0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Кръвните групи
« Отговор #20 -: Април 09, 2006, 13:27:21 pm »
Gabi, az maj mnogo sym izpysnala.Какво става с теб, мила.Наминаваш ли в квартала
*
Кръвните групи
« Отговор #21 -: Април 09, 2006, 13:41:01 pm »
Цитат на: gabi32
Момичета,
когато сте с отрицателен резус фактор и имате раждане или аборт и не ви е поставена инжекция с анти Д гамаглобулин, проблема може да стане много сериозен. В момента лежа в патологична бременност в МД(днес съм "градска") и виждам какво преживяват жени с подобен проблем. Няма да ви разказвам и да ви плаша. Съветвам ви веднага щом забременеете и ако имате подобен проблем, да се обърнете към някой от специялистите в МД. Оказва се, че дори в Св. София и Шейново не са наясно много много с проблема, да не говорим пък за някой гинеколог в поликлиниката.



Габи ,мила  чак сега виждам ...какво се е случило с теб защо си в патологична?Извинявай че питам, ако не е удобно не ми отговаряй!!!
*
Кръвните групи
« Отговор #22 -: Април 09, 2006, 13:45:16 pm »
Момичета, не се стряскайте, няма нищо сериозно. Кръвното ми скача от време на време, но според лекарите няма сериони последици за сега. Но за всеки случай ме наблюдават.  

Dodon, като не съм в болница обикновено навестявам нашите в неделя.


*
Кръвните групи
« Отговор #23 -: Април 09, 2006, 13:55:05 pm »
Габи.... :balk_21: и само позитивни мисли!!!!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Кръвните групи
« Отговор #24 -: Април 10, 2006, 11:47:37 am »
Така ми каза и лаборантката, която е допуснала грешката - "ти да не мислиш, че баба ми са я изследвали за резус фактор"    

Мели написа:
Е това е вече супер нагло!  В коя лаборатория?


В лабораторията на "Велвил"  :twisted:  :twisted:  :twisted:
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кръвните групи
« Отговор #25 -: Април 14, 2006, 09:55:02 am »
Абе Нина такъв отговор могат да ти дадат само невежи хора и като се има на впредвид че са и  медицински лица става вече страшно проблема с резус фактора наистина е сериозен и ако не се обърне внимание навреме може да има тежки последици при положение че башата е положителна а майката отрицателна.Аз също съм с отрицателен резус а приятеля ми е с положителен има два вариянта или сменяте мъжа  :wink:  или се наблюдавате .Наистина не е шега работа мен доста ме притеснява но, за радост медицината наистина е развита и като се вземе на впредвид от лекаря няма проблеми. Майка ми също е с отрицателен резус и баба ми..... искарала съм късмет :lol: .Прегръдки
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Кръвните групи
« Отговор #26 -: Април 14, 2006, 10:04:23 am »
Знам, че е нагло, но сега се постараха и ми казаха, че до 28 дни може да се бие ампулата АНТИ Д, но повечето лекари ми казаха до 72 часа.  Шефа на клиниката се бил консултирал с д-р Карагьозова, защитила дисертация на тази тема (ще се поинтересувам коя е) и ще реша, но трябва да е до ден два. Казаха ми от клиниката, че ще ми поемат цената на ампулата, май струва между 120 -160 лева.  Но наистина все още се колебаяа дали да я слагам  :roll:  
Ако някой има инфо за Карагьозова да свирка тука до два дена. Аз немога сега да и търся дисертацията. Абе тъпотии.
А за мъжа - немисля да го сменям :)
*
Кръвните групи
« Отговор #27 -: Април 14, 2006, 11:17:32 am »
Д-р Карагьозова работи в клиниката по патологична бременост на 10 ия етаж в МД, София, а също приема и в МЦ Фемина.

http://www.mcfemina.com/


*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Кръвните групи
« Отговор #28 -: Април 14, 2006, 11:21:59 am »
Много ти благодаря, ще се свържа с нея евентуално. Аз също поразрових и намерих и други Карагьозови, но предположих, че е тази, защото от клиниката, която споменах по-горе не ми обясниха подробно коя Карагьозова, а пък не ми се говори напоследък с тях, та не бях уточнила.
Тенкю :)
Кръвните групи
« Отговор #29 -: Април 14, 2006, 11:35:15 am »
няма какво да се чудиш щом ти предлагат да ти сложат инджекцията сложи я.Макар че на мен са ми казали че се слага до няколко часа все пак те като лекари знаят по добре.Единствено може да ти помогне при следваща бременност.
*
Кръвните групи
« Отговор #30 -: Април 14, 2006, 11:37:14 am »
Не евентуално, а непременно говори с нея. Ако все още има възможност за поставяне на Анто Д гама глобулин непременно го направи. Ще ти спести огромни проблеми за в бъдеще.


