тези неща.
Не мисля че ваксината има нещо общо в случая, особено ако няма и температура,локално зачервяване, оток на мястото на приложението.
От Дуфалака беше просто,защото той беше на около 3-4 седмици,а Дуфалака е доста гъст и не предположих, че бебенце, което е само на кърма ще се затрудни с преглъщането му.Не че беше странично действие.Ние си бяхме виновни.
Във всички случаи го държим аз или баща му(относно обкръжаващата го среда).
Отток има,както всеки път,но е с компрес от риванол още като му я сложиха вчера към 14ч. Има едно червено петно над убождането(не че е важно сигурно,де). Днес от 9.30 продължава да има затруднено дишане(меко казано) на моменти. Вчера отминаваха за 1,2,5 мин.,а днес продължават вече почти непрекъснато освен когато не яде или спи.Само тогава се успокоява като че ли. Дадох му 2мл.калций, след 2ч. вит.С и след малко пак ще му дам 2мл.калций с половин свещичка Ефералган сутринта, по препоръка на док.Продължава да е отпуснат, не говори, не се смее.Няма температура.Иначе си е с розови бузки,а по принцип- много здрав, силен и общителен,да чукна на дърво(като всяко бебенце).Само на кърма е и е на 4 месеца.
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 12:27:24 pm от vilibg »


*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #786 -: Януари 09, 2008, 12:48:58 pm »
Не знам какво да Ви препоръчам, защото от преглед може да се придобият преки впечатления.
"...продължава да има затруднено дишане(меко казано) на моменти."
->Това има много разнообразна интерпретация... .

Няма нужда от компреси с Риванол-оттока сам ще премине. Но доза Панадол е добре да се даде.
Мисля добре е да извикате (или заведете) днес да го видят пак.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #787 -: Януари 09, 2008, 13:17:03 pm »
Здравейте ,докторе!
Хремата ни продължава 2седмици.Първо слагах Олинт-5дни,след това Вибросил-3-4 дни,мажа с Пулмекс и Синекод защото кихаме малко.Вчера я водих при педиатърката взе ни носен секрет,като го занесох в лабораторията те вече си бяха тръгнали ,та днес са направили посявките,дали ще е актуален резултата щом е престоял,не знам.Ще излезе утре.Вчера педиатърката ни изписа- Остилококциум първи ден 3 по половинка,втори ден 2 по половин и трети ден 1 една  половинка.Фенистил капки 2пъти по 8капки,Гаразон-капки за уши и очи да ги слагам в нослето 4пъти по 1капкаи витЦ ампула детски.Преслуша й гърдичките каза,че са напълно чисти, зачервено гърло,но не и сливици, заключение и заден ринофарингит.Да започваме ли тези лекарства или да чакаме резултата с
 антибиограма ако има такава?
На брадичката и има малък обрив,сега гледам,че се е появил и посредата на челото.Новото което съм и дала в последно време са-круша и заешко.

Осцилококкк= екстракст от гъши вътрешности. По-добре нокът от сиамска котка, в настойка от малцово уиски. По капка на кг телесно тегло ;) ... не се занимаваме с такива неща изобщо.

Мисля е добре да изчакате посявките, ако детето няма температура или нещо наложително за бързо лечение. Моля и фарингеален секрет + носния. Мисля към АБ отиват нещата-2 седмици е доста време... .
Гаразон са чудесни капки, но за уши предимно и то при СПЕЦИАЛНИ обстоятелства (за ушна употреба). Не съветвам да ги слагате в нослето на бебето.
Фенистил? за какво това?
От Вит Ц полза никаква.
[/quote
Финустила е антихистаминов препарат облекчаващ сенна хрема и алергичен ринит,капки за орален прием.Да ги давам ли?С какво да отпушваме нослето тая нощ,докъто излязат резултатите?
Снощи и дадох в 21.30 само кърма 190гр./аз це изцеждам с помпа от първия месец и затова знам колко изяжда/,но от 40 дни давам вечер комбинирано кърма +АМ,даже по препоръка на лекарката ни и слагам вечер на 60мл.вода 3лъжички АМ и спи по-спокойно.А снощи от 1.30почна да се буди на всеки час и й давах вода до 5ч.изпи 260мл.,докъто се сетя, че гладна и я нахраних. Заспа спокойно и до 9ч.Та си мисля да почна вечер да й давам само АМ за да не се буди,явно вечер не е така хранителна кърмата ми.Какво ще ме посъветвате?Токущо й измерих температурата и е 35.8 възможно ли е -термометъра е за чело и си меря мойта е 36.7,нейната я мерих 3 пъти?


   Докторе ,обадих се за резултата на носния секрет на Мариела,казаха ми отрицателен,каквото и да значи това.Какво да правя и какво да й дам за тая упорита хрема и зачервеното гърло?Обадих се на педиатърката,тя каза да продължаваме с това което ни изписа преди 2 дни и аз така и не съм почнала.
 
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #788 -: Януари 09, 2008, 13:41:55 pm »
Дали не преувеличаваме мъничко значимостта на ставащото?
Как е детето днес?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #789 -: Януари 09, 2008, 14:41:00 pm »
 Днес кашлицата вече я няма, само киха няколко пъти,хремата продължава ,поскоро хриповете от носа,от нослето нищо не изтича само ако й пръскам Стеримар и след това с помпичката, излиза прозрачен ,жилав секрет  с малки жълто-зелени жилки,но не всеки път ги има тях.Само това е.В понеделника като я гледаха,казаха,зачерверно гърло със стичащ се по него жилав секрет.
« Последна редакция: Януари 09, 2008, 14:43:29 pm от loana »
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #790 -: Януари 09, 2008, 14:48:16 pm »
Търпение, търпение... .
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #791 -: Януари 09, 2008, 15:33:08 pm »
Докторе започнах да слагам оризово брашно във АМ,но нещо трудно го пие от шишето.Пробвах като кашичка със лъжичка и така го хапва с глямо мляскане. :lol: :lol:Проблем ли е ако така го давам и по колко да давам.

