0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #540 -: Септември 12, 2020, 08:33:02 am »
Слънчице, и ние си общуваме вече доста, чета му приказки, свиря на пиано, пускам му музика, говоря му. И аз дебна постоянно "рибката" кога ще се размърда. Много е хубаво и вече нямам търпение да се срещнем.
Иначе желязото ми е добре. Аз много бързо се изморявам и общо взето нямам никакви сили, много по- добре е от преди няколко седмици обаче, предполагам не е заради хемоглобина това. Не знам в Англия дали пак ще ми взимат кръв. Една приятелка каза, че за цяла бременност веднъж са й взимали преди 12 седмица, урина също и това е.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #541 -: Септември 12, 2020, 08:54:32 am »
Хелиантус, за мен е доста нисък този хемоглобин, като се има предвид, че си още в началото и се предполага, че още ще пада. Според мен е добре да се консултираш за прием на желязо.
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #542 -: Септември 12, 2020, 09:27:04 am »
Мише, ще се консултирам задължително.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #543 -: Септември 12, 2020, 09:29:25 am »
Ти 3 месеца почти не си яла. Как да е?  Щом желязото и в12 ти са ок, според мен, с подходяща диета ще успееш да го задържиш да не пада.
Тук урина ми правиха всеки месец на консултацията, от бързия тест.
Кръв 2 или 3 пъти, като последния е като отидох да раждам. От 110 в 3ти месец, родих с 108.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #544 -: Септември 12, 2020, 09:43:02 am »
Хелиантус, ще ти взимат пак кръв.Не помня точно коя седмица е било, може би около 20-та. След това ми
се обади личният лекар и ми каза да ида да си взема рецепта за желязо някакво да пия.
А акушерките в клиниката трябва да ти следят урината. Виж си в оранжевата книга (поне моята беше такъв цвят) - там трябва да има описано в коя седмица какво ще ти правят. Кога имаш часове с акушерки и т.н.

26.09.2019
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #545 -: Септември 12, 2020, 09:59:15 am »
Така е, Павла, предполагам че като пооправя диетата ще се нормализират малко нещата.

Яничка, ще погледна в книгата като се прибера. Моята е зелена. Моята приятелка е малко несериозна, като нищо просто е изпуснала часа.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #546 -: Септември 13, 2020, 09:18:42 am »
Лина, кукапетъл, как сте?
Аз съм радостна, преместили са състезанието с още седмица и сега се пада през септември, тъй че ако пътувам ще и 36 седмица 😄. Това ми дава по-голям шанс все пак. Естествено ще питам и лекар утре.
Хелиантус, ти прибра ли се вече?

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #547 -: Септември 13, 2020, 11:38:29 am »
Прибрах се снощи. Всичко мина супер. Радвам се, че в крайна сметка се реших да пътувам, въпреки че съм поотвикнала със шума в София и малко се понатоварих  :D Хубаво е човек да си е вкъщи, днес нак- сетне се наспах.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #548 -: Септември 13, 2020, 11:48:30 am »
Сега ще си починеш малко, било ти е и емоционално все пак. Радвам се, че пътуването е минало добре за теб ♥️

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #549 -: Септември 14, 2020, 10:38:24 am »
Роди се днес в 8:23 нашата дъщеричка дар от Бога  - Дара. Не беше леко, но всичко си струваше!
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #550 -: Септември 14, 2020, 10:39:37 am »
Честита да е Дара,да расте жива и здрава и много щастлива ! На теб бързо възстановяване и те чакаме да разкажеш повече ! 💙💙
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #551 -: Септември 14, 2020, 10:45:59 am »
Ех, че хубава новина. Честита дъщеричка, Кукапетал! Да е много здрава, щастлива, с леко и безгрижно детство и късмет в живота. Бързо възстановяване 😘
Яничка, видях в другата тема, че си писала. Честито сърчице, дано да продължава всичко да е наред и да имаш една безпроблемна бременност.
« Последна редакция: Септември 14, 2020, 10:48:09 am от Mihaela Viyacheva »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #552 -: Септември 14, 2020, 11:00:10 am »
Честито, Кукапел! Да е много здрава и палава Дара!
Като се почувстваш добре разкажи как е минало. Бързо възстановяване.
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #553 -: Септември 14, 2020, 11:04:21 am »
Честита дъщеричка, Кукапетал! Да бъде здрава!

