0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #40 -: Юли 07, 2006, 11:21:20 am »
Абе хора аз не мога да разбера как само от едно приболяване в областта на яйчниците решавате, че овулирате 8O
*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #41 -: Юли 07, 2006, 12:12:03 pm »
Цитат
Колко часа минаха от секса до самото взимане на теста?
Лейди,
Секс - към 23 ч, посткоитален тест в 9 ч сутринта!Дали е нормално да загинат наистина?
*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #42 -: Юли 07, 2006, 12:53:44 pm »
Цитат
Секс - към 23 ч, посткоитален тест в 9 ч сутринта
Цитат

И аз с такъв интервал направих ПКТ - лекаря каза че се прави 10-12 часа след секс. И моя беше отрицателен, но причината се оказа в последвалата лоша спермограма.
Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail again. Fail better!
*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #43 -: Юли 07, 2006, 13:32:59 pm »
Цитат
причината се оказа в последвалата лоша спермограма
ами всъщност и нашата спермограма не бе особенно добра в началото- 36 % нормокинетични,но точно когато правихме теста беше почти в норма 47% нормокинетични сперматозоиди,затова и се чудя  8O
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #44 -: Юли 07, 2006, 15:48:50 pm »
При мен посткоиталния тест също беше готов в 9:30ч.сутринта, а бяхме правили секс към 22ч.предната вечер. Резултатът при нас беше хубав, ако ви интересува, мога да напиша колко на поле спермчовци имаше. Но при нас спермограмата е добре, така че май ще се окаже, че имаме женски фактор.Така че вероятно при вас резултатът не е добър заради не мн.добрите ви спермограми.

Абе хора аз не мога да разбера как само от едно приболяване в областта на яйчниците решавате, че овулирате 8O

Нахита, не определяме, че имаме ову само по болките, аз лично многократно съм наблюдавала симптомите, когато съм правила фоликуметрия и съответно така съм стигала до тези свои заклчения - обилна фертилна цервикална слуз+придърпване/болка/тежест+тестове за овулация(аз не меря БТ) и така, вече достатъчно добре познавам организма си:)
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #45 -: Юли 07, 2006, 15:57:26 pm »
Абе хора аз не мога да разбера как само от едно приболяване в областта на яйчниците решавате, че овулирате 8O

Нахита, не определяме, че имаме ову само по болките, аз лично многократно съм наблюдавала симптомите, когато съм правила фоликуметрия и съответно така съм стигала до тези свои заклчения - обилна фертилна цервикална слуз+придърпване/болка/тежест+тестове за овулация(аз не меря БТ) и така, вече достатъчно добре познавам организма си:)
Абсолютно точно  :) И аз съм така. По-горе забравих да пиша и за обилната цервикална слуз, но и по нея се ориентирам. Даже вече един-два теста за ову са ми достатъчни, няма нужда да се тествам от по-рано  :wink:
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #46 -: Юли 07, 2006, 20:05:57 pm »
Цитат
Лейди,
Секс - към 23 ч, посткоитален тест в 9 ч сутринта!Дали е нормално да загинат наистина
?
На мен пък ми казаха между 6 и 8 часа след коитуса - задължително. Така и направихме
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #47 -: Юли 07, 2006, 20:27:09 pm »
Цитат
Лейди,
Секс - към 23 ч, посткоитален тест в 9 ч сутринта!Дали е нормално да загинат наистина
?
На мен пък ми казаха между 6 и 8 часа след коитуса - задължително. Така и направихме

 за какво става въпрос???  :lol: някой ще ми разясни ли??? моля...
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #48 -: Юли 07, 2006, 20:54:13 pm »
Мегита това е за теб  :lol:

Най-правилно е изследването на посткоиталния тест да се съчетае по време и с изследването на цервикалния фактор при жената, т.е. изследването да стане в предовулаторната фаза, тъй като в друго време резултатите са почти винаги отрицателни. За тази цел трябва да се отиде (там където се ходи) в предовулаторната фаза (денят се определя въз основа на предварителните изследвания:), 4-6 часа след едно нормално полово сношение (предшествано от полово въздържание от 5-6 дни). И се изследва взетия от цервикалния канал секрет,за да се установи дали там има подвижни сперматозоиди.

При нас посткоиталният тест беше с много лоши резултати - 5 часа след акта имаше 3-4 спермита само. След направена спермограма се оказа че причината е мъжки фактор.
  09.11.2007
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #49 -: Юли 07, 2006, 20:59:33 pm »

Иначе другия въпрос......................едва хората преди години зачевали децата си към 18ч....те по това време още бяха на полето,при животните......

А секса на полето  :lol: :lol: :lol:
Нали са нямали бельо, дигаш полата и...  :lol: :lol: :lol:
ДА, да.То цялото село е на полето.
Да не говорим за свекърви, етърви, зълви.
Ама за един бърз кекс, може да е имало време, покрай снопите. :lol:

 :balk_602: :cool:
Там, там са се правели децата  :lol: къде ти на тъмно в къщи, дето всички са в еднинствената стая, децата, родителите...
*

    lady_11

  • *****
  • 3217
  • МЕТЛАТА - любимото ми превозно средство!
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #50 -: Юли 07, 2006, 21:04:10 pm »

Цитат
Там, там са се правели децата   къде ти на тъмно в къщи, дето всички са в еднинствената стая, децата, родителите...

