0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #600 -: Април 25, 2021, 15:25:51 pm »
При нас Аделина търпи всичко на главата си, но Габриела не, маха веднаг и ходи и маха и на сестра си!Та сега нямам ни една лента за глава, защото всичко намирам смачкано и хвърлено.С шапките зимата ми беше голяяям зор, но успявах, бях взела такива с връзки под брадичката :)

Слънце, според мен е малка за прясно мляко директно да консумира, в кремче бих и дала, но не и да пие.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #601 -: Април 25, 2021, 15:30:55 pm »
Маги,не се изразих правилно.По -скоро за мляко с ориз,с грис или кремчета ще й правя.Също ще подквасваме и ще й давам кисело.
Отиваме при нашите за един месец и ние ще готвим,просто до сега не съм й давала нищо домашно -месо ,яйца или мляко .И не знам дали е проблем непастьоризираното мляко .
Взех й такава с възел ,там почва да чопли възела пък .
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #602 -: Април 25, 2021, 15:33:20 pm »
Що не я запишеш на кухня в Сливен?Не вярвам да е зле.Ама ако ти се гови давай, аз на Моника готвих и повече не можеш ме накара и с топ. :)

Иначе в кухнята на тази възраст правят точно кремчета с мляко и аз така го въведох.

Ох, Габриела се опита да се удуши!Дърпа, дърпа, кашля, дърпа!Абе магарета!

Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #603 -: Април 25, 2021, 15:54:00 pm »
Даа, търпи колкото за една снимка  :D Не понася нищо на главата си,но аз все още се боря и се опитвам да я правя красива  :D
Подкрепям предложението на Маги за кухнята. Като ходим на село, поръчвам същата кухня, която си яде, но от града там, а нашата я стопират. Сега отскочихме до морето и поръчах кухня от Бургас за една седмица. Доставяха ни я всеки ден до нас. Изобщо където и да си има варианти. Но, ако ти се готви е друг въпрос 😁
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #604 -: Април 25, 2021, 15:58:29 pm »
Нашите живеят вече на село ,то е 15 км от Сливен,ама не си струва разходката.Иначе щях,повярвай  :D ,кухнята е просто благодат.Хич не ми се готви даже,ама ще готвим с майка ми ,основно даже тя.Много ще ми липсва детската кухня,още преди да си дойдем ще пращам мъжът ми за купони.
И друго си мислих,ние на село ще празнуваме нейният РД.Вие как правите,торта има,но детето опитва ли я,или за нея да направя бисквитена примерно.Не ме бива хич в десертите ,мога да правя само бисквитена,френска селска с блатове от Берьозка и торта на Тереза Маринова.Дотук ми се изчерпват възможностите за десерт,да пека блатове и да бъркам ганаши не ми е силата.Та не знам купена ли или някоя от моите възможности,ще бъде скромно събиране ,на двора само с кръстникът й и неговото семейство .
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #605 -: Април 25, 2021, 16:23:41 pm »
Аз за бебетата правих с пандишпанови блатове и яйчен крем.За да я опитат, защото ядене е силно казано.Но ако искаш ти си купи за възрастните и да духне свещите, а на нея и направи бисквитена и това е.Сега толкова рано ганаши и т.н. тежки неща аз не бих дала.Макар че пандишпановата торта с яйчен крем си е вкусна и идеална и за възрастни :)

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #606 -: Април 25, 2021, 22:26:01 pm »
Мацки, минавам за виртуално вино, бонбони или кой каквото душа му иска. Днес с Лори сме именнички. Мама дойде да ми помогне с чистенето. Имам страшна отпадналост и мигрена след ковида. Нито телефон гледам, нито телевизия, нито музика. Надявам се по-бързо да се възстановя. Слънце, две торти или възрастните от бебешката. С някви кремчета, тип бисквитена е много вкусно! Кухнята е благодат! Толкова разнообразно меню е трудно да се предложи ако не ползваш кухня.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #607 -: Април 25, 2021, 23:17:42 pm »
Ее, как ви забравих Лина! Да сте много здрави!