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #792 -: Януари 09, 2008, 15:34:15 pm »
Докторе, при нас нещата не са толкова зле, но и не са се подобрили особенно, искам да питам за Вентолина- според педиатъра не повече от 2 пъти дневно по 2 мл, но вчера съм дала три пъти- към 11, към 17 и вечерта към 1, след него изкарахме доста спокойна нощ, почти няма кашлица, секрети пък направо все едно с нож ги пресякохме.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #793 -: Януари 09, 2008, 17:50:26 pm »
Докторе, при нас нещата не са толкова зле, но и не са се подобрили особенно, искам да питам за Вентолина- според педиатъра не повече от 2 пъти дневно по 2 мл, но вчера съм дала три пъти- към 11, към 17 и вечерта към 1, след него изкарахме доста спокойна нощ, почти няма кашлица, секрети пък направо все едно с нож ги пресякохме.
Може, за два, три дена... Сиропчето е 2мг/5 мл? или?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #794 -: Януари 09, 2008, 17:51:22 pm »
Докторе започнах да слагам оризово брашно във АМ,но нещо трудно го пие от шишето.Пробвах като кашичка със лъжичка и така го хапва с глямо мляскане. :lol: :lol:Проблем ли е ако така го давам и по колко да давам.
Слагайте 1/2 до 1 мезурка.
Не с лъжичка.
С оризовото брашно се засища, нали?
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #795 -: Януари 09, 2008, 17:58:55 pm »
Диетата е моя презастраховка защото знам че децата с АД са предрасположени към алергии,и за това,обрива по тялото тотално ме обърква.....Много Ви благодаря за бързината а компетентността!!!
Изявите на Астма и алергичен ринит са възможни, но не задължителни.
Диетите не правят нещата по-лесни. А и ролята им не е сигурно профилактична в случая.
А удачно ли е диетата да я пазиме по време но обостряне на обрива,и след това да захранвам с нови храни,но по-бавно и внимателно?
*

    Nadyn

  • *
  • 2703
  • Всяко зло за добро!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #796 -: Януари 09, 2008, 18:01:06 pm »
Привет от нас докторе. Днес бяхме на консултация и Ви моля за коментар.

Рая яде 4 пъти от около 2 седмици. Педиатърката беше силно
възмутена, че яде толкова малко. Препоръча да направя храненията 5
като събуждам детето или при промрънкване да слагам на гърдата.
Това аз обаче няма как да правя а и мисля, че не е редно. Категорично
и казах, че няма да давам нищо до 5.5-6 месец и тя се примири, но
понеже според нея детето "изоставало" със захранването да направя поне
5 хранения. Рая /днес/ тежи 5700 кг и е 60см. За 26 дни тя е наддала 800 гр.
Изцяло на кърма сме.

Благодаря Ви
Лека вечер
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #797 -: Януари 09, 2008, 18:22:52 pm »
Да, такъв 2 мг/5 мл
Може два, или три пъти на денонощие по 2 мг?
Благодаря
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    berina

  • **
  • 70
  • Вече съм на 7мес.
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #798 -: Януари 09, 2008, 18:25:09 pm »
Докторе започнах да слагам оризово брашно във АМ,но нещо трудно го пие от шишето.Пробвах като кашичка със лъжичка и така го хапва с глямо мляскане. :lol: :lol:Проблем ли е ако така го давам и по колко да давам.
Слагайте 1/2 до 1 мезурка.
Не с лъжичка.
С оризовото брашно се засища, нали?
Имах пред вид че му го давам като каша с лажичка.Слагам една мензурка от брашното,и водичката колкото да стане каша и така му давам сутрин и след обед с лъжичка.Така добре ли е и с лъжичка може ли,не с биберон.Нахранва се и още как.От два дни спи като пор,нахранееееееееееееееен. :D

Моите слънчица -Берк и Ерай
*

    Birdie

  • *****
  • 11040
  • Sviatoslav Richter (1915-1997) - Just listen!
Re: Мнения на Birdie - Бебета [ 0 до 12 месеца ] 2
« Отговор #799 -: Януари 09, 2008, 18:28:42 pm »
Диетата е моя презастраховка защото знам че децата с АД са предрасположени към алергии,и за това,обрива по тялото тотално ме обърква.....Много Ви благодаря за бързината а компетентността!!!
Изявите на Астма и алергичен ринит са възможни, но не задължителни.
Диетите не правят нещата по-лесни. А и ролята им не е сигурно профилактична в случая.
А удачно ли е диетата да я пазиме по време но обостряне на обрива,и след това да захранвам с нови храни,но по-бавно и внимателно?
По отношение на АД категорично никакви диети не могат да бъдат от полза.
В Бг обикновено "диетите" и Фризопеп са първото,с което почват. Грешно.
Има ли АД вследствие от АБКМ? има, но не е АД, а АБКМ, и има критерии по които двете състояния се различават едно от друго.
ХА млека по принцип се смятат за вид търговски трик.
Аз лично всячески избягвам употребата им-при АД ползата от тях е никаква, а ако се касае за АБКМ, то има други, по-подходящи млека.
"Failure has a thousand explanations. Success doesn't need one."
"I live in my own little world. But everyone there knows me"
Sir Alec Guinness
***
Mistakes are the secret of my success.