Ако имам три месеца като срок с такава програма определено мисля, че ще се получи
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #51 -: Юли 07, 2006, 21:06:12 pm »
Бе, на полето, по-добре е на плажа ;)
*

    adi

  • *****
  • 7710
  • УСМИХНИ СЕ И СВЕТА ЩЕ СТАНЕ ПО-КРАСИВ
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #52 -: Юли 07, 2006, 21:25:23 pm »

Иначе другия въпрос......................едва хората преди години зачевали децата си към 18ч....те по това време още бяха на полето,при животните......

А секса на полето  :lol: :lol: :lol:
Нали са нямали бельо, дигаш полата и...  :lol: :lol: :lol:
ДА, да.То цялото село е на полето.
Да не говорим за свекърви, етърви, зълви.
Ама за един бърз кекс, може да е имало време, покрай снопите. :lol:

 :balk_602: :cool:
Там, там са се правели децата  :lol: къде ти на тъмно в къщи, дето всички са в еднинствената стая, децата, родителите...

Ей сладурки така хубаво ме разсмяхте...... :D :D
То на полето когато имаше много работа много много не са мислили дали ще стане и само са действали ......после айде пак в полето!!!,че работа чака ...после и животните!! :balk_21: :balk_602:
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #53 -: Юли 08, 2006, 07:51:07 am »
Мегита това е за теб  :lol:

Най-правилно е изследването на посткоиталния тест да се съчетае по време и с изследването на цервикалния фактор при жената, т.е. изследването да стане в предовулаторната фаза, тъй като в друго време резултатите са почти винаги отрицателни. За тази цел трябва да се отиде (там където се ходи) в предовулаторната фаза (денят се определя въз основа на предварителните изследвания:), 4-6 часа след едно нормално полово сношение (предшествано от полово въздържание от 5-6 дни). И се изследва взетия от цервикалния канал секрет,за да се установи дали там има подвижни сперматозоиди.

При нас посткоиталният тест беше с много лоши резултати - 5 часа след акта имаше 3-4 спермита само. След направена спермограма се оказа че причината е мъжки фактор.


 Длагодаря миличка...  :blowingdust:
*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #54 -: Юли 08, 2006, 08:03:33 am »
Малко зайче, вчера цял ден се хилих сама, като се сетя за бързия секс по пладне край снопите!Ето я причината за голямото домочадие! :lol:
Проблемът е възможност да покажеш на какво си способен.
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #55 -: Юли 08, 2006, 10:21:32 am »
И аз се посмях докато ви чета :D Момичета прави сте аз може би съм малко депресирана заради не-овулирането си всеки месец( това ме подтиска ужасно) и заради това, че също имам някои от гореспоменатите признаци, но въпреки това не овулирам. Така ми се иска поне веднъж да засека овулация ( дори и да не стане бебето :() Поздрави на всички.
*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #56 -: Юли 10, 2006, 15:33:42 pm »
Цитат
Така че вероятно при вас резултатът не е добър заради не мн.добрите ви спермограми.
Рали,мислиш ли че е заради спермограмите?Док каза ,че и с такава спермограма имаме шанс....незная вече... :(
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #57 -: Юли 10, 2006, 15:45:17 pm »
Цитат
Така че вероятно при вас резултатът не е добър заради не мн.добрите ви спермограми.
Рали,мислиш ли че е заради спермограмите?Док каза ,че и с такава спермограма имаме шанс....незная вече... :(

Инди, а посткоиталния тест о/о овулацията ти ли го правихте? ти в клиника по стерилитет ли ходиш?
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6
*
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #58 -: Юли 10, 2006, 16:13:08 pm »
Да около,всъщност преди ову,имах 2 фоликула по 20 мм вляво,които се пукнаха по късно!Ходя в Майчин дом-Варна,при специалист по стерилитет и андрология/може да бъркам/ :?
*

    rally_g

  • ****
  • 959
  • Искам да бъда добра!
Re: КОЛКО ВРЕМЕ ТРАЕ ОВУЛАЦИЯТА
« Отговор #59 -: Юли 10, 2006, 16:24:28 pm »
В такъв случай слушай док, щом той е казал, че с тази спермограма няма проблем, значи всичко е наред. При мен - док ми каза, че ако не е добър резултатът от посткоиталния тест, се търсят имунологични причини - изследват се антителата. Аз лично въпреки хубавия резултат възнамерявам да ги изследвам така или иначе, скоро.
ЗА КООРДИНАТИТЕ НА ИЗПИТАНИ СПЕЦИАЛИСТИ ПО РЕПРОДУКЦИЯ ВИЖТЕ http://www.zachatie.org/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=6