Слънце, вие така или иначе ще заврите млякото. То това е пастьоризацията. Можеш да й правиш каквото си решиш с него. Ако си ви е ваше домашното, давай и се радвай, че го имате. Остави майка ти да й готви. Кухня винаги ще може да яде.

Аз купих торти.
Иначе давам всичко на децата. Да куса 2 лъжички не е проблем. Аз алтернативни и модерни неща не използвам, освен да подслаждам с плод.

Ако си идваме лятото, ще ми взимаш ли купони за Борис, Слънце, че не ми се занимава да го записвам?
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #608 -: Април 26, 2021, 08:51:25 am »
Млякото е от една жена ,която гледа крави ,но с години сме яли и пили от нея .
Ей ,Лина и аз ви забравих,много да сте здрави и щастливи!
Павла,нямаш грижи и храната мога да ти взимам с нашата.Сигурно знаеш,но в сайта на кухнята може да видиш менюто за настоящата и следващата седмица.И буркани ще ти взема ако нямаш тук.Така или иначе с купоните от нашата кухня не може да взимаш от другаде.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #609 -: Април 26, 2021, 08:55:00 am »
Честит имен ден с малко закъснение и от мен.
Благодаря и за хубавите думи за бебка. На мен ми е смешна с тази крива главица, но дано се оправи. Почивните дни беше по цял ден навън и никак не ѝ харесва да спи в количката. Ама я сложих в коша за голямо бебе и тя не му е свикнала. Но и иска да я пусна на свобода - да се върти, да се опитва да лази. В количката цял ден няма как. Иначе беше на детска площадка и пробва бебешките люлки. Много ѝ хареса, но шума я уморява и изнервя бързо. Още няма зъбче, не знам колко време ще му трябва да пробие, а и сякаш има застой. Не е толкова нервна и плачлива. Обаче спря да се храни добре. Изпива преко сили стотина мл мляко, а пюретата наполовина хапва. После огладнява след час-два.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #610 -: Април 26, 2021, 09:12:18 am »
Слънце, с картата ти мога да взема купони от нашата кухня. Ще се оправим.

Лято, лесно се превъзбуождат на тази възраст.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #611 -: Април 26, 2021, 23:51:18 pm »
Благодаря , момичета. То като не се вясвам, нормално. Прекрасни дечица ! Лято, честит рожден ден на патерица! Аз пък ще ти пожелая да слушаш другите, тогава, когато е конструктивно за теб! И Дани скокна от спалнята, Та вече или на земята или в кошарата :/ Маги, докат се озъбят ще се озъбиш и ти :(
Павла, тоз твоят коректор покрай  Пратчет сигурно с тез конници :)  и аз бях с термо чанта, а тези буркани дали пускат? Лошо за ЯМР ...май по-лошо за виното :((( Невролог , кога?
Кукапетал , в Токуда има коридори за ковид болни но е ужас. Не я влачете според мен. Пропуснала съм, че и вие сте ‘цъфнали’. Мен на 15 тия ден ми беше отрицателен теста и два дни по-късно почнах да водя Дани на физио. Не си прави гранде планове като мен. Повечето хора казват, че умората е страшна и е. Мигрената е бонус. За ушите , понеже Лори сме ходили по болници заради това ( вкл. Кръв от ухото). Ухо, много внимателно , с бебешки клечки се почиства и без да се човърка. Само каквото се вижда с просто око. Че любовницата на баща й се беше престарала и все й чоплеше нещо... както и да е. И аз на Дани, след баня, само каквото се вижда с просто око.

