0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Nina

  • *****
  • 2643
  • Понякога седя и мисля, понякога само седя...
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #120 -: Април 04, 2009, 02:34:48 am »
Албенче, спокойно. Аз пък намирам и нещо хубаво в случая, че Криси я хванаха лудите сега, по това време. Поне се запролети, повечето време сме навън сред деца, на взъдух, в двора, много си играе и няма много време за истерии. Представям си ако сега започваха студове и трябваше да сме повечето време вътре....ужас :)
Тя само като заспива прави истерии, от една седмица насам и то не всеки път. Дано да минем леко.
Здрави да са, ще го преодолеят. И ние.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #121 -: Април 04, 2009, 02:48:29 am »
Бени, само да дам пример за "няма". днес, целият диалог със сина ми се свеждаше до следното:
- аз казвам някакво изречение
- той го повтаря същото, но слага отпред едно "няма". ако му е дълго - разделя го на 2-3 части и отново пред всяка част старателно турга по едно "няма".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #122 -: Април 04, 2009, 10:53:20 am »
Чета ви и си предстваям какво ме чака... всеки с по един професор у дома...
Развиват теории...да слушаме и да се маем..здрави да са само.

Виа, Зори  :flower: Благодаря за пожеланията.
Ама това с недигането не ми се получава много.
По последни данни Крали Митко е 13 килограма и 81 см.
Педиатърката ме погледна мене, после баща му и заключи "Ами Баща му е висок, все пак...."  :lol:

Шегата на страна, но имам лош спомен точно тези седмици от бременноста ми с него и се пазя колкото мога сега.
Тази седмица само съм сама (пуснахме бабата градска да види дядото).
Ще остане с нас да ми помага докато минат първите месеци.
Късмет е всичко мисля аз.

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #123 -: Април 04, 2009, 10:59:51 am »
ммда, Мише, хич няма да ти се получи, до последния ден преди да вляза да раждам си разнасях кюфтелина /тя е вече към 14,5 кг/, сега пак я нося като излизаме трите- тикам с една ръка количката, с другата държа каката, особенно по улиците, по които пресичаме.
Чакам от месец и кусур Премама да проверят за един бъгиборд да си взема, че е със седалка и за малки деца е по-комфортно съоръжение предполагам.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #124 -: Април 04, 2009, 11:49:52 am »
аз таковата да кажа за краставиците, ревността де при мойте :lol:
ами за сега няма такова чудо, дано да няма и за напред.  :D

а за градините и приема ми е една друга болна тема, ама вече не мога да говоря за ова без да псувам, така че ще се въздържа :x
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #125 -: Април 04, 2009, 12:28:26 pm »
Това с недигането просто не виждам как да стане, пазиш се, разбира се, доколкото е възможно, но аз се надявам, че е било някакво безобидно и временно състояние това кървене и всичко да е наред. Щото Мона ни ме пита лошо ли ми е, яла ли съм, тежко ло ми е и т.н. :lol:

Бени, споко бе, иди в някои познати с дете на сходна възраст и ще видиш, че ще станеш свидетел на ситуации същи като вашите. Това, дето го описваш, у нас е такова ежедневие, че вече не ми прави впечатление.  Сутрин и вечер се обличаме и събличаме със следната хитрост - казвам й "иди си избери дрехи/пижама" и тя ходи, рови в чекмеджетата, всичко преобръща, донася си от всичко - знае, че и трябват понче, бузка, боди, чапки и т.н. и само така се облича. Панцес (памперс) си носи сама също - иначе абсурд да го сложа, но аз се надявам и да го махнем съвсем скоро, поне има изгледи. Е, после имам три чекмеджета за оправяне, ама го предпочитам пред гонениците из целия апартамент да я облека.
Комуникацията ни е изцяло в императивен изказ (от нейна страна, разбира се) - мамо, ела тук, седни, стани, донеси. Днес сутринта на закуска - бъркай млякото!