*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Кръвните групи
« Отговор #31 -: Април 14, 2006, 12:26:23 pm »
Нина, моето мнение и тук, за да го прочетат и другите - сложи си инжекцията.


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Кръвните групи
« Отговор #32 -: Април 14, 2006, 12:58:12 pm »
Благодаря ви, на Мели тоже, обаждам им се и им казвам, че я искам.
И ще я сложа.
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Кръвните групи
« Отговор #33 -: Април 14, 2006, 13:09:43 pm »
Звъннах на шефа на клиниката и в понеделник отивам да ми я бият.
Наистина след като има вероятност да помогне ампулата, ще я сложа, защото така ще съм спокойна, че след като има и лекари, които казват да се сложи все пак съм опитала всичко, още повече, че няма да навреди. В понеделник е 24 ден след абразиото, а  можело и до 28 според доктор Карагьозова, Мели също ме посъветва да я сложа въпреки закъснението и смятам, че е по-добре, въпреки, че под натиска на емоции почти се бях отказала. Момичета, надявам се да забременея пак и да имам успех.
Мели, успях да ги накарам да платят, казах ли ти :) мисля, че всеки трябва да си търси правата и това, което ми предлижиха от клиниката все пак им прави чест, въпреки грешката.
Успех на всички.
Дано да не боли тая инжекция.
*

    Мели

  • Д-р Мариела Даскалова
  • *
  • 12161
  • Timeo Danaos et dona ferentes
Кръвните групи
« Отговор #34 -: Април 14, 2006, 13:13:53 pm »
Цитат на: Nina
Мели, успях да ги накарам да платят, казах ли ти :) мисля, че всеки трябва да си търси правата и това, което ми предлижиха от клиниката все пак им прави чест, въпреки грешката.
Успех на всички.
Дано да не боли тая инжекция.


Само така! Човек трябва да се бори за правата си. Не боли.  :)


"Намирал съм смисъл в живота, радост и щастие само тогава, когато съм можал да направя нещо добро, да бъда полезен на народа си, на бедните, на страдащите. Богатството, спечелено с честен труд, трябва да служи човеку, за да върши добри и полезни дела."
Димитър Кудоглу
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Кръвните групи
« Отговор #35 -: Април 18, 2006, 11:39:27 am »
Така, шибнаха ми у д-то ампулата анти Д имуноглобули, на 24 ден след абразиото. Аз съм с  0 резус отрицателен, а татето е с положително Рх. (за таткото се установи резуса след грешка при първия тест  :evil:.  Знам, че повечето момичета тука са добре информирани, но ако някой се интересува - имам опаковката и упътването, е в къщи де но ще го взема :) Та ако някой се интересува, може да му кажа това онова, което пише за анти д-то в опаковката.
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Кръвните групи
« Отговор #36 -: Април 18, 2006, 12:46:48 pm »
Цитат на: Nina
Та ако някой се интересува, може да му кажа това онова, което пише за анти д-то в опаковката.



Давай тука информация  :D аз следя темата с интерес!!! Ще ми е интересно да знам какво пише в листовката на ампулата.  :D
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Кръвните групи
« Отговор #37 -: Април 18, 2006, 13:03:14 pm »
Старлетче, както казах е в къщи  :balk_149: но си взимам бележка  :bonk: и я донасям утре, ще сканирам листовката даже или ще я напиша в уърд, за да е достъпно инфото :)
*

    Starlet

  • *****
  • 1937
  • Добротата ще спаси света!!!
Кръвните групи
« Отговор #38 -: Април 18, 2006, 13:08:10 pm »
Цитат на: Nina
Старлетче, както казах е в къщи  :balk_149: но си взимам бележка  :bonk: и я донасям утре, ще сканирам листовката даже или ще я напиша в уърд, за да е достъпно инфото :)


БЛАГОДАРЯ  :D  :balk_21:
БЪДЕТЕ ОПТИМИСТИ, А НЕ ПЕСИМИСТИ!!!
*

    naha

  • *****
  • 1474
  • За всяко нещо си има Време, Път и Надежда!
Кръвните групи
« Отговор #39 -: Април 18, 2006, 13:37:52 pm »
Аз също ще се радвам да прочета какво пише от информация глава не боли :wink:  също съм с резус отрицателен и мъж положителен, добре е да се знае. благодаря .