Яничка, добре дошла, бре!! Кво стана с пъпчето? Суфатиецолова пудра тук дават и един крем за раздразнена кожа. https://apteka.framar.bg/30016832/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0-%D1%86%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D0%B1%D0%B8%D0%BE-%D0%BB%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD-40-%D0%BC%D0%BB
Тери, аз бих гледала онлайн. На тея чинове, с други хора, не си е работа. Грам не се съобразяват.. маски под брадички , носове... абе...
« Последна редакция: Април 26, 2021, 23:53:11 pm от Lina88 »
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #612 -: Април 27, 2021, 00:09:36 am »
Юни ще ходя.
Конник е един колега на мъжа ми. Преводът на името му е конник. Ние си правим преводи на разни нещо и е хем кодово, хем смешно.
Лина, мен така ме е грабнал живота, че нито знам кой ден е, нито нищо.
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #613 -: Април 27, 2021, 15:25:40 pm »
Лина, там е работата, че с просто око виждам вътре коричка ушна кал и не мога да я махна, страх ме е, че ще я набутам по-навътре, от доста време не изтича, явно й пречи и все си бърка в ухото. Мина тъпият ковид, сега да видим последиците, че аз съм на клексан, а не на аспирин протект, заради черния ми дроб, там нещата са много зле, вече трицифрени стойности имам. Скоро ще съм на гастроентеролог пак. Има ли някой да слабее след раждане, направо изчезвам, храня се добре, но слабея... Грозна работа... Възможно ли е да отключа диабет, търся си причина за отслабването. 5 кг надолу от моите, но аз съм слаба и тези 5 са ми много.
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #614 -: Април 27, 2021, 15:47:23 pm »
Аз отслабнах след раждането. Значи махнах 7 гк от нормалното ми тегло, но аз бях 73 и станах 66. Качих малко по време на последната карантина, но във вашия период и седейки в къщи слабеех. Храни се хубаво. Бебето изяжда много от теб със сукането!

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #615 -: Април 27, 2021, 16:10:52 pm »
Привет. Искам да се похваля. Водих Криси днес при доц. Маринова за преглед и евентуало рецепта за мляко. Казах как захранвам и какво съм дала, показах и изследванията от февруари за алергии. Тя ги хареса и каза да минем преходно на HA вариант за около 2 седмици, след което на FRISOLAC 1. След това да започна с малко сиренце за седмица и след него масло. При проблем да дойда, а ако всичко е наред седмица след маслото ни иска отново там.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #616 -: Април 27, 2021, 17:43:25 pm »
Ние се връщаме от болницата. Не знам дали бях казала, но Калина ака непрекъснато. Няма момент, в който памперса й да е чист. Само на една смяна, хабя по 2-3 памперса преди да успея да затворя чист. Обаче тая сутрин акото й започна да излиза на пяна. И аз изхвърчах към спешното.
Нямат никакво обяснение. Казаха само, че трябва да тестваме дали не е алергия към белтъка на кравето мляко. Та мама от днес е на диета.
Дано бързо да се разбере какво е, че се побърках с тази смяна на памперси. А й дупето й е с ужасна рана и нищо не помага.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #617 -: Април 27, 2021, 21:29:52 pm »
Яна, за раните по дупето, гола на памперсна пелена, мазане със крем постоянно.Аз направих крем с масла, базово кокосово плюс лавандула и чаено, че Габриела беше много зле.Редувах него, Адерма и Судокрем.

*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #618 -: Април 27, 2021, 22:17:00 pm »
Нищо не помага. Изкупих аптеката.
Просто докато ака нон стоп, не виждам как ще се оправи това. Ако спре акането, ще заздравее и раната. Дано диетата да помогне.

26.09.2019
*
Re: Нашите бебета и малки деца 3
« Отговор #619 -: Април 28, 2021, 07:34:21 am »
Кукапетал, аз също отслабвам след раждане. И първият път и сега. А пък след ковид още и станах кожа и кости. Хапвам доста и май почвам да се оправям, но и кърменето вече е по-рядко.
Яна, ако кърмиш трябва и да пазиш диета заради бебка. Аз бях доста сериозна в това отношение до 3-тия месец и заради коликите. А след 6-тия като я захраних вече ям всичко.