Благодаря на всички за хубавите пожелания!
« Последна редакция: Април 04, 2009, 12:39:51 pm от tzvetenze »
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #126 -: Април 04, 2009, 13:57:08 pm »
КОгато се налага, и чудеса от храброст се измислят. След прокървяването в 6-та седмица (та до 12-та някъде) и отлепянето на плодния сак (именно заради вдигането и носенето на ръце!), единствения ми шанс да се гледаме с Валери беше да го науча сам да се качва в леглото си като му слагах две възглавници на нашата спалня, от тях върху повивалката и от повивалката в леглото му. Като спря да ми минава номера и да не мога да го убедя колко е интересно тва катерене минахме на вариант да спи на спалнята при мен следобедния си сън. Научих го сам да си прибутва табуретката до банята и да се качва на нея, за да му измия лицето и зъбите. Научих се да му сменям памперса докато е прав, да се храни по места, където да го стигам без да го вдигам и т.н. Навън избирах кратки маршрути и всеки път му обяснявах най- подробно че не мога да го нося и трябва да ходи сам или да си кара камиончето....Естествено, че имаше на два пъти леки истерии, но така и не съм го носила. Та до сега. Не е лесно, но не е невъзможно :wink:

Сега като го питам "Валери, ти ще ставаш ли батко?", той ми отговаря "Не съм батко, Валери съм!". Едва вчера си беше легнал и по едно време заявява "ох, бо(л)и ме колемчето, имам бебе!", което е първи сигнал, че започва да осъзнава поне нещо.

Има претенции не само към неговите дрехи, а и към моите. Види ли ботуши и обувки с виско ток - намъква се в тях. Облека ли панталон и не му харесва - "мамооо, смени го! махни го сожи дуг!" :lol:

Обаче едно не мога да разбера, упорито говори в женски род, а аз още по-упорито го поправям. Дали е защото по цял ден ме слуша и копира или му е по-лесно да говори така?!
« Последна редакция: Април 04, 2009, 13:59:07 pm от via »


*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #127 -: Април 04, 2009, 14:28:11 pm »
Сигурна е така, Виа, и тепърва ще приспособяваме ежедневието си към състоянието ми по един или друг начин, доколкото е възможно :wink:
истината е, че аз едва вчера, при въпросната случка, като че ли осъзнах напълно, че съм бременна. работа + всички емоции, мисли и действия, насочени към симона и тази бременност просто си остана така на съвсем заден план.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #128 -: Април 04, 2009, 14:41:34 pm »
Жори днес е по-добре с Т ,но пък го почна разстройство.

Мише,моя приятелка забременя 1г. след първото и нейният младеж беше много едър .Опитва се да не го вдига,но то почти е невъзможно това.Нямаше проблем обаче и сега имат и една малка принцеса - пожелавам го и на вас! :D
А Митко Миташки си е съвсем нормален за възрастта.Жори е 11кг. и 80 см.
<br />
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #129 -: Април 04, 2009, 14:58:27 pm »
В нашата група по обявен прием са 20, а записаните са 40

kassi, сега проблем няма да имате, защото тия записани няма да ходят реално. в яслените групи повече от 10-15 деца не се събират. проблемът идва като станат за първа група. тогава вече всички записани ходят, защото изтичат всякакви отпуски по майчинство, а и децата са пораснали, и в групите става страшно....

Е, не съм сигурна че е така. В нашата група седмицата, в която моите ходеха бяха 28 деца.  8)
Джаме, първа група коя е? Тоест ние от наесен ще сме първа група ли, когато станат на 2 години?
Аз също занесох играчки първия ден. Хич не ми харесва там, ама .. нямам 1000лв. за частна градина.
За протокола Християн великан е почти 90см. и 15 кила и половина. Навън хората ги смятат за породени.  :lol:
« Последна редакция: Април 04, 2009, 15:01:04 pm от kassi »


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #130 -: Април 05, 2009, 10:09:14 am »
Ох Каси ще ме умориш, породени били... :lol:
А Хриската си ми е любимия исполин-благун! :kiss:

Крали Митко наистина на ръст е съвсем като връстниците си, аз само така си му казвам, щото си го обичам.




Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #131 -: Април 05, 2009, 11:51:21 am »
споко ве, добре са ви децата, Деса дето е момиче че на 1г. беше 80 см. и 10 кг. :wink:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #132 -: Април 05, 2009, 16:31:38 pm »
интересува ме децата ви над 2 години на какво столче седят при хранене?
Мартин вчера си счупи високото столче за хранене и сега се чудим да купуваме ли ново такова или да търсим детска ниска масичка с ниско столче...

дайте акъл?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #133 -: Април 05, 2009, 16:49:38 pm »
Джам виж ТОВА. И прецени дали е подходящо за вас.
Поставя се на стола с колани, доста стабилно се захваща за него.
Ако иска може да се доближи до масата с вас, а също и на табличката.
Ние още сме на вариант с табличката.
Седалчицата се коригира нагоре надолу спрямо ръста.
Аз съм много доволна от тази покупка.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #134 -: Април 05, 2009, 16:58:43 pm »
Нашето столче за хранене е на път да се строши, затова лека полека се опитвам да го приучавам да се храни на обикновен стол и на масата на която се храним ние. Не ми се струва рационално да купувам втори стол, макар че с него е доста по комфортно за момента.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #135 -: Април 05, 2009, 17:12:20 pm »
Валери или се храни на нормален стол  с възглавница с нас на масата, или на неговата маса за игра, която е с две пейки и аз сядам от еднта страна, а той от другата. Или го гоня с лъжицата из стаята, но това за вас не важи :wink: Не мисля, че му трябва нов стол, но зависи и как е свикнал. А този, който Миша показва е наистина удобен.

Каси, а те еднакво ли се хранят?!
Аз съвети ви давам да не ги вдигате, а Валери е едва 11,5 кг  и 94 см.:oops: Ми злояд си е .....


*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #136 -: Април 05, 2009, 17:41:19 pm »
Злояд, не злояд важното е да е здраво детето. Обаче практиката показва, че злоядото дете е и по болнаво.Това важи и за нас.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #137 -: Април 05, 2009, 17:43:35 pm »
Виа, различно ядат, но Християн яде повече-да.
Аз също мисля за масичка с две столчета, но чакам заветната 2 годинка, когато надявам се ще спрат да събарят мебели и да се катерят като маймуни по маси и столове.   :? А пък може от яслата да прихванат нещо хубаво.  :lol:
Джам, защо не му вземеш направо маса със столче, Марти си е голямо момче вече.  :)


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #138 -: Април 05, 2009, 19:25:30 pm »
ти знаеш Деси от 1 г. на какво седи и се храни. Купихме най-простичко пластмасово столче с облегалка и се храни на ниската масичка в хола. Има и бар столче на което закусваме, имаме три, нейното е с облегалка. Но мисля след година като и Ели започне да се храни да купя нормална висока маса и да се храним всички на нея. :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Първа априлска седмица - 30.03.2009 - 05.04.2009г.
« Отговор #139 -: Април 05, 2009, 19:45:19 pm »
ниска масичка със столче е хубаво да има детето, дори и само за да си седи и да играе на нея - рисуване, мозайки, пъзели..
обаче, да яде на нея ми се струва тъпо. така някак винаги ще е изолиран от големите - там ниско долу и встрани. а и в нашата кухня няма място отделно за такава масичка, значи ще трябва винаги да му принасям в хола да яде, което не ми е удобно.

обикновен стол с възглавница е ОК, ако си непрекъснато до детето, докато яде. иначе има опасност да падне, ако се върти като шугав. а и моят все още маца доста като яде и сядането на обикновен стол на голямата маса означава омазване на големи площи.

така като го гледам, засега май още високото столче е най-удобно за нашата ситуация. в него той си яде удобно, без да ме е страх, че ще падне или ще се омаца, столът си има място в кухнята, ако искам - мога да го доближа до масата и да яде с нас.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!