Честит рожден ден и на Хелиантус! Имаш си астрална близначка  :D

Аз реших да се пренеса при вас, макар изобщо да не се чувствам готова. Пък да видим колко време ще изкарам.
Решихме вчера да отидем на преглед, че мъж ми днес ходи на тенис и щеше за втори пореден път да си изпусне тренировката заради моите прегледи. Ембриончето си беше там с хубаво сиилно тупкащо сърчице. 12 мм е. Докторката ми показва глава и разните му там други неща, но аз реших че просто има много добра фантазия, защото виждах само едни бели размазани петънца.

Имам и хематом, който е почти колкото сакчето. Тя каза че щял да се резорбира, ама кога и как не знам. Ще дебна за час за моят доктор и ще чета инфо в нета за тия хематоми, че нищичко не знам.
Засега лежане и ставане само по-малко, за да може да изтича туй чудо.

И както анализизрах прегледа снощи, така ме освети идеята за бременността ми с ангелчето. Това тогава не е било втори сак, а хематом. Тя и Павла тогава писа и пита как е възможно да се е появил втори сак ей така от нищото. А то просто е било хематом, но понеже един доктор каза втори сак и всички подхванаха след него. И това обяснвява защо сак, който трябваше да се резорбира, растеше заедно с бебето. Аз уж ги питах няколко пъти и всички вдигаха рамене и казваха, че не знаят.
Сега се чувствам много по-спокойна, макар и тази информация да не е толкова значителна и да не може да промени нищо. Ама някак си отдъхнах.

За момента съм на Уторгестан, казаха ми да пробвам пак вагинално, че било по-добре. Започнах Клексан 0.8, престраших се. Аспирина засега няма да го пия, двама лекари ми потвърдиха. В петък съм на хематолог, да видим какво ще каже. И другият вторник съм на преглед при гинеколог. Та дотогава съм си бременна  :D

Допълнение: чудех се с какво мога да заменя Но шпа. Тук няма, а аз имам само за още седмица. Някой да има инфо по въпроса какъв заместител мога да търся?

26.09.2019
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #554 -: Септември 14, 2020, 11:42:55 am »
Яничка, 100% има дротаверин в Испания. Но спа сигурно също има. Иначе от тук можеш да си поръчаш:

https://www.ebay.es/itm/No-Spa-40mg-SANOFI-24-tablets-Antispasmodic-smooth-muscle-spasm-pain-stomach-/222663053906
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #555 -: Септември 14, 2020, 11:44:40 am »
Честита да ви е Дара, Кукапетал :)
Да ви е здрава и много да ви радва :)
На теб, бързо възстановяване!
Честит рожден ден на Хелиантус! Много здраве и късмет! :)
Яничка, и на теб честито тупкащо сърчице! :) 
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #556 -: Септември 14, 2020, 11:51:49 am »
Честита Дара, да расте здрава и щастлива ♥️. И аз чакам новини като си по-добре, Кукапетъл,
Яничка, най-сетне си официално тук. Радвам се, че се престраши и, че имаш хубави новини. Добре дошла и до финал с нас 🥰.
Хелиантус, честит рожден ден и на теб. Желая ти здраве, обич и спокойствие.
Аз отивам на първите си тонове след малко, вълнувам се вече 🤗

Re: Тема на бременните 104
« Отговор #557 -: Септември 14, 2020, 12:15:24 pm »
Хелиантусче, честит рожден ден. Бъди щастлива, обичана и обгрижвана. За този си рожден ден ще получиш най - хубавият подарък 😁💓😘
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #558 -: Септември 14, 2020, 12:20:15 pm »
Кукапетъл, честита да ви  е Дара, много здрава и щастлива! Каква хубава  новина на рожденият ми ден  :D Бързо възстановяване и чакаме да разкажеш.

Благодаря ви ! Да ви се връщат пожеланията ❤
Мише, така е! Най- хубавият подарък вече го имам, само всичко да е наред!

Яничка, добре дошла в темата и тук да си останеш до термин. Много се радвам! Ще се разнесе хематома.
« Последна редакция: Септември 14, 2020, 12:27:50 pm от HELIANTHUS »
*
Re: Тема на бременните 104
« Отговор #559 -: Септември 14, 2020, 12:25:38 pm »
Кукапетъл, честита Дара.Да е много здрава и щастлива, радост и гордост за мама и татко да е!

Хелиантус, честита да си и ти!Много щастлива и обичана!

Яничка, стискам палци този път всичко да е наред!Прегръдки!